Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 11-09-15 14:32 #1

    Εγγραφή
    10-09-2014
    Περ.
    Greece,Salonica
    Μηνύματα
    13
    Προεπιλογή πυγμαχια και βαρη ?
    γεια σας κανω βαρη καπου στους 9 μηνες μετα απο ενα χρονο διαλλειματος λογω παννεληνιων και αρχισα τωρα πυγμαχια η οποια ειναι 3 φορες την εβδομαδα ( δευτερα φυσικη κατασταση, πεμπτη παρασκευη τεχνικη ). το προγραμμα μου πηγαινε δευτερα στηθος τριτη πλατη τεταρτη ξεκουραση , πεμπτη χερια , παρασκευη ωμους, σαββατο ποδια. πως μπορω να το κανω το προγραμμα ωστε να τα βολέψω σε 3 μερες ( τις οποιες δν εχω πυγμαχια ) ? Μπορω να τα χωσω και στις ιδιες μερες βεβεα τα βαρη αλλα επειδη το χω κανει οταν εκανα αλλη τεχνη ειναι κουραστικο δεν το προτιμω. Κανει κανεις κατι παρομοιο και μπορει να μου δωσει καμια γνώμη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-09-15 10:53 #2
    Προεπιλογή
    Ποιος είναι ο στόχος σου με τα βάρη; Φαντάζομαι αφού πας πυγμαχία ότι δεν θέλεις επιπλέον όγκο.
    Ίσως θα έπρεπε να κοιτάξεις full body προγράμματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-10-15 00:38 #3
    Προεπιλογή
    Καλά λεει ο conan πυγμαχία είναι όχι πάλη.Αν δε χώρας να μπεις από τη πόρτα και μπεις στο ρινγκ ο άλλος μέσα θα σε κουράσει και θα σε ξαπλώσει κατω

    Στάλθηκε από το XT1021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-10-15 14:35 #4
    Προεπιλογή
    Δν έχω βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση επομένως μην δώσεις κ πολύ βάρος στην γνώμη μου αλλά αμα ήμουν στην θέση σου θα προσπαθούσα να βγάζω δυο φορές την βδομάδα full body προγραμμα με βασικές ασκήσεις (δλδ οχι απομόνωσης) ... τώρα για κάθε μυική πόσες ασκήσεις είναι άλλο θέμα αλλά προφανώς όχι πάνω απο τρείς στις μεγάλες μυικές ομάδες κ όχι πάνω απο δυο στις μικρές ... κ εννοείται καθόλου cardio στο τζυμ αφού κάνεις στο μπόξ ... Αλήθεια επειδή έχω γνωρίσει κ παιδιά π κάναν μπόξ με γνωστούς δασκάλους αλλά δν τους έβλεπα να κάνουν βάρη ο δάσκαλος σου τι λέει ; Δεν σας έχει προτείνει κάτι ; Δν υπάρχουν μοτίβα συγκεκριμένα για αυτό το άθλημα ;
    Απάντηση με παράθεση