Θέμα: Πυγμαχία

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 72
  1. 14-05-10 14:19 #16
    Προεπιλογή
    1ον γραφε Ελληνικα και 2ον ασχολιομουν. απλα γραφω οτι καναμε στην προπονηση. Η πυγμαχια ειναι να το εχεις , να το θελεις και να μην φοβασε. αλλιος οπως μας ελεγε και ο Γαλανος να πας πινγκ πονγκ
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-05-10 16:30 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fotis_Patra Εμφάνιση μηνυμάτων
    1ον γραφε Ελληνικα και 2ον ασχολιομουν. απλα γραφω οτι καναμε στην προπονηση. Η πυγμαχια ειναι να το εχεις , να το θελεις και να μην φοβασε. αλλιος οπως μας ελεγε και ο Γαλανος να πας πινγκ πονγκ
    οκ σορυ για τα greeklish,το ξεχασα.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-05-10 20:04 #18
    Προεπιλογή
    για πυγχμαχια 3 ειναι τα βασικοτερα σημεια κοιλιακοι,ωμοι,και παρα πολυ δυνατα ποδια ολα τ'αλλα πρεπει να ειναι φυσικα γυμναζμενα και να εχουνε μυικη αντοχη αλλα η γνωμη μου ειναι οτι αυτες οι 3 ομαδες πρεπει να ειναι 1 βημα πιο μπροστα.
    και φυσικα αριστη φυσικη κατασταση!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-07-10 19:13 #19
    Το avatar του χρήστη alexis

    Εγγραφή
    03-03-2010
    Περ.
    ιωαννινα
    Μηνύματα
    156
    Προεπιλογή λιγο βοηθεια
    παιδια μολις πειρα ενα σακο του μποξ και ηθελα αν μπορει κανεις να μου πει κανενα site για να μαθω τεχνικες πως να βαραω σωστα και πολα αλλα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-07-10 22:05 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexis Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια μολις πειρα ενα σακο του μποξ και ηθελα αν μπορει κανεις να μου πει κανενα site για να μαθω τεχνικες πως να βαραω σωστα και πολα αλλα...
    δοκίμασε εδώ http://www.youtube.com/results?searc...echniques&aq=5

    αν και με το βίντεο δε νομίζω να δεις προκοπή θες δάσκαλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-07-10 22:07 #21
    Προεπιλογή

    Πρέπει κάποιος να σου δείξει κάποια βασικά πράγματα γιατί εύκολα μπορείς να τραυματιστείς...
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-07-10 01:17 #22
    Το avatar του χρήστη alexis

    Εγγραφή
    03-03-2010
    Περ.
    ιωαννινα
    Μηνύματα
    156
    Προεπιλογή
    μερικα βασικα πραγματα τα ξερω πχ σταση του σωματοσ,ανασες,μπουνιεσ..απλως θελω να τα βελτιοσω μαθενοντας κενουργιεσ κινισεις,τεχνικες, ++ ακομα πολλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-07-10 04:00 #23
    Το avatar του χρήστη paulakos

    Εγγραφή
    08-03-2010
    Περ.
    Ροσγουελ
    Μηνύματα
    336
    Προεπιλογή
    Δεν ξερω τι ξερεις και τι οχι αλλα το πιο βασικο για καποιον που θελει να χτυπαει σωστα ειναι ο βηματισμος του,πρεπει να εισαι παντα χαλαρος και να "περτατας"σωστα,το δευτερο ειναι η αποσταση που πρεπει να εχεις απο τον σακο η απο τον αντιπαλο.Στην πυγμαχια υπαρχουν 3 βασικα χτυπηματα,το ισιο και στριφτο και το απερκατ.Ο ορος μπουνιες δεν υπαρχει.Ουτε καινουργιες κινησεις οπως λες,δεν ειναι tekken η mortal kombat.Υπαρχουν οι συνδιασμοι βεβαια και οι αποφυγες,αλλα αυτο που μετραει στην τελικη ειναι αν εχεις την καρδια και το ψυχικο σθενος να ανεβεις στο ρινγκ με καποιον που δεν ξερεις.Με τον σακο θα ασχοληθεις μερικες ωρες και μετα θα το βαρεθεις,θα χτυπας λαθος και θα μαθεις λαθος.Κανεις δεν θα υπαρχει να σε διορθωσει και ποτε δεν θα ξερεις πως ειναι να χτυπας εναν ανθρωπο στο προσωπο η πως ειναι να τρως εσυ ενα γεματο χτυπημα.Ο σακος δεν χτυπαει!Δεν εχει τιποτα να σου προσφερει,η γνωμη μου ειναι να πας μερικους μηνες σε μια σχολη,μηλα με τον δασκαλο και πες του δεν θελει να παιξω αγωνες ουτε να κανω σπαρινκ ερχομαι για παρτυ μου(μετα θα σου αρεσει βεβαια και θα κολλησεις).
    Ολα αυτα ειναι η γνωμη μου βεβαια και δεν σημαινει πως ειναι ολα σωστα,δεν το παιζω πυγμαχαρα ουτε ειμαι,να εξηγουμαστε
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-07-10 16:55 #24
    Το avatar του χρήστη alexis

    Εγγραφή
    03-03-2010
    Περ.
    ιωαννινα
    Μηνύματα
    156
    Προεπιλογή
    ευχαριστο για της συμβουλες παυλο,το μονο προβλημα ειναι πως στα γιαννενα που ειμαι δν εχει καλουσ δασκαλους,ουτε καλους χωρους να προπονηθεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-08-10 17:27 #25
    Προεπιλογή Προπονητήρια
    Γειά σας. Επιθυμώ να προπονηθώ στην πυγμαχία, ερασιτεχνικά. Όχι kickboxing. Είμαι 43 και μέχρι ώρα έκανα τρίαθλο. Αναζητώ κάποιο χώρο/ σύλλογο ή κοντα στη δουλειά (Μαρούσι/ Κηφισιά) ή κοντά στο σπίτι (Αμπελόκηποι/Γουδί/Ιλίσια). Καμιά ιδέα/πρόταση?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

    Νίκος Δασκαλάκις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-09-10 12:25 #26
    Smile Sxoles Pygmaxias
    Niko D ,,loipon aneva Nea Erythraia ,sto Zen..Apenanti apo to taxydromeio tis N.Erythraias !!!
    Kanei o Nikos Andreadis,poly kalos pygmaxos k poly kalo paidi!! Ginete foveri douleia k einai oti prepei gia sena pou kaka ta psemata den epi8ymeis na gineis k prwta8litis stin A' katigoria!!!! Pistepse me Niko D, tha pa8eis plaka me to poso idrwta tha xaneis!! Oxi tria8lo,deka8lo k vale!!!
    Koita meta Kifisia k Marousi den exei kati,,sta Melisia einai o Nikos Askitis !!
    Foveri douleia ginete k ekei!!
    Meta stous Ampelokipous einai o Mallios,megalos daskalos !!!!!
    Twra apo kei k pera einai k o Pana8inaikos pisw apo to gipedo tis Aleksandras pou tous kanei o Xarisis,alla den 8a to proteina gia sena file mou giati einai syllogos perissotero agwnistikos!! Dld na prosexeis k tyxon traumatismous

    Paidia apo syni8eia grafw greeklish,den 8a ksanaginei,,sorry!!!!!!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-09-10 23:14 #27
    Προεπιλογή Πυγμαχια και συμπληρωματα
    Καλησπέρα σε όλους συγχαρητήρια για το σίτε σας.
    Θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις.

    Ασχολούμαι με την πυγμαχία σε ερασιτεχνικό επίπεδο και πάνω από όλα για δική μου ευχάριστη και για να κρατάω το σώμα μου σε καλή φυσική κατάσταση
    οι προπονήσεις οι οποίες κάνω είναι 3 φόρες την εβδομάδα για περίπου 1 με 1:30 ώρα ανά προπόνηση… Οι προπονήσεις είναι σε παρά πολύ καλό επίπεδο περιλαμβάνοντας πολλά και διάφορα πράγματα.

    Κατά καιρούς έχει περάσει από το μυαλό μου η χρήση κάποιας πρωτεΐνης για την αύξηση της μυϊκής μάζας του σώματος.
    Οι απορίες που θέλω να σας ρωτήσω είναι

    Χρειάζονται πρωτεΐνες η κάποιο άλλο σκεύασμα. Και αν χρειάζονται σε τι συχνότητα πρέπει να καταναλώνονται όταν οι προπονήσεις είναι 3 φόρες την εβδομάδα? Σε καθημερινό πρόγραμμα η μονό όταν υπάρχει προπόνηση..
    Οι πρωτεΐνες τι κακό μπορεί να δημιουργήσουν στο σώμα και δεν εννοώ δυσλειτουργίες απλώς μπορεί παραδείγματος χάρη να επιφέρουν περισσότερο και ξαφνικό βάρος?
    Υπάρχει πιθανότητα ο οργανισμός να εθιστεί στα σκευάσματα και να μην απορροφήσει πρωτεΐνες από το φαγητό σε ενδεχόμενο σταμάτημα των πρωτεϊνών?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-09-10 08:50 #28
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Χρήση πρωτεϊνούχων ροφημάτων

    α) Ροφήματα με υψηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να συμπληρώσουν τη διατροφή σε πρωτεΐνη. Εάν σε κάποιο γεύμα έχουμε χαμηλή ποσότητα πρωτεΐνης τότε μπορούμε να συμπληρώσουμε την πρωτεΐνη του γεύματος με ένα πρωτεϊνούχο ρόφημα με υψηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη. Για την παρασκευή τέτοιων ροφημάτων μπορούν να χρησιμοποιηθούν συμπληρώματα διατροφής με περιεκτικότητα πρωτεΐνης 80% με 90%. Πρέπει όμως να προσέχουμε έτσι ώστε η συνολική πρωτεΐνη του γεύματος μαζί με το πρωτεϊνούχο ρόφημα να μην ξεπερνά τα 30 γραμμάρια.

    β) Ροφήματα για την αντικατάσταση γευμάτων μπορούν να χρησιμοποιηθούν όταν δεν υπάρχει χρόνος για ένα κανονικό γεύμα. Τα ροφήματα αυτά πρέπει να έχουν την αναλογία ενός κανονικού γεύματος σε υδατάνθρακες, πρωτεΐνες και λίπος

    γ)Γενικά μετά την προπόνηση είναι καλύτερο να λαμβάνουμε ρόφημα πρωτεΐνης με ταχεία απορρόφηση. Καλύτερη γι αυτόν τον σκοπό θεωρείται η πρωτεΐνη ορού γάλακτος (whey). Πριν τον ύπνο όπου το σώμα μένει χωρίς πρωτεΐνες για 8 ώρες είναι καλύτερο να λαμβάνουμε πρωτεΐνες βραδείας απορρόφησης όπως η καζεΐνη.

    τα υπολοιπα εδω : Πρωτείνες

    καλος ηρθες στο φορουμ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-09-10 13:49 #29
    Wink
    Λίγο πιό πάνω είδα φίλε Τριανταφύλλου ότι ανέφερες σε κάποιο σημείο τον ΜΕΓΑΛΟ
    ΠΑΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΟ..!! Ο Πάρης έτσι για να μάθει κ ο κόσμος ήταν ο πρώτος Έλληνας που έπαιξε στα μεγάλια σαλόνια του Κ1 και αυτά πρέπει να λέγονται κ να τονίζονται ακόμα κ σε σελίδες όπως η συγκεκριμένη ,θέλω να πώ άσχετη με τον χώρο των μαχητικών αθλημάτων!!! Ο Πάρης ήταν δάσκαλος μου στην Καβάλα όταν ήμουν φοιτητής ,,και τον θυμάμαι που μας έλεγε πάντα,να προσέχουμε την διατροφή μας γιατί δεν νοείται αθλητής να μην προσέχει τι τρώει κ πάντα τον θυμάμαι που έμπαινε στον χώρο με τα βάρη λίγο πριν την προπόνηση κ έκανε λίγες επαναλήψεις για ζέσταμα!!!
    Μεγάλες στιγμές κ αξέχαστες!! Αυτοί οι αθλητές όπως ο Βασιλικός κ ο Ζαμπίδης αποτελούν έμπνευση για μας τους υπόλοιπους!!
    You are your maker
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-10-10 18:15 #30
    Προεπιλογή iliasss
    loipon epd den thelo na ani3o allo thema epd iparxi idi afto ime 13 xrono kai tha ithela na asxolitho me tin pigmaxia kai tin gimnastiki genika thelo na sfi3o na kano kiliakous klp vari na kano i tha exo problima me tin raxi?ti tha sinistousate eseis na kano gia gimnastiki sta 13?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία