Θέμα: Πυγμαχία

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 72
  1. 31-10-10 20:09 #31
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iliasss Εμφάνιση μηνυμάτων
    loipon epd den thelo na ani3o allo thema epd iparxi idi afto ime 13 xrono kai tha ithela na asxolitho me tin pigmaxia kai tin gimnastiki genika thelo na sfi3o na kano kiliakous klp vari na kano i tha exo problima me tin raxi?ti tha sinistousate eseis na kano gia gimnastiki sta 13?


    iliasss κάνε edit και γράψ'το στα ελληνικά. Τα greeklisk δε διαβάζονται.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-11-10 16:11 #32
    Προεπιλογή boxing
    Παιδια θα ηθελα να; ρωτησω....λενε πως δεν πρεπει να ασχολησε με βαρη σε πολεμικεσ τεχνεσ και συγκεκριμενα στο μποξ παρα μονο μερικες περιοδους καθως σε πανε πισω? αυτο ισχυει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-11-10 16:49 #33
    Το avatar του χρήστη GyM=life

    Εγγραφή
    31-10-2010
    Περ.
    Switzerland
    Μηνύματα
    685
    Προεπιλογή
    απλα κανεις αλλου ειδους γυμναστικη με βαρη αποτι ξερω
    Failure is not the worst thing in the world...the very worst is not to try...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-11-10 21:10 #34
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    απο τα συνολικα 7 ροκι που εχω δει δν το νομιζω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-11-10 22:08 #35
    Το avatar του χρήστη Pain

    Εγγραφή
    16-03-2010
    Περ.
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    102
    Προεπιλογή
    φυσικα και πρεπει να ασχολεισαι με βαρη στις πολεμικες τεχνες κ δεν μιλαμε μονο για ογκο. λεγοντας σε αφηνει πισω εννοεις σε ταχυτητα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-11-10 01:53 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pain Εμφάνιση μηνυμάτων
    φυσικα και πρεπει να ασχολεισαι με βαρη στις πολεμικες τεχνες κ δεν μιλαμε μονο για ογκο. λεγοντας σε αφηνει πισω εννοεις σε ταχυτητα?
    σωστα φιλε pain χανεις την ταχυτητα που εχεις καθως και ελαστικοτητα λογω βραχυνσης του μυ.??ισχυει??
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-12-10 01:13 #37
    Προεπιλογή
    τα σταματαμε πριν τους αγωνες γυρω στις 15-20 μερες για να μη ειμαστε σφυγμενοι και για να βαλεις στο ρινγκ την δυναμη σου και οχι στο GYM.
    Την υπολοιπη σεζον κανεις κανονικα προπονηση για δυναμη ή εκρηκτικότητα (οχι και τα 2 μαζι).καλες διατασεις ολη την ωρα και μετα τα βαρη τρεξιματακι χαλαρο ή ακομη καλυτερα σκοινακι για λυσιμο του σωματος.
    αποφυγε τις ασκησεις που επικεντρωνονται στον μυ και προτιμησε τις μεγαλες μονοζυγο,σκουοτ,πιεσεις παγκου κτλ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-03-11 15:52 #38
    Προεπιλογή Μποξ στα Ν.Προάστια(Γλυφάδα) ?
    Καλησπέρα σας!
    Καταρχήν να επαναλάβω τα συγχαρητήρια που έδωσα μέσω π.μ. στον admin και για όλους εσάς που συμμετέχετε στη κοινότητα του BodyBuilding.gr όλα αυτά τα χρόνια βοηθώντας έτσι όχι μόνο τα μέλη της αλλά και όσους "αδέσποτους" φέρνουν οι μηχανές αναζήτησης αλλά και το domain.
    Επειδή δε θέλω να σας κουράσω περνάω κατευθείαν στο θέμα για το οποίο θέλω να με βοηθήσετε, εαν γίνεται βέβαια.

    Από μικρός ήμουν πάντα "πίσω "από κάποιο άθλημα, κολύμβηση, μπασκετ(μεγάλος έρωτας),αναρρίχηση κτλ... έτσι μπορώ να πω ότι ο χαρακτήρας μου είχε σφυρηλατηθεί μέσα από τις κοινωνικές αλλά και αθλητικές υποχρεώσεις που προέκυπταν.
    Έτσι αν κάτι με χαρακτήριζε ήταν η καλή φυσική κατάσταση, η καλή σχέση με το σώμα μου(αυτό που λέμε ήξερα να το "ακούω") αλλά και η αγάπη για τον αθλητισμό γενικότερα.

    Εδώ και 5-6 χρόνια είμαι σε αδράνεια με αποτέλεσμα να νιώθω μόνιμα ότι κάτι μου λείπει.
    Στα 34 πια, θέλω να ξαναβρώ την αθλητική μου ιδιότητα μέσα από ένα κλασσικό σπορ το μποξ. Δεν θέλω να γίνω πρωταθλητής, δε θέλω να σπάσω κάποιον στο ξύλο κ δε θέλω να εκμεταλλευθώ τη φήμη που προσφέρει.
    Θέλω απλά να προπονηθώ αεροβικά σε υψηλή ένταση κ παράλληλα να γνωρίσω το μποξ ως άθλημα.
    Δεν παλεύεται άλλο η οκνηρία του σώματος που εκτός των άλλων δημιουργεί και πολλά νεύρα με αποτέλεσμα να έχω μικρές εκρήξεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα και ξεσπάσματα σε αθώα αντικείμενα όπως πόρτες, καθρέφτες, ντουβάρια, mouse, τιμόνια κτλ κ φυσικά κ στα χέρια μου.

    Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω εαν γνωρίζεται κάποιο σύλλογο ή κάποιο γυμναστήριο ή κάποιον ιδιώτη που να προσφέρει μαθήματα μποξ στη περιοχή της Γλυφάδας ή κάποια άλλη κοντινή περιοχή.
    Πέρσι τέτοιο καιρό είχα βρεί ένα γυμναστήριο personal training στην Άνω Γλυφάδα που είχε κ μαθήματα μποξ, όμως αυτό έκλεισε κ δεν έχω βρει κάτι άλλο στην ευρύτερη περιοχή.

    υγ: Κάποιος mod να διορθώσει τη πατάτα που έκανα στο τίτλο πριν τυφλώσω κανένα, αντί "Προάστια" έγραψα "Προάστεια".
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BadCluster : 08-03-11 στις 16:49 Αιτία: τραγικό ορθογραφικό λάθος στο τίτλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-03-11 14:02 #39
    Προεπιλογή
    Γλυφαδα εχει τη σχολη του κι ο Ζαμπιδης......εχω ακοθσει εχει και πυγμαχια .
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-03-11 14:30 #40
    Προεπιλογή
    Ο προπονητης σου δεν ξερει? Οταν λες βαρη τι εννοεις? Αν ειναι ενα προγραμμα δυναμης,εκρηκτικοτητας οκ αν παλι λες μποντι μπιλντινγκ δεν νομιζω να πανε μαζι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-07-11 23:47 #41
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kolakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια θα ηθελα να; ρωτησω....λενε πως δεν πρεπει να ασχολησε με βαρη σε πολεμικεσ τεχνεσ και συγκεκριμενα στο μποξ παρα μονο μερικες περιοδους καθως σε πανε πισω? αυτο ισχυει?
    καμια σχεση φιλε μου.δεν ισχυει αυτο.αν δεις ο mike tyson κατι σκουωτ και κατι παγκους που εκανε...θα παθεις πλακα!!κανουνε ταυτοχρονα και προπονηση ταχυτητας οποτε...δεν υπαρχει προβλημα ωστε να "σφιξουνε οι μυες οπως λενε"προσωπικα και εγω που εκανα πυγμαχια και βαρη ταυτοχρονα ημουνα μια χαρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-07-11 23:51 #42
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    εμενα ποτε τα βαρη δε με αφησαν πισω.κ κανω σοβαρο προγραμμα(1μισι ωρα κ δν κανω κανενα διαλλειμα ενδιαμεσα στα σετ απλα συνδιαστικες ασκησεις τ τυπου 1 σετ πουλ οβερ 1 σετ κοιλιακων η 1 σετ αλματα με βαρη ενδιαμεσα) οχι μονο δε με πηγαν πισω σε θεμα ταχυτητας αλλα με βελτιωσαν κιολας.τα αντανακλαστικα μου δε παιζονται
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-07-11 16:38 #43
    Προεπιλογή Πυγμαχια πατρα
    Γεια σας παιδια! Γνωριζει κανενας στην πατρα καμια καλη σχολη για πυγμαχια? θελω να ξεκινησω απο σεπτεμβρη και θελω να ακουσω καποια προταση! ευχαριστω!
    Το μυστικό δεν είναι να κάνεις στη ζωή ό τι αγαπάς, αλλά να αγαπάς ό τι κάνεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-07-11 20:27 #44
    Το avatar του χρήστη onymos

    Εγγραφή
    24-08-2010
    Περ.
    patras
    Μηνύματα
    245
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas_med13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδια! Γνωριζει κανενας στην πατρα καμια καλη σχολη για πυγμαχια? θελω να ξεκινησω απο σεπτεμβρη και θελω να ακουσω καποια προταση! ευχαριστω!
    πυγμη
    ουδεις επικινδυνοδεστερος απο τον ευγερτηθεντα αχαριστον
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-07-11 21:46 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο onymos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πυγμη
    μπορεις να μου πεις αν γνωριζεις και τιμες? το βασικο βεβαια για μενα ειναι να ειναι καλος ο δασκαλος , αλλα πεφτει λιτοτητα απτου χρονου . Σ'ευχαριστω προκαταβολικα!!
    Το μυστικό δεν είναι να κάνεις στη ζωή ό τι αγαπάς, αλλά να αγαπάς ό τι κάνεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία