Θέμα: The comeback

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 06-10-15 08:44 #1

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή The comeback
    Αφού έκλεισα ενα μήνα μετα απο μεγάλο διάστημα αποχής απο την γυμναστική γενικά ας παραθέσω και εγω φωτό τις προσπάθειας μου.Πληροφοριακα όπως έχω γράψει και στο thread νέα μέλη έχω ασχοληθεί με την άθληση γενικά απο μικρό παιδί έχω περάσει απο κολύμβηση απο 6 χρόνων έως 10 ακόντιο 1 χρόνο άρση βαρών άλλο ενα,ενα άδοξο πέρασμα απο το ποδόσφαιρο (με φάγανε τα κυκλώματα )και κατέληξα στα 13 στην μεγάλη μου αγαπη το κικ μπόξινγκ όπου το έκανα για 10 χρόνια απο τα οποία κατάφερα να πάρω δυο πανελλήνια εφήβων.Εχω κάνει πολλές βάρη αλλα επικουρικά και τωρα πλέον το ξεκινάω πιο αποκλειστικά.Γενικα απέχω 3 χρόνια απο οποιονδήποτε είδους γυμναστική λόγο γάμου και έλευσης του μικρού μου Αντωνακι.Τωρα στα 28 κανω comeback comeback.Πι πρώτες φωτό ειναι τραβηγμένες δυο βδομάδες αφού ξεκίνησα και οι άλλες αφού έκλεισα τον μήνα.Ειμαι 1.78 90 κιλά.Οποιεσδηποτε παρατηρήσεις δεκτές επίσης χαίρομαι πολυ που βρήκα ενα τοςο ποιοτικό αξιόλογο εξειδικευμένο και φιλικό φόρουμ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-10-15 09:03 #2

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Όνομα: IMG_0867.jpg Εμφανίσεις: 611 Μέγεθος: 124,9 KBΌνομα: image.jpg Εμφανίσεις: 636 Μέγεθος: 101,0 KBΌνομα: image.jpg Εμφανίσεις: 616 Μέγεθος: 105,1 KBΌνομα: image.jpg Εμφανίσεις: 609 Μέγεθος: 98,2 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-10-15 09:05 #3

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Όνομα: IMG_0882.jpg Εμφανίσεις: 616 Μέγεθος: 101,8 KBΌνομα: IMG_0881.jpg Εμφανίσεις: 603 Μέγεθος: 102,5 KBΌνομα: IMG_0878.jpg Εμφανίσεις: 609 Μέγεθος: 108,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-10-15 09:05 #4

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Όνομα: IMG_0889.jpg Εμφανίσεις: 608 Μέγεθος: 112,4 KBΌνομα: IMG_0888.jpg Εμφανίσεις: 605 Μέγεθος: 99,6 KBΌνομα: IMG_0887.jpg Εμφανίσεις: 595 Μέγεθος: 90,8 KBΌνομα: IMG_0886.jpg Εμφανίσεις: 615 Μέγεθος: 108,8 KBΌνομα: IMG_0885.jpg Εμφανίσεις: 608 Μέγεθος: 107,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-10-15 09:24 #5
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Καλημέρα φίλος και καλή αρχη σου ευχομαι! Να σου ζησει και το μικρο παρεπιπτοντως, τωρα οσον αφορα τις φωτογραφίες θα ήταν προτιμοτερο να βάλεις λιγο πιο φωτεινες διοτι οι τελευταιες.. μαυρη μαυριλα πλάκωσε
    Ποιος είναι ο στόχος σου ? πιστευω εισαι για μια γραμμωσουλα..
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-10-15 09:29 #6

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Kαλημερα αγορινα μου ναι οντως στον επομενο μηνα θα το γυρισω σε διατροφη γραμμωσης απλα πρεπει πρωτα να βγαλω μια διατροφη πανω στα μετρα μου και τα οικονομικα και να την ξεκινησω αλλα εχουμε ακομα πολυ δρομο.Ευχαριστω και για την ευχη.Με τα βιντεο εκανες τιποτα τελικα αν και οφ τοπικ ηθελα να σε ρωτησω απο χθες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-10-15 09:33 #7

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Ο στοχος θεωρω πως ειναι να φτασω τα 85 κιλα ποιοτικα να κατεβασω το λιπος που το υπολογιζω προχειρα στο 20% οι φωτο οντως ειναι χαλια οι τελευταιες ακομα και ο σκυλος μου φαινεται πισω ειναι αφηρημενη τεχνη κατα καποιο τροπο.Απο προγραμα μεχρι στιγμης κανω 3 ημερες μιας και δεν εχω πολυ χρονο γιατι δουλευω 16 ωρα αλλα κανω δισετ σε ολες τις προπονησεις και εχω δει μεγαλη διαφορα και στο σωμα μου και στην αποδοση και στα κιλα.Προσπαθω τουλαχιστον να κανω δυνατη προπονηση στο φουλ γιατι κανω 3 ημερο προγραμμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-10-15 09:53 #8
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Τι πρόγραμμα προπονητικο ακολουθείς? full body? Από διατορφη τι κάνεις τώρα? ελαφρως υπερθερμιδική για κανα μήνα και μετα υποθερμιδικη?
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-10-15 10:16 #9

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Κανω 3 ημερο προγραμμα δισετ πχ.
    Στηθος-Δικεφαλα
    1)Πιεσεις παγκου με πιεσεις αλτηρων σε επικληνη 4 σετ απο 6 επαναληψεις καθε ασκηση
    2)Εκτασεις αλτηρων σε ισιο παγκο με pull over με αλτηρα παλι 4 σετ απο 6 επαναληψεις
    3)Τροχαλια 4 σετ των 8 επαναληψεων με μεγαλο ογκο κιλων
    4)Αρσεις στραβομπαρας με αυτοσυγκεντρωση παλι 4 σετ των 8 αυτην την φορα επαναληψεων
    5)Hammers με αρσεις σε μηχανημα ιδια σετ επαναληψεις
    Πλατη-τρικεφαλα
    1)Αρσεις με μπαρα απο σκυφτη θεση με αρσεις απο σκυφτη θεση αλτηρων 4 σετ των 6 επαναληψεων
    2)Εμπροσθολαιμιες με οπισθολαιμιες ιδια σετ επαναληψεις
    3)Shrugs με αλτηρες με τροχαλια παλι για τραπεζοειδης(δεν γνωριζω πως να περιγραψω την ασκηση καλυτερα)
    4)Γαλλικες με εκτασεις απο σκυφτη θεση
    5)Τρικεφαλοι σε τροχαλια με εκτασεις πισω απο τον λαιμο
    Ποδια-Ωμοι
    1)Σκουατ με προβολες 4 σετ των 6 επαναληψεων
    2)Εκτασεις τετρακεφαλων σε μηχανημα με εκτασεις δικεφαλων σε μηχανημα ιδια σετ επαναληψεις
    3) Πιεσεις ωμων με εμπροσθιες εκτασεις οχι με αλτηρες αλλα με δισκο για μπαρα (το τιμονι που λεμε) 3 σετ των 8 επαναληψεων
    4) οριζοντιες εκτασεις αλτηρων με εκτασεις αλτηρων απο σκυφτη θεση για τους πισω δελτοειδης 3 σετ των 8 επαναληψεων

    Κανω και παραλλαγες καθε εβδομαδα στις ασκησεις πχ βαζω και αρσεις θανατου στην πλατη συχνα,κανω 2 λεπτα διαλλειμα μεταξυ των σετ το οποιο και αυτο το παραλλασω.Μεχρι στιγμης το κανω 3 εβδομαδες αυτο το προγραμμα και μπορω να πω οτι δουλευει πολυ καλα πανω μου.
    Οσο αναφορα την διατροφη βαση του προγραμματος που υπαρχει εδω στο site κανω συντηρηση αλλα πιστευω οτι επειδη εχω ανεβει σε μυικα κιλα λογικα εχει παει σε υποθερμιδικο λογο αυξησης του μεταβολισμου,με την διατροφη θα το παρω πιο ζεστα απλα επιδη ειναι και η γυναικα και το μωρο θελω να βρω ενα τροπο να την προσαρμοσω σχετικα για να μην ανεβει πολυ το κοστος αν παιρνω μονο για μενα τροφιμα γιατι τα βγαζουμε δυσκολα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-10-15 13:59 #10
    Προεπιλογή
    Ολη η αθλητικη σου διαδρομη θα σε βοηθησει κ στους στοχους σου στο ΒΒing. To σωμα εχει μνημη αλλα την μεγαλητερη δυναμη την εχει πως εχει μαθει να βλεπει το ειναι σου την γυμναστικη.
    Το σωμα σου φαινεται οτι εχει δυνατη βαση αν κ οι τελευταιες φωτο ειναι πολυ σκουρες ,μονο ο ασπρος σκυλος σου φαινεται καλα
    Με την εντονη προπονηση των δισετ που εχεις μπει ,νομιζω πως εχει μπει με φορα κικμποξερ ,εαν αισθανεσαι οτι σου δουλευουν ,ενταξει συνεχισε. Να ξερεις ομως οτι συνηθως τεχνικες περισσοτερης εντασης με τετοιους κ παρομοιους τροπους τους εφαρμοζουμε για ''ξεκολληματα'' μετα απο πιο ορθολογικα προγραμματα αναλογα τον καθενα βεβαια. Η διατροφη σου βεβαια το ξερεις οτι θα παιξει τον κυριοτερο λογο. Να σου ζησει κ ο μπεμπης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-10-15 14:46 #11

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Cool
    Σε ευχαριςτω πολυ Χρήστο για τις ευχές και με τη σειρά μου εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα σε όλους μας βασικά.Οντως ειναι σκληρό το προγράμμα αλλα είπα να μπω δυναμικά μιας και ήμουν πολυ καιρό έξω να διευκρινίσω οτι πριν ξεκινήσω έγιναν εξετάσεις αίματος ακομα και καρδιογράφημα και επιπλέον κανω προν κατα την διάρκεια και μετα την προπόνηση πολυ σχολαστικα διατάσεις προσπαθώ δηλαδή να μετριάζω στο ελάχιστο τραυματισμούς και δυσάρεστα ακριβώς γιατι μπήκα δυνατά.Φωτο θα βγάλω πιο φωτεινές απλά επειδή τρέχω σαν τον σουστη δεν προλαβαίνω την ημέρα παρα μόνο στο γυμναστήριο που εκεί δεν μπορω να τα βγάλω και να βγω φωτό . Τέλος παίρνω σοβαρά υπόψη τις συμβουλές σας σας ευχαριςτω και το εκτιμώ ιδιαίτερα.Λεω να ξεκινήσω και log σε σύντομο χρονικό διάστημα για να γνωριστούμε και να μοιραστούμε εμπειρίες.Και οποίος ειναι κοντα στην Δραμα θα χαρώ να τον φιλοξενήσω και να εξασφαλίσω ενα αγριογούρουνο για μεζέ αν και δεν ειμαι κυνηγός δουλεύω Νευροκοπι όποτε υπάρχει αφθονία .
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-10-15 23:32 #12
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    Στραβωθηκαμε ρε φιλε!!!
    καλη αρχη,....
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-10-15 00:14 #13

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Όντως ειναι ανάπηρες οι τελευταίες φωτό σε ευχαριςτω Στέφανε επιφυλάσσομαι για ποιοτικότερες φωτό
    Απάντηση με παράθεση