Θέμα: My log

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 02-11-15 20:46 #1
    Προεπιλογή My log
    Καλησπερα σας, ανοιγω το θεμα στο οποιο θα γραφω τα αποτελεσματα , στην οποια προοδο γινεται , το λιγοτερο ανα μηνα ωστε να βλεπω τις συμβουλες σας για τα λαθη που κανω ή για βελτιωσεις.

    Αυτη τη στιγμη μπαινω στον τριτο μηνα "ογκου" , θερμιδικα απο της 1800 θερμιδες στο τελος της γραμμωσης εχω ανεβει σταδιακα στις 2500.Ελεγχο καθε βδομαδα το βαρος μου κ ανεβαζω θερμιδες ωστε το μηνα να κλεινω στο +1 εως +1.5 κιλο πανω , ετσι στους 2 μηνες ειμαι +2 κιλα, υψος 1.70 βαρος 70κιλα ενδομορφος.
    Οπως εκανα στην γραμμωση , ετσι και τωρα κραταω σταθερα ποσα σε πρωτεινη κ λιπαρα κ παιζω με τον υδατανθρακα.

    1. Πρωτεινη 2-2.5 Χ το βαρος μου. Κοτοπουλο στη σχαρα (μπουτι-φιλετο) , τονος σε νερο, ασπραδια αυγου ειναι οι βασικοτερες πηγες

    2.Λιπαρα 1 Χ το βαρος μου ΜΑΧ . Απο τα λιπαρα του κρεατος , ελαιολαδο , ωμοι ξηροι καρποι , τυρια

    3. Υδατανθρακας ολες οι υπολοιπες θερμιδες.Βρωμη , μπασματι , βραστη πατατα, ειναι σχεδον οι μοναδικες πηγες

    Παραδειγμα διατροφης
    1. 110 γρ βρωμη 220γρ γαλα 1σκουμπ πρωτεινης

    2. 100γρ φιλετο κοτοπουλο 450γρ μακαρονια 60γρ σαλτσα 25γρ τυριων

    3. 100γρ φιλετο κοτοπουλο 400γρ μακατονια 60γρ σαλτσα 25γρ τυριων

    4. 100γρ φιλετο κοτοπουλο

    Λιπαρα 67γρ υδαταν.301γρ πρωτ.178γρ

    Θερμιδες 2520 24%λιπαρα 48%υδατ. 28%πρωτεινη


    Στο κομματι της ασκησης ακολουθω 4ημερο προγραμμα με βαρη , 1μερα πλατη τραπεζιοι ωμοι , 1 μερα στηθος κοιλιακοι , 1μερα χερια , 1μερα ποδια κοιλιακοι.Αεροβια 1-2 φορες απο μια ωρα

    Στο πρωτο διμηνο εκτος απο αυξηση στην δυναμη το μονο που παρατηρησα στο καθεφτη ειναι "θολουρα" στους κοιλιακους.

    Στοχος μεχρι το Μαρτιο να ειμαι 75-77κιλα με οσο το δυνατον καλυτερα απολεσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-11-15 22:13 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    καλή αρχή στο ημερολόγιο σου!τι ηλικία έχεις;
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-11-15 22:22 #3
    Προεπιλογή
    μπαρμπας , 32
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-11-15 23:17 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    ωραίος!καλή αρχή!
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-08-17 14:07 #5
    Προεπιλογή
    Μετα απο την τοτε αποτυχημενη προσπαθεια και αρκετη σαβουροφαγεια αλλα χωρις να σταματησω τις προπονησεις ειπα περσι τον Σεπτεμβρη να ξαναξεκινησω διατροφη βασικα με στοχο την απωλεια βαρους.

    Βαρος στο 79 , μεση 94 , λαιμος 41 , αυτα τα στατ τα χρησιμοποιουσα για τα ονλαιν καλκουλειτορ σωματικου λιπους , 21.9-22.4% εβγαζαν τοτε

    Αποτελεσμα μετα απο 9 μηνες υποθερμιδικης , βαρος 65 , μεση 76 , λαιμος 37.5 , 10.3-10.6% λιπος απο τα ιδια σαιτ

    Διατροφη 2-2.2 πρωτεινη ανα κιλο βαρους ( εδω ισως επρεπε να το εχω στο 3) 1 φορα το βαρος σε λιπη κ οτι περισσευει υδατανδρακας.
    Ρυθμος μειωσης θερμιδων 100 ανα μηνα. Γενικα διατροφη πειθαρχημενη , εξεραιση 1-2 τσητ γευματα την εβδομαδα κ ενα 10ημερο διακοπων τον χειμωνα στις γιορτες

    Απο τον Ιουνιο μπηκε καινουριο προγραμμα , η αυξηση βαρους.Εδω υπηρξε ενα θεματακι με τις θερμιδες , ειχα πεσει πολυ υποθερμικα 1500-1700 θερμιδες με αποτελεσμα για να δω το βαρος να ανεβαινει εφτασα τις 2500-2700 θερμιδες κ πλεον σημερα στα 66.5-67 κιλα.
    Απο εδω κ περα ρυθμος αυξησης βαρου 1 αντε 2 μαξιμουμ κιλα ανα μηνα , με θερμιδικη αυξηση 100 ανα μηνα αλλα παντα σε συνδυασμο με τον ρυθμο αυξησης βαρους κ στοχο 76-77 κιλα τον Ιουνιο του 18.Απο τα 65 κιλα εχω κρατηση κ φωτο προκειμενου αν τα καταφερω μεχρι του χρονου τον Ιουνιο να υπαρχει κ εικονα της προοδου για αξιολογηση!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-12-17 15:44 #6
    Προεπιλογή
    Ωρα για μια ανανεωση στο ημερολογιο.
    Νοεμβριος , μηνας κρεατινη μονουδρικης , 5γρ πριν την προπ κ 5 μετα, καρμπ απ 200 θερμιδες (100 ανα δεκαπενθημερο).Αποτελεσμα +3.5 κιλα το μηνα τα οποια κ εμειναν , δηλαδη αυτο που λενε οτι θα βαλεις νερα τα οποια με την διακοπη φευγουν σε μενα δε εγινε , μπηκαν κιλα απο την θερμιδικη αυξηση κ μαλιστα πανω απο αυτο που ειχα βαλει σαν οριο (2 κιλα το μηνα μαξ).Σε δυναμη μεγαλη διαφορα , ακομα κ τωρα ειδικα σε ποδια κ πλατη δεν μπορω να παιξω με τα κιλα που εκανα οταν επαιρνα κρεατινη.

    Γενικοτερα απο το Νοεμβρη ξεφυγα λιγο εκτος στοχων βαζοντας συνολικα 6 κιλα μεχρι σημερα που γραφω , 2 κιλα παραπανω απο οσα περιμενα κ μαλλον φαινονται καθως κ το στομαχι ξεφυγε λιγο , στις 3100 θερμιδες πλεον κ επομενο καρμπ απ προς τα τελη Γεναρη μαλλον.

    Χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια να εχουμε με υγεια για να ασχολουμαστε με το χομπι μας και γενικοτερα με οτιδηποτε αγαπαμε!!!
    Απάντηση με παράθεση