Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 29-11-15 23:38 #1
    Προεπιλογή επιλογη πρωτεινης
    καλησπερα παιδια,

    εκανα το λαθος και ρωτησα στις αξιολογησεις των πρωτεινων για το ποια πρωτεινη να αγορασω.
    λοιπον ξαναρωταω εδω.ειμαι αναμεσα στην the protein works isolate 90 και στην gold standard 100% whey της on.απο λεφτα δεν υπαρχει θεμα.εσεις ποια απο της δυο θεωρητε καλυτερη επιλογη?την θελω για αμεσως μετα την προπονηση.

    ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-11-15 23:47 #2
    Banned
    Εγγραφή
    06-10-2015
    Μηνύματα
    175
    Προεπιλογή
    Το θέμα είναι περισσότερο πολύπλοκο, από μία ερώτηση και μία απάντηση της μιας γραμμής.
    Ένας παραγοντας είναι το κόστος, αν ρωτήσεις πολλούς θα σου πούνε όλες το ίδιο είναι πάρε την πιο φτηνή, μην πετάς τα λεφτά σου, αγορασε κανονικό φαγητό. Έτσι συμφερει η πιο φτηνη που μπορείς να βρεις
    Από την άλλη μια αξιολόγηση μπορεί να γίνει με το ποιά έχει καλύτερα συστατικά και περιεκτικότητα πρωτεινών ανά γρμ. όμως τι σημαίνει καλύτερα συστατικά, τα πιο αγνά, τα πιο αποδοτικά για τη γυμανστικη.
    Λίγοι γνωρίζουν πως οι Whey της gold έχουν διαφορετικά πρόσθετα χημικά κ αυξημένα ή μειωμένα γλυκαντικά, συναρτήσει της γεύσης. Η πιο "χημικη" θεωρώ πως είναι η φράουλα κ η πιο "αγνη" η σοκολάτα.
    Από την άλλη η protein works είναι μια συνηθισμένη "τίμια" πρωτείνη, με αρκετά γλυκαντικά κ υψηλή χοληστερόλη
    Εγώ θα επέλεγα την Gold γευση σοκολατα, με κλειστά μάτια. Και με αυτη θα πορευόμουν στο μέλλον χωρίς αλλάγές
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-11-15 23:51 #3
    Προεπιλογή
    ευχαριστω καταρχας για την αμεση απαντηση,εχω ξαναδοκιμασει την πρωτεινη της gold και δεν ειχα κανενα προβλημα απλα τελευταια εχω ακουσει οτι κυκλοφορουν πολλες απομιμησεις.οταν λες γευση σοκολατα ενοεις την double rich chocolate?που δινει 10%+ free προιον?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-11-15 23:57 #4
    Banned
    Εγγραφή
    06-10-2015
    Μηνύματα
    175
    Προεπιλογή
    Δεν υπάρχει θέμα απομιμήσεων,αλλά αν θέλεις μπορείς να στείλεις τον κωδικό του προιόντος στην εταιρία. Αν και δε νομίζω ότι συντρέχει λόγος

    Ναι αυτη εννοώ, οι άλλες γεύσεις έχουν περισσότερα χημικά πρόσθετα, γλυκαντικά κλπ. Είναι επιβεβαιωμένο αυτό. Αν και 100% αγνή δεν υπάρχει, θεωρώ πως είναι η αρκετά καλή σε σχέση με την άλλη που γράφεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-12-15 00:11 #5
    Προεπιλογή
    αγορασα τελικα την 100% gold whey protein της on απο το e-shop του forum.αμεση και γρηγορη αποστολη απο το καταστημα αθλητης και με δωρο σεικερ και πολλα δειγματα.
    Απάντηση με παράθεση