Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 23 από 23
  1. 06-01-16 20:03 #16
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα πόσα γρ είναι αυτό; Να φανταστώ στα 100 γρ;
    Ναι στα 100 γρ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    οντως ο γλυκαιμικος δεικτης δεν εχει τοσο σημασια μιας κ σε ενα γευμα με συνδιασμο πρωτεινης λιπους υδατανθρακα αλλαζει τελειως

    στον καφε αυτη η ζαχαρη ταιριαζει η εχει εντονη γευση?
    Αντικαθιστά πλήρως την κοινή άσπρη ζάχαρη,απλά η γεύση της είναι πιο ιδιαίτερη (σαν να προσθέτεις κακάο,βανίλια και καραμέλα) όπως περιέγραψα παραπάνω,οπότε το αποτέλεσμα για τον καθένα είναι κάπως υποκειμενικό.
    Σίγουρα αξίζει μια δοκιμή. Αγόρασε αρχικά 250-300 γρ. που θα τα βρεις κάπου στα 3 (με 3+) ευρώ για να έχεις και προσωπική άποψη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-01-16 20:31 #17
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Στο supermarket της γειτονιας δεν το βρηκα, ξερετε απο που μπορω να το προμηθευτω θελω να δοκιμασω και αν μου αρεσει να το αντικαταστησω

    Αν εχει τοσο χαμηλο γλυκαιμικο δεικτη, τοτε πως γλυκαινει τα ροφηματα, λογικα θα ειναι ουδετερο σαν γευση;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-01-16 00:06 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Να σαι καλά Ίωνα...πολύ καλή ανακάλυψη....

    Είναι πολύ ωραίο για να πλαισιώνει και άλλες γεύσεις...προσωπικά εγώ το χρησιμοποίησα μαζί με stevia στην βασιλόπιτα που έφτιαξα...

    Οδυσσέα σε κανά μαγαζί με μπαχαρικά θα το βρεις σίγουρα ή σε κάποιο με βιολογικά προϊόντα. Εγώ το βρήκα σε ένα συνοικιακό που ειδικεύεται σε μπαχαρικά και "super foods"
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-01-16 01:23 #19
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Η απορια μου δε λυθηκε ακομα, πως γίνεται να εχει τόσο χαμηλο γλυκαιμικο δείκτη κ να δίνει τόσο απίστευτη γεύση στα ροφήματα κ τα γλυκα; Μηπως εχει γλυκαντικα προσθετα τα οποια δε προσμετρωνται στην τελικη σουμα;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-01-16 01:30 #20
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Η απορια μου δε λυθηκε ακομα, πως γίνεται να εχει τόσο χαμηλο γλυκαιμικο δείκτη κ να δίνει τόσο απίστευτη γεύση στα ροφήματα κ τα γλυκα; Μηπως εχει γλυκαντικα προσθετα τα οποια δε προσμετρωνται στην τελικη σουμα;;
    δεν έχω ιδέα αλλά δουλεύει...
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-01-16 01:35 #21
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Λυπαμαι που θα σας ξενερωσω αλλα μαλλον εχει προσθετα, αλλιως με τοσο χαμηλο γλυκαιμικο δεικτη θα ηταν αγευστο εντελως
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-01-16 18:42 #22
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Odysseas22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο supermarket της γειτονιας δεν το βρηκα, ξερετε απο που μπορω να το προμηθευτω θελω να δοκιμασω και αν μου αρεσει να το αντικαταστησω

    Αν εχει τοσο χαμηλο γλυκαιμικο δεικτη, τοτε πως γλυκαινει τα ροφηματα, λογικα θα ειναι ουδετερο σαν γευση;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Odysseas22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπαμαι που θα σας ξενερωσω αλλα μαλλον εχει προσθετα, αλλιως με τοσο χαμηλο γλυκαιμικο δεικτη θα ηταν αγευστο εντελως
    Σε καταστήματα με βιολογικά προϊόντα θα τη βρεις σίγουρα γιατί χρησιμοποιείται από ανθρώπους που κάνουν ορθομοριακή διατροφή (νέα "τάση",όπου απαγορεύεται αυστηρώς η ζάχαρη και όχι μόνο).
    Και για μένα ήταν σοκ αυτή η ανακάλυψη,αλλά όπου κι αν το έψαξα όντως έχει τόσο χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη που σε έναν διαβητικό ας πούμε κάθεται καλύτερα και από την βρώμη. Αν την αγοράσεις ,σκέτη, από κατάστημα βιολογικών προϊόντων (και να είναι πιστοποιημένη βιολογική) απαγορεύεται αυστηρά η προσθήκη (όχι μόνο γλυκαντικών αλλά και) οποιουδήποτε (άλλου) συστατικού. Αν περιέχει και κάτι άλλο,είναι υποχρεωμένοι να το γράψουν.
    Επίσης να σας πω ότι σκέτη τρώγεται ακόμα πιο ευχάριστα παρά να την βάλεις κάπου αλλού.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ίων Δραγούμης : 08-01-16 στις 18:47
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-02-17 19:28 #23
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    και απο την nls διαθεσιμη πλεον στον Αθλητη.

    Όνομα: 01-182-041--Ζάχαρη-Καρύδας-250γρ-web.jpg Εμφανίσεις: 321 Μέγεθος: 114,0 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12