Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 21-12-15 23:15 #1
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή IFBB - ΕEΟΣΔ Πανελληνιο Κυπελλο 1986 (20 Απριλίου, Caravel)
    Ενας παλαιός αγώνας της IFBB-EEOΣΔ, το Πανελλήνιο Κύπελλο το 1986

    -Μέρος 1ο-











    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-12-15 23:18 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    -Μέρος 2ο-











    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-12-15 23:44 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή Εφηβοι -80
    Εφηβοι -80, με τον Μανώλη Τζινίδη να πρωταγωνιστεί











    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες       
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-12-15 23:46 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή Εφηβοι +80
    Εφηβοι +80












    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-12-15 23:49 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Αντρες -70











    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-12-15 23:50 #6
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Άντρες -80






    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-12-15 23:52 #7
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Άντρες -90








    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες     
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-12-15 23:55 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    ΄Αντρες +90

    Με τον Σπύρο Κατσούρη και τον Γρηγορη Σιώμη που δεν ζει πλεον














    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-12-15 00:26 #9
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Κωστα ευχαριτούμε για το αφιέρωμα! Μου κάνει εντύπωση πώς ξεχώριζε ο Τζινίδης σε σχήμα, αλλά και τo ότι οι περισσότεροι αθλητές έχουν μια αγωνιστική φόρμα με αρκετά περισσότερα νερά από ότι είδαμε τις μετέπειτα δεκαετίες, φανερώνοντας τη διαφορετική νοοτροπία προετοιμασίας που είχαν οι αθλητές στα 80s.
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-12-15 00:47 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    έτσι είναι όπως τα λέει ο Πάνος και είναι δείγμα της έλλειψης γνώσεων σε βασικά θέματα προετοιμασίας , τα οποία με τα χρόνια και τούς πειραματισμούς αλλα και την διάδοση των γνώσεων απο τις χώρες όπως Αμερική που ήταν πιο μπροστα στο άθλημα , είδαμε θεαματικές διαφορες σε ποιότητα αλλα και λίγο αργότερα σε εξωφρενικές μάζες που την δεκαετία του 80 δεν υπήρχαν

    είχα διαπιστώσει και απο εμένα ότι ενω όλο το χρόνο και ειδικα μερικές βδομάδες πρίν τον αγωνα το δέρμα ήταν σαν ζελατίνα και πάνω στην σκηνή ήταν λίγο πιο χοντρό και παρ όλο που πάλι φαινόταν κόντρες παντού , θα ήταν πολυ διαφορετικά αν υπήρχαν σωστες γνώσεις , γιατι φόρτωμα με σιροπιαστα και σοκολάτες δεν γίνετε και μια μέρα μόνο και να μην πίνεις νερό τραγικές καταστάσεις αγνοιας και έλλειψης σωστων γνώσεων
    Γι αυτο λένε στερνή μου γνώση να σ είχα πρώτα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-12-15 03:39 #11
    Προεπιλογή
    Σε αυτον τον αγωνα συμετειχε κ ο φιλος μου Ιερωνιμακης ,3ος στους τζουνιορ. Ογκωδης με ωραιο σχημα αλλα δυσκολα γραμμωνε ,αν κ προσεξε την διατροφη του σχετικα με τις προηγουμενες φορες που επινε νουνου εβαπορε κ κατεβαινε.

    Παντως το 1986 το επιπεδο του ΒΒing στην Ελλαδα ειχε αρχισει να ''ξεκολαει'' ,απλα στον συγκεκριμενο αγωνα αρκετοι αθλητες ηταν πισω η σε ''δουλεια'' η σε προετοιμασια. Και παρτε σαν παραδειγμα τον αγωνα της wabba την ιδια χρονια που το επιπεδο συνολικα ηταν πολυ ανωτερο.
    Εδω ο Τζινιδης ηταν ο εφηβος θαυμα ,ο Ασημακοπουλος εφηβος κ αυτος με εντυπωσιακα ανοιγματα ,ο Κατσιπουρνιας ογκωδης δουλεμενος αλλα οχι σε καλη φορμα ,αγραμμωτος ,κ παρολαυτα πηρε την πρωτη θεση , ο Κεχαγιας στην αρχη του ακομη οπως κ ο Πεφανης ,ο Κατσουρης ηταν καλος κ συμμετρικος αλλα οταν αρχιζε με το αργο του ποζαρισαμα ,δεν ξερω αλλα προσωπικα ειχε κατι κ δεν με επειθε (ηταν κ παντα ασπρος!) ,ο τεραστιος Σιωμης εντυπωσιακος οταν τον εβλεπες διπλα σου με φανελακι ,επανω ομως τα χαλαγε ολα.

    Κ μια κ αναφερθηκαμε στην δεκαετια του 80 ,ας κανουμε μια συγκριση με τον αγωνα της Ifbb μετα απο μολις δυο χρονια. Εκει το επιπεδο απεχει παρασαγγας! Ενα επιπεδο που κ σημερα δυσκολα θα μπορουσε να αντιμετωπιστει.
    Ποιους να πρωτοαναφερω; Μεντης ,Διρβανης,Τζινιδης,Χ Σαμιωτης ,Ν Σαμιωτης ,Η. Τριανταφυλλου ,Μιχας ,Υφαντοπουλος ,Μουλινος.....κλπ κλπ
    Σορρυ για το off αλλα ετσι για την συγκριση αναμεσα σε αγωνες της δεκαετιας του 80.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-12-15 04:14 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    μα αυτα που λές Χρήστο είναι τα ωραία και η διαφορα του τότε με μεταγεννέστερα , ενταξει βλέπουμε φωτο και σχολιάζουμε , αυτα όμως που λές είναι πράματα που δεν τα ξέρουν οι νεότεροι και λύνουν τον γρίφο της διαφοράς

    παρ όλα αυτα ωραία χρόνια , εγω θυμάμαι έτρωγα τα μούσλι μου και τα ωραία μου αλλα κάθε πρωι και τη μπουγάτσα μου και κανείς δεν έπαιρνε χαμπάρι αφου ήμουν γδαρμένος όλο το χρόνο και όταν το σφύριξαν ότι εγω έτρωγα 6500 θερμίδες και μπουγάτσες και πατσάδες και με πιάνει ο Μαστροθανάσης ο συναιτερος του Τσοπουρίδη και με λέει θα χαλάσεις μ αυτα εγω είπα την μπουγάτσα δεν την τρωω με το τυρί το βγάζω και με λέει ε είσαι τρελός καλύτερα το τυρί να έτρωγες να πάρεις και πρωτείνη

    ένας άλλος τωρα είναι αστυνομικός έτρωγε χαλβά στη δίαιτα και τον λέω καλα ρε πας καλα τον χαλβα τι το θές ?αφου τρωςνερόβραστο κοτόπουλο με ρύζι και αγγουρι ο χαλβας που κολλάει και με λέει το εξής θεικό . μα ρε Ηλία ο χαλβάς νηστίσιμος είναι, λεω ρε δε θα πας να κοινωνήσεις σε αγώνες ββ θα πάς !!

    άλλος μπαίνει στο γυμναστηριο τρεχοντας πανικόβλητος και με λέει πεθαίνω πήρα μια βιταμίνη που με καίει το στομάχι θα πεθάνω βγάζω αφρούς , λέω ρε δειξε μου το κουτι μπας και σε σώσουμε να ρωτησουμε το αντιδοτο και με δείχνει τα δισκία της βιταμίνης C αναβράζοντα που το καταπιε κι αυτο έλιωνε στο στομάχι του

    που να είχαμε και γνώσεις τότε , είμασταν για κωμωδία, αλλα οι κόντρες στα πόδια και γλουτούς υπήρχαν
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-12-15 15:44 #13
    Προεπιλογή
    Δλδ στη μπουγατσα πεταγες το τυρι κ ετρωγες μονο το φυλο; Με τον νηστισιμο χαλβα γραμμωσης κ την βιταμινη C πολυ
    Παντως Ηλια εσενα ηταν ετσι το ''σκαρι σου'' που λενε γι αυτο γραμμωνες σχετικα ,αλλοι χωρις γνωσεις κ προσπαθεια στην διαιτα εφταναν σε αυτο το επιπεδο που εφταναν.
    Ηταν απαραιτητο τοτε να ειχες καποιον προπονητη γνωστη απο πανω σου για να εχεις οσο γινεται περισσοτερα ωφελη ,εγω εκανα αυστηρη διαιτα μονο στο τελος αλλα με λαθη στο συνολικο χρονο με αποτελεσμα να γραμμωνω σχετικα αλλα κ με αρκετη απωλεια μυικης μαζας ,που θα ηταν λιγοτερη πιστευω εαν ειχα ενα γενικοτερο σωστο πλανο.
    Απάντηση με παράθεση