Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 895

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 04-01-16 21:49 #1
    Προεπιλογή Το ημερολόγιο ενός χοντρουλη
    Γεια σας

    Αυτό θα είναι το ημερολόγιο μου, εκτός από τις προπονήσεις μου, θα γραφώ για βιβλία που διαβάζω, για άρθρα και για δίαιτες.
    Δεν υπάρχει σπαμ και οφφ τοπικ, συζητηστε ελεύθερα ο,τι θέλετε. Ταινίες, σειρές ο,τιδηποτε.
    Μόνο σας παρακαλώ να μη γραψετε για πολιτική και για ποδόσφαιρο.

    1. Γιατί αποφάσισα να ανοιξω λογκ;

    Βασικά έκανα πλάκα στη λιλουκα
    και μετά από λίγο ψηθηκα.
    Δεν εχω γράψει συστηματικά ημερολόγιο προπονήσεων και διατροφής από το 2007, οπότε ενδέχεται να είναι ενδιαφέρον. Με αυτό τον τρόπο θέλω να εχω κάτι που να μείνει, έτσι ώστε σε μερικά χρόνια να μπορώ να δω τι έκανα, μια και τις προσωπικές μου σημειώσεις τις πετάω.

    2. Το Λογκ αυτό θα ήθελα να αποτελέσει αφορμή για να μη ξανακυλησω στη σωματική κατάντια που βρίσκομαι σήμερα.

    3. Προπονητική και εμπειρία πάνω στη διατροφή;

    Κάτι λίγα

    4. Που βρίσκομαι σήμερα;

    22/12 ξαναρχισα προπονήσεις
    Ιούν-Ιουλ-Αυγ έκανα 3 ή 4
    Σεπτ-Οκτ έκανα 2
    Νοεμ έως 22 Δεκ έκανα 2.

    Είχα μπλέξει με πολύωρη εργασία, η οποια δυστυχώς απέτυχε.

    Αρχές Οκτ επιασα τα 63kg. Προσωπικά ένιωθα καλά, αλλά όσοι με έβλεπαν μου έλεγαν ότι μοιαζω με σκελετό, ειδικά στο πρόσωπο.
    Κάπου εκεί σταμάτησε η κατηφορα της ζυγαριάς, μια και άρχισα να τρώω ο,τι να ναι, κυρίως ετρωγα μια φορά βράδυ και το γεύμα ήταν λίγο κρέας, πολλά μπισκότα και περισσότερες σταφίδες.
    21/12 ζυγιστηκα 84kg
    Τόσο λίπος δεν εχω δει πάνω μου από τις πανελλήνιες.

    Ηλικία 33
    Ύψος 175cm τις καλές μέρες

    Καλή μου αρχή
    Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-01-16 21:57 #2
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας
    3. Προπονητική και εμπειρία πάνω στη διατροφή;

    Κάτι λίγα
    χαχα θεουλης! τα αλλα δεν τα διαβασα.
    θα παρακολουθω, ετσι κι αλλιως δεν νομιζω οτι εχω να προσφερω κατι.
    good luck, με υγεια!
    "Pressure. It changes everything.
    Some people, you squeeze them, they focus. Others fold.
    Can you summon your talent at will?
    Can you deliver on a deadline?
    Can you sleep at night?"
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-01-16 22:12 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο average_joe Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχα θεουλης! τα αλλα δεν τα διαβασα.
    θα παρακολουθω, ετσι κι αλλιως δεν νομιζω οτι εχω να προσφερω κατι.
    good luck, με υγεια!
    Ωχ ωχ ποιος ήρθε από δω χαχα χαχα
    Ωρε παρεακι που θα εχω
    Χαχα χαχα

    Ευχαριστώ πολύ
    Καλή χρονια Τζοε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-01-16 22:18 #4
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή ζουμπουρλούδικε επισκέπτη! Σ αγαπάμε όπως είσαι, με τις μπάκες και τα σωσίβια!



    Θέλουμε όλες τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες της ζωής σου σ αυτό το λογκ ε !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-01-16 22:23 #5
    Προεπιλογή
    Λιλουκααααααα


    Πω πω θα δακρυσω απ τη χαρά μου

    Σε ευχαριστώ πολύ

    Ναι ναι θα γράψω όλο το σενάριο και θα αλλάξω Νικ δε Ταξχος Θεοχάρης
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-01-16 22:27 #6
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ Νικόλα

    Χαχα

    Θα το παλεψω
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-01-16 22:35 #7
    Προεπιλογή
    Κάτι θυμόμουν ότι είχες μια έφεση στις "μεταμορφώσεις" σαν τον Κρίστιαν Μπέιλ!

    Θα διαβάζω με ενδιαφέρον τις μεθόδους σου όπως πάντα!

    (Από σειρές το Fargo είναι από τις καλύτερες που έχω δει)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-01-16 02:14 #8
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή aepiskepti!

    Έχω σταμπάρει από παλιά τα ποστ σου και όταν σταμπάρω κάτι δεν το ξεχνάω.

    Ελπίζω να μην βαρεθείς και να το ενημερώνεις το λογκ μπας και μάθουμε κι εμείς 5 πράγματα
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-01-16 09:57 #9
    Προεπιλογή
    Γεια σου Χριστόφορε
    Γεια σου Βασιλαρε

    Ευχαριστώ παιδιά

    Βασίλη υπερβάλλεις, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Κι εγω ελπιζω να το κρατήσω.
    Θέλω κίνητρο.εχω σταματήσει 3, 4 κι εγω δε ξερω ποσα χρόνια να κάνω "σοβαρές" προπονησεις, από τότε που τραυματίστηκα 2 φορές διαδοχικά στα φροντ.

    Χριστοφορε αν θες επεκτασου λίγο σε αυτό
    "απλά δε βρίσκω το λόγο σε πολλές ασκήσεις όπως μηχανήματα και πλάτη να πηγαίνεις μέχρι 2πλη. Και ας μην είναι 2rm δεν έχει σχέση πιστεύω δεν έχει νόημα"
    Δεν είναι 2ρμ όχι. Στα πχ 55κγ βγαίνουν 6ρ βάζω 60κγ και βγαίνουν 2ρμ, τόσες βγήκαν ή σε αυτές σταμάτησα ενώ μπορεί να έβγαιναν άλλες 2 με πιεση.
    Γενικά δεν κάνω grinding ρεπς. Δεν εννοω οτι δεν ζοριζομαι, περισσότερο όταν νιώθω ότι σπάει η ροη της κίνησης, όταν δε μπορώ να βάλω δύναμη σε όλο το power path, τότε σταματάω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aepiskeptis : 05-01-16 στις 10:03
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-01-16 13:17 #10
    Προεπιλογή
    Απλά θεωρώ ότι η χρήση μηχανημάτων είναι χρησιμοποιείται κυρίως για υπερτροφία οπότε εγώ προσωπικά θα έκανα 6+ reps.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-01-16 13:36 #11
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Καλή αρχη στο λογκ σου, ελπιζω να μάθουμε 1-2 πράγματα και εμεις οι πιο αρχάριοι. Μακάρι να έχεις όρεξη και να ενημερώνεις, γιατί συνηθως τα λογκς οι περισσοτεροι τα παρατάνε μετά από λίγο

    Aπό σειρές θα σου πρότεινα να ξεκινησεις "Les Revenants", τρομερή σειρά!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-01-16 22:09 #12
    Προεπιλογή
    Για τους επόμενους μήνες, όπου δε γράφω διαφορετικα, ξεκιναω με λίγα κιλά πχ τη μπάρα άδεια και κάνω σετς προσθέτοντας είτε 2.5kg ή 5kg ή 10kg των αναγραφώμενων επαναλήψεων μεχρι να φτασω σε κιλά που δε μπορώ να βγάλω τις επαναλήψεις που θέλω. Οπότε η ασκηση τελειώνει και πάω στην επόμενη.
    Την παραπάνω τεχνική θα την ορισω ως τετρ

    Πχ Τετρ χ6 σημαίνει σταδιακή άνοδο κιλων σε κάθε σετ μέχρι να μη μπορώ να εκτελέσω 6 επαν.

    Τετρ χ6 @ 10+5 εως 40kg x2
    Σημαίνει ότι έκανα τετρ των 6 επαναλήψεων, ξεκίνησα με 10 kg, το βήμα ήταν 5kg και στα 40kg εβγαλα 2 επαναλήψεις

    Όπου χρησιμοποιώ κάτι διαφορετικό είτε θα το γράφω όπως ορίζεται straight, waves, ladder, cluster sets κτλ, είτε θα το περιγραφω.

    Θα προσπαθήσω να γράφω δίαιτα για όλη την εβδ κάθε Κυριακή. Δε θα μετραω θερμίδες, δε θα ζυγιζω φαγητά ή τουλάχιστον έτσι θα ξεκινησω, στην πορεία θα ζυγιζω και είμαι σίγουρος ή θα ζυγιζω συγκεκριμένα τρόφιμα.

    Ή προπόνηση θα γράφεται κάθε μέρα που γίνεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-01-16 22:38 #13
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τους επόμενους μήνες, όπου δε γράφω διαφορετικα, ξεκιναω με λίγα κιλά πχ τη μπάρα άδεια και κάνω σετς προσθέτοντας είτε 2.5kg ή 5kg ή 10kg των αναγραφώμενων επαναλήψεων μεχρι να φτασω σε κιλά που δε μπορώ να βγάλω τις επαναλήψεις που θέλω. Οπότε η ασκηση τελειώνει και πάω στην επόμενη.
    Την παραπάνω τεχνική θα την ορισω ως τετρ

    Πχ Τετρ χ6 σημαίνει σταδιακή άνοδο κιλων σε κάθε σετ μέχρι να μη μπορώ να εκτελέσω 6 επαν.

    Τετρ χ6 @ 10+5 εως 40kg x2
    Σημαίνει ότι έκανα τετρ των 6 επαναλήψεων, ξεκίνησα με 10 kg, το βήμα ήταν 5kg και στα 40kg εβγαλα 2 επαναλήψεις

    Όπου χρησιμοποιώ κάτι διαφορετικό είτε θα το γράφω όπως ορίζεται straight, waves, ladder, cluster sets κτλ, είτε θα το περιγραφω.

    Θα προσπαθήσω να γράφω δίαιτα για όλη την εβδ κάθε Κυριακή. Δε θα μετραω θερμίδες, δε θα ζυγιζω φαγητά ή τουλάχιστον έτσι θα ξεκινησω, στην πορεία θα ζυγιζω και είμαι σίγουρος ή θα ζυγιζω συγκεκριμένα τρόφιμα.

    Ή προπόνηση θα γράφεται κάθε μέρα που γίνεται.
    ωραιος καλη αρχη ειχα διαβασει παλια ενα ενδιαφερον ποστ σου το καλα εσυ μονο ποδια κανεις αν εισαι διατεθημενος να γραφεις φαγητο καντο καθημερινα θα βαριεσαι πολυ να καταγραφεις ολα μαζι την κυριακη για παραδειγμα ασε που θα πρεπει να διπλοκαταγραφεις για να τα θυμασαι ενω αν καταγραφεις καθημερινα τα θυμασαι ευκολα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-01-16 22:20 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή και κοίτα να κρατάς ''ζεστό'' το τοπικ


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ύψος 175cm τις καλές μέρες

    Ζαρώνεις λίγο τον χειμώνα κι εσυ,ε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-02-16 10:31 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αρχές Οκτ επιασα τα 63kg. Προσωπικά ένιωθα καλά, αλλά όσοι με έβλεπαν μου έλεγαν ότι μοιαζω με σκελετό, ειδικά στο πρόσωπο.

    Ύψος 175cm τις καλές μέρες
    Χμμμμμ....Βλέποντας την φωτό στα 63 τείνω να συμφωνήσω ότι τόσα κιλά κάτω του ύψους σου δεν σου "ταιριάζουν" oπτικά !

    Τα ίδια ψιλοάκουγα και γω στα 72 κιλά του άβαταρ με 176-7 ύψος (πριν 3 χρόνια)

    Στα 33 σου προλαβαίνεις να βάλεις τσι τσι και να "διορθώσεις" αυτή την αναλογία Ύψους/Κιλών , σε αντίθεση με τα δικά μου 45.....



    Σόρρυ που πήγα στο αρχικό ποστ για info
    ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ .......
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία