Σελίδα 35 από 60 ΠρώτηΠρώτη ... 25333435363745 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 511 έως 525 από 895
  1. 29-09-16 18:58 #511
    Προεπιλογή
    Καλε μου φίλε, αυτό που καταλάβες κι ο τρόπος που απαντησες αναδεικνύει τον λάθος τρόπο σκέψης που σου έχει περαστεί.

    Το σχόλιο περί μαχ κιλών, δεν έχει να κάνει με ανδρισμό και μαγκιά, αλλά με σεβασμό στον λιφτερ στα χρόνια ενασχόλησής του, τις γνώσεις, το πείσμα και την προσπάθειά του.

    Και πάλι φίλοι είμαστε.

    Και το άλλο, όταν είχατε την αντίρρηση με τον Ιπποκράτη, ειπες δε διαβάζω τι ποσταρεις, αλλά για μένα έτσι είναι. Δεν ποσταρα για να στην πω ή κάτι τέτοιο, απλά είδα κάποια ποστ και θυμήθηκα κάποια blogs, που είχα διαβάσει παλιότερα και ήταν ωραία να τα διαβάσω ξανά και να τα βάλω εδώ να τα δει κ κάποιον άλλος. Και γι αυτό ακριβώς το λόγο δεν τα ποσταρα στο θέμα που είχατε την αντίρρηση, αλλά στο Λογκ μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-09-16 19:47 #512
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλε μου φίλε, αυτό που καταλάβες κι ο τρόπος που απαντησες αναδεικνύει τον λάθος τρόπο σκέψης που σου έχει περαστεί.

    Το σχόλιο περί μαχ κιλών, δεν έχει να κάνει με ανδρισμό και μαγκιά, αλλά με σεβασμό στον λιφτερ στα χρόνια ενασχόλησής του, τις γνώσεις, το πείσμα και την προσπάθειά του.

    Και πάλι φίλοι είμαστε.

    Και το άλλο, όταν είχατε την αντίρρηση με τον Ιπποκράτη, ειπες δε διαβάζω τι ποσταρεις, αλλά για μένα έτσι είναι. Δεν ποσταρα για να στην πω ή κάτι τέτοιο, απλά είδα κάποια ποστ και θυμήθηκα κάποια blogs, που είχα διαβάσει παλιότερα και ήταν ωραία να τα διαβάσω ξανά και να τα βάλω εδώ να τα δει κ κάποιον άλλος. Και γι αυτό ακριβώς το λόγο δεν τα ποσταρα στο θέμα που είχατε την αντίρρηση, αλλά στο Λογκ μου.
    Το φορουμ ειναι για σθζητηση/ανταλαγη γνωσεων συμβουλες και εκμαθηση. Αυτο για τον ιπποκρατη δεν θυμαμε καν ποιο ποστ ειμαι σορρυ αλλα ειδη δουλευω 12 ωρες οποτε εχω κλαταρει εγκεφαλικα! Αλλα αυτο που λες για τον σεβασμο στον λιφτερ αυτο δεν καταλαβα...οτι σνομπαρο της γνωσεις του οποιουδηποτε? Δε νομιζω να το χω κανει....αν διαφωνω ειναι αλλο θεμα. Οπως και να χει εννοειται φιλικα μιλαμε . ολο αυτο για ενα περιορισμενης και ενα τρολ που εκανα? . Αστο ας μη συνεχιστεί γιατι χαλαμε το συγκεκριμενο θεμα εδω και πολλα ποστς. Καλη συνεχεια στην προσπαθεια η οποια πηγαινει πολυ καλα και κλεινουμε εδω νομιζω συμφωνουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-09-16 21:43 #513
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαμ τα γνωστά, δεν είχα πατάτες. Εψησα ψωμί και και σταφύλια πριν πάω τζυμΣυνημμένο Αρχείο 109625
    Δώσε συνταγή για τη σούπα τώρα που μπαίνουν τα κρύα. Φαίνεται τούμπανο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-09-16 01:03 #514
    Προεπιλογή
    Έχει αρκετές αν γοογλαρεις που σε ανάγνωση φαίνονται πιο γευστικές. Τη θέλω εύκολη, γιατί βαριεμαι το μαγείρεμα και όχι με πολλά αρώματα κτλ. Επίσης δε θέλω πολλά υγρά , τη θέλω πυκτη τη σουπιτσα.

    Αρχικά αγοράζω κόκκαλα με μεδούλι. Τα πλενω και τα βαζω σε ένα γυάλινο μπωλ, τους ρίχνω μηλοξυδο και αλάτι και τα αφήνω στο ψυγείο 6-12ωρες. Ή διαδικασια κάνει το κόκκαλο ημιπερατο. Τα βάζω να βρασουν με πολύ νερό για 1 ώρα στη χύτρα ταχύτητας. Αν είναι μεγάλα θέλουν περισσότερο. Αν δεν έχει δουλειά ο κρεοπώλης τον βάζω να τα περάσει απ την κορδέλα.
    Σουρωνω το ζωμό και με αυτόν κάνω τη σούπα.

    Ή σούπα μπορεί να γίνει και χωρίς το πάνω. Απλά έχουμε θρεπτικά συστατικά με χαμηλό κόστος.

    Μοσχάρι συνήθως παίρνω ποντίκι. Πλένω το κρεας, το κόβω, το βάζω στην χύτρα ταχύτητας, ρίχνω νερό να το σκεπάζει ή το ζωμό. Το αφήνω να πάρει βραση και το ξαφριζω.
    Ρίχνω τα καρότα. Κλείνω τη χύτρα και τα βάζω να βρασουν για 1ωρα κ κάτι για 2 κιλά κρέας.

    Ανοίγω, προσθετω 1 μικρη πατάτα ψιλοκομμένη βράζει κανά 10 λεπτό. Ρίχνω τα κολοκυθάκια, άλλα 10λεπτα.
    Κλείνω το μάτι. Ρίχνω λίγο λάδι , ανακατευω.
    Κλείνω το καπάκι χωρίς να το σφιξω και τα αφήνω.

    Μπορείς να ρίξεις βότανα, πιπερια, μπούκοβο, κουρκουμα, κάρυ και ο,τι άλλο.

    Μερικές φορές αντί κολοκυθακια, βάζω μπρόκολο , αλλά αυτή την περίοδο παίζουν κολοκυθακια


    Ευκολοφαγωτη πολύ χορταστικη.

    Την πρώτη φορά εβαλα και περισσότερες πατάτες , αλλά τις αφαιρεσα. Για λόγους γεύσης, μου αρέσουν βραστές σκέτες οι πατάτες και για λόγους carb cycling.


    Ή ψαροσουπα είναι ακόμα πιο εύκολη.

    Βράζουν τα καρότα κάνα μισαωρο. ανοίγω τη χύτρα ρίχνω πατάτα, το ψάρι φιλέτο γλώσσα ή μπακαλιάρο , βράζουν κάνα 15 λεπτό μαχ. Ρίχνω τα κολοκυθάκια για κάνα 10λεπτο. Κλείνω το μάτι. Ρίχνω λίγο λάδι . Και τα αφήνω να κρυωσουν.

    Αν βάλεις ρύζι θες περισσότερο νερό/ζωμο π προφανώς.

    Thats all

    Γενικά τρώω ανοστα φαγητά και ο,τι πιο εύκολα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-09-16 01:07 #515
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που θα έπρεπε να προσβάλλει τον εγωισμό σου είναι ότι πας να το παίξεις ιστορία σε κοπέλα που τα μαχ κιλά σου είναι το ζεσταμα της.
    αχ καλέ για μένα λέει

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θράσος παραπαίει.
    παραπάει ή παραπαίει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-09-16 01:12 #516
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παραπεη καλυτερα
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-09-16 01:12 #517
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    ειπα να το γραψω αλλα μετα θα με λεγατε προβλεψιμη και γραφικη
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-09-16 01:13 #518
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω κι εγώ μία πρόταση χαχαχα

    Back squat. Πως σας φαίνεται; Εχω να κάνω back squat απ το 2009... πλάκα θα έχει.

    A: 1. Front squat 2. Pull downs 3. σταυρο κουπί
    Β: 1. Back squat 2. Btn press 3. Dips


    Οπότε ο humanoid πρότεινε sumo dl, o όπου είπε αρσεις υποθέτω conventional, κι εγώ μου προτείνω back squat.

    Μία άλλη σκέψη θα ήταν ρουμανικές.

    Δεν έχω ιδέα, τι να βάλω.

    Οι power shrugs δίνουν ωραία αίσθηση, αλλά κάτι με χαλάει δε μπορώ να το εξηγήσω, κάτι μου έλεγε σήμερα σταμάτα τη.
    +1 σε squat. Αναρρώνεις και γρήγορα από αυτή.
    Αν κάνεις με μεγάλη συχνότητα η πλάτη θα πάρει πολύ απτα καθίσματα λόγω του φορτίου που θα βάζεις στην πλάτη και σε συνδυασμό με btn και σταυρό θα'σαι πένα από πλάτη, δε θες τπτ άλλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-09-16 01:18 #519
    Προεπιλογή
    Ναι πες της τέτοια να βάλει κάνα Ντιλφ γανγμπανγκ



    Παραπαει Λίλα, ο λεξικοαλητης σαμποτάρει.
    Αν και το παραπαίει κολλάει. Είναι κ ομοηχο με το παράκομπρα
    Είσαι λίγο προβλέψιμη οντως
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-09-16 01:33 #520
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Γιαυτο ακριβως το προσθεσα εγω,γιατι μου κανε εντυπωση που δε το γραψε η λιλαρα
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-09-16 01:42 #521
    Προεπιλογή
    Μη τη βλέπεις έτσι
    Είναι ντροπαλό κορίτσι

    Αφού το σκέφτηκε και κοκκινησαν τα μάγουλακια της
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-09-16 02:05 #522
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    πραγματι, ειδικά με την ιδέα που πέταξες πιο πάνω για τα ντίλφ...
    εκεί να δεις κοκκίνισμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-09-16 18:18 #523
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    να σου πω λίγο
    Λιλουκα εβαλες την πρωτεινη σου 80% στα 45€ το 5κιλο είδα κάτι κριτικές με ελέγχους που την είχαν 60% , βέβαια στην τιμή που είναι, και 50% να ήταν πάλι θα συμφέρει και υπήρχε και επισιμη ανακοίνωση από την εταιρεία που έλεγε "η περιεκτικότητα μας είναι κάτω, αλλά είναι πιο πάνω από άλλους που ισχυρίζονται ότι έχουν 80%"

    Βσαα έχει πάρει από εκεί;

    https://labdoor.com/rankings/protein

    Συγκεντρωμένα όλα τα ανεξάρτητα lab tests που έχουν γίνει ανα μάρκα. Με βάση αυτά βάζουν overall grades στο κάθε προιόν.
    ΠΑΡΤΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-09-16 22:28 #524
    Προεπιλογή
    Αρχικά μη φωνάζεις. Κατά δεύτερο γιατί φωνάζεις; Μαζί σου είμαι.


    Δε νομιζω οτι πήρα θέση, απλα σου είπα "Λιλουκα τι λένε τα παιδιά εδώ?".

    Αυτό που μου έδωσες με φωνές και πάθος, υπάρχει ως επίσημη απάντηση της μπ.

    Τώρα επέτρεψε μου να πάρω θέση. Εχω πιει αγευστη
    Now, Natures Best, Syntrax, my protein, Robb κάτι, μία καναδεζικη isoκατι και Αllmax.

    My protein άγευστη και την concentrate kai isolate.

    Από αυτές όλες ήταν στα 80 κάτι
    Εκτός από την Αλλμαχ και την μπ ίσο.

    Η μόνη που είχε αισθητά διαφορετικη υφή, ήταν η Αλλμαχ ως πιο τραχιά κι η μπ ίσο με χειρότερη διαλυτότητα.

    Εάν η μπ κονσε ήταν αλεύρι νομίζω θα το καταλάβαινα. Ωστόσο δεν είναι και πολύ κοντά στις Now kai Natures Best. Αυτό νομίζω.

    Εάν ήταν στην ίδια τιμή θα τις έπαιρνα κύκλο. Στην τιμή που είναι δε μπορώ να σκεφτώ να πάρω άλλη πέρα της μπ.

    εντάξει Αλίκη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-10-16 02:35 #525
    Προεπιλογή
    Προπ5

    1.αρσεις ποδιών + πλάγιοι *6+6/πλευρα *6
    2.front squat ↑30+10*5 έως 90*4 + 80*3*8
    3.pull downs ↑40+5*5 έως 75*3 + 70*3*8
    4.σταυρο κουπί 60(3 πλάκες, τη μπάρα δεν την υπολογιζω)*6*6

    Μαμ ποστ γουορκαουτ

    Απομεινάρια κρεατοσουπας, παντζάρια, το μπωλ δεξιά είναι ψαροσουπα με γλώσσα, μπακαλιάρο, καρότα, κολοκυθάκια, μανιτάρια, λίγη πατάτα. Αριστερά έχουμε ψητό ψωμί. Στο κέντρο είναι μπιφτέκια που εψησα όσο γινόταν η ψαροσουπα. Έφαγα το 1 απ τα 2. Είχαμε μεαλ πρέπ σήμερα, ψαροσουπα και 2 κιλά κιμά που έγιναν μπιφτέκια .


    Καλό μήνα

    Όνομα: IMG_20161001_021959.jpg Εμφανίσεις: 128 Μέγεθος: 105,2 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 35 από 60 ΠρώτηΠρώτη ... 25333435363745 ... ΤελευταίαΤελευταία