Σελίδα 58 από 60 ΠρώτηΠρώτη ... 8485657585960 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 856 έως 870 από 895
  1. 09-03-17 12:01 #856
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ ολους οσους βοηθησαν την προσπάθεια με τα σχόλια τους.

    Να ειστε καλά καλες προπονήσεις με υγεία, να εχετε επιτυχία στους στοχους σας εν γένει.


    Τελος ευχαριστώ πάρα πολύ το φορουμ για τη φιλοξενία και το χώρο που μου δοθηκε.

    Παρακαλω μεσιε οπου υπάρχει θεληση ή οποιος αλλος καλος μοντ κλειδωστε το λογκ

    Vaya con dios
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-03-17 14:08 #857
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Tί έγινε, πάλι φεύγεις?? Που πας, γιρνα πισο
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-03-17 15:16 #858
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    ?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-03-17 00:18 #859
    Προεπιλογή
    Τι έγινε;
    Ελπίζω όχι κανας τραυματισμός.
    Καλή συνέχεια με υγεία προπάντων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-05-17 20:49 #860
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Τρελε μου;; Γυρνα πισω η εστω τηλεφωνα..

    Ολα καλα;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-07-17 01:19 #861
    Προεπιλογή
    Ολα καλα παιδια ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-07-17 02:05 #862
    Προεπιλογή Dieting on a slave budget :???:
    Καποιος ειχε ανοιξει ενα θεμα με τιτλο

    "Διατροφή ογκου με 80 ευρω το μηνα γίνεται; " ή κατι τέτοιο

    Μαλλον δε γίνεται.

    Απ την αλλη ο τρελος εδω παρουσιαζει παραδείγματα ατομων με αθλια διατροφή που παρουσιάζουν καλα αποτελέσματα, μαλλον επειδη δεν εχουν αλλη επιλογή, μονη σημειωση οι φυλακισμενοι έχουν προσβαση σε ουσιουλες με τα αντίστοιχα κονε , οποτε δεν ειναι καποια αξιοσημειωτη αναφορά , περα οτι η διατροφή τους ειναι αυτη.

    Προειδοποιηση το μπλογκ εχει περιεργες εικονε, που απευθύνονται σε ενήλικες που δεν εχουν φάει και δεν ειναι ευαισθητοι. Ευχαριστώ

    **********


    Προφανώς δεν αναφερομαστε σε αθλητές αγωνων ββινγ, φιτνεσσ κτλ

    Οκ, παιρνουμε λοιπον εναν τυπακο που ασκείται με βαρη, εχει καποιες γνωσεις διατροφης ώστε να μην πεθάνει (ή ετσι νομίζει, στο τέλος θα δείξει ) και θα κανει βάρη με την ελάχιστη δυνατή οικονομική δαπανη για τη διατροφή του

    Ωραία μέχρι εδώ

    Τι θα δούμε;

    Μετα απο 50 ημερες πως θα εχει μεταβληθει η δύναμη του κι η σωματικη του σύσταση.

    Αρχικά λιφτς αναφοράς .

    Zercher squat 110kg x2 reps
    Btn press, strict press η μπαρα dead on traps, no leg drive 55kg x2
    Pull down machine 90kg x2.

    Ειναι 2rm τα 110kg κτλ; Μπορεί ναι μπορει κ όχι. Δε μας αφορα, με ascending sets 6-4-2 πιανω 110kg για 3 προπονησεις και τα αλλα για 4, 5 προπονησεις, οπότε με αυτη τη μέθοδο θα δουμε οποια διαφορά.

    Τι αλλο πρέπει να ξέρουμε για το πειραματοζωο;

    4 μηνες ακολουθησα ελευθερη διατροφή κυμανθηκα στα 74-79 κιλα με τυχαία ανεβοκατεβασματα, ειχα διαφορουν μικροτραυματισμους και περιοδους που δεν εκανα βαρη ή εκανα αλλα απειχα απο squat ή/κ κινησης πίεσης περα του διζυγου.
    Ολα αυτα μεχρι τις αρχες Ιουνίου. Οι τελευταίες 4 εβδομάδες ειναι το ονειρο ενος χοντρουλη προεφηβου, που εχει ελεύθερο καταναλωσης σε σουπερ μάρκετ.

    Απο την προηγουμενη Παρασκευή εχει ξεκινήσει η σταδιακή εκκαθάριση κι η μειωση των θερμίδων.


    Την Κυριακή θα ζυγιστω στο γυμναστήριο και θα βγαλω φωτο απο μπροστα, σορρυ Λιλα δεν προκειται να κουρεψω τα ποδια μου για να δεις αν εχω αναπτυγμενο εσω πλατυ ή οχι. Δεν εχω εμπιστεψου με.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-07-17 02:34 #863
    Προεπιλογή
    Τις 50 αυτες ημερες θα ακολουθηθει περιπου ιδια διατροφη και ακριβως η ιδια προπόνηση.

    Αυτη την εβδομάδα θα γραψω προπονησεις για να δούμε πως θα εξελιχθουν στην πορεία


    Διατροφή

    Μεσα στη μερα θα καταναλωνονται φτηνος υδατάνθρακας, ρυζι ή βρωμη ή σιμιγδαλι ελαιόλαδο που υπάρχει και δεν το αγορασα, αυγα , γιαούρτι, καρότα ή/κ αγγουρια, ξινομηλα και Κακάο, ισως καποιο αλλο φρούτο. Αν δεν την παλεψω και εχω αναγκη κρεατος θα αγοράσω κατι ισως συκώτι που ειναι φτηνό.
    Σημειωση. Στο παρελθόν η βρωμη μου εκανε δυσανεξια, εκτος αν ηταν μαγειρεμενη. Να το προσεξω αυτο.

    Ο,τι φαω εξω θα το γράψω. Το κακο ειναι οτι σε αντίθεση με κάποιον που ειναι οντως σε δύσκολο budget, δεν ειμαι. Ωστόσο δεν τρωω φαγητό απ έξω εκτος αν βγω για φαγητό, δλδ δεν παραγγελνω. Τεσπα ελπίζω να αντέξω

    Συμπληρωματα
    Βιτ C, B complex, Zinc, Ω3, βιτ D, ισως καποια πολυβιταμινη.
    Επισης χρησιμοποιώ glucophage, 5-10γρ κιτρουλινη οταν ξυπναω και 5-10γρ αργινινη πριν κοιμηθώ, caffeine tablets 200mg, 1-1.5 στο ξυπνημα και αλλη 1 μεσα στη μερα.

    Το Σάββατο μαλλον θα αγοράσω τα πρώτα τρόφιμα , εκτος αν τελείωσει το μοσχαρι που μαγειρεψα την Κυριακή για την εβδομάδα πιο νωρίς.

    So 50 days on slave budget in 2017 oooo oooo oooo

    https://youtu.be/ZznoUDYvDkM
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-07-17 02:34 #864
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Πολυ ακραιο το αρθρο, αλλα και πολυ ενδιαφερον
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-07-17 10:31 #865
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προειδοποιηση το μπλογκ εχει περιεργες εικονε, που απευθύνονται σε ενήλικες που δεν εχουν φάει και δεν ειναι ευαισθητοι. Ευχαριστώ

    Προφανώς δεν αναφερομαστε σε αθλητές αγωνων ββινγ, φιτνεσσ κτλ
    αφαιρεσα το λινκ καλο θα ειναι να ειμαστε λιγο προσεκτικοι κ αυτο γιατι το φορουμ δεν το διαβαζουν μονο φαγωμενοι ενηλικες.

    Δεν αναφερομαι καθολου στο οτι ο τυπος στα μισα που γραφει λεει μ@λ@κιες, το εχω ξαναπει..η λογικη του ειναι το λιγοτερο αυτη ενος παιδιου 3ης δημοτικου κ τα επιχειρηματα του τις περισοτερες φορες δεν πανε παραπανω κ κυμαινοντε μεταξυ "ο Μεγας Αλεξναδρος ειχε ενα μαυρο αλογο, αρα αν παρεις κ συ ενα μαυρο αλογο θα γινεις ο Μεγας Αλεξανδρος" και "οι Ουνοι ηταν φοβεροι πολεμιστες γιατι ετρωγαν σουπες κ βραστα κρεατα, τρωγε κ συ τετοια για να γινεις ρωμαλαιος"..
    καλα αναφερθηκα λιγο, δεν αντεξα, καθε φορα που διαβαζω αρθρα του κατι με πιανει κ δεν μπορω να συγκρατηθω..αλλα ειναι φαινομενο σουρβαηβορ ο τυπος..στο τελος γινεται κ ηρωας

    ον τοπικ τωρα..εχεις υπολογισει θερμιδες, μακροσυστατικα, κλπ, η πας μονο "τρωω οτι πεφτει στα χερια μου και βλεπουμε" γιατι αυτο δεν το καταλαβα..καπου αναφερεις μειωση θερμιδων, αλλα ειναι με υπολογισμο η ενστικτο?
    και γιατι ειπαμε το κανεις αυτο, ετσι για την κουβεντα αφου δεν εχει προβλημα με το budget?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-07-17 14:19 #866
    Προεπιλογή
    Σωστος! Σορρυ! Ναι δεν εχεις αδικο, σωστη η μεταφορά που κάνεις.

    Ωστόσο ειχα δει ενα ντοκιμαντέρ με μια φυλή στην Αφρική κυνηγών συλλεκτων. Σε ημιορινη περιοχή. Σε αντίθεση με πεδινους που περπατανε κ τρεχουν μεγαλες αποστάσεις, αυτοι ειχαν καθημερινή αναρρίχηση, κοψιμο κ σκαρφαλωμα δεντρων.
    Dude, they were jacked!


    Θα βγαινει περιπου πρωτεΐνη τουλάχιστον 90γρ, υδατάνθρακας τουλάχιστον 120 και λιπος τουλάχιστον 50γρ.

    Οποτε οι ελαχιστες θερμίδες ειναι 1300

    Αυτη ειναι η βάση, 4 τζαμπο αυγα, 25γρ κακαο, 500γρ γιαούρτι, 100ρυζι, 1 καρότο κι ενα αγγούρι, 15γρ ελαιόλαδο, 1 μηλο.

    Μάλλον θα παιξει συκώτι που κ που.

    Η μειωση θερμιδων γινεται βάση ενστικτου, αλλα ουσιαστικα ειναι μειωση μέσω εκκαθάρισης εκτος απ το βραδινό, οπου εφυγε ο υδατάνθρακας εκτος απ το κακαο κι ενα ξινομηλο. Επισης, αφαιρεσα το χοιρινο που ετρωγα μετα μανιας, και σταδιακά μειωνω το μοσχαρι στο βραδινο και προσθέτω αυγά. Στο τελος της εβδομάδας αντι για κρεας θα εχω 4 αυγα.

    Δε ξέρω γιατι το κανω. Εκανα σκουατ ενα βραδυ και γύρω μου ηταν δυο κλασσικοι τυποι φιλοδοξοι αγωνιστικοι συζηταγαν τις διατροφες τους και αν θα βαλουν γουινι με βαρ κ μαστ ή κάτι άλλο που δεν ακουσα.
    Ελεγαν κατι για 500γρ στηθος κοτοπουλο και 100γρ γουει τη μέρα κι ολα αυτα.
    Και οτι η διατροφή ειναι 80% του αποτελεσματος και μπλα μπλα μπλα κι οτι ο μισθός τους παει για τη διατροφή και τα συμπληρωματα.
    Και καπου θυμήθηκα το φιλο που ελεγε , εχω 80ευρω διαθέσιμα θα μπορέσω να κανω προπόνηση ή να μην το προσπαθήσω καν;

    Ε προσωπικά δε συμφωνώ με το ολο κονσεπτ και γίνομαι πειραματοζωο

    Εχουμε εναν μικροσωμο τυπακο που κανει βαρη με περιορισμένη διατροφη, τι γίνεται σε 12+ εβδομάδες;

    Απλα μονος μου θα το παραταγα κι ετσι θα χρησιμοποιώ το φορουμ ως δέσμευση
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aepiskeptis : 12-07-17 στις 14:31
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-07-17 18:01 #867
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    ουυυυ ουυυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-07-17 20:59 #868
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε προσωπικά δε συμφωνώ με το ολο κονσεπτ και γίνομαι πειραματοζωο

    Εχουμε εναν μικροσωμο τυπακο που κανει βαρη με περιορισμένη διατροφη, τι γίνεται σε 12+ εβδομάδες;

    Απλα μονος μου θα το παραταγα κι ετσι θα χρησιμοποιώ το φορουμ ως δέσμευση
    χμμ οκ..καλα κοιτα, εγω πιστευω θα την παλεψεις μια χαρα..απλα θα εχεις καποια σκαμπανευασμα αναλογα την μερα σε ενεργεια κ διαθεση και οι προπονησεις θα κινουνται αναλογα..
    θα δουμε στην πορεια..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-07-17 21:44 #869
    Προεπιλογή
    Γνώμη μου είναι ότι 50-100 μέρες δεν θα δείξουν κάτι, τουλάχιστον κάτι αξιόπιστο.

    Για να επέλθει η προσαρμογή του σώματος στις χ συνθήκες απαιτείται χρόνια (η χρόνια όχι τα χρόνια) επαναλαμβανόμενη ομοιόμορφη και ομοειδής σωματική δραστηριότητα.

    Λόγου χάρη στο παράδειγμα με τους κωπηλάτες στις γαλέρες που υποσιτίζονταν , το κουπί δεν ήταν ένα χόμπι που έκαναν 3-4-5 φορές τη βδομάδα από 80-120 λεπτά, αλλά ήταν η ζωή τους κι η μοναδική τους ασχολία για χρόνια ολόκληρα.

    Πιο πολύ μοιάζει σαν πείραμα: κάνω βάρη για 2 μήνες με το λιγότερο δυνατό μπάτζετ στην Ελλάδα του 2017. Πράγμα βέβαια που δεν σημαίνει ότι και αυτό δεν έχει το ενδιαφέρον του.

    Αν θες κράτα και ενημέρωνε το εβδομαδιαίο ή μηνιαίο ποσό εξόδων της διατροφής.

    Καλή αρχή
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-07-17 17:36 #870
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Θα σου προτεινα να βγαλεις το glucophage,καθως υπαρχουν καποιες ενδειξεις οτι ριχνει την ενδογενη τεστοστερονη...ποσο μαλλον τωρα που θα σαι και υποθερμιδικα.

    Κριμα να αποχαιρετησεις τη λιμπιντο ετσι,ειδικα τωρα καλοκαιρακι

    edit: εχε κατα νου και το lactic acidosis με αυτο.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 58 από 60 ΠρώτηΠρώτη ... 8485657585960 ΤελευταίαΤελευταία