Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21
  1. 24-01-16 14:08 #1
    Προεπιλογή μπαρες πρωτεινης??? ειναι?
    καλησπερα! βρηκα αυτην την συνταγη:
    Υλικά για τις μπάρες πρωτεΐνης
    1 φλιτζάνι φυστικοβούτυρο
    1/2 φλιτζάνι μέλι
    1/2 φλιτζάνι βούτυρο
    2 φλιτζάνια βρώμη
    1 φλιτζάνι ινδική καρύδα
    1 1/4 φλιτζάνια κομματάκια μαύρης σοκολάτας
    1 κουταλάκι του γλυκού εκχύλισμα βανίλιας

    Εκτέλεση για τις μπάρες πρωτεΐνης με σοκολάτα
    Λιώνουμε το φυστικοβούτυρο με το μέλι και το βούτυρο σε μέτρια προς χαμηλή φωτιά, σε μια κατσαρόλα στο μάτι της κουζίνας ανακατεύοντας τακτικά γιατί μπορεί εύκολα να καεί.
    Το βγάζουμε από το μάτι μόλις λιώσουν όλα και προσθέτουμε τη βρώμη, τη σοκολάτα, τη βανίλια και την καρύδα.
    Ανακατεύουμε έως ότου η σοκολάτα λιώσει εντελώς.
    Μεταφέρουμε το μείγμα σε ένα ταψί με λαδόκολλα, το απλώνουμε με ένα πλάστη και το αφήνουμε να κρυώσει, σε θερμοκρασία δωματίου ή στο ψυγείο
    Μόλις δέσει το κόβουμε σε κομμάτια και το διατηρούμε σε αεροστεγές δοχείο στο ψυγείο ή ακόμα και στην κατάψυξη.

    ειναι αυτο που λενε? μπαρες πρωτεινης?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-01-16 14:16 #2
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    Δε βλέπω κάπου να έχει πρωτεΐνη...
    Τουλάχιστον τόση ώστε να έχουν αυτή την ονομασία !
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-01-16 14:18 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αφου γραφει στο αρχικο ποστ 2 σκουπ πρωτεινη.
    α, καλα τωρα ειδα οτι μαλλον αναφερεσαι στις τελευταιες..
    θα τα περασω σε αλλο θεμα μαλλον.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-01-16 15:05 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LuNaT1C Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε βλέπω κάπου να έχει πρωτεΐνη...
    Τουλάχιστον τόση ώστε να έχουν αυτή την ονομασία !
    ψαχνω συνταγη που να μην εχει συμπληρωμα πρωτεινης (αν αυτο εννοεις με το δεν εχει καπου πρωτεινη)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-01-16 15:08 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αμα δεν βαλεις κατι σε ασπραδια μεσα κλπ, απο που θα την βρεις την πρωτεινη, απο το βουτυρο, απο το μελι, η απο την σοκολατα που βαζεις..?
    εσενα αποτι καταλαβα, απο τα συστατικα, περισοτερο σε ενδιαφερει η γευση παρα η πρωτεινη..
    τσαμπα κοπος, παρε μια μπαρα του εμποριου ετοιμη με δημητριακα, υπαρχουν καποιες σχετικα καλες...δεν θα αποφυγεις την ζαχαρη, αλλα τουλαχιστον θα ειναι νοστιμες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-01-16 16:00 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Η συνταγή που παρέθεσες φίλε μου δεν είναι για μπάρες πρωτεϊνης γτ δεν έχουν αρκετή πρωτεϊνη μέσα.

    Χρησιμοποίησε ασπράδια αυγού ή και ολόκληρα αυγά (ανάογα με τις διατροφικές σου ανάγκες και προσωπικούς στόχους πάντα)
    Επίσης θα πρότεινα να βγάλεις το βούτυρο...βάλε καλύτερα λίγο λάδι καρύδας νομίζω θα αντικαταστήσει το βούτυρο.
    Επίσης θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις σταφίδες αντί για σοκολάτα....

    Επίσης

    παρε μια μπαρα του εμποριου ετοιμη με δημητριακα, υπαρχουν καποιες σχετικα καλες...
    αν δεν χαλάμε το post πες καμία ρε beef για μας που μαστε λίγο τεμπέληδες...γτ πραγματικά έχω μπερδευτεί λίγο να χουμε καμιά εναλλακτική
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-01-16 16:02 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα δεν βαλεις κατι σε ασπραδια μεσα κλπ, απο που θα την βρεις την πρωτεινη, απο το βουτυρο, απο το μελι, η απο την σοκολατα που βαζεις..?
    εσενα αποτι καταλαβα, απο τα συστατικα, περισοτερο σε ενδιαφερει η γευση παρα η πρωτεινη..
    τσαμπα κοπος, παρε μια μπαρα του εμποριου ετοιμη με δημητριακα, υπαρχουν καποιες σχετικα καλες...δεν θα αποφυγεις την ζαχαρη, αλλα τουλαχιστον θα ειναι νοστιμες.
    αποτι καταλαβες καταλαβες λαθος. δεν ειναι δικη μου συνταγη. την βρηκα και ρωτησα. αν εχεις καποια συνταγη με αυγα καλη ωρα οπως ειπες.... θα ηθελα να την δω. ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-01-16 16:03 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η συνταγή που παρέθεσες φίλε μου δεν είναι για μπάρες πρωτεϊνης γτ δεν έχουν αρκετή πρωτεϊνη μέσα.

    Χρησιμοποίησε ασπράδια αυγού ή και ολόκληρα αυγά (ανάογα με τις διατροφικές σου ανάγκες και προσωπικούς στόχους πάντα)
    Επίσης θα πρότεινα να βγάλεις το βούτυρο...βάλε καλύτερα λίγο λάδι καρύδας νομίζω θα αντικαταστήσει το βούτυρο.
    Επίσης θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις σταφίδες αντί για σοκολάτα....

    Επίσης



    αν δεν χαλάμε το post πες καμία ρε beef για μας που μαστε λίγο τεμπέληδες...γτ πραγματικά έχω μπερδευτεί λίγο να χουμε καμιά εναλλακτική
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-01-16 16:14 #9
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hlias k Εμφάνιση μηνυμάτων
    αποτι καταλαβες καταλαβες λαθος. δεν ειναι δικη μου συνταγη. την βρηκα και ρωτησα. αν εχεις καποια συνταγη με αυγα καλη ωρα οπως ειπες.... θα ηθελα να την δω. ευχαριστω
    δεν καταλαβα τπτ λαθος, απλα σου απαντησα σε αυτο που ρωτας.οτι δεν ειναι μπαρες πρωτεινης..τωρα ποιανου ειναι η συνταγη, ουτε που με νοιαζει.
    συνταγη με αυγα δεν εχω, κ δεν με νοιαζει να βρω..μια προταση σου εδωσα, απο την στιγμη που γραφεις οτι δεν θες να βαλεις μεσα σκονη..στο τελος θα με βγαλεις κ φταιχτη που στο εγραψα..

    @
    θεληση, υπαρχουν διαφορες, στα σουπερ, απο τυπου flapjack, μεχρι κ αγευστες με ξηρους καρπους κ δημητριακα..
    επισης υπαρχουν κ φουρνοι με πιστοποιησεις, τυχαινει να εχω εναν κοντα μου, που φτιαχνουν τετοια προιοντα για διαβητικους, κ σε διαφορες γευσεις/παραλλαγες, οποτε εκει θα αποφυγεις κ την ζαχαρη..φυσικα κανενα απο αυτα δεν εχει πρωτεινη, οπως εγραψα, κ πιο πανω, αλλα σαν σνακ ειναι οκ..ειδικα απο τους φουρνους που πλεον εχουν γινει παρα πολλοι με τετοια προιοντα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-01-16 22:35 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν καταλαβα τπτ λαθος, απλα σου απαντησα σε αυτο που ρωτας.οτι δεν ειναι μπαρες πρωτεινης..τωρα ποιανου ειναι η συνταγη, ουτε που με νοιαζει.
    συνταγη με αυγα δεν εχω, κ δεν με νοιαζει να βρω..μια προταση σου εδωσα, απο την στιγμη που γραφεις οτι δεν θες να βαλεις μεσα σκονη..στο τελος θα με βγαλεις κ φταιχτη που στο εγραψα..

    @
    θεληση, υπαρχουν διαφορες, στα σουπερ, απο τυπου flapjack, μεχρι κ αγευστες με ξηρους καρπους κ δημητριακα..
    επισης υπαρχουν κ φουρνοι με πιστοποιησεις, τυχαινει να εχω εναν κοντα μου, που φτιαχνουν τετοια προιοντα για διαβητικους, κ σε διαφορες γευσεις/παραλλαγες, οποτε εκει θα αποφυγεις κ την ζαχαρη..φυσικα κανενα απο αυτα δεν εχει πρωτεινη, οπως εγραψα, κ πιο πανω, αλλα σαν σνακ ειναι οκ..ειδικα απο τους φουρνους που πλεον εχουν γινει παρα πολλοι με τετοια προιοντα..
    Δεν βρίσκω λόγο εκνευρισμου αλήθεια! Ειμαι καινούργιος στο θέμα διατροφής οπότε ρωτάω. Συνέχεια. Μπορει σε κάποιον που ξέρει να του φάνηκε χαζη αυτη η συνταγή. Σε μένα οχι γιατι όπως είπα και πριν δεν γνωρίζω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-01-16 22:56 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hlias k Εμφάνιση μηνυμάτων
    αποτι καταλαβες καταλαβες λαθος.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hlias k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βρίσκω λόγο εκνευρισμου αλήθεια! Ειμαι καινούργιος στο θέμα διατροφής οπότε ρωτάω. Συνέχεια. Μπορει σε κάποιον που ξέρει να του φάνηκε χαζη αυτη η συνταγή. Σε μένα οχι γιατι όπως είπα και πριν δεν γνωρίζω.
    Kαθολου χαζη δεν ειναι η συνταγη αλλα οπως σου ειπαν κ οι αλλοι δεν ειναι ακριβως μπαρες πρωτεινης. Το ιδιο σου ειπε κ ο Beef κ του ειπες οτι αποτι καταλαβε ,καταλαβε λαθος. Προκαλεσες την τυχη σου!
    Ενταξει χιουμορ κανω ,συνεχισε οτι αποριες εχεις κ γνωμες θελεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-01-16 12:26 #12
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hlias k Εμφάνιση μηνυμάτων
    ψαχνω συνταγη που να μην εχει συμπληρωμα πρωτεινης


    Γιατι ?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-01-16 16:22 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι ?
    Θ προτιμουσα να γεμισω την διατροφή μου με φυσικές πηγές και να συμπληρώσω με ενα συμπλήρωμα διατροφής
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-01-16 01:15 #14
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    Αυτό στο τέλος δε σου κρύβω ότι με μπέρδεψε !
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-01-16 01:49 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LuNaT1C Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό στο τέλος δε σου κρύβω ότι με μπέρδεψε !
    Λέω πως αντί για whey ,θεωρώ πως τα αυγα ειναι καλύτερη επιλογή.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία