Σελίδα 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 125
  1. 12-03-16 17:43 #61
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Ωραιος Μπιλαρε! Low bar ειναι η κανω λαθος? Μηπως εχεις ανοιγμα ποδιων λιγο παραπανω απ οτι θα πρεπε? Εχεις πειραματιστει γενικα?

    Εξοπλισμο απο πηρες? Παπουτσια-περικαρπια εννοω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-03-16 18:29 #62
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ μαν!

    Low bar ναι. Με το άνοιγμα έχω πειραματιστεί αρκετά (στο πιο κλειστό, πιο ανοιχτά δεν έχω πάει) και έχω καταλήξει σε αυτό. Γενικά στο σκουωτ έχει νόημα να ανοίγεις τα πόδια όσο μπορείς να σπρώχνεις τα γόνατα προς τα έξω. Όταν δε μπορείς άλλο να το κάνεις σημαίνει άνοιξες πολύ.

    Παπούτσια από την admiral, περικάρπια από το strengthshop.

    Άντε περιμένουμε και από σένα βιντεάκι στο θέμα, βλέπω στο λογκ σου βαράς καλά!
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-03-16 10:59 #63
    Προεπιλογή
    Nice
    Δοκίμασε να κατέβεις πιο χαμηλά ,τωρα είσαι λιίγο πάνω από παράλληλο.Μόνο κέρδος θα έχεις, εγώ θα πρότεινα σε ποσοστά μεχρι 80_85% ass to the grass
    Εάν δεν έχεις πρόβλημα με ώμους αγκώνες ,φέρε τους αγκώνες κάτω από την μπαρα κάθετα.
    Κατά τα άλλα μια χαρά
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-03-16 14:00 #64
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Για την τεχνική που κάνει, εμένα μου φαίνεται ότι κατεβαίνει όσο χαμηλά χρειάζεται.... Το παράλληλο το πιάνει.
    Φαίνεται σαν να κάνει ελαφρύ bounce στο κατώτατο μέρος της κίνησης οπότε παίζει και να μην μπορεί να κατέβει σε μεγαλύτερο βάθος
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-03-16 14:10 #65
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Έλα μαν εσένα προσπαθώ να πλησιάσω να ξέρεις

    Για τους αγκώνες, τους ανεβάζω όπως περιγράφει ο izzy από powerliftingtowin και ο Rip στα βιντεάκια του. Ουσιαστικά τους ανεβάζω όσο μπορώ για να σφίξουν οι οπίσθιοι δελτοειδείς να κρατάνε τη μπάρα.

    Για το βάθος. Εννοείται πως το βάθος είναι από τα πράγματα που με ενδιαφέρουν πάρα πολύ όχι για θέμα ανάπτυξης αλλά αν κάποια στιγμή παίξω πουθενά, να περνάει αγωνιστικά.

    Πάντα βάζω κάποιον από δίπλα να μου λέει αν περνάω το παράλληλο. Παρά ταύτα όποτε βγάζω βίντεο από αυτή τη γωνία φαίνομαι λίγο ψηλά.

    Περιγράφω ένα περιστατικό στο λογκ πριν 15 μέρες όπου στο τοπ σετ πήγα τόσο χαμηλά που βρήκαν τα κιλά της μπάρας με τα κιλά που έχει στο πλάι της η σκουωτιέρα και έχασα το σετ.

    Θα βγάλω βίντεο και από το πλάι να δω τι γίνεται και αν είμαι πάνω από το παράλληλο θα το βάλω πρώτο στόχο να το διορθώσω.

    Thanks for the tips
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-04-16 21:24 #66
    Το avatar του χρήστη POWERPAPPOUS

    Εγγραφή
    25-03-2016
    Περ.
    Malmö Sweden
    Μηνύματα
    60
    Προεπιλογή Παππούς deads
    Τι να σας κάνω...με κάνατε και ζήλεψα!

    Λοιπόν...Το παρακάτω βιντεάκι τραβήχτηκε στο σιδεράδικο που γυμνάζομαι τώρα (Σουηδία)μια εβδομάδα πριν τις γιορτές των φετινών χριστουγέννων (τρίτη βδομάδα προγράμματος γράμμωσης-υποθερμιδική)
    Στη μπάρα είναι 200 kg και το set ήταν των 5 reps.
    5 ήταν οι συνολικές reps, οι δυο πρώτες κανονικές (με σταμάτημα 1 sec στο πάτωμα). Οι τρεις τελευταίες (αυτές του film) είναι "touch and go" (λίγο...κλεψιμαίικες). Με αλλα λόγια ο ...φιλαράκος που με τράβηξε, κοίταζε τα...astra όταν ξεκίνησα το set.

    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-04-16 17:08 #67
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα μαν εσένα προσπαθώ να πλησιάσω να ξέρεις

    Για τους αγκώνες, τους ανεβάζω όπως περιγράφει ο izzy από powerliftingtowin και ο Rip στα βιντεάκια του. Ουσιαστικά τους ανεβάζω όσο μπορώ για να σφίξουν οι οπίσθιοι δελτοειδείς να κρατάνε τη μπάρα.

    Για το βάθος. Εννοείται πως το βάθος είναι από τα πράγματα που με ενδιαφέρουν πάρα πολύ όχι για θέμα ανάπτυξης αλλά αν κάποια στιγμή παίξω πουθενά, να περνάει αγωνιστικά.

    Πάντα βάζω κάποιον από δίπλα να μου λέει αν περνάω το παράλληλο. Παρά ταύτα όποτε βγάζω βίντεο από αυτή τη γωνία φαίνομαι λίγο ψηλά.

    Περιγράφω ένα περιστατικό στο λογκ πριν 15 μέρες όπου στο τοπ σετ πήγα τόσο χαμηλά που βρήκαν τα κιλά της μπάρας με τα κιλά που έχει στο πλάι της η σκουωτιέρα και έχασα το σετ.

    Θα βγάλω βίντεο και από το πλάι να δω τι γίνεται και αν είμαι πάνω από το παράλληλο θα το βάλω πρώτο στόχο να το διορθώσω.

    Thanks for the tips
    Συμφωνώ με STRONGER. Είσαι πάνω απτο παράλληλο.

    Οταν πας τέρμα κάτω σου φεύγει ο κορμός μπροστά με αποτέλεσμα να σηκώνεται η λεκάνη και να μην πας ούτε στο παράλληλο.
    Το ότι βρήκαν τα κιλά στις ασφάλειες πάλι δε λέει κάτι, γτ μπορεί απλά να σου φευγει ο κορμός μπροστά, να κατεβαίνει η μπάρα πιο χαμηλά, αλλά η λεκάνη να ανεβαίνει ψηλά και να είσαι πάλι πάνω απτο παράλληλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-04-16 12:57 #68
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη χθεσινή χάλια προπόνηση ένα pr στο squat

    3Χ127,5 @ 9,5


    Φορας το παπουτσακια και πατας πανω στο κωλοταταμι , κανε παραπονα να το πεταξουνε απο εκει , εστω το 1 κομματι που σε επηρεαζει. κριμα τα λεφτα που εδωσες στα παπουτσακια!

    Η κοπελα εκει πισω , σε θαυμαζει
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-04-16 13:01 #69
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Η κοπελα εκει πισω , σε θαυμαζει
    Ρε μαν...Τι μάτι είναι αυτό;

    Billy σ'έφαγε ρε φίλε με τα μάτια της, μάλλον σε μάτιασε!!! MIRIN hard
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-04-16 13:03 #70
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    εισαι ο τεταρτος που μου το λεει αυτο , σε διαστημα 10 ημερων

    αφου να φανταστεις , μολις ειδα το ρακ καταλαβα και σε πιο γυμναστηριο παει

    ναρκισος gym σαλονικα?!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ArgoSixna : 08-04-16 στις 13:05
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-04-16 13:31 #71
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Billy σ'έφαγε ρε φίλε με τα μάτια της, μάλλον σε μάτιασε!!!
    Φίλε σίγουρα κάποιος με μάτιαξε γιατί γύρισα το πόδι μου από καθίσματα Μπορεί να φταίει και το τατάμι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναρκισος gym σαλονικα?!
    Ναι ακριβώς! Πες μου ότι έχεις έρθει και δε σε πέτυχα!
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-04-16 15:37 #72
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Oχι , καπου ειχα δει βιντεο με το ρακ και ειχα ξανα κανει παρατηρηση για το ταταμι!!

    *Αν και σκεφτομαι να μετακομισω σαλονικα στα επομενα δυο χρονια
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-04-16 15:58 #73
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Φίλε σίγουρα κάποιος με μάτιαξε γιατί γύρισα το πόδι μου από καθίσματα Μπορεί να φταίει και το τατάμι
    Άρσεις κάνεις convetional ε? Άμα η ίδια σε κοιτάζει έτσι και όταν η μπάρα περνάει τα γόνατα μπορεί να θέλει να της δείξεις πώς φέρνεις την λεκάνη μπροστά

    Εντάξει το ξεφτύλισα σταματάω
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-04-16 22:02 #74
    Προεπιλογή
    Bill μην κάνεις σκουωτ αρσεις σε τάπητα,κίνδυνος


    υγ τώρα το πρόσεξα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-04-16 00:09 #75
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρσεις κάνεις convetional ε? Άμα η ίδια σε κοιτάζει έτσι και όταν η μπάρα περνάει τα γόνατα μπορεί να θέλει να της δείξεις πώς φέρνεις την λεκάνη μπροστά

    Εντάξει το ξεφτύλισα σταματάω
    Χαχαχαχα ρε Γιώργο ντροπή ντροπή

    Παιδιά, δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότητα να κάνω σκουωτ και άρσεις εκτός του τάπητα. Όλος ο χώρος της σκουωτιέρας είναι καλυμμένος με αυτό. Άσε που αν δεν ήταν ο τάπητας έχουμε γυαλιστερό πλακάκι κάτω, με τα αρσιβαρίστικα περπατάω σαν τον παπουτσωμένο γάτο

    Τους παρακαλάω να φέρουν ένα power rack στο υπόγειο να μην ξαναδώ το φως του ήλιου αλλά δεν το βλέπω...

    Σήμερα μου έκαναν και παρατήρηση για τις άρσεις, ότι κοπανάω τα κιλά (που δεν τα κοπανάω ίσα ίσα προσέχω).
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία