Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 16
  1. 07-02-16 23:05 #1
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή Night of Champions 1999
    Kανωντας μια αναδρομή στους παλαιότερους αγώνες , το Νight of Champions ήταν ένας ισχυρός θεσμός που ξεκίνησε από το 1978, εως και το 2005, όπου μετενομάστηκε σε New York Pro.
    To 1999, υπήρχε ένα πολύ μεγάλος αριθμός αθλητών που συμμετείχαν, με το ελληνικο ενδιαφέρον να στρέφεται στον Γιάννη Ελευθεριάδη που συμμετείχε.
    Τελικά νικητής, ο Paul Dillett









    1 Paul Dillett
    2 Pavol Jablonicky
    3 Dexter Jackson
    4 Markus Rühl
    5 Milos Sarcev
    6 Ernie Taylor
    7 Johnny Moya
    8 Darrem Charles
    9 Porter Cottrell
    10 Orville Burke
    11 Claude Groulx
    12 Jason Arntz
    13 Tom Prince
    14 J D Dawodu
    15 Dennis James
    16 Stan McCrary
    17 Eduard Van Amsterdam
    18 David Fisher
    - David Alleyne
    - Gustavo Badell
    - Fredon Bojaklee
    - Darien Bond
    - Kenneth Brown
    - Gianluca Daniele
    - Johannes Eleftheriadis
    - Fauzi Hanst
    - Istvan Kis Horvath
    - Ken Jones
    - Berry Kabov
    - Rod Ketchens
    - Jeno Kiss
    - Craig Licker
    - Christian Lobarede
    - Patrick Lynn
    - Mohamed Makkawy
    - Benedetto Mondello
    - Omid Parsa
    - Bruce Patterson
    - Mike Quinn
    - Grant Thomas
    - Ivory Turner III
    - Innocent Ukpong
    - Sdika Zvi
















    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες           
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-02-16 23:10 #2
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ο ντιλετ σε αυτον τον αγωνα ηταν πιο σμουθυ και απο φυστικοβουτυρο επρεπε ο ρουλ να το παρει χαλαρα νομιζω επισης ηταν ο πρωτος και τελευταιος επαγγελματικος αγωνας που κερδισε ο paul the king dillett βλεπω επισης κατι ζαμπλονικι και τζακσον να του ριχνουν στα αυτια στην οπισθια δικεφαλων που πραγματικα δειχνει τραγικος
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaggan : 07-02-16 στις 23:13
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-02-16 23:11 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    1 Paul Dillett




    2 Pavol Jablonicky





    Γιαννης Ελευθεριάδης και o Oλλανδός Εd Van Amsterdam

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες       
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-02-16 23:13 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο ντιλετ σε αυτον τον αγωνα ηταν πιο σμουθυ και απο φυστικοβουτυρο επρεπε ο ρουλ να το παρει χαλαρα νομιζω επισης ηταν ο πρωτος και τελευταιος επαγγελματικος αγωνας που κερδισε ο paul the king dillett
    Εμένα μου άρεσε πάντως και ο 2ος Pavol Jablonicky, o Ruhl ήταν Mass freak.
    Περιμένουμε τον Ηλία για λεπτομέρειες που ήταν εκεί!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-02-16 23:15 #5
    Προεπιλογή
    Eδω μαλλον χαριστικα του το δωσανε του Πωλ! Στη φωτο με τον Rühl χανει κατα κρατος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-02-16 23:20 #6
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    285 λίμπρες ο Καναδός εκεί και νομίζω ήταν η παρθενική χρονιά των Ruhl,Jackson στο Οlympia της χρονιάς εκείνης.Την ίδια χρονιά είχα την τύχη να μιλήσω με τον Ολλανδό αείμνηστο Van Amsterdam,που ήταν προσκεκλημένος του Σπύρου Μαραγκάκη μέσω της MDY.Ο Tom Prince μακράν τους καλύτερους μηριαίους δικέφαλους,αργότερα εγκατέλειψε χτυπημένος από ΟΝΑ.Την επόμενη χρονιά γνώρισα το γίγαντα Γιάννη Ελευθεριάδη στην έκθεση ATHLETICA του ΣΕΦ.Ήταν 145 κιλά στον όγκο και μου έβγαλε το λάδι στο ζέσταμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-02-16 23:21 #7
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου άρεσε πάντως και ο 2ος Pavol Jablonicky, o Ruhl ήταν Mass freak.
    Περιμένουμε τον Ηλία για λεπτομέρειες που ήταν εκεί!
    ναι πολυ καλος ο τσεχος ποιοτικος νομιζω τριτος ειχε βγει ο κακοχηματισμενος αλλα καλα φορμαρισμενος moya νεουορκεζος γαρ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-02-16 20:01 #8
    Προεπιλογή
    Θυμάμαι πολύ καλά το ρεπορτάζ από το περιοδικό FLEX.............έπεσε πολύ 'γιούχα' από το απαιτητικό και θερμόαιμο κοινό της Νέας Υόρκης, ακόμα και ο κριτής Steve Weinberger (άντρας της Bev Francis top αθλήτριας στα 80'ς συμμετέχουσας στο 'Pumping Iron 2 The woman' και ιδιοκτήτρια του περίφημου Powerhouse Gym, Bev Francis που θεωρείτε το Venice beach της ΝΥ), πήρε το λόγο και διαπληκτίστηκε με τους θεατές επιχειρηματολογόντας για την απόφαση του να ψηφίσει υπερ του Ντιλέτ
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-02-16 22:06 #9
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    εγω ήμουν εκεί και άκουσα και τα γιούχα και μάλιστα πήρε η μπόρα και τον συμπαθέστατο Μαικ Κάτς που ήταν στην επιτροπή , όπου έβαλα και τη φωτο κάπου στο φόρουμ
    απο κεί και πέρα όποιος έχει ματια βλέπει και τις φωτο να καταλάβει οτι ο ντιλέτ δεν άξιζε και οι φωτο τον κολακεύουν κιόλας

    μετα τον αγωνα πήγε κάποιος και ζήτησε να βγεί φωτο με τον ντιλέτ και σχεδόν τον έδιωξε λέγοντας άφτερ τωρα δεν μπορώ , λές και τον ζήτησαν να σκάψει το μπαξέ

    ο αγώνας είχε γινει σε ένα ωραίο θέατρο διακοσμημένο μέσα με αρχαιοελληνικα αγάλματα που θύμιζε περισσότερο Ελλάδα απο τα Ελληνικα θέατρα

    ο Γιάννης Ελευθεριάδης ήταν πολυ καλύτερος απο αυτούς που ήταν μεσα στην εξάδα και γι αυτο επιλεκτικά πρόσεχαν να μην κάνουν συγκρίσεις με πρωτοκλασάτους αθλητες για να μην φανεί η υπεροχή και η ξεφτίλα φτάσει στο μεγαλείο της

    ακόμη και με τον βαν άμστερνταμ που βγήκαν σε συγκρίσεις ήταν όχι καλύτερος αλλα δεν στεκόταν δίπλα στο Γι'άννη και μάλιστα επειδη είχαμε πολυ καλή παρτίδα με τον Βαν αμστερνταμ και εγω μέσω τουτ Γιάννη τον γνώρησα , έλεγε ότι ας το χαρούμε γιατι τα αποτελέσματα δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικη αξία του κάθε αθλητη και ο ίδιος δεν θα μπορούσε να μην παραδεχτεί την υπεροχή του Γιάννη

    απο την άλλη ο Τζόνη Μόγια πιστευω σαν νεουορκέζος ευνοήθηκε γιατι στούς προκριματικούς έλεγα τον Γιάννη αντικειμενικά αυτούς τους έχεις αλλα δεν ξερω τι θέση θα σε βάλουν , γιατι τις συγκρίσεις που σας βγάζουν κατι υπονοούν

    αλλα εφοσον υπάρχει αυτο το τόπικ αν βρω χρόνο θα σκανάρω να βαλω μερικές φωτο απο εκείνο τον αγώνα , γιατι απαγορευόταν να τραβανε φωτο και μερικους του παίρναν και τις κάμερες , εγω αν και καθόμουν μπροστα στην 5η σειρα και φωτο έβγαζα στη ζούλα και βίντεο τραβούσα

    εκείνο που είχα πάθει πλάκα ήταν το πόσο παθιασμένοι είναι οι αμερικανοι με το άθλημα , που κάθε φορα που έβγαινε κάποιος και άρεσε φωναζαν και έκαναν σαν να είμασταν στην Τουμπα στη Θύρα 4
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-02-16 22:59 #10
    Προεπιλογή
    Mια κ ετυχε να ησουν στον αγωνα Ηλια ,οι εντυπωσεις σου που μας λες ειναι ανεκτιμητες. Ειναι αυτο που λεμε απο πρωτο χερι ,αλλιως δεν θα μπορουσαμε να μαθουμε πραγαματικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11.  

  12. 13-11-16 22:56 #12
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Θυμάμαι εκείνον τον αγώνα,καθώς ήμουν στο αγροτικό μου ιατρείο και διάβαζα φανατικά τα περιοδικά FLEX,MUSCLEMAG INTERNATIONAL,IRONAMAN.Ο δικός μας Γιάννης Ελευθεριάδης,όπως και ο αείμνηστος Ολλανδός Εντ Βαν Άμστερνταμ(που την επόμενη χρονιά ήταν στην ATHLETICA).Ο Καναδός γίγαντας Πολ Ντιλέτ ζύγιζε 285 λίμπρες σε εκείνον τον αγώνα της Νέας Υόρκης (σημερινό NY PRO).
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-11-16 23:01 #13
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Για μένα χρυσή εποχή του bodybuilding. 43 ατομα διαγωνιζόμενοι, πρωτοκλασάτοι τουλάχιστον οι μισοί.
    Δυσκολο να το ξαναδούμε σε αγώνα αυτο, όπου οι περισσότεροι κρατιούνται για 1-2 αγώνες τον χρόνο .
    Ηταν από τους αγώνες που είχαν ακουστει πάντως για το σπρώξιμο προς τον Dillett, αθλητής που είχε συμβόλαιο με την εταιρια Weider.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 13-11-16 23:46 #14
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Βλέποντας το Τζάκσον,μου φαίνεται ότι μετά από 17 χρόνια,δεν έχει βάλει πάνω από δέκα κιλά
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-11-22 21:58 #15
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Τιτανομαχία!

    Όνομα: 314706439_3304350529812695_774817919780684830_n.jpg Εμφανίσεις: 156 Μέγεθος: 162,2 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία