Σελίδα 10 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 136 έως 150 από 188
  1. 20-02-16 02:02 #136
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Γιώργος ....( στο γραψα και πάνω αλλά μάλλον δεν το δες )

    Ναι απλά θέλω να πώ ότι πιο εύκολο να το κάνεις στο ένα απότι στο άλλο....Εγώ το χω κάνει και στα δύο


    Αυτό με το deload που είπες....Well played sir
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-02-16 02:03 #137
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε ισχυει αυτο..
    αμα βλεπω ενα τυπο με 30+% λιπος να σηκωνει τον κωλο του, τι να το κανω..αν ηθελα να σηκωνω πολλα κιλα κ να ειμουν ετσι θα πηγαινα να δουλεψω οικοδομη
    κ οντως απο ενα σημειο κ μετα δεν μετρανε τα κιλα, γιατι απλα δεν θα μπορεις να σηκωσει περισοτερα..ετσι γινεται, τι να κανουμε..
    γιαυτο μετα απο εκεινο το σημειο "παιζεις" με αλλα πραγματα οπως το volume κλπ..

    με τρελαίνουν τα επιχειρήματά σου ώρες ώρες


    Αν είσαι ικανός να αυξήσεις volume για ένα δεδομένο φορτίο, κατα πάσα πιθανότητα μπορείς να σηκώσεις και περισσότερα κιλά.
    Η στασιμότητα έρχεται όταν δεν μπορείς να αυξήσεις τίποτα από τα δυο και είναι λογικό αυτό να συμβαίνει κάποια στιγμη.
    Τότε θα χουν σταματήσει και τα γκέινς σε υπερτροφία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-02-16 02:05 #138
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έρευνα: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4562558/

    33 προχωρημένοι αθλούμενοι χωρίστηκαν σε 2 γκρουπ για 8 εβδομάδες.

    Το ένα έκανε 4 σετ από 10-12 επαναλήψεις με περίπου 70% της 1 rm ενώ το άλλο 4 σετ 3-5 επαναλήψεις με 90% της 1 rm.

    Το δεύτερο γκρουπ είχε μεγαλύτερα κέρδη και σε δύναμη αλλά και σε υπερτροφία.

    Τώρα πες μου από που κι ως που διαφωνείς ότι οι λιγότερες επαναλήψεις συμβάλουν μια χαρά στην υπερτροφία (και δεν μιλάω καν για το αν είναι καλύτερες η όχι).
    Τωρα Βασίλη τη ερευνα που μου έβαλες την ερευνα, τι παει να πει αυτό;
    Φωτογραφίες έχουμε σε ποιους τα εφαρμόσανε; Ποια ήταν η εμπειρία τους;
    Περνα λιγο απο τα συμπληρώματα για να δεις έρευνα που αμφισβητήθηκε η αναιρέθηκε. Δεν μου λεει κάτι.
    Συνηθης τακτική ,πετάμε μια έρευνα για να καλύψουμε την γνωμη μας.
    Στο δια ταύτα: Πιστεύεις ότι 8 εβδομάδες καθοριζουν την αποτελεσματικότητα μιας προπονητικής κοσμοθεωρίας; Κανένα πρόβλημα. Μείνε σε αυτό

    Και σου λέω λοιπον , πως αν περιορίσεις το πρόγραμμα σου σε μερικές ασκήσεις , μερικους ευρους επαναλήψεων, θα έχεις σοβαρές ελλείψεις , σε θεματα συμμετρίας- αναλογιών.Αυτο δεν ειναι bodybuilding. ΑΥΤΟ ΕΞΗΓΩ, αλλά δεν θες να καταλάβεις.
    Επίσης τσέκαρε αυτο που γραφει ο Διονύσης που αναλύει περι υπερτροφίας.
    Η καθε φιλοσοφία προπόνησης στοχεύει σε αλλη υπετροφία αλλά στον δρόμο "πετυχαίνει" και την άλλη.
    Απλα οι περισσότεροι κοιτάνε τα bb split,θεωρώντας ότι μπορουν να εκτελέσουν σωστά ενα πρόγραμμα,κοιτώντας μονο εναν αριθμο σετ + επαναλήψεις, παραβλέπωνας και αλλες παραμέτρους, ενω καλά καλά δεν ξερουν ποια λαβή να πιάσουν ή τι γωνία πρέπει να έχει ο αγκώνας τους..
    Αν γυμναστείς με επαγγελματίες, θα καταλάβεις, οτι υπάρχουν διαφορές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-02-16 02:06 #139
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τρελαίνουν τα επιχειρήματά σου ώρες ώρες



    ναι κ μενα με τρελαινει που διαβασες 3 σελιδες με ποστ σεντονια σε 5 λεπτα για να εχεις αποψη κ για την κουβεντα

    Γιωργο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-02-16 02:09 #140
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Μου λείπει ο Frozen απτην κουβέντα η αλήθεια είνα
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-02-16 02:14 #141
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περνα λιγο απο τα συμπληρώματα για να δεις έρευνα που αμφισβητήθηκε η αναιρέθηκε. Δεν μου λεει κάτι.
    Συνηθης τακτική ,πετάμε μια έρευνα για να καλύψουμε την γνωμη μας.
    Το περίμενα ότι θα έλεγες κάτι τέτοιο

    Το "πετάμε μια έρευνα για να καλύψουμε τη γνώμη μας" λέγεται απόδειξη. Ευχαρίστως να μου την αναιρέσεις με άλλη έρευνα, είμαι ανοιχτός σε άλλες απόψεις αρκεί να αποδεικνύονται.

    Μέχρι τότε δεν έχω κάτι άλλο να γράψω πάνω στο θέμα, την άποψή μου την είπα και είναι εκεί για όποιον ενδιαφέρεται.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-02-16 02:20 #142
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το περίμενα ότι θα έλεγες κάτι τέτοιο

    Το "πετάμε μια έρευνα για να καλύψουμε τη γνώμη μας" λέγεται απόδειξη. Ευχαρίστως να μου την αναιρέσεις με άλλη έρευνα, είμαι ανοιχτός σε άλλες απόψεις αρκεί να αποδεικνύονται.

    Μέχρι τότε δεν έχω κάτι άλλο να γράψω πάνω στο θέμα, την άποψή μου την είπα και είναι εκεί για όποιον ενδιαφέρεται.
    Ναι γιατί όχι;
    Δεν νομίζω να είναι κακο να υποδυκνύεις ότι οι ερευνες εξετάζουν μια πτυχή, που ανα πάσα στιγμή αναιρείται, χωρίς να αποτελεί απόδειξη.
    Ας πουμε το 1 λεπτό διάλλειμα, είναι λίγο , ακομα και για ένα bb split (το είδα πλαγίως που το γραφει)
    Από την άλλη , εχω σοβαρες αποδείξεις ανθρώπων που έχει γινει μια χαρά η δουλειά με τα bb split , τους εχω ζήσει απο κοντα και τους εχω δει, no papers needed, only iron.
    Η αποψή σου είναι σεβαστη, αλλά σεβάσου και τις εμπειρίες και τις παραστάσεις των άλλων
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-02-16 02:24 #143
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Ναι οκ, όλοι ξέρουμε γιατί ειναι άκυρο ένα επιχείρημα το οποίο συμπεριλαμβάνει "επαγγελματίες".
    Οποιος νομίζει ακόμα ότι οι όποιες διαφορές οφείλονται στον τρόπο προπόνησης και άλλα τέτοια, είναι αφελής.
    Για κάθε επαγγελματία bber υπάρχουν άλλοι 2 από powerlifting ή crossfit με αντίστοιχα σώματα. Αυτό δεν είναι επιχείρημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-02-16 02:26 #144
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Οταν λέμε επαγγελματία φίλτατη Αλικη, δεν εννοούμε απαραίτητα ανθρωπο που κατεβαινει σε επαγγελματικους αγώνες (αν και οι γνώσεις ορισμένων είναι ανεβασμένες όχι μονο στον τομέα που φανταζονται όλοι), αλλά άνθρωπο που το επαγγελμά του ειναι αποκλειστικά να προπονεί άλλους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-02-16 02:37 #145
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Τώρα μάλιστα,παραδείγματα από τέτοιους personal άπειρα
    Ειμαι πλέον απολύτως πεπεισμένη ότι ελάχιστοι απ αυτούς έχουν πραγματική γνώση, σε ελληνικό επίπεδο. Οι περισσότεροι λένε τις βλακείες που λέγονται μια ζωή στο bb και λόγω "πείρας" θεωρούν ότι έχουν αξία όσα λένε.
    Αφού δεν διαβάζουν, δεν μορφώνονται και δεν έχουν κριτική ικανότητα, κάνουν τη πεπατημένη. (πλην εξαιρέσεων)

    Θα ήθελα πραγματικά να δώ έναν νάτουραλ αθλητή ο οποίος κάνει ένα στυλ προπόνησης απ αυτά που λέμε για χρόνια, στη συνέχεια ξεκινάει bb split και βλέπει διαφορά στο σώμα του
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-02-16 02:42 #146
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Εντάξει , το personal είναι άλλο καπέλο στο ποιοι πλασάρονται ότι είναι , και στο ποιοι πραγματικά είναι , παράλληλα εξελισσουν τις γνώσεις τους κτλ.
    Γενικά είναι ενα επαγγελμα που έχει στοχοποιηθεί ότι είναι εύκολος τρόπος για εύκολα χρήματα.Ας μην το αναλύσω αλλο.

    Για το άλλο που λες, θα βαλουμε εσένα μετά από 10 χρόνια, να κανεις bb split, θα είσαι το σημείο αναφοράς (και ανατροπής δεδομένων)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-02-16 03:10 #147
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Μόνο αμα με πληρώσουν θα ξανακάνω bb split
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-02-16 03:10 #148
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    πενταρες επαναληψεις θα δωσουν μικρη μυικη αναπτυξη και κυριως δυναμη γιαυτο και ολοι σας εδω μεσα συμπληρωνετε με ασκησακια επαναληψεωνμεγαλοι μυς δεν σημαινουν απαραιτητα μεγαλη δυναμη οπως και μεγαλη δυναμη μεγαλους μυες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaggan : 20-02-16 στις 03:13
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-02-16 13:06 #149

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή


    ειναι ολοκληρη σειρα και τωρα τα εχει βγαλει σε βιβλια που ειναι πιο αναλυτικα. Ουσιαστικά αυτο βλεπω να συζητείται εδώ. Κυρίως frequency αλλα οπως λεει και στο video VIF (ογκος, ενταση, συχνοτητα είναι αλληλοεξαρτώμενα)

    Υπάρχουν στο description οι ερευνες.
    Όποιος έχει 30 λεπτά αξίζει να το δει. Και για να προλάβω: o Eric Helms (αυτος στο βιντεο) και 3DMJ κάνουν bbing coaching και contest prep άρα δεν μιλάμε για powerlifting
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-02-16 16:38 #150
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    O Eric Helms είναι από τους πιο καταρτισμένους προπονητές εκεί έξω. Αν και έχω διαβάσει τις πυραμίδες του, θα κάτσω να δω σίγουρα το βίντεο μες στο ΣΚ. α! Αυτοί είναι οι πραγματικοί επαγγελματίες του είδους... όπως και ο Aragon ή ο McDonald που αναφέρθηκε σε πιο πίσω σελίδες. Τώρα διαλέγει και παίρνει, στο από που θα ενημερώνεται ο καθένας.
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 10 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία