Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 22 από 22
  1. 15-02-16 00:45 #16
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατρε αν εγω θελω δηλαδη να κανω αεροβια πρωι με αδειο στομαχι θα ηταν καλυτερα να παρω βιταμινη c λιγο πριν ξεκινησω?
    εφόσον έχεις κορτιζολαιμία,500mg
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-02-16 12:13 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ThomasK Εμφάνιση μηνυμάτων
    phosphatidylserine στα ποσά mg το είχες και δεν δούλεψε;
    Επερνα ενα μιας πασιγνωστης εταιρειας 600mg τη μερα σε 2 δοσεις. Γιατρε εκτος απο το phosphatidylserine θα μου προτεινες να παρω συμπληρωμα με 7OH μεσα η και καποιο ισχυρο φαρμακο οπως το metopirone, παρολο που δεν εχω κορτιζολαιμια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-02-16 13:31 #18
    Προεπιλογή
    Δεν γνωριζω πολλά πάνω στο θέμα
    Στη θέση σου θα έπαιρνα phos και βιταμίνη c. Θα κοιμομουν περισσότερο να ι δεν θα αγχωνονουν
    Μπορεί να επινα και καμοια βαλεριάνα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-02-16 13:44 #19
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ThomasK Εμφάνιση μηνυμάτων
    phosphatidylserine , πολύ ύπνος, ηρεμία και όχι άγχος. Και καα χασισακι που και που καλό θα κάνει χαχα. Το nolvadex δεν παίζει
    ανεβάζει τα οιστρογόνα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ThomasK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γνωριζω πολλά πάνω στο θέμα
    Μπορεί να επινα και καμοια βαλεριάνα
    προσωπικά δεν με πιάνει και βρωμάει κ ελεεινά
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-02-16 14:53 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ThomasK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γνωριζω πολλά πάνω στο θέμα
    Στη θέση σου θα έπαιρνα phos και βιταμίνη c. Θα κοιμομουν περισσότερο να ι δεν θα αγχωνονουν
    Μπορεί να επινα και καμοια βαλεριάνα
    Θωμα και γω δεν γνωριζω πολλα αλλα για αυτο ειναι το φορουμ Βαλεριανα ανηκει στα ηρεμιστικα που μαζι με τα αντικαταθλιπτικα ριχνουν την τεστο. Εγω ψαχνω σκευασματα που στοχευουν κατευθειαν στη μειωση της κορτιζολης
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-02-16 16:13 #21
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Kαλό θα είναι να μη δίνονται αυθαίρετες απαντήσεις από μη καταρτισμένους του είδους,εδώ πρόκειται για ενδοκρινολογία και όχι για βάρη.
    Αμφιβάλλω εάν θα μπει στον κόπο six pack να σου προτείνει συνάδελφος φωσφατυδιλοσερίνη,επειδή έχεις φοβίες ότι η κορτιζόλη είναι <<κακή>> ορμόνη.
    Ακόμη και σε αυξημένες τιμές βήτα οιστραδιόλης πχ,ούτε καν που ανοίγουν κουβέντα για χορήγηση ταμοξιφαίνης,ή αναστροζόλης.Οι ιατροί θεραπεύουν συμπτώματα.
    Κάνε κλινική εξέταση και εάν έχεις υπέρταση,υπεργλυκαιμία,αυπνία,κατακράτηση με οιδήματα,μαζί με επαληθευμένα εργαστηρικά ευρήματα,τότε συζητιέται πιθανή φαρμακευτική αγωγή στην κορτιζολαιμία
    Στα φόρουμ όμως θα ακούσεις ό,τι θες,ακόμη και στα ξένα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Ν. Τουλιάτος : 15-02-16 στις 16:16
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-02-16 19:03 #22
    Προεπιλογή
    Συμφωνώ απόλυτα. Ο ενδοκρινολογος που είδε στις εξετάσεις την κορτιζολη μου πάνω απο το επιτρεπτό όριο απλώς μου ειπε να μην αγχώνεσαι και ηταν κάθετος στο να παρω το οτιδήποτε. οπότε ξαναπαίρνω φωσφατυδιλοσερίνη μαζί με συμπλρωμα με 7-Oxo-DHEA κόβω την καφεΐνη και ξανακάνω εξετάσεις για αρχή και ξεχνάω τα ισχυρά φάρμακα σαν το Metopirone, nizoral προτού δω τα αποτελέσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12