Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 05-03-16 17:08 #1
    Προεπιλογή ΟΓΚΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΝΙΚΟΛΑΟΣ,ΕΙΜΑΙ 37 ΕΤΩΝ,1,88 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 75 ΚΙΛΑ.ΠΡΙΝ 8 ΜΗΝΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΤΑ ΒΑΡΗ.ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΡΟΟΔΟ ΣΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ (ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΠΡΙΝ) ΑΛΛΑ Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ''ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΟΣ''???
    ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΟΝ ΟΓΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

    Γεύμα 1 (09:30)
    1 φλιτζάνι βρώμη
    5 αυγά εκ τον οποίων 5 ασπράδια + 1 κρόκο
    1 μπανάνα
    1 ποτήρι γάλα

    Γεύμα 2 (12:30)
    150 γρ. τόνο νερού
    Συνοδεύσετε το με πράσινη σαλάτα

    Γεύμα 3 (15:30)
    200 γρ. στήθος κοτόπουλο η απαχο μοσχαρισιο κιμα
    1 φλιτζάνι ρύζι βρασμένο
    2 κουταλιές ελαιόλαδο
    Συνοδεύσετε το με πράσινη σαλάτα


    Προπόνηση 18:00 - 19:30

    Γεύμα 4 – Μεταπροπονητικό (19:40)
    2 σκουπ πρωτεΐνη ορού γάλακτος
    1 κανονική μπανάνα
    1 κουταλιά μελι

    Γεύμα 5 (21:30)
    200 γρ. στήθος κοτόπουλο η απαχο μοσχαρισιο κιμα
    1 κανονική πατάτα (ψητή ή βρασμένη)
    Συνοδεύσετε το με πράσινη σαλάτα
    2 κουταλιές ελαιόλαδο

    Γεύμα 6 ( 23:30)
    Ένα φρουτο και 10 αμύγδαλα η 10 καρυδια

    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΜΟΥ ΔΙΑΤΡΟΦΗ (ΠΛΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΟΠΟΥ ΤΟ ΡΙΧΝΩ ΛΙΓΟ ΕΞΩ)
    ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΩΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑΣ ΚΑΝΩ:

    ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΥΣ , ΩΜΟΥΣ
    ΤΡΙΤΗ - ΠΛΑΤΗ
    ΤΕΤΑΡΤΗ - ΔΙΚΕΦΑΛΟΥΣ , ΣΤΗΘΟΣ
    ΠΕΜΠΤΗ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΥΣ , ΩΜΟΥΣ
    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΠΛΑΤΗ

    ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΓΥΜΝΑΖΩ ΠΟΔΙΑ ΕΚΤΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟΥ ΚΑΝΟΝΤΑΣ 10 ΧΛΜ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΟ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-03-16 17:14 #2
    Προεπιλογή ΟΓΚΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΝΙΚΟΛΑΟΣ,ΕΙΜΑΙ 37 ΕΤΩΝ,1,88 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 75 ΚΙΛΑ.ΠΡΙΝ 8 ΜΗΝΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΤΑ ΒΑΡΗ.ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΡΟΟΔΟ ΣΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ (ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΠΡΙΝ) ΑΛΛΑ Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ''ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΟΣ''???
    ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΟΝ ΟΓΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

    Γεύμα 1 (09:30)
    1 φλιτζάνι βρώμη
    5 αυγά εκ τον οποίων 5 ασπράδια + 1 κρόκο
    1 μπανάνα
    1 ποτήρι γάλα

    Γεύμα 2 (12:30)
    150 γρ. τόνο νερού
    πράσινη σαλάτα
    2 κουταλιές ελαιόλαδο

    Γεύμα 3 (15:30)
    200 γρ. στήθος κοτόπουλο η απαχο μοσχαρισιο κιμα
    1 φλιτζάνι ρύζι βρασμένο
    πράσινη σαλάτα
    2 κουταλιές ελαιόλαδο


    Προπόνηση 18:00 - 19:30

    Γεύμα 4 – Μεταπροπονητικό (19:40)
    2 σκουπ πρωτεΐνη ορού γάλακτος
    1 μπανάνα
    1 κουταλιά μελι

    Γεύμα 5 (21:30)
    200 γρ. στήθος κοτόπουλο η απαχο μοσχαρισιο κιμα
    1 κανονική πατάτα (ψητή ή βρασμένη)
    πράσινη σαλάτα
    2 κουταλιές ελαιόλαδο

    Γεύμα 6 ( 23:30)
    Ένα φρουτο και 10 αμύγδαλα η 10 καρυδια

    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΜΟΥ ΔΙΑΤΡΟΦΗ (ΠΛΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΟΠΟΥ ΤΟ ΡΙΧΝΩ ΛΙΓΟ ΕΞΩ)
    ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΩΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑΣ ΚΑΝΩ:

    ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΥΣ , ΩΜΟΥΣ
    ΤΡΙΤΗ - ΠΛΑΤΗ
    ΤΕΤΑΡΤΗ - ΔΙΚΕΦΑΛΟΥΣ , ΣΤΗΘΟΣ
    ΠΕΜΠΤΗ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΥΣ , ΩΜΟΥΣ
    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΠΛΑΤΗ

    ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΓΥΜΝΑΖΩ ΠΟΔΙΑ ΕΚΤΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟΥ ΚΑΝΟΝΤΑΣ 10 ΧΛΜ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΟ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-03-16 17:30 #3
    Προεπιλογή ΟΓΚΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΝΙΚΟΛΑΟΣ,ΕΙΜΑΙ 37 ΕΤΩΝ,1,88 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 75 ΚΙΛΑ.ΠΡΙΝ 8 ΜΗΝΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΤΑ ΒΑΡΗ.ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΡΟΟΔΟ ΣΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ (ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΠΡΙΝ) ΑΛΛΑ Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ''ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΟΣ''???
    ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΟΝ ΟΓΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

    Γεύμα 1 (09:30)
    1 φλιτζάνι βρώμη
    5 αυγά εκ τον οποίων 5 ασπράδια + 1 κρόκο
    1 μπανάνα
    1 ποτήρι γάλα

    Γεύμα 2 (12:30)
    150 γρ. τόνο νερού
    πράσινη σαλάτα
    2 κουταλιές ελαιόλαδο

    Γεύμα 3 (15:30)
    200 γρ. στήθος κοτόπουλο η απαχο μοσχαρισιο κιμα
    1 φλιτζάνι ρύζι βρασμένο
    πράσινη σαλάτα
    2 κουταλιές ελαιόλαδο


    Προπόνηση 18:00 - 19:30

    Γεύμα 4 – Μεταπροπονητικό (19:40)
    2 σκουπ πρωτεΐνη ορού γάλακτος
    1 μπανάνα
    1 κουταλιά μελι

    Γεύμα 5 (21:30)
    200 γρ. στήθος κοτόπουλο η απαχο μοσχαρισιο κιμα
    1 κανονική πατάτα (ψητή ή βρασμένη)
    πράσινη σαλάτα
    2 κουταλιές ελαιόλαδο

    Γεύμα 6 ( 23:30)
    Ένα φρουτο και 10 αμύγδαλα η 10 καρυδια

    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΜΟΥ ΔΙΑΤΡΟΦΗ (ΠΛΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΟΠΟΥ ΤΟ ΡΙΧΝΩ ΛΙΓΟ ΕΞΩ)
    ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΩΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑΣ ΚΑΝΩ:

    ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΥΣ , ΩΜΟΥΣ
    ΤΡΙΤΗ - ΠΛΑΤΗ
    ΤΕΤΑΡΤΗ - ΔΙΚΕΦΑΛΟΥΣ , ΣΤΗΘΟΣ
    ΠΕΜΠΤΗ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΥΣ , ΩΜΟΥΣ
    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΠΛΑΤΗ

    ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΓΥΜΝΑΖΩ ΠΟΔΙΑ ΕΚΤΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟΥ ΚΑΝΟΝΤΑΣ 10 ΧΛΜ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΟ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-03-16 18:41 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    μια φορα ειναι αρκετη για να ανοιξεις ενα θεμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-03-16 19:36 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Καλωσηρθες αρχικα,

    εχω την εντυπωση οτι το έχεις παρακάνει λιγο με την Πρωτεΐνη, πρόχειρα υπολογίζω τουλάχιστον 200γρμ. - ποσότητα υπερβολική και αχρείαστη για τα κιλά σου.

    Καλό θα ήταν να ενισχύσεις λιγο τις πηγές των λιπαρών σου γιατί εχεις μαζέψει πολλά μονοακόρεστα απο το ελαιόλαδο και δεν υπάρχει λογος. Θερμίδες γενικά εχεις υπολογίσει?

    Έχε κατα νου οτι δεν είναι απαραίτητο να κάνεις 5-6 γεύματα την ημέρα,άλλο αν σ'ευχαριστει αυτό

    Επίσης και το πρόγραμμα δεν μου γεμίζει το μάτι,γιατί καποιος να ξεκινήσει την εβδομάδα του με απομόνωση? Γενικά έτσι κι αλλιώς θεωρώ τελείως αχρείαστο για εναν αρχάριο να αφιερώνει μια ολόκληρη προπόνηση σε ασκήσεις απομόνωσης , είναι περιττό σε αυτο το επίπεδο, καλύτερα να εστιάσεις σε βασικές πολυαρθροικές και κυριώς στην τεχνική εκτέλεσης τους , απομόνωση μπορείς να κάνεις στο τέλος της προπόνησης πχ. μετα το στήθος να κανεις 1-2 ασκήσεις για τα τρικέφαλα που ειναι ήδη ζεστά ή αντιστοιχα 1 ασκηση δικεφάλων μετά την πλάτη κτλ.

    Καλές προπονήσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-03-16 12:40 #6
    Προεπιλογή ΟΓΚΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Νikolas_mk2 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ.
    ΟΙ ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΙΣ 2300 ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ.ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΓΙΑ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΛΙΠΑΡΩΝ ΠΟΙΑ ΦΑΓΗΤΑ ΕΝΝΟΕΙΣ?
    ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ SITE ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΕΣ??
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ,ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.
    ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΕΚΤΟΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ,ΚΥΚΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΔΗΛΑΔΗ 3-4 ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-03-16 14:42 #7
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Βαλε ξηρους καρπους για πολυακορεστα λιπαρά οπως peanutts, καρυδια, αμυγδαλα.

    Πάντως για διατροφη ογκου τον υδατανθρακα τον βλεπω γελοια λίγο, και θα συμφωνησω με τον νικόλα η πρωτεινη ειναι οντως αρκετη.

    Εισαι σιγουρος οτι θα βαλεις ογκο με 2300 θερμιδες? μου φαινονται πολύ λίγες.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-03-16 17:40 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Βασικά φιλε μην χρησημοποιείς κεφαλαία,ειναι κανονας του φορουμ (ειναι σαν να φωναζεις)

    Εχει δικιο ο Feth - γενικά εχεις μια ανισορροπία σε Πρωτεΐνη/Υδατάνθρακα,υπολόγισε περίπου τον υδατ. στο 50% των ημερήσιων σου θερμίδων, αφαίρεσε και 40-50γρμ. πρωτείνης τουλάχιστον.

    Στα λιπαρα εκτός απο τους ξηρούς καρπούς καλό ειναι να προσθέσεις μερικες μεριδες την εβδομαδα απο λιπαρό ψαρι ( πχ.σαρδελα.γαυρο,σκουμπρί,σολωμό κτλ.) και το αβοκάντο αν σου αρεσει ειναι μια καλη επιλογή.

    Για διατροφικά πλάνα μπορείς να δεις των άλλων μελών στο αντίστοιχο τόπικ,επίσης αν θες μπορείς να ρίξεις και μια ματιά εδω, ειναι ένα λεπτομερές μοτίβο 3200 θερμίδων που είχα φτιάξει με αναλυτικά περιεχόμενα μακρο/μικροσυστατικών κτλ. - στο αναφέρω για να πάρεις μια πιο στοχευμένη ιδεα , μην το ακολουθήσεις κατα γράμμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-03-16 18:20 #9
    Προεπιλογή ΟΓΚΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    Φιλε FETH δεν ειμαι σιγουρος οτι με τη διατροφη αυτη θα βαλω ογκο.Ειναι οτι μου εδωσε η γυμναστρια.Απο θεμα πρωτεινης λεω να μειωσω τα πολλα αυγα το πρωι και απο θεμα υδατανθρακα λεω να κοψω το ενα απο τα δυο φλιτζανια ρυζι(θελω τη γνωμη σας εδω).
    Θα αυξησω τους ξηρους καρπους και λεω να προσθεσω και ψαρι στη διατροφη μου.
    Το διατροφικο πλανο του φιλου Νικολα μου φαινεται πολυ λογικο με την αποκτηση ογκου που θελω να κανω.
    Μια ερωτηση μονο στον Νικολα: Με αυτο το διατροφικο προγραμμα , λογικα θα ξεκινησω να φουσκωνω, η γραμμωσση που εχω θα χαθει???

    Υ.Γ. Κυριοι ισως να σας φαινονται χαζες οι ερωτησεις μου αλλα ζω στην επαρχια και υπαρχει μονο ενα γυμναστηριο.Κατα συνεπεια για αδαεις η ασχετους οπως εγω μας λανσαρουν οτι θελουν η θεωρουν αυτοι σωστο.Εξου και εγω προσωπικα κατεφυγα στη λυση των Forums.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-03-16 18:31 #10
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΝΙΚΟΛΑΟΣ77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε FETH δεν ειμαι σιγουρος οτι με τη διατροφη αυτη θα βαλω ογκο.Ειναι οτι μου εδωσε η γυμναστρια.Απο θεμα πρωτεινης λεω να μειωσω τα πολλα αυγα το πρωι και απο θεμα υδατανθρακα λεω να κοψω το ενα απο τα δυο φλιτζανια ρυζι(θελω τη γνωμη σας εδω).
    Θα αυξησω τους ξηρους καρπους και λεω να προσθεσω και ψαρι στη διατροφη μου.
    Το διατροφικο πλανο του φιλου Νικολα μου φαινεται πολυ λογικο με την αποκτηση ογκου που θελω να κανω.
    Μια ερωτηση μονο στον Νικολα: Με αυτο το διατροφικο προγραμμα , λογικα θα ξεκινησω να φουσκωνω, η γραμμωσση που εχω θα χαθει???

    Υ.Γ. Κυριοι ισως να σας φαινονται χαζες οι ερωτησεις μου αλλα ζω στην επαρχια και υπαρχει μονο ενα γυμναστηριο.Κατα συνεπεια για αδαεις η ασχετους οπως εγω μας λανσαρουν οτι θελουν η θεωρουν αυτοι σωστο.Εξου και εγω προσωπικα κατεφυγα στη λυση των Forums.
    Μα δεν σου ειπα στο ποστ μου να κοψεις υδατανθρακα, και δεν καταλαβαινω γιατι θές να κόψεις? ηδη ο υδατανθρακας σου ειναι λίγος για ογκο.. αν ειναι να κανεις κάτι αυξησε τον.

    Το οτι στο έδωσε γυμναστρια δεν έχει καμια σχεση, έχει να κάνει με τις καυσεις σου, δηλαδη τι? χωρις καν να ξέρει τι κανεις εσύ μέσα στην ημέρα και ποσο καις, σου πετάει ενα πρόγραμμα και σου λέει πάρτο για όγκο ? Κοιταξε μεσα σε μια 2-3 εβδομαδές αν πάρεις τιποτα με τόσες θερμίδες αν και το βλέπω λιγο απιθανο.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-03-16 22:52 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Όντως, αναποδα τα είπες , ανέβασε υδατανθρακα και κατεβασε πρωτείνη.

    Αν εισαι κόντα στις θερμίδες συντήρησης σου δεν εχεις να φοβηθεις κάτι, σιγουρα θα μπουν αρκετα υγρά μαζί με τους μυς (και λίγο λιπος) αλλά αν εισαι προσεκτικός η εικόνα σου θα βελτιωνεται όσο περνάει ο καιρός. Αργότερα, που θα εχεις αξιόλογη μυικότητα επάνω σου,το να διώξεις τα νερά και να δειξεις πιο στεγνός (και γραμμωμένος) δεν θα ειναι δυσκολο.
    Απάντηση με παράθεση