Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1
  1. 07-03-16 18:39 #1
    Question Διατροφή όγκου [αρχάριος]
    Καλησπέρα σε όλους, με λένε Γιώργο.
    Έπαιζα χρόνια ποδόσφαιρο και αποφάσισα αυτό το καιρό να πάρω μερικά καλά κιλά.
    Είμαι 1,87, 68 κιλά και 18 ετών.

    Με λίγο διάβασμα στο φόρουμ έκανα ένα πρόγραμμα διατροφής και θα 'θελα να μου πείτε τις γνώμες σας.

    πρωί

    8.00 - 3 φέτες ψωμί ολικής με ταχίνι, 2 αυγά ολόκληρα και ένα καφεδάκι με μισή κουταλιά ζάχαρη

    9.00 - (στο μπλέντερ) 3 φλιτζάνια (τσαγιού) γάλα, 1 μπανάνα, αμύγδαλα, φυστικοβούτυρο και ένα scoop πρωτεΐνης (δεν έχω αγοράσει κάτι, είναι συμπλήρωμα του αδερφού μου που έπαιρνε πριν μερικούς μήνες)

    12.00 - ένα παστέλι ως snak

    14.30 - μεσημεριανό (λόγω οικονομικού δεν μπορώ να κάνω τροποποιήσεις οπότε ότι έχει αλλά σε διπλή ποσότητα απ' ότι έτρωγα πριν, δηλαδή 2 πιάτα)

    17.00 - ένα snak πάλι, μια κρέμα γάλακτος ή κάτι τέτοιο

    18.45 - 5g (ένα κουταλάκι του γλυκού κρεατίνη σε νερό και αυτή προ-υπήρχε)

    19.00 - γυμναστική (Δευτέρα ως Παρασκευή Στήθος, Πλάτη, Χέρια και ΣΚ πόδια)

    20.15 - μετά τη γυμναστική. μια μπανάνα και μια κουταλιά μέλι

    22.00 - το ίδιο φαγητό με το μεσημέρι (χωρίς να έχω τη δυνατότητα να βάλω κάτι διαφορετικό, με ψωμί ολικής πάλι και σαλάτα)

    23.00 - γιαούρτι με μέλι και καρύδια

    00.00 - ύπνο και ξανά απ' την αρχή.


    Πήρα μία τετράμηνη συνδρομή στο γυμναστήριο (μέχρι 30 Ιουνίου) και ο στόχος μου είναι να βάλω όσο το δυνατών περισσότερα κιλά γίνεται. (Μυικά αλλά και λίγο λίπος , δεν έχω θέμα)
    Οποιαδήποτε αλλαγή στο πρόγραμμα διατροφής ευπρόσδεκτη και όποιος έχει να προτείνει κάποιες ασκήσεις (πλην της κυκλικής που μου έδωσε ο γυμναστής στο γυμναστήριο) θα το 'θελα πολύ γιατί είμαι τελείως αρχάριος.

    *δεν μπήκα στο "λούκι" να μετρήσω θερμίδες γιατί θα μου καεί το κεφάλι, έτσι έβαλα όσες μπορούσα!

    Σας ευχαριστώ πολύ περιμένω τις απαντήσεις σας!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sane : 07-03-16 στις 18:46
    Απάντηση με παράθεση
     

Tags for this Thread