Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 31-03-16 12:34 #1
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή Omega 3 Plus Compressed Caps (Nutrend)
    Όνομα: 4b9f9da50cf2f358abdcd4a4321104f9_L.jpg Εμφανίσεις: 355 Μέγεθος: 184,6 KB

    100 g/1 capsule/2 capsules contain: Fish oil – 72464 mg/1000 mg/2000 mg
    • of which eicosapentaenoic acid (EPA) – 21812 mg/301 mg/602 mg
    • of which docosahexaenoic acid (DHA) – 15217 mg/210 mg/420 mg
    • Vitamin D3 – 724,6 μg = 14 492 %*/10 μg = 200 %*/20 μg = 400 %*.

    * Reference intake. 1 capsule: 1380 mg. Net weight: 165,6 g (120 caps)

    OMEGA 3 SOFTGEL CAPS Ingredients: Fish Oil, Gelatine Capsule (Pork Gelatine, Glycerol, Water)

    Έρχονται...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-11-16 00:26 #2

    Εγγραφή
    19-10-2014
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27
    Προεπιλογή Omega-3 PLUS ( Nutrend)
    Ποιά είναι η άποψή σας? Πρώτη φορά παίρνω λιπαρά οξέα, ξέρω ότι είναι καλά και πέρα από BB άποψης, αλλά με τις δοσολογίες λίγο το χάνω. Η Nutrend συνιστά 2 κάψουλες τη μέρα, άρα 2g Ω3, εκ τον οποίων οφέλιμα (EPA, DHA) είναι 1022mg. Στα πιο πολλά site και άρθρα που το έψαξα λιγάκι όμως λέει πως θέλει τουλάχιστον 2g με ιδανικά τα 3g των ΩΦΕΛΙΜΩΝ λιπαρών οξέων. Νομίζω πως είναι λίγο υπερβολή, γιατί δεν βρίσκω λόγο η εταιρία η οποία θέλει να πουλήσει, να αναγράφει μικρότερη ΣΗΠ και μάλιστα να τονίζει να μην υπερβαίνει ο καταναλωτής την δόση αν δεν υπάρχει συμβουλή γιατρού.. Επίσεις είμαι λίγο προβληματισμένος με την ποσότητα της βιταμίνη D, διότι παίρνω και τις Centrum Men η οποίες επίσης έχουν 5μg (100% ΣΗΠ) και ξέρω πως ως λιποδιαλυτή βιταμίνη ο οργανισμός δυσκολεύετε να την αποβάλει, οπότε γίνετε τοξική.. Δεν είχε τις απλές γι αυτό πήρα τις PLUS (+VITAMIN D) την επόμενη φορά νομίζω πως θα πάρω τις απλές, εκτός αν μου προτείνετε κάτι άλλο που μ'αρέσει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-11-16 00:27 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Κατηγοριοποίηση Αξιολόγησης Συμπληρωματων


    φιλε μου διαβαζεις κ κανεις τις απαραιτητες διορθωσεις..
    αλλιως το κλειδωνω.

    καποιες απαντησεις για αυτα που ρωτας για τις μουλτι υπαρχουν εδω.

    Συν και πλην διάφορων πολυβιταμινών

    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-11-16 01:20 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Εκτός των άλλων υπάρχει ήδη θέμα γι' αυτό: http://forum.bodybuilding.gr/showthr...Caps-(Nutrend)
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-11-16 01:32 #5

    Εγγραφή
    19-10-2014
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27
    Προεπιλογή
    Νόμιζα πως έβαλα link του προιόντος με πλήρη στοιχεία (ετικέτα φωτό κτλ) αλλά όπως νομίζεις.. Υπάρχει ήδη το θέμα αλλά προφανός έχει ανέβει πριν κυκλοφορίσει το προιόν και επίσεις δεν έχει ούτε μία απάντηση..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-11-16 01:33 #6

    Εγγραφή
    19-10-2014
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27
    Προεπιλογή
    Πρώτη φορά παίρνω λιπαρά οξέα, ξέρω ότι είναι καλά και πέρα από BB άποψης, αλλά με τις δοσολογίες λίγο το χάνω. Η Nutrend συνιστά 2 κάψουλες τη μέρα, άρα 2g Ω3, εκ τον οποίων οφέλιμα (EPA, DHA) είναι 1022mg. Στα πιο πολλά site και άρθρα που το έψαξα λιγάκι όμως λέει πως θέλει τουλάχιστον 2g με ιδανικά τα 3g των ΩΦΕΛΙΜΩΝ λιπαρών οξέων. Νομίζω πως είναι λίγο υπερβολή, γιατί δεν βρίσκω λόγο η εταιρία η οποία θέλει να πουλήσει, να αναγράφει μικρότερη ΣΗΠ και μάλιστα να τονίζει να μην υπερβαίνει ο καταναλωτής την δόση αν δεν υπάρχει συμβουλή γιατρού.. Επίσεις είμαι λίγο προβληματισμένος με την ποσότητα της βιταμίνη D, διότι παίρνω και τις Centrum Men η οποίες επίσης έχουν 5μg (100% ΣΗΠ) και ξέρω πως ως λιποδιαλυτή βιταμίνη ο οργανισμός δυσκολεύετε να την αποβάλει, οπότε γίνετε τοξική.. Δεν είχε τις απλές γι αυτό πήρα τις PLUS (+VITAMIN D) την επόμενη φορά νομίζω πως θα πάρω τις απλές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-11-16 18:39 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Frosty Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτη φορά παίρνω λιπαρά οξέα, ξέρω ότι είναι καλά και πέρα από BB άποψης, αλλά με τις δοσολογίες λίγο το χάνω. Η Nutrend συνιστά 2 κάψουλες τη μέρα, άρα 2g Ω3, εκ τον οποίων οφέλιμα (EPA, DHA) είναι 1022mg. Στα πιο πολλά site και άρθρα που το έψαξα λιγάκι όμως λέει πως θέλει τουλάχιστον 2g με ιδανικά τα 3g των ΩΦΕΛΙΜΩΝ λιπαρών οξέων. Νομίζω πως είναι λίγο υπερβολή, γιατί δεν βρίσκω λόγο η εταιρία η οποία θέλει να πουλήσει, να αναγράφει μικρότερη ΣΗΠ και μάλιστα να τονίζει να μην υπερβαίνει ο καταναλωτής την δόση αν δεν υπάρχει συμβουλή γιατρού.. Επίσεις είμαι λίγο προβληματισμένος με την ποσότητα της βιταμίνη D, διότι παίρνω και τις Centrum Men η οποίες επίσης έχουν 5μg (100% ΣΗΠ) και ξέρω πως ως λιποδιαλυτή βιταμίνη ο οργανισμός δυσκολεύετε να την αποβάλει, οπότε γίνετε τοξική.. Δεν είχε τις απλές γι αυτό πήρα τις PLUS (+VITAMIN D) την επόμενη φορά νομίζω πως θα πάρω τις απλές.
    Η συνιστώμενη δόση σε κάθε συμπλήρωμα δεν μπαίνει στην τύχη...τουλάχιστον όταν η εταιρία είναι σοβαρή όπως εδώ. Η Nutrend προτείνει αυτή τη χαμηλή δοσολογία γιατί η τσέχικη νομοθεσία δεν της επιτρέπει να αναγράφει παραπάνω. Υπάρχουν διαφορές ακόμη και μεταξύ ευρωπαϊκών χωρών. Άρα μάλλον τώρα σου έλυσα την απορία γιατί συμβαίνει αυτό. Όσο για την βιταμίνη D μην σε τρομάζει. Τα όρια της θα αυξηθούν άμεσα (θα το δείτε στην πορεία) καθώς παρατηρούνται ελλείψεις τα τελευταία χρόνια. Οπότε είσαι ασφαλής θεωρώ ακόμη και με τη centrum. 2-4 κάψουλες είναι μια χαρά δόση στο προϊόν αυτό.
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-11-16 07:00 #8

    Εγγραφή
    19-10-2014
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27
    shake
    Ευχαριστώ πολύ! ! !
    Απάντηση με παράθεση