Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 23 από 23
  1. 11-06-16 18:46 #16
    Προεπιλογή
    Στην Ελλάδα γιατρε τα ξέρουμε όλα ! Κουτσοι στραβοί όλοι στον άγιο Παντελεήμονα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-06-16 18:46 #17
    Προεπιλογή
    http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pi...leID=5638&la=1

    Ευτυχώς πολλοί ιατροί αρθρογραφούν κιόλας και μαθαίνουμε κάτι και οι υπόλοιποι κοινοί θνητοί.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-06-16 19:20 #18
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Ιατρική μέσω διαδικτύου δεν υφίσταται.Χωρίς κλινική εξέταση,λήψη ιστορικού και διαγνωστικό έλεγχο,δεν λαμβάνεις ορθές πληροφορίες.Άλλο μια γνώμη κι άλλο μια επιστημονική εκτίμηση,διάγνωση.Το τραγικό είναι πως άτομα χωρίς δευτεροβάθμια εκπαίδευση και ορθογραφία,έχουν άποψη,λες και έχουν εξειδικευτεί πάνω σε μεταβολικά θέματα.Κι εγώ μπορώ να σου βρω άλλη έρευνα που να το καταρρίπτει (στα αγγλικά όμως).Αλλά κατανοώ ότι ο νεοέλληνας θέλει να τα κάνει όλα πρόχειρα και δωρεάν.Είμαι περίεργος εάν άλλος ιατρός απαντά σε τέτοιου είδους ερωτήματα διαδικτυακά...για κάντε μια έρευνα αγοράς και πείτε μου.Εάν ήταν έτσι,θα κάναμε ιατρείο από το ίντερνετ.Βγάλτε τις δικές σας γνωματεύσεις,ελεύθερα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-06-16 19:44 #19
    Προεπιλογή
    Το να αναφέρουμε ότι ένας μύθος πλέον δεν υφίσταται-με παραπομπή μάλιστα σε επιστημονικές πηγές-, ότι δηλαδή τα αβγά δεν αυξάνουν την χοληστερίνη, δεν νομίζω ότι συνιστά ιατρική μέσω διαδικτύου.

    Τώρα, για ερωτήσεις και διαγνώσεις δωρεάν, δεν ξέρω. Εγώ δεν ρώτησα τίποτα στο παρόν θέμα. Ούτε υποχρέωσα κανένα γιατρό να μου απαντήσει δωρεάν. Το αν θα μοιραστεί κάποιος την πληροφορία ή θα βοηθήσει τον διπλανό του ή το πώς θα κανονίσει την κοστολόγησή του είναι δικό του θέμα.

    Για το θέμα της εκπαίδευσης-αν πηγαίνει σε μένα- γελάω απλά και είμαι βέβαιος πως γνωρίζω ορθότερη ορθογραφία και σύνταξη από τους περισσότερους γιατρούς, οι οποίοι- και πολύ λογικά άλλωστε-, δεν φημίζονται για τις γραμματικές και συντακτικές τους γνώσεις και ικανότητες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-06-16 21:26 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Ν. Τουλιάτος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την απάντηση θα βρεις στο τρίτο μου σύγγραμμα
    Παρεπιπτόντως με τόση χαμηλή χοληστερίνη,έχεις θέμα βιοσύνθεσης στεροειδών ορμονών και μορίων (ανδρογόνων-καλσιφερόλης)
    Τώρα βέβαια ίσως αυτό που κάνω δεν είναι σωστό. Αλλά είναι σωστό κάποιος ερχόμενος από τον υψηλό θρόνο του ιατρού να κρίνει άλλους για την ορθογραφία τους;

    π α ρ ε μ π ι π τ ό ν τ ω ς είναι το σωστό, από το σύνθετο ρήμα εμπίπτω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-06-16 21:40 #21
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αν εχετε την καλοσυνη μην το συνεχισετε..
    Ιπποκρατη καταλαβαινω την ενοχληση σου, αλλα θεωρω οτι η προηγουμενη απαντηση σου, ηταν αρκετη σαν τοποθετηση.

    Οσο για το γενικο θεμα που προεκυψε, σαν φορουμ αποψεις γραφονται ,ουδεποτε δοθηκε σε καποιον ιατρικη γνωματευση απο κανενα, απλα τοποθετησεις γινονται βαση γνωσης κ εμπειριας.
    Ο καθενας κρινει αυτες, αναλογα το γνωστικο του υποβαθρο κ ολα καλα..φυσικα για ολοκληρωμενη αποψη, η επισκεψη στον οποιο σχετικο γιατρο ειναι αναγκαια, καθως σαν λειτουργος ειναι αναντικαταστατος..πραγμα το οποιο φροντιζουμε να γινεται κατανοητο σε καθε αναλογο θεμα με ερωτησεις ιατρικης φυσης, μιας κ το τονιζουμε για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις, λογω "ιντερνετικων διαγνωσεων".
    Αρκει οταν καποιος επισκεφτει τον αναλογο γιατρο, να μην του αναφερει οτι καταναλωνει συμπληρωματα παντος τυπου, γιατι εκει η επισημη κ εγκυρη ιατρικη γνωματευση θα ειναι εις βαρος του ασθενους, κ με την σχετικη συνοδευμενη επιπληξη για την καταναλωση αυτη των συμπληρωματων που κανει, καθως σιγουρα αυτα ευθυνονται για την οποια ανωμαλια μπορει να προκυψει.

    Οποιος επιθυμει να γραφει την αποψη του, το κανει ελευθερα χωρις να προσβαλει αλλους, κ φυσικα οποιος νομιζει οτι θιγεται ο ιδιος η συμφεροντα που μπορει να εχει, μπορει να απεχει κ να μην ποσταρει..

    ο κοσμος θα συνεχισει να γυριζει κ χωρις εμας
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-06-16 22:43 #22
    Προεπιλογή
    Κατανοητό και είμαι ακριβώς της ίδιας άποψης.
    Ενοχλήθηκα λίγο η αλήθεια είναι, γιατί είναι άσχημο να κρίνουμε κάποιον χωρίς να γνωρίζουμε. Άλλωστε τα πτυχία από μόνα τους δεν λένε κάτι. Και αυτό είναι γενικό σχόλιο.
    Πάντως δεν είχα πρόθεση να προσβάλω, αν θεωρείς ότι οποιοδήποτε ποστ μου είναι προσβλητικό, σε παρακαλώ να το διαγράψεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-06-16 22:51 #23
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν υπαρχει θεμα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12