Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 06-05-16 01:27 #1
    Προεπιλογή Μπορω να χωρεσο προγραμα/διατροφη ενω δουλευω 12 ωρα?
    Καλησπερα, θα προσπαθησω να ειμαι οσο πιο περιλιπτικος γινετε.

    Ξεκινησα να δουλευω σεζον εδω και 2 εβδομαδες απο τις 11 το πρωι ως τις 11 το βραδυ. Το 12 ωρο ηταν επιλογη μου και ενας απο τους λογους ηταν οτι θα εχανα ευκολα κιλα. Ετσι πιστευα τουλαχιστον. Αυτες τις 2 εβδομαδες εχω χασει 1 κιλο και πιθανοτατα να ειναι υγρα.
    Τωρα ειμαι στα 103 κιλα με 1.84 υψος, 25 χρονων.
    Οποτε λοιπον το πηρα αποφαση να ασχοληθω πιο σοβαρα με το σωμα αλλα και την υγεια μου. Τι σκεφτομαι να πραξω απο εδω και περα.
    1) Αγοραζω σετ μπαρα/ βαρη/ παγκο και κανω καθε πρωι 40 λεπτα βαρη, 2 ασκησεις την καθε μυικη ομαδα. Αν με τον καιρο δω οτι αντεχω γυμναστικη-δουλεια μπορει να εφαρμοσω σπλιτ. Για ζεσταμα θα κανω 10 λεπτα σχοινακι, για αποθεραπεια μαλλον διατασεις.
    2)Διατροφη. Αυτο ειναι θεματακι. Το πρωι μπορω να φτιαχνω ομελετα με ασπραδια και βρωμη αλλα εν ωρα δουλειας δεν μπορω να φαω τιποτα ε και με το που σχολασω οι επιλογες μου ειναι πιτσα/γυρος, δεν εχω την υπομονη/χρονο μετα να μαγειρεψω κατι σωστο. Εγω σκεφτηκα να ετοιμαζω 3 σακερ πρωτεινης και να τα ρουφαω στη δουλεια να μην αποκοιμηθει ο μεταβολισμος μου. Ιδεες?
    3) Βιταμινες, δεν εχω παρει ποτε μου αλλα τωρα σιγουρα τις χρειαζομε. Εχετε καποια συγκεκριμενη να προτεινετε?
    4) Εκτος απο πρωτεινη και βιταμινες υπαρχει καποιο αλλο supplement που να βοηθαει στην περιπτωση μου?

    Ο πρωταρχικος μου στοχος ειναι να μπορεσω να ανταπεξελθω την σεζον, να ειμαι υγιεις και να εχω ενεργεια. Μετα να χασω οσα πιο πολλα κιλα γινετε, να πεσω στα 88 και μακαρι να φτασω τα 80. Οσον αφορα μυς αυτα περνανε σε δευτερη μοιρα.

    Αν καποιος εχει αποψη ευχαριστως να την διαβασω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-06-16 22:19 #2
    Προεπιλογή
    Φίλε μου καλησπέρα,χωρις να ειμαι κανένας ειδήμονας και φυσικά κάποιος παρά πολυ φιτ όπως ειναι οι περισσότεροι σε αυτο το φόρουμ θα σου πω τα εξής λογο το οτι κ εγω δουλεύω σεζον,τις ίδιες ωρες και πως εδω και 2,5-3 μήνες τα καταφέρνω μια χαρα και παρόλο την κούραση κ την ζέστη που εχει εγω συνεχίζω ακάθεκτος στον απώτερο σκοπο μου..

    Δεν θα ειναι καθολου εύκολο(εαν ηταν εύκολο ολοι θ τ κάναν
    Θέλει επιμονή κ υπομονη τα αποτελέσματα θα έρχονται αργα κ σταθερά..
    Ειναι τρόπος ζωής,σιγουρα εισαι αποφασισμένος;;;εαν ναι πρεπει να αφιερώσεις χρόνο και χρήμα.
    Μονο οι ειδικοί θα σ πουν τι να κανεις. Οχι το Ίντερνετ,οχι ενας φίλος σου απο
    Την καφετέρια.

    Οι ειδικοί λοιπον που ξερω εγω πως βοήθησαν εμένα κ πολυ κόσμο λέγονται *****..
    Μπορείς να
    Κανεις μια αναζήτησή στο Ίντερνετ-φασμπουκ και θα καταλάβεις τι εννοώ. Πάρτους τηλεφωνο και πες τους τι ακριβώς θέλεις. Αυτοί ξέρουν τι να κάνουν με την περιπτωση σου.
    Μην διστάσεις να ρωτήσεις οτι απορία εχεις κ φυσικά το κόστος που θα σε αναλάβουν.
    Καλη επιτυχία.
    Απάντηση με παράθεση