Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 24-05-16 12:17 #1
    Προεπιλογή Ενοχλήσεις στους ώμους.
    Είμαι 36 χρονών στα 79 κιλά με ύψος 1,8μ.
    Έκανα διατροφή και έχασα 32 κιλά δυστυχώς χωρίς γυμναστική, λόγο έλλειψης χρόνου.
    Από τον Σεπτέμβρη ξεκίνησα γυμναστήριο το σώμα μου έσφιξε πολύ , το ποσοστό λίπους είναι κοντά στο 11-12%. Ξεκίνησα δυνατά και άρχισα να έχω ενοχλήσεις στον αγκώνα(τενοντίτιδα), έκανα θεραπεία με φυσιοθεραπείες και το θέμα λύθηκε(κάνω πολύ καλό ζέσταμα στους αγκώνες.)τις τελευταίες βδομάδες ανέβασα κιλά και έχω ενοχλήσεις στους ώμους ,κυρίως μπροστά. Φαίνεται να είμαι ευπαθείς στις αρθρώσεις. Με παγοθεραπειά επανέρχεται .
    Θέλω να βάλω 4-5 κιλά μυικά και δεν μπορώ γιατί δεν μπορώ να αυξήσω τα κιλά στο γυμναστήριο. Διατροφή κάνω υπερθερμιδική με 150 γραμ πρωτεΐνη.
    Αν δουλεύω στα οριακά κιλά με διατροφή πρωτεϊνούχα πόσες ασκήσεις ανά μυική ομάδα χρειάζονται?
    Πάω 5 φορές γυμναστήριο και έχω και θέμα με τη μέση που μου αποκλείει DL και squat με πολλά κιλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-05-16 12:24 #2
    Προεπιλογή
    φίλε μου εγω με το που ένιωσα ενοχλήσεις στον ώμο πήγα σε ορθοπεδικό να με τσεκάρει. θα στο συμβούλευα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-05-16 21:03 #3
    Προεπιλογή
    Μείωσε τις μέρες και όταν εννοώ να μειώσεις κάνε μέρα παρά μέρα και όσο για πόσες ασκήσεις ανά κάθε μυϊκή ομάδα κάνε 3-4 max αλλά καλύτερα να κάνεις 3 για να χαλαρώσουν λίγο και σαββατοκυριακο κάνε ρεπο δες πως θα είσαι σε ένα μήνα αλλιώς στείλε μου στο πρωσοπικο να σου πω τι θα κάνεις και όχι πολλές επαναλήψεις γτ έτσι επιβαρυνεις τους τενοντες σου...

    Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-05-16 09:31 #4
    Προεπιλογή
    Δοκίμασα σήμερα μερικά push ups και με ξανατσίμπησε μπροστά στον δεξί ώμο. θα πάρω ρεπό με μισή καρδιά μέχρι τη Δευτέρα. Αν δεν έχει στρώσει και η μέση τότε βλέπω να σκάω το σαραντάευρω στον ορθοπεδικό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-05-16 09:45 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο OLDMAN PTOLEMAIDA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα σήμερα μερικά push ups και με ξανατσίμπησε μπροστά στον δεξί ώμο. θα πάρω ρεπό με μισή καρδιά μέχρι τη Δευτέρα. Αν δεν έχει στρώσει και η μέση τότε βλέπω να σκάω το σαραντάευρω στον ορθοπεδικό.
    Φίλε μου τα σαράντα ευρώ δεν ειναι τίποτα. Ο ωμός ειναι μια τόσο περίπλοκη άρθρωση που δύσκολα θα βγάλεις άκρη μονος σου.
    Απάντηση με παράθεση