Καλησπερα σε ολους
Ειμαι 15 ασχολουμε με το ποδοσφαιρο , ηθελα να αναφερω και εγω ενα περιστατικο που μου συνεβη πριν 2 εβδομαδες.
Μετα απτην προπονηση καθισα λιγο χαζευα ωσπου ειπα να κανω ενα spread να δω αν η προπονηση μου πιανει τοπο. Στην διαρκεια του spread εκανα ενα στραβο βημα και απο τοτε ποναει ο "προσαγωγος" μου ανυποφορα. Σταματησα την προπονηση εδω και δυο βδομαδες , ο πονος αρχισε να σβηνει με τον καιρο αλλα ακομα ποναω αρκετα. Σημερα μετα απο πολυωρη αναζητηση κατεληξα σε καποιες εικονες που ελεγαν οτι ο συγκεκριμενος πονος ονομαζεται "joint ή groin pain". Εψαξα να βρω πως μπορω να μειωσω τον πονο και η απαντηση που βρηκα ηταν με καποια "stretches". Αβοηθητος και εγω εκανα κατα γραμμα οτι ειπαν οι ειδικοι αλλα κατεληξα με μεγαλυτερο πονο απο οτι ειχα πριν !
Αποτι φενεται η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας . Μπορει καποιος να με βοηθησει? Θελω να ξαναρχισω την προπονηση οσο πιο γρηγορα γινεται
Ευχαριστω πολυ παιδια !
PS. Συγνωμη για τους αγγλικους ορους δεν ηξεραν πως μεταφραζονται στα ελληνικα , αν υπαρχει παρομοιο θεμα στο Forum ενημερωστε με για να το κατεβασω