Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 04-10-06 00:56 #1
    Το avatar του χρήστη apos

    Εγγραφή
    18-07-2006
    Περ.
    ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Μηνύματα
    51
    Προεπιλογή Η διατροφη μου καθημερινα
    Λοιπόν σας λέω στα γρήγορα την διατροφή μου που ακολουθώ εδώ και 2 εβδομάδες περίπου και λέω να το συνεχίσω μέχρι τέλος του έτους. Είμαι 1,86 88 κιλά και 22% λίπος
    Πρωινό: Μια δόση πρωτινή Myoplex deluxe γάλα 1,5% 400ml(κάθε μέρα). Μετά από 2 ωριτσες από το πρωινό τρώω 4 κριμ κρακερ με βούτυρο σοφτ light 2 φέτες γαλοπούλα (για τοστ) ή ένα toast με μαύρο ψωμί με μιλνερ και γαλοπούλα ή κάτι παρόμοιο με την ίδια διατροφική άξια.

    Μεσημεριανό: 4 φορές κρέας την εβδομάδα κρέας, 1 ψάρι και 2 λαδερό η όσπρια
    Το κρέας συνοδεύετε με ρύζι η μακαρόνια και σαλάτα τομάτα σκέτη με λίγο λαδί
    Το ψάρι σκέτο με μεγαλύτερη σαλάτα η λαχανά βρασμένα
    Τα λαδερά και τα όσπρια συνοδεύονται με 2 φέτες ψωμί

    Απογευματινό: 1 με 2 φρούτα ανάλογα το φρούτο. Ένα scup whey mypro με νερό μετά μπορεί και να κάνω καμία ατασθαλία Κανά κουλουράκι που και που!

    Πριν την προπόνηση ένα φάκελο Athlete force

    Προπόνηση… ( κατά την αποθεραπεία 2 κουταλάκια αμινοξέα της UNIVERSAL με γλοθταμινη)


    Μεταπροπονητηκο γεύμα: αμέσως 2 scup myopro μια κουταλιά μέλι (για γλυκόζη)

    Μετά από 45 λεπτά Βραδινό γεύμα: συνήθως φιλέτο κοτόπουλο με σαλάτα τομάτα η ρύζι. Ή 4-5 αυγά με μόνο ένα κρόκο ομελέτα με ρύζι τόνο σε νερό και τομάτα σκέτη με λίγο μιλνερ. Εάν βγω θα φάω μια μερίδα κρέας με ρύζι και σαλάτα. Της μέρες που έχω κενό τρώω μόνο Kellogg με γάλα η κάτι παρόμοιας διατροφικής αξίας
    Πάντα συμπληρώνω πριν τον ύπνο ένα φρούτο



    Προσπαθησα να αποτυπωσω με ακριβεια αλλα λιγο προχειρα! Η πολυτιμη συμβουλη σας θα με βοηθησει να οργανωσω την διατροφη μου καλυτερα!
    ΜΗΝ ΚΛΕΒΕΙΣ...!!!! Αυστηρα ειπαμε τις επαναλυψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-10-06 00:33 #2
    Το avatar του χρήστη Nick3

    Εγγραφή
    19-07-2006
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    427
    Προεπιλογή
    Το myoplex-myopro τι περιέχει?Πες μας λίγο τα συστατικά του γιατί δεν γνωρίζω.
    Σου απαντώ ψιλοπρόχειρα
    Βάλε περισσότερο υδατάνθρακα όπως ρύζι,μακαρόνια,πατάτα βραστή,ψωμί ολικής,βρώμη...
    Άσε τα βούτηρα με ψωμί
    Άσε τα λαδερά και βάλε πρωτεινούχα φαγητά με υδατάνθρακα
    Μετά την προπόνηση πάρε δεξτρόζη δε φτάνει το μέλι,άσε που δεν κάνει
    Πριν τον ύπνο φάε κάτι που θα αργήσει να απορροφηθεί όπως γαλακτοκομικά,καζείνη + καλά λιπαρά όπως ταχίνι,ελεόλαδο κτλ,ξηρούς καρπούς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-10-06 00:56 #3
    Το avatar του χρήστη apos

    Εγγραφή
    18-07-2006
    Περ.
    ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Μηνύματα
    51
    Προεπιλογή
    Το deluxe ειναι πρωτεινη της ΕΑS σε φακελακι και εχει πολλα συστατικα οπως BCAA CLA και διαφορες βιταμινες. Οσο γαι το βουτυρο ειναι λιγο και εχει πολλα ω3 και ω6 λιπαρα και το τρωω με holy bread καραμολεγκος 2 φετες! Η αληθεια ειναι πως τρωω λιγτερους υδατ/κες αλλα θελω να χασω και λιγα κιλακια θελω να πεσω κατω απο 18% λιπος για να ελεγχω καλυτερα το βαρος μου μετα!
    ΜΗΝ ΚΛΕΒΕΙΣ...!!!! Αυστηρα ειπαμε τις επαναλυψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-10-06 12:55 #4
    Το avatar του χρήστη Nick3

    Εγγραφή
    19-07-2006
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    427
    Προεπιλογή
    Βρες από αλλού αυτά τα καλά λιπαρά όπως λιπαρά ψάρια,ξηρούς καρπούς,ταχίνι κτλ
    Θες να χάσεις λίπος και τρως ψωμί με βούτηρο?
    Βάλε περισσότερο υδατάνθρακα πρωι-πριν και μετά την προπόνηση.
    Απάντηση με παράθεση