Θέμα: Καφές

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 124
  1. 15-04-10 15:37 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannaras2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδες ο καφες λιτουργει και ως λιποδιαλιτης?
    Δεν ξέρω, αλλά δεν νομίζω να είναι τυχαίο ότι οι περισσότεροι λιποδιαλυτες περιεχουν καφεινη.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-04-10 15:39 #17
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eri_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να ψάξω ιδιαίτερα, βρήκα αυτό:


    Ίσως γράφει κάτι κ στο κουτί του καφέ που παίρνεις...
    Ελα που δε γραφει..

    Οπως και να χει tnx
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-04-10 17:14 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω, αλλά δεν νομίζω να είναι τυχαίο ότι οι περισσότεροι λιποδιαλυτες περιεχουν καφεινη.
    γιαυτο ρωταω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-04-10 17:27 #19
    Το avatar του χρήστη stamthedrum

    Εγγραφή
    24-05-2009
    Περ.
    Γούβα
    Μηνύματα
    1.435
    Προεπιλογή
    Η καφεΐνη έχει κάποιες λιποδιαλυτικές/θερμογενετικές ιδιότητες, κυρίως όμως αυτό που κάνει είναι να μας δίνει "νεύρο" στην προπόνηση, οπότε έμμεσα καίμε περισσότερες θερμίδες. Επίσης, είναι διουρητική.
    Hypertrophy for the win!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-04-10 17:34 #20
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Καφεΐνη

    Μια άλλη δράση της είναι, η μείωση της όρεξης για φαγητό.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-05-11 18:45 #21
    Προεπιλογή
    Είμαι 16 και πρόσφατα άρχισα να πίνω καθημερινά φραππέ με πολύ γάλα χωρίς ζάχαρη και με βοηθάει πολύ από άποψη ενέργειας. Λέτε να το σταματήσω και να πάρω κανα stress-b comeplex ON?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-05-11 11:17 #22
    Προεπιλογή
    Καμιά συμβουλή?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-05-11 03:05 #23
    Προεπιλογή
    Το ειδος του καφε που χρησιμοποιειται για τον φραπε ειναι πολυ περιεργο απ οτι γνωριζω κ οχι τελειως καθαρο αφου περναει απο χημικη επεξεργασια.Θα σου προτεινα η ελληνικο η εσπρεσο που ειναι πολυ καλης ποιοτητας καφεδες
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-05-11 08:44 #24
    Το avatar του χρήστη TToni Shark

    Εγγραφή
    14-03-2010
    Περ.
    Ωραιόκαστρο
    Μηνύματα
    545
    Προεπιλογή
    Πολύ καλό μπράβο
    ​HONDA CBR 600F 2012
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-05-11 09:00 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο the_mechanic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ειδος του καφε που χρησιμοποιειται για τον φραπε ειναι πολυ περιεργο απ οτι γνωριζω κ οχι τελειως καθαρο αφου περναει απο χημικη επεξεργασια.Θα σου προτεινα η ελληνικο η εσπρεσο που ειναι πολυ καλης ποιοτητας καφεδες

    Εσπρέσο και μετά γαλλικός.
    Τα άλλα ξεχάστε τα καλύτερα. Τον φραπέ διαγράψτε τον , φτιάχνεται απο παράγωγο του εσπρέσο, (κυρίως ξύλα ούτε κάν κόκκοι καφέ) δια μέσω ψεκασμού με χημικά (περιέχει και σιλικόνη) ώστε να γίνει η κρυστάλλωση. Όταν αφήνετε στον ήλιο τη φράπα δεν αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί το καλαμάκι κολάει στον αφρό πάνω λες και έχει το ποτήρι κόλλα uhu?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-05-11 13:47 #26
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jumaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσπρέσο και μετά γαλλικός.
    Τα άλλα ξεχάστε τα καλύτερα. Τον φραπέ διαγράψτε τον , φτιάχνεται απο παράγωγο του εσπρέσο, (κυρίως ξύλα ούτε κάν κόκκοι καφέ) δια μέσω ψεκασμού με χημικά (περιέχει και σιλικόνη) ώστε να γίνει η κρυστάλλωση. Όταν αφήνετε στον ήλιο τη φράπα δεν αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί το καλαμάκι κολάει στον αφρό πάνω λες και έχει το ποτήρι κόλλα uhu?
    καλα λες σ αυτο,το χω παρατηρησει παρα πολλες φορες
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-05-11 14:13 #27
    Προεπιλογή
    Μετά το φαγητό δεν συνηθίζω ούτε να τρώω ούτε να πίνω διάφορα(τσιμπολογήματα όπως τα λέω εγώ).Αν όμως θέλω να δώσω τόνωση στον οργανισμό μου,ενας καφές γαλλικός αρωματικός χωρίς ζάχαρη-γάλα αποτελεί "cheat meal"?Ο καφές-όπως τον ανέφερα- θεωρείται "snack" οπότε πρέπει να καταναλωθεί μετά απο 3 ώρες π.χ. ενός γεύματος ή δεν υπάρχει πρόβλημα?Επειδή είμαι σε φάση γράμμωσης και θέλω να προσέξω την διατροφή μου,γι αυτο ρωτάω.Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-05-11 14:19 #28
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DrNio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά το φαγητό δεν συνηθίζω ούτε να τρώω ούτε να πίνω διάφορα(τσιμπολογήματα όπως τα λέω εγώ).Αν όμως θέλω να δώσω τόνωση στον οργανισμό μου,ενας καφές γαλλικός αρωματικός χωρίς ζάχαρη-γάλα αποτελεί "cheat meal"?Ο καφές-όπως τον ανέφερα- θεωρείται "snack" οπότε πρέπει να καταναλωθεί μετά απο 3 ώρες π.χ. ενός γεύματος ή δεν υπάρχει πρόβλημα?Επειδή είμαι σε φάση γράμμωσης και θέλω να προσέξω την διατροφή μου,γι αυτο ρωτάω.Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
    ο καφες ακομα και σε αγωνιστικη περιοδο αθλητων επιτρεπεται ...αλλα ποτε δεν κανεις καταχρηση σε οτιδηποτε...για τους αρωματικους δεν γνωριζω...πιες εναν γαλλικο η εναν ελληνικο...το καλυτερο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-05-11 14:21 #29
    Προεπιλογή
    παιδια εχω μια βδομαδα που αντικατεστησα τον καφε με πρασινο τσαι(οχι lipton αλλα φυσικο) και δεν μπορω να πω οτι αισθανομαι κουραση περισσοτερη απο οταν επινα,ουτε οτι ειχα προβλημα στο να κοψω τον καφε! Ισα ισα που με το πρασινο τσαι παω πολυ πιο πολλες φορες τουαλετα! Γενικα ηταν πιστευω μια πολυ καλη αλαγη
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-05-11 14:25 #30
    Προεπιλογή
    Γαλλικό-αρωματικό έχω.Για να θέσω λίγο πιο συγκεκριμένα το ερώτημα μου:30 λεπτά με 1 ώρα μετά το μεσημεριανό πειράζει να πιεις έναν τέτοιο καφέ?(τότε μου έρχεται νύστα συνήθως)Μετά το 2ωρο δεν τίθεται θέμα,δεν είμαι τόσο αυστηρός με τον εαυτό μου,δεν υπάρχει και λόγος.

    Προς το παρών πάω να τον φτιάξω,αλλά όποιος ξέρει ας απαντήσει,να γνωρίζουμε για το μέλλον.χεχε.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread