Καλησπέρα! Αρχικά είμαι 20 χρόνον 1.80 σε ύψος και 90 κιλά(περίπου). Ασκούμε εδώ και 1 χρόνο κάνοντας ελεύθερα βάρη ακολουθώντας τα προγράμματα των Buff Dudes (για όσους τους έχουν ακουστά)! Τα προγράμματα έχουν δουλέψει άψογα, οι μύες μου έχουν μεγαλώσει πολύ, όπως επίσης έχουν ανοίξει και οι πλάτες μου και σηκωθεί οι ώμοι μου! Αλλα το θέμα είναι ότι ποτε μου δεν ακολούθησα κάποια διατροφή! Έτρωγα πάντα πολύ και βρώμικα, με αποτέλεσμα να γίνω αρκετά ογκώδης! Τουλάχιστον περισσότερο ογκώδης από ότι ήθελα! Επειδή δεν έχασα ποτε το λίπος μου αυτή την στιγμή έχει μαζευτεί και λίπος και μύες. Για αυτό λοιπόν είπα να ξεκινήσω μια διατροφή με σκοπό να χάσω αυτό το λίπος, αλλα να διατηρήσω τους μύες μου, η αν είναι δυνατόν να τους αυξάνω ταυτόχρονα με το κάψιμο λίπους! Επόμενος, μίλησα σήμερα με ένα φίλο ο οποίος ασχολείται καιρό τώρα με την γυμναστική και τις διατροφές και με βοήθησε να φτιάξω ένα βασικό πρόγραμμα διατροφής για κάθε μέρα! (θα το γράψω παρακάτω) έχω σκοπό να φτάσω αν όχι στα 75, τότε κάπου στα 80 κιλά. θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας πάνω σε αυτό το θέμα, και αν είχε κάποιος παρόμοιο θέμα μαζί μου, πως το έλυσε?

Πρόγραμμα:
Πρωινό: 6 αυγά ασπράδια με λίγη γαλοπούλα καπνιστή και μια ντομάτα
Δεκατιανό: ένα protein shake το οποιο αποτελείται από 1 scoup whey protein, παγκάκια, γαλα, 1 μπανάνα, και βρώμη
Μεσημεριανό: Ότι φαγητό έχω στο σπίτι μου (κύριος κρέας), βγάζοντας όμως τελείως από την διατροφή μου πατάτες, ψωμιά, φέτα κτλ. με μια σαλάτα και αν τον φάει μου δεν έχει κρέας εκείνη την ήμερα μπορώ να προσθέτω εγώ κάποια αυγά η φέτες γαλοπούλας
Απογευματινό: κοτόπουλο, μοσχάρι ή κάποια τονοσαλάτα, ξηροί καρποί ή γαλοπουλα καπνιστη
Βραδινό: ένα γιαούρτι με χαμηλά λιπαρά με φρούτα του δάσους
Σάββατο: ελεύθερη μέρα!
επίσης μπορώ να πιω μέχρι 2 κούπες πράσινο τσάι την ημερα!