Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 29-06-16 00:19 #1
    Προεπιλογή Διατροφή για μείωση λίπους και αύξησης μυϊκής μάζας
    Καλησπέρα! Αρχικά είμαι 20 χρόνον 1.80 σε ύψος και 90 κιλά(περίπου). Ασκούμε εδώ και 1 χρόνο κάνοντας ελεύθερα βάρη ακολουθώντας τα προγράμματα των Buff Dudes (για όσους τους έχουν ακουστά)! Τα προγράμματα έχουν δουλέψει άψογα, οι μύες μου έχουν μεγαλώσει πολύ, όπως επίσης έχουν ανοίξει και οι πλάτες μου και σηκωθεί οι ώμοι μου! Αλλα το θέμα είναι ότι ποτε μου δεν ακολούθησα κάποια διατροφή! Έτρωγα πάντα πολύ και βρώμικα, με αποτέλεσμα να γίνω αρκετά ογκώδης! Τουλάχιστον περισσότερο ογκώδης από ότι ήθελα! Επειδή δεν έχασα ποτε το λίπος μου αυτή την στιγμή έχει μαζευτεί και λίπος και μύες. Για αυτό λοιπόν είπα να ξεκινήσω μια διατροφή με σκοπό να χάσω αυτό το λίπος, αλλα να διατηρήσω τους μύες μου, η αν είναι δυνατόν να τους αυξάνω ταυτόχρονα με το κάψιμο λίπους! Επόμενος, μίλησα σήμερα με ένα φίλο ο οποίος ασχολείται καιρό τώρα με την γυμναστική και τις διατροφές και με βοήθησε να φτιάξω ένα βασικό πρόγραμμα διατροφής για κάθε μέρα! (θα το γράψω παρακάτω) έχω σκοπό να φτάσω αν όχι στα 75, τότε κάπου στα 80 κιλά. θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας πάνω σε αυτό το θέμα, και αν είχε κάποιος παρόμοιο θέμα μαζί μου, πως το έλυσε?

    Πρόγραμμα:
    Πρωινό: 6 αυγά ασπράδια με λίγη γαλοπούλα καπνιστή και μια ντομάτα
    Δεκατιανό: ένα protein shake το οποιο αποτελείται από 1 scoup whey protein, παγκάκια, γαλα, 1 μπανάνα, και βρώμη
    Μεσημεριανό: Ότι φαγητό έχω στο σπίτι μου (κύριος κρέας), βγάζοντας όμως τελείως από την διατροφή μου πατάτες, ψωμιά, φέτα κτλ. με μια σαλάτα και αν τον φάει μου δεν έχει κρέας εκείνη την ήμερα μπορώ να προσθέτω εγώ κάποια αυγά η φέτες γαλοπούλας
    Απογευματινό: κοτόπουλο, μοσχάρι ή κάποια τονοσαλάτα, ξηροί καρποί ή γαλοπουλα καπνιστη
    Βραδινό: ένα γιαούρτι με χαμηλά λιπαρά με φρούτα του δάσους
    Σάββατο: ελεύθερη μέρα!
    επίσης μπορώ να πιω μέχρι 2 κούπες πράσινο τσάι την ημερα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-06-16 00:21 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    να σου στειλω κανα cd να μου το υπογραψεις απο το υπερπεραν?

    η διατροφη οκ δειχνει σαν πλανο, αλλα εχεις υπολογισει φανταζομαι ποσες θερμιδες σου αναλογουν κ ποσες παιρνεις απο αυτη?
    σε συνδιασμο με τα μακροσυστατικα που σου δινει..?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-06-16 00:30 #3
    Προεπιλογή
    Χάχα στείλε όσα θες! \m/
    Γενικότερα μια γρήγορη που του είπα την καθημερινή μου διατροφή καταναλώνω πάνω από 3500 θερμήδες! μου είπε πως πρέπει να τις μειώσω, αλλα τίποτα παραπάνω! δεν μου έδωσε κάποιο συγκεκριμένο αριθμό θερμίδων... απλά την διατροφή!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-06-16 00:34 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ωραια..ριξε μια ματια εδω για αρχη

    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...

    Πως παχαίνουμε;

    αποψη μου..
    υπολογισε την πρωτεινη στα 1.5γρ ανα κιλο σωματικου βαρους, τα λιπαρα μην τα ριξεις κατω απο 35γρ (συνολικα), κ ο,τι σου περιεψει απο θερμιδες το γεμιζεις απο υ/ες..
    αυτα για αρχη, κ στην πορεια θα δεις τι αλλαγες θα σου βγουν να κανεις..
    αφου διαβασεις τα λινκ που σου δωσα ε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-06-16 00:38 #5
    Προεπιλογή
    σε ευχαριστω πολύ φιλε μου! θα τα τσεκάρω! επιζώ να χάσω κανένα κιλό γιατί με βλέπω να σκάω στο μέλλον! χαχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-06-16 13:45 #6
    Banned
    Εγγραφή
    27-02-2016
    Περ.
    Π.Φαληρο
    Μηνύματα
    208
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Peter_Steele Εμφάνιση μηνυμάτων
    βγάζοντας όμως τελείως από την διατροφή μου πατάτες, ψωμιά, φέτα κτλ.
    Ουτε φετα δεν κανει να τρωμε; Αδικη ζωη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-06-16 15:39 #7
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Καταρχήν πατάτες και ψωμί γιατί να κόψεις? Σκοπεύεις να κόψεις τον ύδατανθρακα τέλειως? Εάν ναι σου λέω και σου προτείνω να κάνεις low-carb δίαιτα η έστω carb cycle για να πετύχεις το στόχο σου και όχι να κόψεις τελείως τον υδατάνθρακα... Το μαύρο ψωμί οι ρυζογκοφρετες η βραστη πατάτα είναι καλά εφόδια σε αυτό που πας να κάνεις..

    Η φέτα οκ δεν χρειάζεται λόγω λιπαρών και αλατος. Πράσινο τσάι πίνε όσο θέλεις σε συνδοιασμο μάλιστα με λουιζα ή ταραξακο είναι τα καλύτερα διουρητικα και θα σε βοηθήσουν πολύ στο στόχο σου

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-06-16 18:45 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο orck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε φετα δεν κανει να τρωμε; Αδικη ζωη.
    χαχα όντως! όλα τα καλά παχαίνουν!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-06-16 18:52 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν πατάτες και ψωμί γιατί να κόψεις? Σκοπεύεις να κόψεις τον ύδατανθρακα τέλειως? Εάν ναι σου λέω και σου προτείνω να κάνεις low-carb δίαιτα η έστω carb cycle για να πετύχεις το στόχο σου και όχι να κόψεις τελείως τον υδατάνθρακα... Το μαύρο ψωμί οι ρυζογκοφρετες η βραστη πατάτα είναι καλά εφόδια σε αυτό που πας να κάνεις..

    Η φέτα οκ δεν χρειάζεται λόγω λιπαρών και αλατος. Πράσινο τσάι πίνε όσο θέλεις σε συνδοιασμο μάλιστα με λουιζα ή ταραξακο είναι τα καλύτερα διουρητικα και θα σε βοηθήσουν πολύ στο στόχο σου

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    δικό μου το λάθος φιλε μου! εννοούσε (ο φίλος που μου έφτιαξε την διατροφή) τα άσπρα ψωμιά και τις τηγανητές πατάτες, η πατάτες φούρνου! το διευκρινίσαμε σήμερα αυτό που τον συνάντησα πάλι! Αλλα καλο λέει είναι να τρώω λίγο υδατάνθρακα! υποθέτω πως είναι το low-carb που μου έγραψες και εσύ, ε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-06-16 19:51 #10
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Έτσι μπακαλιστικα "καλό είναι να τρως και λίγο υδατάνθρακα" δεν κάνεις δουλειά.. Θα τα βάλεις κάτω θα δεις ποιες μέρες θες να τρως τι, τον υδατάνθρακα κράτα τον στο πρωινό και πριν+μετά την προπόνηση εκεί τον χρειάζεται το σώμα σου περισσότερο.. Μετά βλέποντας και κάνοντας τις μέρες που δεν έχεις προπόνηση μπορείς να κάνεις τελείως No carbs μόνο με πρωτεΐνη λιπαρά, πχ αυγά, ψάρι κρεατικο, λαχανικά στα γεύματα και στην ουσία θα αδειάζει και θα γεμίζει το σωμα

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση