Θέμα: Κοιλιακοί

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 03-07-16 12:28 #1
    Προεπιλογή Κοιλιακοί
    Καλημερα σας!
    Εδω και 2 μηνες προσπαθω να αποκτησω πισω τους κοιλιακους μου!Κανω απιστευτη γυμναστικη και τροω υγεινα αλλα το λιπος παραπεμενει ισως φταει το φαι που τροω??Τροω μονο πρωτεινη και υδανταθρακα απιστευτα λιγο λιπος!
    για την ακριβεια 10%λίπος 70%υδατάνθρακα 30%πρωτεΐνη απλα εχω παρατηρησει οτι ο υδανταθρακας που τροω περιεχει αρκετη ζαχαρη ας πουμε ολο τον υδανθρακα καθημερινα σχεδον τον περνω απο (Μελλι,Γιαουρτακια με φραουλα κτλ...) Αλλα ολοι μου εχουν πει οτι αυτα ειναι υγεινα α και επισεις μερικες φορε τροω περρισοτερο λιπος αλλα παραπολυ 1-2 φορες την εβδομαδα αλλα ολοι μου εχουν πει οτι επισεις ειναι υγεινο! δλδ τροω τα εξεις που περιεχουν λιπος!(Αμυγδαλα,ταχινι,Κασσιους)
    Τι πρεπει να κανω ευχαριστω!
    Να σημειωσο οτι πριν αρχισω να τροω 3.000 θερμιδες την ημερα για να βαλω 10 κιλα σε 4 μηνες!
    ειχα καλυτερο σωματοτυπο η μεση μου ηταν απιστευτα λεπτη τα χερια μου αρκετα μεγαλα για το βαρος μου και οι κοιλιακου μου ηταν απιστευτα γραμωμμενη φεντουσαν και οι 6 ακομα και χωρις να σφηξω και οι πλαγιοι επισεις!
    Ολοι μιλουσαν για τα genetics μου.
    Αφου να φανταστειτε ποτε στην ζωη μου δεν εκανα ομους και τραπεζοειδης και εχω τους πιο μεγαλους στο γυμναστηριο!
    (Ασχολουμαι με το γυμναστηριο 2 χρονια )
    Ευχαριστω πολυ καλημερα σας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-07-16 12:38 #2
    Προεπιλογή Κοιλιακοί
    Καλημερα σας!
    Εδω και 2 μηνες προσπαθω να αποκτησω πισω τους κοιλιακους μου!Κανω απιστευτη γυμναστικη και τροω υγεινα αλλα το λιπος παραπεμενει ισως φταει το φαι που τροω??Τροω μονο πρωτεινη και υδανταθρακα απιστευτα λιγο λιπος!
    για την ακριβεια 10%λίπος 70%υδατάνθρακα 30%πρωτεΐνη απλα εχω παρατηρησει οτι ο υδανταθρακας που τροω περιεχει αρκετη ζαχαρη ας πουμε ολο τον υδανθρακα καθημερινα σχεδον τον περνω απο (Μελλι,Γιαουρτακια με φραουλα κτλ...) Αλλα ολοι μου εχουν πει οτι αυτα ειναι υγεινα α και επισεις μερικες φορε τροω περρισοτερο λιπος αλλα παραπολυ 1-2 φορες την εβδομαδα αλλα ολοι μου εχουν πει οτι επισεις ειναι υγεινο! δλδ τροω τα εξεις που περιεχουν λιπος!(Αμυγδαλα,ταχινι,Κασσιους)
    Τι πρεπει να κανω ευχαριστω!
    Να σημειωσο οτι πριν αρχισω να τροω 3.000 θερμιδες την ημερα για να βαλω 10 κιλα σε 4 μηνες!
    ειχα καλυτερο σωματοτυπο η μεση μου ηταν απιστευτα λεπτη τα χερια μου αρκετα μεγαλα για το βαρος μου και οι κοιλιακου μου ηταν απιστευτα γραμωμμενη φεντουσαν και οι 6 ακομα και χωρις να σφηξω και οι πλαγιοι επισεις!
    Ολοι μιλουσαν για τα genetics μου.
    Αφου να φανταστειτε ποτε στην ζωη μου δεν εκανα ομους και τραπεζοειδης και εχω τους πιο μεγαλους στο γυμναστηριο!
    (Ασχολουμαι με το γυμναστηριο 2 χρονια )
    Ευχαριστω πολυ καλημερα σας![/SUB]
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-07-16 12:40 #3
    Προεπιλογή
    70% υδατάνθρακες είναι πολύ και μάλιστα από ζάχαρη. Αν τους καταναλώνεις το βράδυ μετά τις 8-9 πάλι μετατρέπονται σε λίπος.
    Επίσης παίζει ρόλο και τι Υδατάνθρακας είναι. Έχει ωραία άρθρα μπες και διάβασε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη OLDMAN PTOLEMAIDA : 03-07-16 στις 12:42
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-07-16 12:40 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    τωρα που καταφερες να ανοιξεις ενα θεμα, να σε ενημερωσω οτι ανοιγουμε μονο ενα θεμα για το ιδιο πραγμα κ οχι κατα βουληση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-07-16 12:44 #5
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Δηλαδη δεν χανεις καθολου κιλά/λιπος? Πιο πολύ παιζει να φταιει η συνολικη ποσοτητα των θερμιδων παρα η ποιοτητα του φαγητου σου.
    Επίσης, ανεβασε τα λιπαρα λιγο ρε c, 10% δεν ειναι τιποτα.
    Oi επιλογες που έχεις για πηγη λιπαρων ειναι μια χαρα φιλε απλά να αυξανες την ποσοτητα , ας πουμε 1 χουφτα περισσοτερο και καμια σαλατα με ελαιολαδο εδω και εκει να ανεβουν λιγο.
    Για αρχη μιας και μετρας θερμιδες, θα εβρισκα το νουμερο θερμιδων για σταθερη μειωση κιλων και έπειτα θα ανεβαζα οπως εγραψα τα λιπαρα μειωνοντας τον υδατανθρακα
    To oti πριν παρεις αυτα τα 10 κιλά φαινοταν οι κοιλιακοι το βρισκω φυσιολογικο, πηρες κιλά , εβαλες λιγα νερα , οπως και να εχει θολωσες αλλαξε η συσταση του σωματος σου, φυσιολογικο.
    Και μετα τις 8-9 οι υδατανθρακες δεν γινονται λίπος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 03-07-16 στις 12:46
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-07-16 12:44 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο OLDMAN PTOLEMAIDA Εμφάνιση μηνυμάτων
    70% υδατάνθρακες είναι πολύ. και κυρίως αν τους καταναλώνεις το βράδυ.
    Επίσης παίζει ρόλο και τι Υδατάνθρακας είναι.
    Ε συνηθως πισω απο την συσκευασία γραφει σακχαρα δλδ ζαχαρη δλδ πως να τα χωρισω ? αμα περνω παραπολυ πρωτεινη την ημερα φοβαμαι μην χασω κιλα επισεις δεν ξερω τι φαει να τροω για πρωτεινη ? ολη μερα τροω γιαουρτακια αλλα σκετα δεν τρωγονται τα ατομα γιαυτο βαζω μελι ...
    Τροω γυρω στις 2000-2300 θερμιδες την ημερα και εδω και 1 μηνα ειμαι σταθερος στα κιλα μου φοβαμαι αμα παρω περρισοτερι πρωτεινη οτι θα πεσω κιλα κατι που δεν θελω ....
    Σκεφτομαι για συμπληρωματα αλλα ροταω μηπως μπωρο να κανω κατι χωρις αυτα γτ εχω παραπολυ καλο σωματοτυπο και πιστευω ειμαι σιγουρος οτι φταει το φαι γτ παντου ειμαι κομματια εκτος απο κοιλιακους !
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-07-16 12:45 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα που καταφερες να ανοιξεις ενα θεμα, να σε ενημερωσω οτι ανοιγουμε μονο ενα θεμα για το ιδιο πραγμα κ οχι κατα βουληση.
    Ενταξει σε ευχαριστω !
    θα τα μαθω απλα ειμαι καινουριος θελω χρονο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-07-16 12:48 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη δεν χανεις καθολου κιλά/λιπος? Πιο πολύ παιζει να φταιει η συνολικη ποσοτητα των θερμιδων παρα η ποιοτητα του φαγητου σου.
    Επίσης, ανεβασε τα λιπαρα λιγο ρε c, 10% δεν ειναι τιποτα.
    Oi επιλογες που έχεις για πηγη λιπαρων ειναι μια χαρα φιλε απλά να αυξανες την ποσοτητα , ας πουμε 1 χουφτα περισσοτερο και καμια σαλατα με ελαιολαδο εδω και εκει να ανεβουν λιγο.
    Για αρχη μιας και μετρας θερμιδες, θα εβρισκα το νουμερο θερμιδων για μειωση λίπους και έπειτα θα ανεβαζα οπως εγραψα τα λιπαρα μειωνοντας τον υδατανθρακα
    To oti πριν παρεις αυτα τα 10 κιλά φαινοταν οι κοιλιακοι το βρισκω φυσιολογικο, πηρες κιλά , εβαλες λιγα νερα , οπως και να εχεις θολωσες αλλαξε η συσταση του σωματος σου, φυσιολογικο.
    Και μετα τις 8-9 οι υδατανθρακες δεν γινονται λίπος.
    Καλημερα πως μπωρο να βρω ομως τις θερμιδες τις δικιες μου για μειωση λιπους πρεπει να παω σε καποιον γιατρο ? Και επισεις εγω νομιζα οτι το λιπος ειναι αυτο που σε θολωνει δλδ αμα δεν τρως ακομα και καθολου λιπος δεν θα εχεις καθολου λιπος στο σωμα λογικα αυτο θα ειναι λαθος!Το οτι τροω υδαντραθακα ομως και περιεχει σακχαρα αυτο δεν ειναι λαθος εγω εκει εχω κολλησει γτ εχω ακουσει οτι το λιπος το φερνει και η ζαχαρη το ρυζι που περιεχει μονο υδανθρακα δεν ειναι πιο υγεινο ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-07-16 12:57 #9
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Paris Parasidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα πως μπωρο να βρω ομως τις θερμιδες τις δικιες μου για μειωση λιπους πρεπει να παω σε καποιον γιατρο ? Και επισεις εγω νομιζα οτι το λιπος ειναι αυτο που σε θολωνει δλδ αμα δεν τρως ακομα και καθολου λιπος δεν θα εχεις καθολου λιπος στο σωμα λογικα αυτο θα ειναι λαθος!Το οτι τροω υδαντραθακα ομως και περιεχει σακχαρα αυτο δεν ειναι λαθος εγω εκει εχω κολλησει γτ εχω ακουσει οτι το λιπος το φερνει και η ζαχαρη το ρυζι που περιεχει μονο υδανθρακα δεν ειναι πιο υγεινο ?
    Μονο με πειραματισμο θα τα βρεις φιλε , δεν χρειαζεται να πας σε κανεναν γιατρο και να πετας χρηματα σου .
    Αρχισε να καταναλώνεις ενα νουμερο θερμιδων (ας πουμε 2500) και καταναλωσε αυτές τις θερμιδες για 1-2 εβδομαδες και έπειτα δες αν εχασες (ζυγισου το πρωι αφου πάς τουαλετα και πριν πιεις/φας τιποτα και ξαναζυγισου υπο τις ιδιες συνθήκες 2 εβδομαδες αργοτερα, αν εχεις χασει συνεχισε σε αυτο το ευρος θερμιδων μεχρι να κολλήσεις και να μην χάνεις πια οπου αυτο θα σημαινει οτι θα πρεπει να κατεβασεις και αλλο τις θερμιδες, αν δεν εχεις χάσει τις κατεβαζεις και αλλο.
    Τα λιπαρα δεν εχουν να κανουν με το σωματικο σου λίπος, ούτε θα σου προσθέσουν λίπος, απλά τα λιπαρα επειδη το 1 γραμμαριο λιπαρων αντιστοιχει σε 9 θερμιδες ειναι σχετικα ευκολο να ξεφυγεις απο τις θερμιδες του στόχου σου, αλλα να προσθέσεις λιπος απο τα λιπαρα , οχι.
    Το λιπος ερχεται οταν καταναλώνεις πολύ περισσοτερες θερμιδες απο αυτές που καις μεσα στην ημερα, και να στο πω αλλιώς, αν κάψεις μεσα στην ημερα 2500 θερμιδες και δεν φας τιποτα ολη την μερα και πλακωθείς το βράδυ και φάς 5 φέτες του τόστ με 5 κουταλιές του γλυκου μελι θα πάρεις λίπος? οχι γιατι ολα αυτά βγαζουν δεν βγαζουν 1000 θερμιδες ποσο μαλλον 2500.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-07-16 13:12 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο με πειραματισμο θα τα βρεις φιλε , δεν χρειαζεται να πας σε κανεναν γιατρο και να πετας χρηματα σου .
    Αρχισε να καταναλώνεις ενα νουμερο θερμιδων (ας πουμε 2500) και καταναλωσε αυτές τις θερμιδες για 1-2 εβδομαδες και έπειτα δες αν εχασες (ζυγισου το πρωι αφου πάς τουαλετα και πριν πιεις/φας τιποτα και ξαναζυγισου υπο τις ιδιες συνθήκες 2 εβδομαδες αργοτερα, αν εχεις χασει συνεχισε σε αυτο το ευρος θερμιδων μεχρι να κολλήσεις και να μην χάνεις πια οπου αυτο θα σημαινει οτι θα πρεπει να κατεβασεις και αλλο τις θερμιδες, αν δεν εχεις χάσει τις κατεβαζεις και αλλο.
    Τα λιπαρα δεν εχουν να κανουν με το σωματικο σου λίπος, ούτε θα σου προσθέσουν λίπος, απλά τα λιπαρα επειδη το 1 γραμμαριο λιπαρων αντιστοιχει σε 9 θερμιδες ειναι σχετικα ευκολο να ξεφυγεις απο τις θερμιδες του στόχου σου, αλλα να προσθέσεις λιπος απο τα λιπαρα , οχι.
    Το λιπος ερχεται οταν καταναλώνεις πολύ περισσοτερες θερμιδες απο αυτές που καις μεσα στην ημερα, και να στο πω αλλιώς, αν κάψεις μεσα στην ημερα 2500 θερμιδες και δεν φας τιποτα ολη την μερα και πλακωθείς το βράδυ και φάς 5 φέτες του τόστ με 5 κουταλιές του γλυκου μελι θα πάρεις λίπος? οχι γιατι ολα αυτά βγαζουν δεν βγαζουν 1000 θερμιδες ποσο μαλλον 2500.
    Κοιτα εγω δεν θελω να χασω κιλα θελω να βαλω αλλα 10 ημουν παραπολυ αδυνατος και ειμαι...
    ειμαι 1,75 υψως 70 κιλα τωρα
    θελω να φτασω 80 κιλα με ποσοστο λιπος πολυ λιγο...
    το ξερω οτι αυτο μονο με το φαι δεν γινεται αλλα το φαι βοηθαει και σε αυτο σιγουρα
    δλδ για να πεσει το λιπος μου ο μονος τροπος ειναι να χασεις κιλα ? δεν γινεται να τρως απλα υγεινα και να πεσει ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11.  

  12. 03-07-16 13:15 #12
    Προεπιλογή
    Πιστεύω πρώτα όγκο και μετά γράμμωση, ας βοηθήσουν και οι ποιο έμπειροι γιατί και εγώ προσπαθώ να βάλω άλλα μάταια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-07-16 13:20 #13
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Paris Parasidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα εγω δεν θελω να χασω κιλα θελω να βαλω αλλα 10 ημουν παραπολυ αδυνατος και ειμαι...
    ειμαι 1,75 υψως 70 κιλα τωρα
    θελω να φτασω 80 κιλα με ποσοστο λιπος πολυ λιγο...
    το ξερω οτι αυτο μονο με το φαι δεν γινεται αλλα το φαι βοηθαει και σε αυτο σιγουρα
    δλδ για να πεσει το λιπος μου ο μονος τροπος ειναι να χασεις κιλα ? δεν γινεται να τρως απλα υγεινα και να πεσει ?
    Διαβασε το αρθρο που ποσταρε ο μπιφ για το πως παχαινουμε, ισως ειναι απο τα πιο χρησιμα του φορουμ με ολα αυτα που ακους εξω.
    Η απάντηση ειναι οχι, οταν βαζεις κιλά σημαινει πως εισαι υπερθερμιδικα, δηλαδη καταναλώνεις περισσοτερες θερμιδες απο αυτές που καις, οπου ενα ποσοστο των παραπανω θερμιδων απο αυτες που χρειαζεσαι θα χρησιμοποιηθει για να χτισει μυ και το υπολοιπο θα αποθηκευτει ως λίπος. Επίσης, αν εισαι σε σωματικο λίπος που δεν βλέπεις καθολου κοιλιακους ακομα και αν σφιξεις τοτε μην συνεχίσεις με ογκο γιατι πολυ πιθανον να καταληξεις με περισσοτερο λίπος.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση