Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 19-07-16 22:13 #1
    Wink Αυξηση Μυικου Ογκου και αυξηση ορεξης
    Γεια σε ολους. Ειμαι 17 χρονων 1.83cm και 54 κιλα(ναι ξερω,ειμαι πολυ αδυνατος για το υψος μου,μου το λενε συχνα )

    Οπως καταλαβατε θελω να παρω βαρος σε μυς και με γυμναστικη γιατι τοσο καιρο προσπαθω να παρω βαρος εστω και σε λιπος αλλα χωρις αποτελεσμα,λογο γονιδιων και πολυ καλου μεταβολισμου.
    Η καθημερινη μου διατροφη εχει ως εξης:

    Πρωινό: Ενα ποτηρι γαλα και μια φετα ψωμι με βιταμ-μαρμελαδα ή μερεντα.
    Δεκατανιο: Ενα μεγαλο κρουασαν + χυμο(500 θερμιδες , λογο φροντιστηριων γιατι εκει κοντα εχει μονο ενα περιπτερο)(τις 3 μερες που δεν εχω τρωω ενα τοστ ζαμπν-τυρι)
    Μεσημεριανο: οτι εχει η μανα μου + σαλατα + 2 φετες ψωμι
    Απογευματινο: τοστ ή παγωτο ή πατατακι ή τελοσπαντων οτι βρω στο ντουλαπι
    Βραδινο: ιδιο με το μεσημεριανο
    Πριν τον Υπνο: 1 ποτηρι γαλα

    Απο γυμναστικη, εχω ξεκινησει κανενα μηνα τωρα calisthenics(μονοζυγο και ετσι) και τωρα περιμενω απο μερα σε μερα να ανοιξει ενα γυμναστιριο στο χωριο μου για να ξεκινησω βαρη.

    Ανοιξα καινουργιο θεμα γιατι οι περισσοτεροι απ'οτι βλεπω θενε να χασουνε βαρος και λιπος δηλαδη το αντιθετο απο εμενα.
    Θελω συμβουλες απο ατομα που ηταν στην κατασταση μου και βρηκαν λυση και συμβουλες και τροπους να αυξησω την ορεξη μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-07-16 22:16 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikoym Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δεκατανιο: Ενα μεγαλο κρουασαν + χυμο(500 θερμιδες , λογο φροντιστηριων γιατι εκει κοντα εχει μονο ενα περιπτερο)(τις 3 μερες που δεν εχω τρωω ενα τοστ ζαμπν-τυρι)

    Απογευματινο: τοστ ή παγωτο ή πατατακι ή τελοσπαντων οτι βρω στο ντουλαπι
    Θεος..εισαι ο ανθρωπος μου

    ξεκινα να τρως πιο ολοκληρωμαν γευματα που να περιερχουν ολα, πρωτεινη,υ/ες κ λιπαρα..αυτο που κανεις δεν ειναι διατροφη, οχι για γυμναστικη με βαρη, αλλα ουτε καν για ενα απλο ανθρωπο χωρις αθλητικη δραστηριοτητα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-07-16 22:23 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεος..εισαι ο ανθρωπος μου

    ξεκινα να τρως πιο ολοκληρωμαν γευματα που να περιερχουν ολα πρωτεινη,υ/ες κ λιπαρα..αυτο που κανεις δεν ειναι διατροφη, οχι για γυμναστικη με βαρη, αλλα ουτε καν για ενα απλο ανθρωπο χωρις αθλητικη δραστηριοτητα..
    Χαχαχ
    Προσπαθω τωρα να αυξανω σιγα σιγα την ποσοτητα που τρωω.

    Εχει κανεις κανενα προγραμμα διατροφης "για αρχαριους" γιατι αυτα τα προγραμματα που βλεπω για αυξηση ογκου ειναι για στομαχια τεραστιων διαστασεων
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-07-16 22:53 #4
    Προεπιλογή
    σε καποια φαση για να παχυνω το βραδυ ετρωγα 3 πιτογυρα μια λακτα μεγαλη και το πρωι η κοιλια μου ηταν στη πλατη
    και μες την μερα αλλη μια πιτα μια τυροπιτα φαι σπιτι το μεσημερι γραμμαριο δεν πηρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-07-16 23:03 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο πάνος21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε καποια φαση για να παχυνω το βραδυ ετρωγα 3 πιτογυρα μια λακτα μεγαλη και το πρωι η κοιλια μου ηταν στη πλατη
    και μες την μερα αλλη μια πιτα μια τυροπιτα φαι σπιτι το μεσημερι γραμμαριο δεν πηρα
    LOL xD
    Και εγω καποια περιοδο ετρωγα καθημερινα 2-3 πιτογυρα(απο τα πιτογυρα της κρητης που ειναι τεραστια, αν εχεις δει ) αλλα ημουνα σαν τον αρρωστο
    Με τετοια διατροφη δεν καταφερνεις να βαλεις ουτε γραμμαριο απο μυς...αντε το πολυ πολυ να φουσκοσουνε οι μυς της μασελας
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-07-16 18:56 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikoym Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σε ολους. Ειμαι 17 χρονων 1.83cm και 54 κιλα(ναι ξερω,ειμαι πολυ αδυνατος για το υψος μου,μου το λενε συχνα )

    Οπως καταλαβατε θελω να παρω βαρος σε μυς και με γυμναστικη γιατι τοσο καιρο προσπαθω να παρω βαρος εστω και σε λιπος αλλα χωρις αποτελεσμα,λογο γονιδιων και πολυ καλου μεταβολισμου.
    Η καθημερινη μου διατροφη εχει ως εξης:

    Πρωινό: Ενα ποτηρι γαλα και μια φετα ψωμι με βιταμ-μαρμελαδα ή μερεντα.
    Δεκατανιο: Ενα μεγαλο κρουασαν + χυμο(500 θερμιδες , λογο φροντιστηριων γιατι εκει κοντα εχει μονο ενα περιπτερο)(τις 3 μερες που δεν εχω τρωω ενα τοστ ζαμπν-τυρι)
    Μεσημεριανο: οτι εχει η μανα μου + σαλατα + 2 φετες ψωμι
    Απογευματινο: τοστ ή παγωτο ή πατατακι ή τελοσπαντων οτι βρω στο ντουλαπι
    Βραδινο: ιδιο με το μεσημεριανο
    Πριν τον Υπνο: 1 ποτηρι γαλα

    Απο γυμναστικη, εχω ξεκινησει κανενα μηνα τωρα calisthenics(μονοζυγο και ετσι) και τωρα περιμενω απο μερα σε μερα να ανοιξει ενα γυμναστιριο στο χωριο μου για να ξεκινησω βαρη.

    Ανοιξα καινουργιο θεμα γιατι οι περισσοτεροι απ'οτι βλεπω θενε να χασουνε βαρος και λιπος δηλαδη το αντιθετο απο εμενα.
    Θελω συμβουλες απο ατομα που ηταν στην κατασταση μου και βρηκαν λυση και συμβουλες και τροπους να αυξησω την ορεξη μου
    Ειχα το ιδιο θεμα με σενα και ελεγα γιατι αφου τρωω δεν παχαινω.Πηρα την αποφαση να ασχοληθω λιγο πιο σοβαρα με τη διατροφη και υστερα απο ψαξιμο εφτιαξα ενα πλανο και υστερα απο 6 μηνες ειχα παρει 13 κιλα.(Ποιοτικα και μη,δυστυχως πανε μαζι αυτα θα βαλεις και λιγο λιπος δεν γινεται αλλιως).Ειδα λοιπον οτι αυτα που ετρωγα οταν ημουν αδυνατος ηταν πααρα πολυ λιγα σε σχεση με αυτα που πρεπει να φας για να ανεβασεις κιλα.Οποτε φαε περισσοτερο,ειναι ο μονος δρομος,δυσκολος το καταλαβαινω αλλα μονο ετσι θα δεις διαφορα.Τωρα οσον αναφορα το να σου ανοιξει η ορεξη αυτο θα αργησει να ερθει.Θα πρεπει να γυμναζεσαι σκληρα ετσι ωστε το σωμα να ζηταει απο μονο του περισσοτερα.Εγω στην αρχη ετρωγα χωρις να εχω καν ορεξη να φαω,αλλα το ηθελα πολυ να παχυνω.Εαν πραγματικα το θες,το μπορεις και συ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-07-16 22:49 #7
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikoym Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχ
    Προσπαθω τωρα να αυξανω σιγα σιγα την ποσοτητα που τρωω.

    Εχει κανεις κανενα προγραμμα διατροφης "για αρχαριους" γιατι αυτα τα προγραμματα που βλεπω για αυξηση ογκου ειναι για στομαχια τεραστιων διαστασεων
    τρώγε 2 κρουασάν και 2 παγωτά αντι για ένα
    Απάντηση με παράθεση