Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 24-07-16 14:40 #1
    Προεπιλογή Πονοι στη μεση
    Καλησπερα παιδια,κανω 4 χρονια κουνγκ φου και τωρα καμποσους μηνες εχω ξεκινησει γυμναστηριο (οχι πρωτη φορα).Τωρα τελευταια μια δυο βδομαδες εχω κατι πονους στη μεση και δεν ξερω απο τι ειναι...Ο δασκαλος μου απο την προπονηση μου ειπε να πηγαινω θαλασσα και να τεντωνομαι στο μονοζυγο αλλα δεν βλεπω να βοηθαει και πολυ...Γενικα κανω 5-6 προπονησεις την εβδομαδα,3 κουνγκ φου και 2 (3 καμια φορα) γυμναστηριο.Πρωτη φορα με πιανει πονος στην μεση και εχω να κανω γυμναστηριο καμια βδομαδα και προπονηση που εχω να παω απο την Τριτη γιατι ηθελα να ξεκουραστω.Γενικα στο γυμναστηριο δεν βαζω υπερβολικα βαρη ωστε να παθω καποια ζημια εχω συνειδηση και καταλαβαινω οτι οταν δεν μπορω και ειναι υπερβολικο να σταματαω...Υπαρχει κατι που μπορει να με βοηθησει γενικα ή να εχετε καποια συμβουλη για αυτο ?

    Ευχαριστω εκ τον προτερων!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-07-16 15:12 #2
    Προεπιλογή
    Φίλε καλωσηρθες.

    Ο πόνος στη μέση έχει έννοιες πολλές. Μπορώ να σου θέσω ένα κάρο ερωτήσεις αλλά συμπέρασμα χωρίς κλινική εξέταση δε θα βγάλουμε. Τι πόνος είναι? Που? Με αντανάκλαση στα πόδια? Σε τι ύψος στη μέση? Δηλαδή άστα να πάνε..

    Που και απαντήσεις να δώσεις δε θα μας δείξει κάτι.
    Η άποψη μου μέσω ίντερνετ.
    Είσαι αθλητής με πολλά "καρπούζια στη μασχάλη" σου..Θέλω να πω εχεις μπλέξει διαφορά αθλήματα..
    Αν δεν έχεις αντανάκλαση των πόνων στα πόδια ή νευρολογικά συμπτώματα η ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΉ μου αποψη είναι συμπτωματική θεραπεία (πχ παυσίπονα κτλ) και αποχή.
    Αν μου πεις "οι πόνοι σπάνε προς τα κάτω στα ποδια" θα σου πω κανε κάτι παραπάνω και ψάξε το. Έχε το νου σου θέλω ρε παιδί μου. Αυτό εννοώ.

    Πριν απ όλα όμως , κάνε μια αποχή. Τσεκαρε το και λιγο μονος σου. Μην πας σε γιατρο σημερα οταν χτες σηκωσες ολο το γυμναστηριο. Δεν τον βοηθάς στη διαγνώση. Και ξεκούραση εννοώ και 2 εβδομάδες.
    Επείγον δεν είναι , δε θα πεθάνεις απ αυτό.

    Ο τρόπος ζωής σου δίνει μια "κατεύθυνση" στη σκέψη. Πάει κάπου το μυαλό θέλω να πω. Με λίγη αποχή θα βεβαιωθούμε πιο καλα.

    Απ το ίντερνετ νομίζω περισσότερο δεν μπορείς να βοηθηθείς. Αυτά και περαστικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-07-16 15:19 #3
    shake
    Ευχαριστω πολυ φιλε...Αυτο που ειπες θα κανω οντως,λιγη αποχη να δω πως θα παει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-07-16 15:21 #4
    Προεπιλογή
    Όλα καλά θα πάνε!
    Απάντηση με παράθεση