Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 01-08-16 19:28 #1

    Εγγραφή
    27-04-2010
    Περ.
    Κυπρος
    Μηνύματα
    367
    Question Απορια για συμπληρωματα και κετογενικη διαιτα
    Γεια σας παιδια, την συγκεκριμενη περιοδο ακολουθω μια κετογενικη διατροφη για να χασω λιπος αλλα ταυτοχρονα χρησιμοποιω και καποια supplements. Τα supplements αυτα ειναι τα εξης:

    Myprotein Citrulline Malate (2:1) Unflavoured - 250G
    Myprotein Acetyl L Carnitine Unflavoured - 250G
    Myprotein Beta Alanine Unflavoured - 250G
    Myprotein Creatine Monohydrate Unflavoured - 250G
    Myprotein FlavDrops - Strawberry

    Σε γενικες γραμμες εκανα ενα δικο μου pre-workout αλλα εκεινο που με ανησυχει ειναι εαν τα FlavDrops(δινουν γευση στο pre-workout) με βγαλουν εξω απο τον κετωση. Δεν αναγραφονται καπου τα nutrition facts του συγκεκριμενου προιοντος (εχει ζαχαρη μεσα? δεν λεει τιποτα). Επιπροσθετα δεν γνωριζω σιγουρα εαν τα αλλα πιο πανω συμπληρωματα ειναι Ο.Κ σε συνδιασμο με κετο. Οποιος ξερει κατι παραπανω ας με συμβουλεψει.

    Ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-08-16 22:21 #2
    Προεπιλογή
    Στην ιστοσελίδα τους αναγράφονται τα συστατικά. Η φράουλα που ανέφερες περιέχει:

    Strawberry Flavour: Natural Flavouring, Colour (Beetroot Red, Carmine), Sweetener (Sucralose)

    Οπότε μάλλον χρησιμοποιούν σουκραλόζη και όχι ζάχαρη. Τώρα για το εάν αυτό έχει επιπτώσεις στη συγκεκριμένη διατροφή δεν έχω ιδέα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-08-16 23:38 #3

    Εγγραφή
    27-04-2010
    Περ.
    Κυπρος
    Μηνύματα
    367
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο James28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ιστοσελίδα τους αναγράφονται τα συστατικά. Η φράουλα που ανέφερες περιέχει:

    Strawberry Flavour: Natural Flavouring, Colour (Beetroot Red, Carmine), Sweetener (Sucralose)

    Οπότε μάλλον χρησιμοποιούν σουκραλόζη και όχι ζάχαρη. Τώρα για το εάν αυτό έχει επιπτώσεις στη συγκεκριμένη διατροφή δεν έχω ιδέα...
    Ευχαριστω !
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-08-16 00:47 #4
    Προεπιλογή
    μέχρι περίπου 100γρ υδατάνθρακα είναι το όριο για κέτωση απ'οτι έχω διαβάσει.
    Τώρα να βγεις από κέτωση μόνο λόγο των drops δύσκολο μου φαίνεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-08-16 22:36 #5
    Προεπιλογή
    Πολλοί αναφέρουν ως όριο τα 50g υδατανθράκων, ενώ μερικοί λένε και τα 20g. Τώρα κατά πόσο μπορεί η σουκραλόζη και το κάθε τεχνητό γλυκαντικό να επηρεάσουν την κέτωση εφόσον δεν παρέχουν υδατάνθρακες δεν το γνωρίζω, αλλά σίγουρα θα υπάρχει κάποιο άρθρο που να το αναφέρει. Συμφωνώ πάντως με τον pankol, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-08-16 12:53 #6

    Εγγραφή
    27-04-2010
    Περ.
    Κυπρος
    Μηνύματα
    367
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω , guys!
    Απάντηση με παράθεση