Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 17-08-16 17:23 #1
    Προεπιλογή Ολίγον όγκο στα χέρια
    Καλησπέρα.Με λένε Άρη και είμαι 30 χρονών στα μόλις 66 κιλά αν και μάλλον φαίνομαι για παραπάνω.Δεν ασκούμε σχεδόν καθόλου πέρα από 30-40 push-ups 3 μέρες ανά εβδομάδα.Γενικά είμαι σχετικά καλά από στήθος πλάτη αλλά είμαι πολύ αδύνατος/αδύναμος στα χέρια και πόδια.Μάλλον κληρονομικό αν κρίνω και από τον πατέρα μου

    Αυτό που με ενδιαφέρει είναι πρωτίστως να αυξήσω τη δύναμη στα χέρια και κατά δεύτερο λόγο τον όγκο.Λεφτά για γυμναστήρια δεν υπάρχουν, οπότε σκεφτόμουν να αγοράσω δεκάκιλους αλτήρες και ότι ασκήσεις μπορώ να κάνω με αυτούς για δικέφαλα/τρικέφαλα από το σπίτι.Θα γίνει καθόλου δουλειά έτσι ή τσάμπα θα παιδεύομαι;Ξέρω πως χωρίς γυμναστήριο δε μπορώ να περιμένω πολλά.Από την άλλη όπως είπα είμαι αρκετά αδύναμος στα χέρια στα περίπου 28εκ για να καταλάβετε (Δεν είμαι κοπέλα).Θα μπορέσω να δω καμιά διαφορά εδώ;Πόσα εκ θα μπορούσα να βάλω σε ένα εξάμηνο στα χέρια με βάση και τα όσα προανέφερα;

    Ευχαριστώ εκ' των προτέρων για την όποια βοήθεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-08-16 18:42 #2
    Προεπιλογή
    Μπορείς να κάνεις το καλύτερο. 3 φορές την εβδομάδα από 1 άσκηση δικεφαλα και 1 τρικέφαλα. 4 σετ των 10. Το έκανα επί 8 μήνες και πήρα 5 εκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-08-16 19:07 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ThomasK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να κάνεις το καλύτερο. 3 φορές την εβδομάδα από 1 άσκηση δικεφαλα και 1 τρικέφαλα. 4 σετ των 10. Το έκανα επί 8 μήνες και πήρα 5 εκ.
    Μια χαρά ακούγεται.Αν πάρω 5εκ σε οκτώ μήνες θα κάνω κωλοτούμπεςΤα 10 κιλά είναι όμως αρκετά για να κάνουν αυτή τη δουλειά;Εσύ με πόσα είχες ξεκινήσει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-08-16 19:27 #4
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristhess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρω πως χωρίς γυμναστήριο δε μπορώ να περιμένω πολλά.
    Λάθος ξέρεις!!!

    Πολλά να μην περιμένεις όταν δεν προσπαθείς αρκετά στην προπόνησή σου και δεν τρέφεσαι έτσι όπως πρέπει ώστε να επιτύχεις αυτό που θες να επιτύχεις.

    Με δύο βαράκια που θες να πάρεις (πάρε μεταβλητά ώστε να κάνεις προσθαφαιρέσεις στα κιλά) μπορείς να κάνεις ένα κάρο ασκήσεις.

    Σιγά σιγά μπορείς να εμπλουτίσεις τον εξοπλισμό σου με μία μπάρα (π.χ. για σκουότ), φτιάχνεις ένα ρακ όπως στην εικόνα...

    Όνομα: 484226290265c7d486b472050066bee2.jpg Εμφανίσεις: 122 Μέγεθος: 117,6 KB

    ...και είσαι σχεδόν κομπλέ (σχεδόν γιατί υπολείπεται ο πάγκος)!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαράλαμπος : 17-08-16 στις 19:34
    Απάντηση με παράθεση