Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 19-08-16 13:52 #1
    Προεπιλογή Ψαχνω να γραφτω σε γυμναστηριο στο Παγκρατι
    Καλησπερα! θελω να γραφτω γυμναστηριο (πηγαινα πριν 3 χρονια αλλα το κοψα, αλλα παω καθημερινα σχεδον για τρεξιμο οποτε πιστευω εχω μια βαση). Το θεμα μου ειναι δεν ξερω καποιον γυμναστηριο. Στο παγκρατι ξερω 3 το Joe weider (social arenas τωρα) στο οποιο πηγαινα και ηταν συμπαθητικα (αλλα οι περισσοτεροι γυμναστες η το ηξεραν εμπειρικα η ηταν φοιτητες φυσικοθεραπειας), το planetfitness (που μου λενε γινεται χαμος) και το pagratiogym για το οποιο δε ξερω τιποτα. Εχετε να μου προτεινετε καποιο; Επισης επειδη ειμαι φοιτητης της ιατρικης ισως με εξυπηρετουσε ενα γυμναστηριο κοντα στην ιατρικη (στο παιδων αγια σοφια ειναι). Σκεφτομουν και την εναλλακτικη της κολυμβυσης. Χτιζει σωμα η κολυμβηση χωρις γυμναστηριο; Γιατι λεφτα και για τα δυο δεν παιζουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-08-16 16:23 #2
    Προεπιλογή
    Λοιπον, επειδη μενω βυρωνα 8 μηνες και εχω παει σε καποια γυμναστηρια εχω να πω το εξης
    1. Τα weider στην φιλολαου ηταν μια χαρα, πολλα οργανα και μπορουσες να κανεις σοβαρη προπονηση. Τωρα μεταφερθηκε στο εμπορικο κεντρο λιγο πιο κατω.Τρομερες ελειψεις σε οργανα και κιλα, ειδικα το δευτερο σε απελπιστικο βαθμο...δεν εχει κιλα..αν καποιος κανει ποδια πχ 200 κιλα πρεσσα , δεν βρισκεις βαρη.. εμενα τελειωνει η συνδρομη μου τον αλλο μηνα και δεν ξαναπαω

    2. Fitness plus , καθαρο, ωραιος χωρος, καλα μηχανηματα, αλλα παρα πολυ ακριβο καπου 300+ το χρονο...ζουν σε αλλη εποχη αυτοι.

    3. Υπαρχει ενα σιδεραδικο στην νανζιανου 18, διπλα στα jumbo στην φιλολαου,που ετυχε να το επισκεφθω προχθες καθως οπως προειπα ψαχνω αλλο γυμναστηριο, και εχει παρα πολλα οργανα , και ελευθερα και κιλα..πιστευω μπορεις να κανεις,καλη προπο εκει..το μονο μειον ειναι τους θερινους μηνες π εχει ζεστη.

    4.πλανετ δεν μ αρεσει καθολου.

    5. Fitness studio καπως εστι λεγεται προς βυρωνα, πολυ μικρο με ελλειψεις.

    Ελπιζω να βοηθησα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-08-16 18:24 #3
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ πολύ! Η κατάσταση βεβαια που μου περιγραφεις αστα να πανε ειναι.. Δεν ηξερα οτι τα joe μετακομισαν.. φιλολαου τα ειχα αφησει
    Εγώ βασικα για βαρη θελω το γυμναστηριο και οργανα γιατι τρεχω στο παναθηναϊκό σταδιο.. Εγω στα joe ειχα δει μια ωραια αλλαγη ειχαν βαψει τοιχους ειχαν αλλαξει λγο τη διαρυθμιση.. απλα μου την εσπαγε αυτο το κλιμα που οι γυμναστες ηξεραν τους μισους εκει μεσα απο παρεες κτλ και ολο μιλαγαν.. και αν πηγαινες να ρωτησεις κατι ειχαν κατι μουτρα μεχρι το πατωμα. Μου χει φανει συμπαθητικο ενα που λεγεται pagration arena στου ζωγραφου το οποιο ειναι βεβαια με παγκρατιο κτλ αλλα φαινεται πολυ συμπαθητικο. Απελπισια ειναι η κατασταη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-08-16 22:00 #4
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Καλησπερα φιλε,εγω προσωπικα παω στο social arenas στο παγκρατι που εχει μεταφερθει στο εμπορικο λιγο πιο κατω.Ειναι πολυ καλο γυμναστηριο με ολα τα μηχανηματα οπως και στο παλιο,οσο για τα βαρη υσχιει οτι εχει μια μικρη ελυψη αλλα θα φερουν κιαλα μιας και εχει κανει την μετακομιση προσφατα,οπως θα δημιουργηθει και γηπεδο στην ταρατσα 5χ5 κ.λ.π.Για το planet δεν εχω ακουσει καλα λογια απο παιδια που ξερω και πανε εκει μιας και ολοι μολις θα τελειωσει η συνδρομη τους θα ερθουν στο σοσιαλ.Τεσπα αυτα ειχα να πω τωρα εσυ αποφασιζεις,θα μπορουσες να πας και να κανεις μια δοκιμαστικη προπονση να δεις πιο σ αρεσει περισσοτερο.ελπιζω να βοηθησα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-08-16 22:17 #5
    Προεπιλογή
    Εχω παθει ενα μικρο σοκ που μετακομισε το joe
    Ειναι δηλαδη μεσα στα εμπορικο; Εκει με βλεπω να γραφομαι γιατι σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος ημουν. Εξαλλου ειδικα για τα χερια.. 10κιλα σηκώνω και μου βγαινει η ψυχη.. (ποδια βεβαια σηκωνω και 120 ισως φταιει το τρεξιμο οτι γυμνασε ποδια τι να πω). Η συνδρομη ποσο ειναι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-08-16 01:36 #6
    Προεπιλογή
    Τοτε για την φαση που εισαι πηγαινε στο social arenas..
    Εγω ειχα γραφτει με 80 περιπου ευρω για 1 χρονο, καπου εκει παιζει
    Αυτο π λεει ο φιλος μας απο επανω ο Βασιλης, τα περισσοτερα οργανα που ειχε και ηταν πιο σιδεραδικα ας το πω ετσι , δεν τα εφερε στο καινουργιο γυμναστηριο, οπως και ολες τις 20κιλες που ηταν περιπου 10-15 σιγουρα..πραγματα ειχε, προφανως ο χωρος ειναι πιο μικρος απο πριν και το στυλ αλλαξε λιγο , τεινοντας οπως λει και το ονομα σε πιο social στυλ..
    Αν οι στοχοι σου ειναι απλα να κανεις προπο χωρις πολλα πολλα, τοτε ειναι μια καλη επιλογη, αν απο την αλλη θες να κανεις σοβαρη προπονηση και δεν εισαι κοντα στο μεσο θαμωνα τοτε δεν κανει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-08-16 02:27 #7
    Προεπιλογή
    Κοιτα ειμαι σε μια φαση που εχω να παω 2-3χρονια γυμναστηριο αλλα τρεχω συστηματικα. Αλλα οσο ημουν στο γυμναστηριο το παλευα γενικα. 5 φορες την εβδομαδα πηγαινα ακολουθουσα κατα γραμμα το προγραμμα προσπαθουσα να σηκωνω μεγαλυτερο βαρος κτλ κτλ. Δεν ειμαι απο αυτους που πιανουν κουβεντα η χαζευουν. Αλλα αποτι μου λενε εδω δεν εχω και εναλλακτικη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-08-16 14:46 #8
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keraunos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω παθει ενα μικρο σοκ που μετακομισε το joe
    Ειναι δηλαδη μεσα στα εμπορικο; Εκει με βλεπω να γραφομαι γιατι σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος ημουν. Εξαλλου ειδικα για τα χερια.. 10κιλα σηκώνω και μου βγαινει η ψυχη.. (ποδια βεβαια σηκωνω και 120 ισως φταιει το τρεξιμο οτι γυμνασε ποδια τι να πω). Η συνδρομη ποσο ειναι;
    Χαχα σιγα 2 τετραγωνα πιο κατω πηγε Ναι ειναι μεσα στα village στον τελευταιο οροφο (4ο) εκει που ηταν τα fridays παλια.Πηγαινε δες το αμα ειναι κανε μια δοκιμαστικη προπο και βλεπεις για μενα αξιζει ειναι πολυ καλο γυμναστηριο.Οσο για την συνδρομη ειναι γυρω στα 110 αποτι θυμαμαι.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-08-16 18:32 #9
    Προεπιλογή
    Απανωτα τα χτυπήματα.. πρωτα μετακομισαν τα joe.. τωρα οτι εκει που ηταν τα fridays πηγε το joe και δε θα ξανανοιξουν..
    Πρεπει να ναι ωραια ομως εκει ειχε μπολικο χωρο. Οι γυμναστες να υποθεσω ειναι τα ιδια αστερια που ηταν πριν 3 χρονια;
    Εχει τιποτα ειδικα προγραμματα; Τυπου TRX η κατι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-08-16 19:30 #10
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keraunos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απανωτα τα χτυπήματα.. πρωτα μετακομισαν τα joe.. τωρα οτι εκει που ηταν τα fridays πηγε το joe και δε θα ξανανοιξουν..
    Πρεπει να ναι ωραια ομως εκει ειχε μπολικο χωρο. Οι γυμναστες να υποθεσω ειναι τα ιδια αστερια που ηταν πριν 3 χρονια;
    Εχει τιποτα ειδικα προγραμματα; Τυπου TRX η κατι;
    Πιο πολλοι γυμναστες ειναι καινουργιοι.ενας που ειναι καθημερινες στο γυμ ειναι πολυ καλος συνεχεια χαμογελαστος και πολυ καλος και να σε βοηθησει σε οτι εχεις απορια και σε ολα.ναι εχει ειδικα προγραμματα τρξ κλπ


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση