Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 18 από 18
  1. 16-09-16 22:51 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    αλλά εξαρτάται από τις αναλογίες κορμού-ποδιώνε-χεριώνε.
    +1

    Φίλε αν σε ενδιαφέρει το powerlifting αγωνιστικά σε ενδιαφέρει και σε ποιά απτις δύο έχεις πλεονέκτημα. Παρόλα αυτά εγώ πιστεύω σου πάνε οι conventional και για μένα όπως σου είπα μ'αρέσουν και πιο πολύ.

    Φυσικά έχεις οφέλη απτο να προπονείς και τις δύο. Στην αρχή βέβαια επικεντρώσου σε μία....Εγώ σύμφωνα με το σώμα σου προτείνω conventional.
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-09-16 18:12 #17
    shake
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1

    Φίλε αν σε ενδιαφέρει το powerlifting αγωνιστικά σε ενδιαφέρει και σε ποιά απτις δύο έχεις πλεονέκτημα. Παρόλα αυτά εγώ πιστεύω σου πάνε οι conventional και για μένα όπως σου είπα μ'αρέσουν και πιο πολύ.

    Φυσικά έχεις οφέλη απτο να προπονείς και τις δύο. Στην αρχή βέβαια επικεντρώσου σε μία....Εγώ σύμφωνα με το σώμα σου προτείνω conventional.
    αγωνηστικα με αυτα τα ψευτοκιλα δυσκολακι αλλα γενικα δυναμη με ενδιαφερει απειρα.
    εχω τεραστια χερια,τεραστια ποδια(σε μακρος γιατι απο μυικη μαζα αστο...) και στα καθησματα ειμαι αρκετα καλος θα ελεγα..οποτε να το κυνηγησω για σουμο; εχω ''συνηθησει'' στις απλες ομως και αυτο με παραξενευει..αλλα εχω την ετνυπωση οτι με σουμο θα αντεχω πιο πολλα κιλα..δε ξερω.... διαφωτηστε με παρακαλω
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-09-16 18:12 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αδυναμία στα μηριαία δεν ισχύει κατά την γνώμη μου....Επίσης το "ώμοι πίσω" είναι λάθος clue και είναι αναποτελεσματικό σαν τεχνική....

    Μπορείς να τις προπονείς και τις δύο...αλλά εγώ είμαι υπέρ convetional....
    Κοιταξε σιγουρα η συγκεκριμενη ασκηση ειναι εξαιρετικα πολυπλοκη αν την αναλυσουμε διεξοδικα...Το ωμοι πισω εδω δεν σημαινει οτι θα τους ριξω φορτιο αλλα κυριως για να σφιξει ολη η πανω πλατη και η ωμικη περιοχη και να κανει η μεση την φυσικη της λορδωση , κατι που επιτυγχανεται αυτοματα σχεδον σε οποιαδηποτε σταση βρισκεται το σωμα ακολουθωντας τα παραπανω.Σωστο posture δηλ.. Απλα για την περιπτωση του παιδιου τα ανεφερα ως ενα ευκολο οδηγο να εχει στο μυαλο του οταν ζοριζεται και του φευγουν μπροστα οι ωμοι και κυρτωνει ολη η πλατη...( κατι αποδεκτο και επομενο στη τεχνικη αλλα σε εως ενα μικρο βαθμο )
    Elementary dear Watson
    Για τα μηριαια μαλλον αν δοκιμασει κανεις RDL θα καταλαβει αν ειναι αυτα που τον κρατανε πισω καθως λογικα θα εχει ασταθεια στην ασκηση και δεν θα μπορει να εχει ενα καλο ευρος κινησης......

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    -> Όλο αερόβιο , αερόβιο , πότε θα πιάσω σίδερα ???
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12