Θέμα: διατροφη

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 68 από 68
  1. 23-08-17 21:43 #61
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε χωρις να ειμαι κι ειδικος βλεπω καποια πραγματα τα οποια θα σε εμποδισουν να μπεις σε καλη φορμα ..
    το πρωτο γευμα τελειως , το τελευταιο επισης
    σε βλεπω σαν να εχεις ελαχιστη πρωτεϊνη στη διατροφη σου
    πρωτεϊνη σε σκονη καλο θα'ναι να τη κοψεις επισης
    Η διατροφη καλη ειναι αμα εισαι αρκετο ποσοστο λιπους κι ακομα δεν εχεις κατεβει και ετσι κι αλλιως θα χανεις , αλλα για να διωξεις τα νερα και το λιπος δε το βλεπω. Ειδικα τα ρεφιιντ πρεπει να τα προσεχεις
    τι αλλαγες θα μου προτεινες εσυ για τα 2 γευματα που λες?? γι αυτο την εβαλα γιατι και εγω δεν ειμαι 100% σιγουρος οποτε θελω μερικες γνωμες/αποψεις, στο πρωινο ειχα βρωμη αλλα εβαλα πατατα για να μην εχω τα φουσκωματα που μπορει να προκαλεσει η βρωμη, εβαλα μπασματι για ρυζι για να μην ειναι τοσο επεξεργασμενο τωρα για το refeed και τις 2 αλλαγες αυτες μου τις ειπε ενας φιλος που κατεβαινει σε αγωνες μου ειπε ανα 4-5 μερες να τον δηπλασιαζω εφοσον ειμαι σε low carb διατροφη και για να μην δειχνω φλατ να αυξησω το ζωικο λιπος απο σολομο μοσχαρι και κανενα εξτρα αυγο επισης αμα βαλεις και τα 2 σκουπ πρωτεινης ειμαι στα 170 γραμμαρια πρωτεινης πιστευω δεν ειναι χαμηλα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Predator1995 : 23-08-17 στις 21:53
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-08-17 00:05 #62
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Να τα βγαλεις τελειως αυτα τα γευματα .. Τα λιπαρα για αρχη επισης και τις μερες ριφιιντ που εχεις να βγαζεις καποια λιπαρα εκει μεχρι να φτασεις καποιες μερες πριν 5-7.. Ριφιντ ντεϊ πρεπει εσυ να τα βλεπεις στον καθφρετη , ο φιλος σου να σου λεει ανα 5 και ανα 10 δε λεει , πρεπει να βλεπεις εσυ ποσο αδιαζεις και ποσο γεμιζεις και αν εισαι σκληρος πυκνος ή δε βγαινει μια φλεβα κι φαινεσαι φλατ παντου .. Γενικα αμα αυτος ειναι που σου δινει συμβουλες και ειναι ο "γκουρου" σου ακου αυτον και κανε οτι σου λεει κατα γραμμα.Απλα δε νομιζω να εισαι ανταγωνιστικος με αυτα ,εχωντας κι υποψη μας οτι βοηθηματα δεν εχεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-08-17 06:20 #63
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να τα βγαλεις τελειως αυτα τα γευματα .. Τα λιπαρα για αρχη επισης και τις μερες ριφιιντ που εχεις να βγαζεις καποια λιπαρα εκει μεχρι να φτασεις καποιες μερες πριν 5-7.. Ριφιντ ντεϊ πρεπει εσυ να τα βλεπεις στον καθφρετη , ο φιλος σου να σου λεει ανα 5 και ανα 10 δε λεει , πρεπει να βλεπεις εσυ ποσο αδιαζεις και ποσο γεμιζεις και αν εισαι σκληρος πυκνος ή δε βγαινει μια φλεβα κι φαινεσαι φλατ παντου .. Γενικα αμα αυτος ειναι που σου δινει συμβουλες και ειναι ο "γκουρου" σου ακου αυτον και κανε οτι σου λεει κατα γραμμα.Απλα δε νομιζω να εισαι ανταγωνιστικος με αυτα ,εχωντας κι υποψη μας οτι βοηθηματα δεν εχεις
    χμμμ καταλαβα και σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου, η αληθεια ειναι εβγαλα κατι τελειως διαφορετικο το ποσταρω να το δεις και εσυ

    1. 150γρ πατατα, 1 αυγο, 6 ασπραδια
    2. 150γρ ρυζι basmati, 1 σκουπ πρωτεινη
    3. 100γρ πατατα, 125γρ κοτοπουλο.
    4. 150γρ αγγουρι, 150γρ ψαρι
    5. 150γρ αγγουρι, 125γρ κοτοπουλο
    6. 1 αυγο, 6 ασπραδια, 200γρ αγγουρι ή καποιο αλλο λαχανικο.
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-08-17 22:00 #64
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Βελτιωμενο το βλεπω , τωρα δε ξερω εσυ θα πεις ποσους υ/ες πρωτεϊνες .. Κοιτα μετα τη προπονηση ειδικα να εχεις τον υ/α ή τουλαχιστον γυρο απτη προπονηση .
    Βγαλε το σκουπ πρωτεϊνη με το ρυζι βαλε κοτοπουλο αντι αυτου..
    Το ψαρι δες να μην εχει λιπος , μη παιρνεις σολωμο και περιμενεις να διωξεις νερα με τοσα λιπαρα και θερμιδες
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-08-17 11:21 #65
    Προεπιλογή
    θελω μαι εξτρα βοηθεια απο οσους ξερουν κυριως για την τελευταια εβδομαδα της διατροφης.. βρηκα το πλανο αυτο εδω στο φορουμ αξιζει να το ακολουθησω??

    ΗΜΕΡΑ 1η
    Άπαχη γαλοπούλα, μπρόκολο και πολύ νερό( το νερό θα σας βοηθήσει να χάσετε το νερό που ήδη υπάρχει στο σώμα σας).

    ΗΜΕΡΑ 2η
    Άπαχη γαλοπούλα, μπρόκολο και πάλι πολύ νερό. Το πρωί επιπλέον κρύο τσάι και ροφήματα καφεΐνης.

    ΗΜΕΡΑ 3η
    Μοσχαρίσιο κρέας (με λίγο λίπος), μπρόκολα, πολύ νερό και το πρωί ροφήματα καφεΐνης.

    ΗΜΕΡΑ 4η
    Το ίδιο, όπως η Ημέρα 3.Πιείτε τουλάχιστον δύο γαλόνια νερό.

    ΗΜΕΡΑ 5η
    Άπαχο ψάρι, υδατάνθρακες από αμυλώδη πηγή όπως πατάτες ή ρύζι(οτιδήποτε είναι καλύτερο για σας)και λίγο ή καθόλου λίπος. Μέτρια ποσότητα νερού… - μη το σταματήσετε τελείως. Πιείτε ροφήματα καφεΐνης, μόνο εάν οι υδατάνθρακες κάνουν το σώμα σας να κατακρατά νερό.

    ΗΜΕΡΑ 6η
    Δύο μερίδες ψάρι με περισσότερο λίπος, όπως σολωμό. Ρύζι ή πατάτες, καθόλου λίπος, μέση ποσότητα νερού και μόνο ανάμεσα στα γεύματα. Την Παρασκευή το βράδυ, σταματήστε τη λήψη νερού στις 7 ή 8, περιμένετε μια ώρα και φάτε ένα ή δύο κομμάτια πίτσας η ένα χάμπουργκερ.

    ΗΜΕΡΑ 7η (Ημέρα αγώνος)
    Πάρτε ένα μέτριο πρωινό με υδατάνθρακες και κατόπιν ακόμη ένα γεύμα με υδατάνθρακες πριν ανεβείτε στη σκηνή και καθόλου πρωτεΐνη. Πιείτε λίγο νερό, νωρίς το πρωί και περισσότερο νερό στα παρασκήνια
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-08-17 12:43 #66
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Εγώ δε ξέρω να σου πω αλλά από ότι έχω ακούσει η λήψη νερού πριν τους αγώνες είναι περιορισμένη έως ανύπαρκτη ειδικά τη μέρα της υδατανθρακωσης
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-08-17 14:55 #67
    Προεπιλογή
    λοιπον μετα απο λιγη μελετη σε αρκετες αγωνιστικες διατροφες απο διαφορους αθλητες και απο αυτα που προτειναν κατεληξα στην εξεις διατροφη την τελευταια εβδομαδα:

    1 φαση: απογλυκογονωση

    Μερα 1

    Γευμα 1) 75 πατατα + 1 ασπραδι + 150 γραμμαρια ασπραδι + 0,5 αλατι
    Γευμα 2) 50 μπασματι + 1 σκουπ πρωτεινη
    Γευμα 3) 50 πατατα + 125 κοτοπουλο + 1 αλατι
    Γευμα 4) 150 αγγουρι + 150 μπακαλιαρο + 0,5 αλατι
    Γευμα 5) 150 αγγουρι + 125 κοτοπουλο + 0,5 αλατι
    Γευμα 6) 1 ασπραδι + 150 γραμμαρια ασπραδι + 150 αγγουρι + 0,5 αλατι

    4 λιτρα νερο

    Μερα 2

    Γευμα 1) 37,5 πατατα + 1 ασπραδι + 150 γραμμαρια ασπραδι + 1 αλατι
    Γευμα 2) 25 μπασματι + 1 σκουπ πρωτεινη
    Γευμα 3) 25 πατατα + 125 κοτοπουλο + 2 αλατι
    Γευμα 4) 150 αγγουρι + 150 μπακαλιαρο + 1 αλατι
    Γευμα 5) 150 αγγουρι + 125 κοτοπουλο + 1 αλατι
    Γευμα 6) 1 ασπραδι + 150 γραμμαρια ασπραδι + 150 αγγουρι + 1 αλατι

    5 λιτρα νερο

    Μερα 3

    Γευμα 1) 37,5 πατατα + 1 ασπραδι + 150 γραμμαρια ασπραδι + 1,5 αλατι
    Γευμα 2) 25 μπασματι + 1 σκουπ πρωτεινη
    Γευμα 3) 25 πατατα + 125 κοτοπουλο + 2,5 αλατι
    Γευμα 4) 150 αγγουρι + 150 μπακαλιαρο + 1,5 αλατι
    Γευμα 5) 150 αγγουρι + 125 κοτοπουλο + 1,5 αλατι
    Γευμα 6) 1 ασπραδι + 150 γραμμαρια ασπραδι + 150 αγγουρι + 1,5 αλατι

    6 λιτρα νερο

    2 φαση: υδατανθρακωση

    Μερα 4

    Γευμα 1) 300 πατατα + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 2) 200 πατατα + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 3) 200 πατατα + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 4) 150 αγγουρι + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 5) 150 αγγουρι + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 6) 150 αγγουρι + 100 κοτοπουλο

    3 λιτρα νερο

    Μερα 5

    Γευμα 1) 375 πατατα + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 2) 250 ρυζι + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 3) 250 πατατα + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 4) 150 αγγουρι + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 5) 150 αγγουρι + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 6) 150 αγγουρι + 100 κοτοπουλο

    1,5 λιτρο νερο

    Μερα 6

    Γευμα 1) 375 ρυζι + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 2) 250 ρυζι + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 3) 250 ρυζι + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 4) 150 αγγουρι + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 5) 150 αγγουρι + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 6) 150 αγγουρι + 100 κοτοπουλο

    καθολου νερο απλα μετα απο καθε γευμα ενα φλυτζανι τσαι

    Μερα 7

    Πρωινο: 2 αυγα τηγανιτα + 5 φετες μπεικο + 40 γραμμαρια τυρι
    2 ωρες πριν τον αγωνα: 150 κοτοπουλο + 200 πατατα
    στο ζεσταμα: μια σοκολατα γαλακτος και μερικες μικρες γουλιες νερο
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-09-17 16:47 #68
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα καταφερεις με κατω απο 2500 θερμιδες να βαλεις ογκο ?
    σε αυτο που ελεγες worst ειχες δικιο για τις θερμιδες ηταν πολυ λιγες... εκατσα και εβγαλα καινουργιο πλανο πιστευω αρκετα καλυτερο, στο γευμα 1 ειναι στην ουσια 2 γευματα το ενα ειναι μακαρονια κοτοπουλο φασολακια και το αλλο ρυζι κοτοπουλο φασολακια και το γευμα με την πρωτεινη δεξτροζη ειναι μετα το gym

    Όνομα: διατροφη ογκου.png Εμφανίσεις: 209 Μέγεθος: 44,7 KB
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345