Θέμα: διατροφη

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 68
  1. 28-09-16 15:52 #31
    Προεπιλογή
    Α συγνώμη λάθος απλά ελεγες τη γνώμη σου.

    Γιατί έτσι που το έγραφες ήταν κάπως απόλυτο.
    Πάλι φίλοι είμαστε.

    Αφού λέμε απόψεις

    Κι εγώ νομίζω ότι τα μάκρος του είναι εξαιρετικά καλά. Πιο δεν γίνονται βασικά, εάν καταφέρει και τα τρώει θα πάει περίφημα .
    Εχειι σχεδόν 400γρ υδατάνθρακα, όταν θα περάσει σε διατροφή με λιγότερες , μπορεί να τον κατεβάσει άνετα και στα λιπαρά μπορεί να κατεβάσει 10-20 γρ άνετα.

    Μία χαρά είσαι κυνηγε προχωρά το κι ό,τι διορθώσεις τις κάνεις στην πράξη
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-09-16 16:00 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α συγνώμη λάθος απλά ελεγες τη γνώμη σου.

    Γιατί έτσι που το έγραφες ήταν κάπως απόλυτο.
    Πάλι φίλοι είμαστε.

    Αφού λέμε απόψεις

    Κι εγώ νομίζω ότι τα μάκρος του είναι εξαιρετικά καλά. Πιο δεν γίνονται βασικά, εάν καταφέρει και τα τρώει θα πάει περίφημα .
    Εχειι σχεδόν 400γρ υδατάνθρακα, όταν θα περάσει σε διατροφή με λιγότερες , μπορεί να τον κατεβάσει άνετα και στα λιπαρά μπορεί να κατεβάσει 10-20 γρ άνετα.

    Μία χαρά είσαι κυνηγε προχωρά το κι ό,τι διορθώσεις τις κάνεις στην πράξη
    ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδια τωρα αρχες οκτωβρη που πληρωνομαι και θα παω να αγορασω τα παντα που χρειαζομαι θα φτιαξω τα παντα σωστα πανω στο διατροφικο πλανο γενικα βλεπω διαφορες με το φαι που κανω και την γυμναστικη πιστευω θα παει αρκετα καλα μολις φτιαξω ολη την διατροφη θα την ξανα ανεβασω εδω να σχολιασουμε

    θελω και μια γνωμη αμα γινεται για το προγραμμα που κανω το εχω ανεβασει εκει με το ημερολογιο μου αμα γινεται να εχω και εκει καποια γνωμη/βοηθεια??
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Predator1995 : 28-09-16 στις 16:08
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-09-16 18:59 #33
    Προεπιλογή
    για να δουμε τι μπορουμε να φτιαξουμε λοιπον...

    γευμα 1: τηγανιτα πρωτεινης σοκολατα+ 100μλ γαλα+ 60 γραμμαρια βρωμη+ σιροπι σοκολατας χωρις ζαχαρη η 100 γραμμαρια βρωμη+ 100μλ γαλα+ 10 γραμμαρια φυστικοβουτηρο+ σιροπι σοκολατας χωρις ζαχαρη

    γευμα 2: 150 γραμμαρια κοτοπουλο+ 160 γραμμαρια μακαρονια ολικης+ 100 γραμμαρια λαχανο κοκκινο+ 50 γραμμαρια καροτο

    γευμα 3: 70 γραμμαρια μοσχαρι απαχο+ 150 γραμμαρια φασολια+ 100 γραμμαρια λαχανο κοκκινο+ 50 γραμμαρια καροτο

    προπονηση κατα 99% θα γινεται η προπονηση απο τις 4:30- 5:30

    μεταπροπονητικο ροφημα 2 σκουπ whey ( impact whey myprotein) ( στα 50 γραμμαρια ( 40 γραμμαρια πρωτεινη, 4 γραμμαρια υδατανθρακα, 4 γραμμαρια λιπαρα)) + 1 μπανανα

    γευμα 4: 150 γραμμαρια κοτοπουλο+ 100 γραμμαρια φακες+ 100 γραμμαρια λαχανο κοκκινο+ 50 γραμμαρια καροτο

    γευμα 5: 200 γραμμαρια γιαουρτι+ 10 γραμμαρια φυστικοβουτηρο+ σιροπι σοκολατας χωρις ζαχαρη η 150 γραμμαρια κοτατζ 1% + 10 γραμμαρια φυστικοβουτηρο+ σιροπι σοκολατας χωρις ζαχαρη η 130 γραμμαρια ασπραδι αυγου+ 50 γραμμαρια μανιταρια+ 50 γραμμαρια καλαμποκι+ 100 γραμμαρια ντοματα σε κυβακια ( ολα αυτα μαζι ομελετα)

    καποιες φορες στην θεση απο το κοτοπουλο η το μοσχαρι θα βαζω γαλοπουλα στηθος 150 γραμμαρια

    τωρα σε 2 γευματα θα εχω πολυβιταμινη, Ω3-6-9,
    σε 3 γευματα θα εχω απο 2 καψουλες αμινοξεα 4:1:1
    μολις ξυπναω θα εχω 2 καψουλες καφεινη και 1 καψουλα tribulus extreme with zinc ( 90% saponine) της body attack
    45 λεπτα πριν τα βαρη 1 καψουλα tribulus extreme with zinc ( 90% saponine) της body attack + 3 καψουλες NO2 extreme

    αυτα μεχρι στιγμης τι λετε παιδες??
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-09-16 19:24 #34
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α συγνώμη λάθος απλά ελεγες τη γνώμη σου.

    Γιατί έτσι που το έγραφες ήταν κάπως απόλυτο.
    Πάλι φίλοι είμαστε.

    Αφού λέμε απόψεις

    Κι εγώ νομίζω ότι τα μάκρος του είναι εξαιρετικά καλά. Πιο δεν γίνονται βασικά, εάν καταφέρει και τα τρώει θα πάει περίφημα .
    Εχειι σχεδόν 400γρ υδατάνθρακα, όταν θα περάσει σε διατροφή με λιγότερες , μπορεί να τον κατεβάσει άνετα και στα λιπαρά μπορεί να κατεβάσει 10-20 γρ άνετα.

    Μία χαρά είσαι κυνηγε προχωρά το κι ό,τι διορθώσεις τις κάνεις στην πράξη
    Οχι ελεγα καθαρα την αποψη μου εγω συνεχιζω να πιστευω οτι ειναι πολ για τα κιλα του...γιατι οσο ανεβενει κιλα θα πρεπει να ανεβαινουν και τα makros.εκτος αν εχω λαθος σε αυτο τοτε παω πασο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-09-16 22:14 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eggbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι ελεγα καθαρα την αποψη μου εγω συνεχιζω να πιστευω οτι ειναι πολ για τα κιλα του...γιατι οσο ανεβενει κιλα θα πρεπει να ανεβαινουν και τα makros.εκτος αν εχω λαθος σε αυτο τοτε παω πασο
    σε αυτο που λς δεν βλεπω καποιο λαθος δικιο εχεις οσο ανεβαινω κιλα θα ανεβαινουν και τα μακρος μου ριξε μια ματια στην διατροφη απο πανω να μου πεις την γνωμη σου
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-09-16 22:49 #36
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε αυτο που λς δεν βλεπω καποιο λαθος δικιο εχεις οσο ανεβαινω κιλα θα ανεβαινουν και τα μακρος μου ριξε μια ματια στην διατροφη απο πανω να μου πεις την γνωμη σου
    Στην ομελετα...πληροφοριακα απλα οχι να μη τρως η κατι τετοιο αλλα μεροε της πρωτεινης καταστρεφεται οποτε λαμβανεις λιγοτερο απο οσο νομιζεις εχε το στο νου γενικα ειναι προσεγμενη. Ψαρι βαλε οπωσδηποτε απο μακρος με γρηγορη ματια εισαι ok!! Εκτος απο τα μακρος δωσε βαση και στα μεταλα/ιχνοστοιχεια επισης πολυ βασικο!!δοκιμασε να φας φαγοπυρο . για εμενα πολυ ανώτερο απο το ρυζι . αυτο το tribulus τι το βαζεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-09-16 23:44 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eggbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ομελετα...πληροφοριακα απλα οχι να μη τρως η κατι τετοιο αλλα μεροε της πρωτεινης καταστρεφεται οποτε λαμβανεις λιγοτερο απο οσο νομιζεις εχε το στο νου γενικα ειναι προσεγμενη. Ψαρι βαλε οπωσδηποτε απο μακρος με γρηγορη ματια εισαι ok!! Εκτος απο τα μακρος δωσε βαση και στα μεταλα/ιχνοστοιχεια επισης πολυ βασικο!!δοκιμασε να φας φαγοπυρο . για εμενα πολυ ανώτερο απο το ρυζι . αυτο το tribulus τι το βαζεις?
    ααα ωραια αυτο με την ομελετα δεν το ηξερα οτι χανοταν πρωτεινη.... ψαρι δυσκολο γιατι ειναι ακριβο το ατιμο και για να αγορασω τα 3 ειδη κρεατος θα μου παει πολυ ψηλα οπως και το φαγοπυρο αν θυμαμαι καλα ηταν ακριβο αλλα δεν το εχω δοκιμασει κιολας οποτε μια δοκιμη αξιζει,το tribulus το κερδισα απο το διαγωνισμο τον xtreme stores οποτε γιατι οχι χαχαχα
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-09-16 07:27 #38
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ααα ωραια αυτο με την ομελετα δεν το ηξερα οτι χανοταν πρωτεινη.... ψαρι δυσκολο γιατι ειναι ακριβο το ατιμο και για να αγορασω τα 3 ειδη κρεατος θα μου παει πολυ ψηλα οπως και το φαγοπυρο αν θυμαμαι καλα ηταν ακριβο αλλα δεν το εχω δοκιμασει κιολας οποτε μια δοκιμη αξιζει,το tribulus το κερδισα απο το διαγωνισμο τον xtreme stores οποτε γιατι οχι χαχαχα
    Μπορεις να παιρνεις 1-2 κονσερβεε τονο την βδομαδα 4 ευρω θα σε βγαινει τα κανεις μια τονοσαλατα με καλαμποκια και τα σχετικα και εισαι μπομπα αυτο για την πρωτεινη ειχα διαβασει καπως συγκεκριμενα λεγετε κι ολας, αν δεν βαριεσαι ψαξε λιγο θα σου ειναι χρησιμο φραφει και για αλλες τροφες
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-09-16 08:24 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eggbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να παιρνεις 1-2 κονσερβεε τονο την βδομαδα 4 ευρω θα σε βγαινει τα κανεις μια τονοσαλατα με καλαμποκια και τα σχετικα και εισαι μπομπα αυτο για την πρωτεινη ειχα διαβασει καπως συγκεκριμενα λεγετε κι ολας, αν δεν βαριεσαι ψαξε λιγο θα σου ειναι χρησιμο φραφει και για αλλες τροφες
    σωστος σε αυτο δεν εχεις αδικο μπορω να αγορασω 10 κονσερβες τονο και να αβζω 2 την εβδομαδα μιας και θα παρω για ενα ολοκληρο μηνα φαι λογο της σχολης δεν θα προλαβω να παω παλι κρεαταγορα οποτε το κανω ετσι τονοσαλατα και ειναι μια χαρα θα το ψαξω σημερα σε ευχαριστω για την πληροφορια
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-09-16 15:01 #40
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστος σε αυτο δεν εχεις αδικο μπορω να αγορασω 10 κονσερβες τονο και να αβζω 2 την εβδομαδα μιας και θα παρω για ενα ολοκληρο μηνα φαι λογο της σχολης δεν θα προλαβω να παω παλι κρεαταγορα οποτε το κανω ετσι τονοσαλατα και ειναι μια χαρα θα το ψαξω σημερα σε ευχαριστω για την πληροφορια
    Τιποτα φιλε χαρηκα που βοηθησα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-09-16 16:07 #41
    Προεπιλογή
    οποτε ξεκιναω με την διατροφη αυτη και συνεχιζω βλεποντας πως θα πηγαινει το πραγμα
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-09-16 18:34 #42
    Προεπιλογή
    Εγγβο είσαι κινητή μονάδα παραπληροφόρησης φενταγιν

    Συγνώμη κι όλας

    Η μεταστοιχείωση προϋποθέτει την αλλαγή στοιχείου είναι πυρηνικό φαινόμενο, διάσπαση β+, β-, α
    Το ασπράδι μεσω της θερμότητας δε μεταστοιχειώνεται, αυτό που κάνει είναι αναδίπλωση της δομής της πρωτεινης και προβολή σε άξονα. Κάτι αντίστοιχο κάνει ο πολωτικός φακός στα γυαλιά ηλίου, προκαλεί πόλωση του κύματος, προβολή στον ίδιο άξονα διάδοσης.

    Δε χάνεται πρωτεινη ασπραδιου επειδή θερμαίνεται, απλά πολώνεται .

    Σχετικά με τον τόνο. Α.ειναι πανακριβος 6€ τα 320γρ κονσέρβα είναι υπερβολικά πολλά, ο φρέσκος παίζει το κιλό στο 10€ Β.εχει χαμηλή βιολογική αξία Γ.καλο θα ήταν αν τρώτε ψάρια να προτιμάτε μικρά, γαύρο, σαρδέλα, για ο,τι αφορά τα Ω3. Για πηγή πρωτεινης παίζεις με άσπρα ψάρια απαχα. Ως γνωστόν βαρέα μέταλλα κτλ αποθηκεύονται στο κρέας στις λιποαποθηκες.

    Φίλε με τη διατροφή αν έχεις τόσο δύσκολο πρόγραμμα θα πρέπει να βρεις 2 μέρες Κυριακή και κάποια άλλη να κάνεις το μαγείρεμα σου.

    Εύκολα και γρήγορα σαλάτες κανείς με γιαούρτι ή κοττατζ (το γερμανικό σούπερ έχει με 1€) κ βραστό κρέας/κοτοπουλο που το έχεις στο ψυγείο γι αυτό το λόγοi
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aepiskeptis : 29-09-16 στις 18:40
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-09-16 18:44 #43
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγγβο είσαι κινητή μονάδα παραπληροφόρησης φενταγιν

    Συγνώμη κι όλας

    Η μεταστοιχείωση προϋποθέτει την αλλαγή στοιχείου είναι πυρηνικό φαινόμενο, διάσπαση β+, β-, α
    Το ασπράδι μεσω της θερμότητας δε μεταστοιχειώνεται, αυτό που κάνει είναι αναδίπλωση της δομής της πρωτεινης και προβολή σε άξονα. Κάτι αντίστοιχο κάνει ο πολωτικός φακός στα γυαλιά ηλίου, προκαλεί πόλωση του κύματος, προβολή στον ίδιο άξονα διάδοσης.

    Δε χάνεται πρωτεινη ασπραδιου επειδή θερμαίνεται, απλά πολώνεται .

    Σχετικά με τον τόνο. Α.ειναι πανακριβος 6€ τα 320γρ κονσέρβα είναι υπερβολικά πολλά, ο φρέσκος παίζει το κιλό στο 10€ Β.εχει χαμηλή βιολογική αξία Γ.καλο θα ήταν αν τρώτε ψάρια να προτιμάτε μικρά, γαύρο, σαρδέλα, για ο,τι αφορά τα Ω3. Για πηγή πρωτεινης παίζεις με άσπρα ψάρια απαχα. Ως γνωστόν βαρέα μέταλλα κτλ αποθηκεύονται στο κρέας στις λιποαποθηκες.

    Φίλε με τη διατροφή αν έχεις τόσο δύσκολο πρόγραμμα θα πρέπει να βρεις 2 μέρες Κυριακή και κάποια άλλη να κάνεις το μαγείρεμα σου.

    Εύκολα και γρήγορα σαλάτες κανείς με γιαούρτι ή κοττατζ (το γερμανικό σούπερ έχει με 1€) κ βραστό κρέας/κοτοπουλο που το έχεις στο ψυγείο γι αυτό το λόγοi

    οποτε δεν εχω καποιο θεμα με την ομελετα μπορω να τρωω χωρις να χανω την πρωτεινη που εχω υπολογισει, με τον τονο το ειδα γιατι περασα απο σουπερ μαρκετ σημερα και ηταν πανακριβος δεν με συμφερε καθολου.... για το μαγειρεμα δεν εχω θεμα 2 κυριακες το μηνα καθομαι μαγειρευω και τα βαζω καταψυξη, οσο για τις σαλατες ετσι σκεφτομουν με φακες κοτοπουλο κοτατζ η γιαουρτι λαχανο καροτο λαδακι και λιγο καλαμποκι και βγαινει μια πολυ ωραια σαλατα οπως και να εχει με το θεμα μαγειρεμα δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι στιγμης
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-09-16 19:11 #44
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων


    Φίλε με τη διατροφή αν έχεις τόσο δύσκολο πρόγραμμα θα πρέπει να βρεις 2 μέρες Κυριακή και κάποια άλλη να κάνεις το μαγείρεμα σου.

    Εύκολα και γρήγορα σαλάτες κανείς με γιαούρτι ή κοττατζ (το γερμανικό σούπερ έχει με 1€) κ βραστό κρέας/κοτοπουλο που το έχεις στο ψυγείο γι αυτό το λόγοi
    ηθελα να σε ρωτησω πως την ειδες την διατροφη που εγραψα απο πανω πιστευεις θελει καμια διορθωση η μηπως εχεις να προτεινεις κατι αλλο εσυ??
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-09-16 19:30 #45
    Προεπιλογή
    Στις πρωτεΐνες το φαινόμενο λέγεται μετουσίωση. Και είναι πόλωση. Τεσπα

    Φίλε μου στο ξανά γραψα, προχωρά το και το τροποποιείς κατά τη διάρκεια.
    Μία χαρά φαίνεται
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία