Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 17-09-16 14:10 #1
    Exclamation Τενοντιτιδα στον πηχη και επιτρεπομενη προπονηση
    Καλησπερα.Κατα την διαρκεια της προπονησης(ειδικα στις καμψεις δικεφαλων) εβγαλα σταδιακα πονο στον πηχη ο οποιος οσο περνουσε ο καιρος και ανεβαινα κιλα, χειροτερευε(πονος το βραδυ).Πηγα λοιπον σε ορθοπεδικο και μου ειπε οτι προκειται για τενοντιτιδα ωλενιου καμπτηρα.Μου συνταγογραφησε καποια αντιφλεγμωνωδη και μυοχαλαρωτικα και μου ειπε για παγοθεραπειες κτλ.Αυτο που σας ρωταω ειναι τι ασκησεις μπορω να κανω μεχρι να περασει η φλεγμονη γιατι δεν θελω να μεινω πισω.επιπλεον αν καποιος το εχει περασει θελω να μου πει ποσο καιρο εκανε να επανελθει πληρως το χερι του
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-09-16 19:20 #2
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sakistrap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα.Κατα την διαρκεια της προπονησης(ειδικα στις καμψεις δικεφαλων) εβγαλα σταδιακα πονο στον πηχη ο οποιος οσο περνουσε ο καιρος και ανεβαινα κιλα, χειροτερευε(πονος το βραδυ).Πηγα λοιπον σε ορθοπεδικο και μου ειπε οτι προκειται για τενοντιτιδα ωλενιου καμπτηρα.Μου συνταγογραφησε καποια αντιφλεγμωνωδη και μυοχαλαρωτικα και μου ειπε για παγοθεραπειες κτλ.Αυτο που σας ρωταω ειναι τι ασκησεις μπορω να κανω μεχρι να περασει η φλεγμονη γιατι δεν θελω να μεινω πισω.επιπλεον αν καποιος το εχει περασει θελω να μου πει ποσο καιρο εκανε να επανελθει πληρως το χερι του
    κοιτα...εγω εχω βγαλει στα σημεία κατω απο τον αγκώνα δηαδη πισω απο τον πηχη ... ! δεν υπαρχουν προτεινόμενες ασκήσεις...οτι δε σε πονάει καντο. αλλα οχι με max κιλά...! δικέφαλο λογικά στα σφυριά ίσως δεν σε πονάει .
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-09-16 07:00 #3
    Προεπιλογή
    Αδερφέ η ιστορία αυτή , χρειάζεται και νάρθηκα να ξέρεις. Λίγες μέρες ακινητοποίηση. Όχι μόνο αντιφλεγμονώδη.
    Και από προπόνηση τίποτα.
    Για μια εβδομαδα δεν παθαίνεις τίποτα αν σταματήσεις την προπόνηση.
    Απάντηση με παράθεση