Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 20-09-16 15:43 #1
    Προεπιλογή Προβλημα....μετα βαρη
    Για σας παιδια...εχω ενα θεματακι με την προπονηση..εχω αρχισει βαρη στο σπιτι...εχω παγκο αλτηρες μπαρα και καμια 45 αρια κιλα....κανω τωρα εναμισι με δυο μηνες...το θεμα ειναι οτι κανω 4 φορες τη βδομαδα(σε συνδυασμο με μιση ωρα σχοινακι μετα τα βαρη)και κανω μια προπονηση καπως κυκλικη...δηλαδη κανω 8 ασκησεις και ειναι 2 για στηθος 2 για δικεφαλα 2για τρικεφαλα και 1 για πλατη και μια για ωμους...δεν εχω πολυμηχανιματα και τετοια..μονοτον εξοπλισμο που περιεγραψα...θα ηθελα να μου πειτε πιο προγραμμα ειναι πιο αποτελεσματικο...αυτο που κανω εγω η να χωρισω τις μυικες ομαδες σε 4 φορες τη βδομαδα οπως κανουν οι περισσοτεροι...θελω και καποιες ασκησεις που δεν χρειαζονται πολυμηχανημα και τετοια και να κανουν δουλεια αλλα και ενα εβδομαδιαιο προγραμμα με βαρη...οποιος μπορει να βοηθησει παρακαλω.. .

    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-09-16 18:06 #2
    Προεπιλογή
    Με τα βασικα που εχεις ,παγκο,μπαρα,αλτηρες κ 45 κιλα μια χαρα προγραμμα μπορεις να ξεκινησεις κ να κανεις με κλασσικες βασικες ασκησεις.
    Κανε κ το σχοινακι σου μετα για αεροβιο κ εισαι οκ. Ανεξαρτητα απο τα πολλα προγραμματα κ ασκησεις που θα μπορουσες να επιλεξεις να μην κανεις περισσοτερες ασκησεις σε μικρες μυικες ομαδες κ λιγοτερες σε μεγαλες. Ειναι λαθος οπως αναφερεις εδω ,2 για δικεφαλα 2 για τρικ/λα κ απο μια για πλατη ωμους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-09-16 18:12 #3
    Προεπιλογή
    Δηλαδη να κανω 2 για στηθος δυο για πλατη δυο για ομους και δυο για χερια...η το προγραμμα που κανω δν ειναι σωστο...θα ηταν πιο αποτελεσματικο να εκανα σπλιτ προπονηση

    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-09-16 18:15 #4
    Προεπιλογή
    ????

    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-09-16 18:47 #5
    Προεπιλογή
    Μη παραλειπεις τα ποδια, μη ξεχνας οτι αποτελουν το μισο σου σωμα. Εφοσον εχεις αλτηρες προβολες ειναι οτι πρεπει. Μπορεις να κανεις και καθισματα αρχικα με αλτηρα. Σιγα σιγα αογρασ/φτιαξε ορθοστατες και αρχισε να τα κανεις με μπαρα.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-09-16 22:20 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PanosDanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη παραλειπεις τα ποδια, μη ξεχνας οτι αποτελουν το μισο σου σωμα. Εφοσον εχεις αλτηρες προβολες ειναι οτι πρεπει. Μπορεις να κανεις και καθισματα αρχικα με αλτηρα. Σιγα σιγα αογρασ/φτιαξε ορθοστατες και αρχισε να τα κανεις με μπαρα.
    Ναι φιλε μου φχαριστω....δηλαδη να φτιαξω ενα εβδομαδιαο πλανο που θα γυμναζω 2 μυικες ομαδες τη μερα 4 φορες τη βδομαδα η να κανω αυτο που ειπα παραπανω και να βαλω αλλες δυο ασκησεις για ποδια...τι ειναι καλυτερο και δινει πιο γριγορα αποτελεσματα...κυκλικη προπονηση...η σπλιτ

    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-09-16 22:33 #7
    Προεπιλογή
    Ολο το σωμα την ημερα κ 4 φορες την εβδομαδα ακουγεται κουραστικο κ καταβολικο. Καλυτερα να το χωρισεις για να δινεις την ευκαιρια σε καποιους μυς να ξεκουραζονται ,να αναρωνουν κ να αναπτυσονται αναλογα κ με την διατροφη που κανεις.
    Εαν αποφασισεις για κυκλικο ,μερα παρα μερα ειναι καλυτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-09-16 00:37 #8
    Προεπιλογή
    Οπως τα λεει ο χρηστος. Γενικα δεν υπαρχει σπλιτ για ολους, ειναι πως βολευει εσενα. Πρεπει να τους δωσεις το καταλληλο ερεθισμα για αναπτυξη αλλα ειναι και σημαντικο να τους ξεκουρασεις. Οτι υπερβολικο και κακο. Σαν αγχαριος μπορεις να αρχισεις με σπλιτ 2 μυικες την ημερα, rest μια μερα και ξανα κυκλος. Π.χ Δευτερα: Στηθος-τρικεφαλοι, Τριτη: Πλατη-δικεφαλοι, Τεταρτη: ωμοι-ποδια, Πεμπτη: rest και ξανα ο κυκλος. Μπορεις επισης να κανεις το upper/lower προγραμμα, ψαξτο να δεις αν σου κανει.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-09-16 06:44 #9
    Προεπιλογή
    Ok fxaristo paidia


    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση