Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 05-10-16 02:21 #1
    Προεπιλογή Βοήθεια στην επιλογή πρωτεΐνης
    Καλησπέρα σε όλους,
    Καθότι άπειρος με το χώρο θα ήθελα να ζητήσω τις συμβουλές σας.Πέρνωντας τα πράματα απ την αρχή να σας πω οτι έχω 1.80 ύψος και 75 κιλά και η προπόνηση που ακολουθώ το τελευταίο διάστημα και θα συνεχίσω για τουλάχιστον 1 με 2 μήνες είναι κυκλικό πρόγραμμα 1 ώρας περίπου και στο τέλος αερόβιο διαλλειματικής προπόνησης(30 sec σπριντ με 10 sec περπάτημα χ 8 κύκλους) αυτό για 3 φορές τη βδομάδα και άλλη μια μέρα μεσα στη βδομάδα μόνο αερόβιο του στυλ 60sec σπριντ με 75 sec περπάτημα για 12 κύκλους.Ακολουθώ υγιεινή διατροφή χωρίς στερήσεις και φροντίζω να κάνω 4 γεύματα την ημέρα.Σκοπός μου είναι η μυική ενδυνάμωση προσπαθώντας να χαμηλώσω το ποσοστό λίπους του σώματός μου(κυρίως το λίπος στην περιοχή της κοιλιάς). Όσο καιρό ασχολούμαι δεν έχω πειραματιστεί με συμπληρώματα λαμβάνωντας μόνο απλές whey όπως της on,της myprotein και της reflex. Έτσι σκέφτηκα να αντικαταστήσω την whey με ένα all in one προϊόν ως μεταπροπονητικό ρόφημα κυρίως και άντε για άλλη μια δόση μέσα στη μέρα. Είμαι μεταξύ κάποιων προϊόντων όπως one stop reflex, omni mx hardcore sci mx,nitrotech perfomance series. Η συμβουλή σας θα ήταν σημαντική είτε με την επιλογή σκευάσματος είτε με τις παρατηρήσεις σας πάνω στο πρόγραμμα γυμναστικής που ακολουθώ.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-10-16 12:52 #2
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fostir90
    Καλησπέρα και συγνώμη για την πρωτοβουλία να σου στείλω προσωπικό μήνυμα,αλλά παρατηρώντας διάφορα θέματα στο forum είδα οτι κατέχεις γνώσεις και και επειδή στο ποστ που έκανα δεν πήρα απάντηση θα ήθελα να ρωτήσω μήπως μπορείς να με βοηθήσεις.

    Σε ευχαριστω για την εμπιστοσυνη σου, αλλα οπως λεει και η ιππογραφη μου, "Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι" που σημαινει οτι και γω καθε μερα μαθαινω νεα πραγματα εδω μεσα

    Δε στελνω απαντηση σε ΠΜ, γιατι αυτο που θα σου πω εγω ειναι καθαρα η γνωμη μου, και ιππαρχουν παιδια εδω μεσα που θα μπορεσουν να με διορθωσουν αν σου πω καμια πατατα.


    Καταρχην ,το προγραμμα που ΗΔΗ κανεις και σκοπευεις να συνεχισεις για το επομενο διμηνο, το κυκλικο δηλαδη, εγω πιστευω οτι αυτο το κανουν οι αρχαριοι προκειμενου να μαθουν τα οργανα, και για να αρχισουν οι μυες να προετοιμαζονται για το τι θα ακολουθησει. Επισης το κανει και καποιος που ειχε πολυμηνη αποχη απο τα βαρη, και κανει ενα κυκλικο πριν ξεκινησει τις "σοβαρες" προπονησεις.
    Αν εσυ νοιωθεις ετοιμος, ζητα ενα κανονικο προγραμμα (αλλα παρε και ιδεες απο προγραμματα που ιππαρχουν εδω μεσα) και ξεκινα. Θυμησου, δε θελει πολλα κιλα, θελει σωστα κιλα για να εχεις αποτελεσμα. αλλιως ο τραυματισμος περιμενει στη γωνια. Και ενας τραυματισμος θα σε παει αρκετα πισω

    Το να θες να βαλεις μυες και να χασεις και το λιπος απο τη κοιλιακη χωρα..... αυτο θελουμε ολοι μα ολοι εδω μεσα
    Το μυστικο ειναι η διατροφη. Η οποια με σωστη ασκηση (αεροβια/αναεροβια) θα φερει τα αποτελεσματα που θες. Η Ρωμη δε χτιστηκε σε μια μερα, ουτε ιππαρχει καποιος μαγικος τροπος να ξυπνησουμε ενα πρωι και να εχουμε καταφερει εν μια νυκτι να χρισουμε το σωμα που θελουμε

    Οσον αφορα τις πρωτεινες, ειναι αυτο που λενε οτι ειναι ..... ενα συμπληρωμα διατροφης, το οποιο ναι μεν σε βοηθαει στο σκοπο σου, αλλα πιο πολυ βαση πρεπει να ριξεις στη διατροφη σου και λιγοτερο στο συμπληρωμα
    Για τις μαρκες, πιστευω αλλοι θα σε βοηθησουν καλυτερα απο οτι εγω σε αυτο το κομματι της ερωτησης σου
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση