Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 17-10-16 20:17 #1
    Προεπιλογή Ανθος αραβοσιτου με πρωτείνη
    Καλησπέρα παιδια!
    Μου έχει πει ο γυμναστής μου για μια συνταγή, είναι η κλασσική συνταγή της κρέμας που τρώγαμε μικροί με το άνθος αραβοσίτου αλλα μου είπε να βάζω και πρωτείνη μεσα. Το πρόβλημα είναι οτι, έχω διαβάσει οτι αν μαγειρέψεις την πρωτεινη εκτος του ότι χαλαει χάνει και την θρεπτική της αξία.. καμιά ιδέα?? μου φάνηκε γρήγορη λύση για γλυκό μιας και θέλω να βαλω βάρος.
    Ευχαριστώ!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-10-16 21:34 #2
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antreeas12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι οτι, έχω διαβάσει οτι αν μαγειρέψεις την πρωτεινη εκτος του ότι χαλαει χάνει και την θρεπτική της αξία
    δεν ισχύει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-10-16 22:45 #3
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για την απάντηση!
    Εχει δοκιμάσει καποιος την συγκεκριμένη συνταγή? Εχετε να προτείνετε και άλλα υλικά? Ξέρετε ποσότητες?
    Thaanks!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-10-16 23:02 #4
    Προεπιλογή
    Υπαρχει κ κρεμα ανθους αρ. στιγμης που γινεται με κρυο γαλα εαν δεν θελεις να το κανεις με βραστο ,τωρα διαφορα συστατικων αναμεσα στις δυο κρεμες δεν ξερω.
    Λογικο ειναι οταν θα αυξησεις την ποσοτητα της σκονης οπως ειναι η πρωτεινη ,να αυξησεις κ την ποσοτητα του υγρου για να εχεις την επιθυμητη πυκνοτητα της κρεμας. Αυτη αυτη η επιπλεον ποσοτητα υγρου που θα βαλεις μπορει να ειναι κ νερο εαν θελεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-10-16 17:14 #5
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Μπορείς να πάρεις φαριν λακτε ή ρυζαλευρο και να κάνεις κρέμα στιγμής βάζοντας και 1-2σκπυπ πρωτεΐνη μετά την προπόνηση πχ

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-10-16 22:54 #6
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    +1 στον Τασο. Με ρυζαλευρο την λαμβανω και'γω ποτε-ποτε και ειναι πολυ ωραια!
    Οσον αφορα αυτο που ρωτησες περι χασιμο θρεπτικης αξιας κλπ νομιζω ισχυει στις iso ...καπου το ειχα διαβασει εδω μεσα αν δεν κανω λαθος.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση