Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 22-10-16 22:18 #1
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή Υπερβολικη πιεση
    Καλησπερα.Σημερα στο γυμναστηριο αναιβασα κιλα στα deadlifts (95κιλα 6χ επαναληψεις)και στο τελευταιο σετ στις 2-3 τελευταιες επαναληψεις απο την πολυ πιεση μου φανηκε πως ειδα μπροστα μου κατι μαυρακια σαν απειρα μυγακια παντου γυρω μου και μολις τελειωσα ολα καλα.Το ειπα στον γυμναστη και μου ειπε οτι ειναι λογικο να παιρνω καλες ανασες κλπ.Σας εχει τυχει ποτε?ειναι ανυσηχητικο ειναι απλα απο την πολυ πιεση ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-10-16 22:36 #2
    Προεπιλογή
    Καλα σου ειπε ο γυμναστης ,να προσπαθεις στο peak της ασκησης να εκπνεεις για να αποδεσμευεις την πιεση , να μην την αισθανεσαι στο κεφαλι σου. Οσοι εχουν καποιο προβλημα στα ματια (οπως κ αλλου φανταζομαι) θελει περισσοτερο προσοχη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-10-16 22:44 #3
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα σου ειπε ο γυμναστης ,να προσπαθεις στο peak της ασκησης να εκπνεεις για να αποδεσμευεις την πιεση , να μην την αισθανεσαι στο κεφαλι σου. Οσοι εχουν καποιο προβλημα στα ματια (οπως κ αλλου φανταζομαι) θελει περισσοτερο προσοχη.
    Εχω 2.5 μυοπια περιπου.Στα ντεντλιφτ πως ακριβως να αναπνεω;στο κατεβασμα εισπνοη και στο ανεβασμα εκπνοη;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-10-16 23:24 #4
    Προεπιλογή
    Οχι το αντιθετα οπως το λες , αλλα εχεις δικιο να το διατυπωσω αλλιως γιατι οπως το ειπα μπορει να εκλαβει ως λαθος.
    Στο ανεβασμα αφου εχεις παρει την σωστη αναπνοη ως εισπνοη ,προσπαθεις να κρατας την αναπνοη σου οσο γινεται λιγοτερο εκπνεοντας ελαφρα ελαχιστα πριν αρχισεις την αρνητικη πιεση. Τουλαχιστον εγω ετσι προσπαθω να κανω για να ελλατωνω την πιεση στα ματια.
    Με λιγα λογια να μην κραταμε πολυ την αναπνοη μας υπο πιεση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-10-16 23:46 #5
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι το αντιθετα οπως το λες , αλλα εχεις δικιο να το διατυπωσω αλλιως γιατι οπως το ειπα μπορει να εκλαβει ως λαθος.
    Στο ανεβασμα αφου εχεις παρει την σωστη αναπνοη ως εισπνοη ,προσπαθεις να κρατας την αναπνοη σου οσο γινεται λιγοτερο εκπνεοντας ελαφρα ελαχιστα πριν αρχισεις την αρνητικη πιεση. Τουλαχιστον εγω ετσι προσπαθω να κανω για να ελλατωνω την πιεση στα ματια.
    Με λιγα λογια να μην κραταμε πολυ την αναπνοη μας υπο πιεση.
    Οκ ευχαριστω πολυ!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση