Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 49
  1. 25-08-11 22:19 #1
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή Θανάσης Κετούγιας
    Eδω θα ηθελα να κανω μια αναφορα σε εναν πολυ παλιο αθλητη από το Αγρίνιο,τον Θαναση Κετουγια.(διατηρω επιφυλαξεις για το ονομα καθως στους αγωνες που εχω παρακολουθησει και τα αποτελεσματα τον αναφερουν Κετουγια αλλα σε παλια περιοδικα τον συνανταω ως Κυτουγια.Ας με διορθωσει όποιος το ξερει)

    Όνομα: Κετουγιας.jpg Εμφανίσεις: 4173 Μέγεθος: 149,9 KB


    Πρόκειται για εναν αθλητη που γυμναζεται 40 χρονια και αγωνιζεται για πανω από 30!
    Γεννηθηκε το 1953 και ξεκινησε την γυμναστικη του στα 19.Αποφασισε το πρωτο του αγωνιστικο βήμα το 1980,στο Πανελληνιο Πρωταθλημα της Wabba.
    Εκτοτε,πολλες συμμετοχες,σε Mr Hellas της WABBA,πανελληνια της IFBB,Mr Στερεα Ελλας,Μr Oδύσσεια,Παγκόσμιο Wabba ,μεχρι που τον θυμαμαι που έπαιξε πρόσφατα (το 2010) στο Mr Eλλας της WABBA,στην κατηγορία Super Masters,στην ηλικια των 57 ετων!

    Όνομα: Wabba 2009 (2).JPG Εμφανίσεις: 3986 Μέγεθος: 155,5 KB

    Πρεπει να εχει παίξει σε τουλαχιστον 40-50 αγωνες (!) και με καλα πλασαρίσματα παντα..
    Αν μη τι αλλο δείχνει ότι το αγαπαει αυτο που κανει

    Μερικες φωτογραφίες του.


    Tην δεκαετια του 1970

    Όνομα: Κετουγιας1.jpg Εμφανίσεις: 3862 Μέγεθος: 67,2 KB


    Wabba Μr Hellas 1982 (3η θεση πίσω από τον Σταθη Ζερβόπουλο και τον Χρήστο Λυμπερη)

    Όνομα: Κετουγιας 1982.jpg Εμφανίσεις: 4070 Μέγεθος: 336,2 KB



    IFBB-ΕΟΣΔ Πανελληνιο Πρωταθλημα 1985,2η θεση

    Όνομα: Κετουγιας 1986.jpg Εμφανίσεις: 4252 Μέγεθος: 225,5 KB




    Wabba Mr Ελλας 1999,2η θεση

    Όνομα: Κετουγιας 1999.jpg Εμφανίσεις: 4625 Μέγεθος: 93,2 KB

    Wabba 2001

    Όνομα: Kετουγιας 2001.jpg Εμφανίσεις: 3870 Μέγεθος: 100,1 KB

    Wabba 2009

    Όνομα: Wabba 2009 (1).jpg Εμφανίσεις: 3999 Μέγεθος: 99,5 KB


    Wabba 2010

    Όνομα: Wabba 2010.JPG Εμφανίσεις: 3821 Μέγεθος: 214,8 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-08-11 09:23 #2
    Προεπιλογή Ο ΕΛΛΗΝ ΑΛΜΠΕΡΤ ΜΠΕΚΛΕΣ
    Ειναι τιμη μου που εχω φιλο μου τον Θαναση.Εχουμε παιξει και μαζι, σε αγωνες ,στο παρελθον.Ξερω οτι ειναι δυσκολο να εχει κρατησει αρχειο για τοσες πολλες συμμετοχες.Αν ειμαστε τυχεροι, και το εχει κρατησει, θα ηθελα να τον παρακαλεσω να το δημοσιευσει και μετα θα ειναι ευκολη και η συνεχιση του εμπλουτισμου του ,αφου ο Αειθαλης Θανασης Κυτουγιας ,ειμαι σιγουρος οτι θα συνεχισει να διαγωνιζεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-09-11 01:47 #3
    Το avatar του χρήστη Dinosaure

    Εγγραφή
    08-06-2011
    Περ.
    Δυτ. Ελλάδα
    Μηνύματα
    281
    Προεπιλογή
    Φίλε Polyneikos, πολλά μπράβο για την επιλογή του Θανάση του Κυτούγια - όπως πολύ σωστά ανέφερε το όνομά του ο αγαπητός Γιάννης Διακογιάννης - και για την όμορφη παρουσίασή του.
    Αυτό το θέμα, με τα ονόματα στα περιοδικά της εποχής, που το έχω αναφέρει ξανά.... κατά την προσωπική γνωμη μου αποτελούσε ανεπίτρεπτη έλλειψη στοιχειώδους σεβασμού στους αθλητές, τους ανθρώπους που αποτελούν την ψυχή του αθλήματος... Στους ανθρώπους που αποτελούσαν και αποτελούν τον αστέρες του αθλήματος, γύρω από τους οποίους πολλοί πλανήτες και δορυφόροι περιστρέφονται και επωφελούνται από τη θερμότητα και η λάμψη τους... Ο νοών, νοείτω... Και, οι ίδιοι οι αθλητές, που προσφέρουν και θυσιάζουν τα πάντα, χρόνο - κόπο - χρήμα για το άθλημα αυτό, δεν περιμένουν τίποτε άλλο παρά μια ηθική ανταμοιβή. Αντ' αυτού, να βλέπουν το όνομά τους σε ένα περιοδικό και να μην το γνωρίζουν οι ίδιοι....ε, πολύ δεν πάει;;;

    Επιστρέφοντας στο Θανάση, να ανεβάσω κι άλλη μια φωτό του από το Πανελλήνιο της IFBB του 1985, όπου κατέκτησε τη δεύτερη θέση στα -70 κιλά με πρώτο τον Κούλη

    Όνομα: 1.jpg Εμφανίσεις: 3487 Μέγεθος: 92,5 KB

    Ακολουθεί, μια φωτογραφία του από το Κύπελλο της IFBB του '86, λίγους μήνες αργότερα, όπου κατέκτησε την πρώτη θέση στα -70 κιλά.

    Όνομα: 2.jpg Εμφανίσεις: 3476 Μέγεθος: 95,4 KB

    Μια και αναφέρθηκαν από το Γιάννη το Διακογιάννη οι συναντήσεις τους επί σκηνής, μια σχετική φωτό από το Πανελλήνιο της IFBB του 1986, όπου ο Θανάσης ο Κυτούγιας κατέκτησε την τρίτη θέση στα -70 κιλά, με πρώτο το Γιάννη το Διακογιάννη και δεύτερο το Μιχάλη τον Ανδρουλάκη

    Όνομα: 3.jpg Εμφανίσεις: 7158 Μέγεθος: 72,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-09-11 15:01 #4
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Πραγματικά το υλικό και οι τοποθετησεις των παλαιοτερων (Δεινόσαυρο, Χρηστος1961 και Διακογιάννη) είναι πολύ σημαντική γαι τον αναγνώστη και φίλο του ελληνικού ββ και σας ευχαριστούμε γιαυτο!!!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-01-13 15:09 #5
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    Μας άφησε σήμερα το πρωί ο παλαίμαχος αθλητής του bodybuilding από το Αγρίνιο Θανάσης Κετούγιας σε ηλικία 60 ετών. Οι τελευταίες πληροφορίες λενε ότι έφυγε μέσα στο γυμναστήριό του την Κυριακή, ενώ εντοπίστηκε σήμερα το πρωί.

    Καλό ταξίδι φίλε Θανάση...
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-01-13 16:08 #6
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-01-13 16:21 #7
    Προεπιλογή Θανάσηs Κετούγιαs (Αδωνης)
    http://www.agriniopress.gr/koinonia/...ugias-thanatos

    Δεν ξερω αν επρεπε να το βαλω εδω.
    Μιας και το αδωνη ολοι λιγο πολυ θα τον ξερατε σας ενημερωνω αφου και εμεις σημερα το μαθαμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-01-13 16:51 #8
    Προεπιλογή
    Δεν μπορω να το πιστεψω οτι ο φιλος μου,και συναθλητης μου, Θανασης Κυτουγιας εφυγε τοσο προωρα.Μαλιστα,πριν απο 3 περιπου χρονια, κατεβηκε και σε αγωνες.Τι να πω......Ευχομαι καλο ταξιδι στον σπουδαιο αυτο αθλητη, που μαλλον εχει και τον μεγαλυτερο αριθμο συμμετοχων στους Ελληνικους αγωνες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-01-13 17:02 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    αναδημοσιευω ενα κομματι απο www.aerasnews.gr

    Ο Θανάσης Κετούγιας γεννήθηκε το 1953 και ξεκίνησε να γυμνάζεται από τα 19 του. Συμμετείχε για πρώτη φορά σε αγώνες το 1980 στο πανελλήνιο πρωτάθλημα της Wabba ενώ ακολούθησε μια σημαντική πορεία στο χώρο του Body Building με συμμετοχές τόσο σε πανελλήνιους αγώνες όσο και σε τοπικούς ακόμη και παγκόσμιους. Ήταν ιδιαίτερα ενεργητικός αθλητής γεγονός που το αποδεικνύει και η συμμετοχή του στην κατηγορία Super Masters πριν τρία χρόνια, σε ηλικία 57 ετών (photo)! Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Θανάσης Κετούγιας ήταν από τους πρωτοπόρους του αθλήματος στην περιοχή ανοίγοντας ένα από τα πρώτα γυμναστήρια στο Αγρίνιο. R.I.P
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-01-13 17:15 #10
    Προεπιλογή
    Κριμα ρε γμτ για τον Κυτουγια ,οπως ειπε πριν κ ο Γιαννης ,ισως ειναι ο αθλητης με τις περισσοτερες συμετοχες στην Ελλαδα.
    Κριμα κ παλι γιατι ηταν νεος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-01-13 17:40 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    κρίμα για τον Θανάση Κετούγια ήταν απο τους αθλητες με τις περισσότερες συμμετοχές σε αγώνες και πολυ αγαπητός άνθρωπος , εγω τον γνώριζα πολλα χρόνια απο τις αρχές της δεκαετείας του 80 όπου και ήταν συναθλητής σε αγώνες με τον μαστροθανάση κωσταντινο όπου διατηρούσε με τον τσοπουρίδη το γυμναστηριο στην καβαλα που γυμναζόμουν !!

    είναι κρίμα γιατι εκτός του ότι ήταν ακόμη νέος , ήταν και ακμαιότατος αφου πρίν 3 χρόνια κατεβηκε σε αγώνες .
    δεν ξέρουμε βέβαια τα αίτια θανάτου του απλα αναφερονται σε παθολογικά αίτια που πιθανόν έχουν να κάνουν με την καρδιά !!
    ας είναι ελαφρυ το χώμα καλό ταξίδι Θαναση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-01-13 18:00 #12
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Βρήκα μέσα στο φόρουμ αναφορές που είχαν γίνει στον Θανάση Κετούγια και τις απομόνωσα, τιμής ένεκεν σε ένα ξεχωριστό άρθρο.
    Η πορεία του μεγάλη και θα ανατρέξω σε φωτογραφικό υλικο, μιας και που πραγματικα εχει πολλές συμμετοχές.

    Με τον Γάλλο πρωταθλητή της δεκαετίας του 80, Φιλίπ Ρενάρ

    Όνομα: IMG_0007.jpg Εμφανίσεις: 2505 Μέγεθος: 222,7 KB


    Mια από τις τελευταίες του αγωνιστικές συμμετοχές, ήταν στην Super Masters, το 2009. Ακολούθησε και η τελευταία του, το 2010.
    Το 2009 λοιπόν,ηταν η ώρα του να βγει για το ατομικό του,αλλά μια βαβούρα-αναμπουμπούλα στις θεσεις των θεατων, τραβηξε την προσοχή του κόσμου και σχεδόν ποζάρισε μόνος του.
    Τελικά ,τιμής ένεκεν και λόγω του ονόματος,ως ένδειξη σεβασμού , του ζητήθηκε να ξανακανει το ποζάρισμα,έτσι ώστε να τον παρακολουθησει ο κόσμος.
    Το είχε δεχτεί πολύ ευχάριστα και χωρίς να δυσανασχετήσει,τότε σκέφτηκα ότι πρεπει να ειναι κ ωραίος τυπος.

    Καλό ταξίδι στον Θανάση Κετούγια, ειναι σίγουρο οτι ο κόσμος του bodybuilding θα τον θυμαται.R.I.P.+

    Όνομα: DSCN0470.jpg Εμφανίσεις: 2721 Μέγεθος: 60,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-01-13 18:33 #13
    Το avatar του χρήστη Gorillas

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Espoo-Finland
    Μηνύματα
    622
    Προεπιλογή
    Έχω συγκλονιστεί. Πάντα αγαπούσε το άθλημα και το έβαζε πάνω από όλα.
    Δεν έχω λόγια, ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάζει
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-01-13 18:38 #14
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    και εγω σημερα τ εμαθα στο γυμναστηριο μου τ ειπε οταν πηγα ενας φιλος μου..δεν τον ηξερα γτ δεν ειχε τυχει να παω στο γυμναστηριο του..για προπο..τεσπα R.I.P. χαθηκε ενας πρωταθλητησ απο την περιοχη τ αγρινιου..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-01-13 19:19 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Τα συλληπτήρια μου στην οικογένεια και τους φίλους του, λύτρωση και αγαλλίαση να βρει η ψυχούλα του δίπλα στον Θεό.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία