Θέμα: Ορχεις

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 59
  1. 18-11-16 20:47 #16
    Προεπιλογή
    ουρολογο φιλε πηγαινε να ηρεμησεις,οτι και να σου πουν εδω κανενας δεν ειναι γιατρος και προπαντον ουρολογο.
    προπαντον σε τετοιο θεμα που ειναι παρα πολυ ευαισθητο πας στον ουρολογο.
    καποιος ειπε φλεβοκηλη,δεν υπαρχει αυτο, κυρσοκυλη ονομαζετε και την εχω κανει την εγχειρηση για να ξερουμε τι λεμε κιολας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-01-17 02:30 #17
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Λοιπον παιδεια βοηθεια...μετα απο 2 μερες που εκανα αυτο το ποστ πηγα σε ουρολογο με ειδε εκανα και υπερηχο και δεν μου βρεικε τιποτα μου ειπε οτι απλα ο πονος ειναι φυσιολογικος που ενοιωθα λογο ηλικειας κλπ.Σημερα παρατηρησα κατη πολυ ανυσηχητικπ.Στον δεξι ορχι εχω βγαλει κατι που ειναι σαν μικρο μικρο μπαλακι καπως το οποιο ειναι απο μεσα ακριβως παμω στον δεξι ορχι.οταν το ακουμπαω δεν με ποναει αλλα καταλαβαινω οτι ειναι πανω στον ορχι και ειναι και πολυ μαλακο.Εχω ανυσηχησει παρα πολυ γιατι και ο θειος μου ειχε την κακια ασθενεια στον ορχι και δεν ξερω...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-01-17 02:39 #18
    Προεπιλογή
    Αφου πολυ προσφατα πηγες σε ουρολογο κ σε εξετασε ,αμα ηταν κατι δεν θα το εβλεπε;
    Θελεις να ξαναπας παλι; Πηγαινε για να σου φυγει η ιδεα κ θα σου πει οτι δεν ειναι τπτ.
    Αλλα μετα μην ξανασχοληθεις αλλο με....μυδια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-01-17 02:49 #19
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου πολυ προσφατα πηγες σε ουρολογο κ σε εξετασε ,αμα ηταν κατι δεν θα το εβλεπε;
    Θελεις να ξαναπας παλι; Πηγαινε για να σου φυγει η ιδεα κ θα σου πει οτι δεν ειναι τπτ.
    Αλλα μετα μην ξανασχοληθεις αλλο με....μυδια!
    Πριν 20μερες + πηγα..οταν πηγα του ειπα οτι στον δεξι ορχι νοιωθω κατι να υπαρχει π δν το εχει ο αριστερος σαν μεγεθος μιας φακυς μ ειπε να τ δειξω π το νοιωθω με ελεγξε και μου ειπε δεν βλεπω κατι το ανησυχητικο και με εστειλε για υπερηχο.μετα μου λεει ο υπερηχος ειναι αριστος και πως μπορω να παω σπιτι.Αυτο το μικρο π ενοιωθα τωρα εχει πριστει και ειναι εμφανες πολυ σε μεγεθος ενως φυστικιου....τι μπορει να ειναι αυτο;εννωειται πως θα παω και αυριο κιολας απλα εχω ανυσηχησει παρα πολυ ουτε ο υπνος δεν με παιρνει..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-01-17 02:59 #20
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο basilis(cult) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν 20μερες + πηγα..οταν πηγα του ειπα οτι στον δεξι ορχι νοιωθω κατι να υπαρχει π δν το εχει ο αριστερος σαν μεγεθος μιας φακυς μ ειπε να τ δειξω π το νοιωθω με ελεγξε και μου ειπε δεν βλεπω κατι το ανησυχητικο και με εστειλε για υπερηχο.μετα μου λεει ο υπερηχος ειναι αριστος και πως μπορω να παω σπιτι.Αυτο το μικρο π ενοιωθα τωρα εχει πριστει και ειναι εμφανες πολυ σε μεγεθος ενως φυστικιου....τι μπορει να ειναι αυτο;εννωειται πως θα παω και αυριο κιολας απλα εχω ανυσηχησει παρα πολυ ουτε ο υπνος δεν με παιρνει..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Δεν είναι τπτ μαν...τόσες λαλακίες ακούμε κάθε μέρα, κάτι θα πρηστεί....Μπορεί να σου χει γυρίσει και καμία τρίχα που δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά θέλει να πας σε γιατρό (το πιθανότερο να ναι κάτι τέτοιο)....Πήγαινε αύριο σε γιατρό να το δεί να σου φύγει η ιδέα αλλά απόψε κοιμήσου γτ δεν μπορείς να κάνεις κάτι όπως και να χει
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-01-17 03:02 #21
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι τπτ μαν...τόσες λαλακίες ακούμε κάθε μέρα, κάτι θα πρηστεί....Μπορεί να σου χει γυρίσει και καμία τρίχα που δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά θέλει να πας σε γιατρό (το πιθανότερο να ναι κάτι τέτοιο)....Πήγαινε αύριο σε γιατρό να το δεί να σου φύγει η ιδέα αλλά απόψε κοιμήσου γτ δεν μπορείς να κάνεις κάτι όπως και να χει
    Ναι φιλε εννωειται πως θα παω σε γιατρο αυριο.τι εννωεις να εχει γυρισει. Καμια τριχα;αυτο το μπαλακι ειναι εσωτερικο και ειναι πανω στον ορχι κολλημενο σαν εξογκωμα:/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-01-17 03:09 #22
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο basilis(cult) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι φιλε εννωειται πως θα παω σε γιατρο αυριο.τι εννωεις να εχει γυρισει. Καμια τριχα;αυτο το μπαλακι ειναι εσωτερικο και ειναι πανω στον ορχι κολλημενο σαν εξογκωμα:/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Ε τότε δεν είναι αυτό που λέω εγώ....Πάντως μην ψάχνεις απαντήσεις στο internet γτ το μόνο που θα καταφέρεις είναι να πανικοβληθείς....Σκέψου ότι εφόσον πήγες σε γιατρό μια φορά και έκανες και υπέρηχο και σε καθησύχασε το πιθανότερο είναι να'σαι ok και να μην είναι απολύτως τπτ....

    Χαλάρωσε και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι. Απόψε δεν γίνεται τπτ...ό,τι κάνεις αύριο
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-01-17 03:10 #23
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε τότε δεν είναι αυτό που λέω εγώ....Πάντως μην ψάχνεις απαντήσεις στο internet γτ το μόνο που θα καταφέρεις είναι να πανικοβληθείς....Σκέψου ότι εφόσον πήγες σε γιατρό μια φορά και έκανες και υπέρηχο και σε καθησύχασε το πιθανότερο είναι να'σαι ok και να μην είναι απολύτως τπτ....

    Χαλάρωσε και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι. Απόψε δεν γίνεται τπτ...ό,τι κάνεις αύριο
    Ενταξει φιλε να σαι καλα θα σας ενηερωσω αυριο που θα παω στον γιατρο


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-01-17 09:36 #24
    Banned
    Εγγραφή
    27-02-2016
    Περ.
    Π.Φαληρο
    Μηνύματα
    208
    Προεπιλογή
    Αυτο που περιγραφεις ισως να ειναι κατι αθωο ισως να είναι και καρκίνος. Γιατρός γρήγορα. Καλύτερα άλλο γιατρό να έχεις μία δεύτερη άποψη.
    Εύχομαι τα καλύτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-01-17 15:48 #25
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Φίλε συνήθως από χρίση φαρμάκων (απαγορευμένων...) δημιουργείται ως παρενέργεια κύστη και στους όρχεις. Με υπέρηχο αρχικά δεν φαίνεται τίποτα, όπως και κάποιοι καρκινογόνοι όγκοι δεν φαίνονται με υπέρηχο. Το πιο σωστό είναι να επισκεφτείς έναν ονδοκρινολόγο και να σου δώσει αυτός τις λύσεις. Ίσως χρειαστείς και χειρουργική επέμβαση. Αλλά όσο πιο σύντομα τόσο το καλύτερο για να μην κάνεις ζημιά.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-01-17 16:52 #26
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε συνήθως από χρίση φαρμάκων (απαγορευμένων...) δημιουργείται ως παρενέργεια κύστη και στους όρχεις. Με υπέρηχο αρχικά δεν φαίνεται τίποτα, όπως και κάποιοι καρκινογόνοι όγκοι δεν φαίνονται με υπέρηχο. Το πιο σωστό είναι να επισκεφτείς έναν ονδοκρινολόγο και να σου δώσει αυτός τις λύσεις. Ίσως χρειαστείς και χειρουργική επέμβαση. Αλλά όσο πιο σύντομα τόσο το καλύτερο για να μην κάνεις ζημιά.
    Δεν παιρνω κανενα απαγορευμενο φαρμακο παρα μονο καθαρη πρωτεινη αμινοξεα hmb βιταμινη ω3 και κρεατινη με διαλλειματα..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-01-17 18:26 #27
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Πάλι καλά. Επομένως απέβαλε το άγχος και κάνε επίσκεψη στον γιατρό το συντομότερο. Εύχομαι όλα καλά να πάμε!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-01-17 19:39 #28
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι καλά. Επομένως απέβαλε το άγχος και κάνε επίσκεψη στον γιατρό το συντομότερο. Εύχομαι όλα καλά να πάμε!
    Νασαι καλα φιλε αυριο κιολας θα παω γιατι εχω αγχωθει παρα πολυ


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-02-17 02:37 #29
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Λοιπον...1:35 μολις γυρισα απτο νοσοκομειο γτ ειχε μεγαλωσει κιαλο μ ειπε ο ουρολογος οτι εχω κυρσοκηλη στον αριστερο ορχι..μ ειπε θα κανω ενταντικους υπερηχους μπορει και σπερματοδιαγραμα κατι τετοιο και στην χειροτερη χειρουργιο..δεν μπορω εχω αγχωθειι παρα πολυ


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-02-17 10:23 #30
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Καποιος να απαντησει,δεν ειμαι καλα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία