Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 18-11-16 18:51 #1
    Προεπιλογή προβλημα στον αξονα?
    Καλησπερα, ειμαι πρωην χρηστης φιναστεριδης την οποια εκοψα γιατι μου δημιουργησε προβληματα στυσης τα οποια εξακολουθουν να υπαρχουν 1.5 χρονο μετα τη διακοπη.

    Εκανα αιματολογικες εξετασεις τις οποιες ποσταρω για να μου πειτε τη γνωμη σας.
    Με τις λιγες γνωσεις που εχω, νομιζω οτι τα επιπεδα lh και fsh ειναι πολυ χαμηλα και νομιζω απο εκει ξεκιναει το προβλημα.
    Κατα καποιο τροπο μου φενεται παρομοιο με αυτο που παθαινουν οσοι παιρνουν στεροειδη και καποια στιγμη ο αξονας τα παιζει και πρεπει να γιναει καποιο restart.
    Παρακαλω πειτε τη γνωμη σας και συμβουλεψτε αναλογα
    Ευχαριστω.


    1.25 D 35 NORMAL RANGE 20-76
    D3 31 NORMAL RANGE 20-60
    T4 8 NORMAL RANGE 4.7-12
    T3 1.2 NORMAL RANGE 0.6-1.6
    PRL 9 NORMAL RANGE 3-21
    E2 26 NORMAL RANGE 11-44
    PRG 0.4 NORMAL RANGE <0.8
    FSH 1.77 NORMAL RANGE 0-12
    LH 1.92 NORMAL RANGE 1.6-9
    TESTO 7.50 NORMAL RANGE 2.6-10
    F TESTO 143 NORMAL RANGE 50-260
    ANDROSTENEDIONE D4 2.3 NORMAL RANGE 0.8-3
    SHBG 46 NORMAL RANGE 10-80
    DHT 0.6 NORMAL RANGE 0.3-0.9
    3A-DIOL 14 NORMAL RANGE 3.4-22.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-11-16 20:51 #2
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο galant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, ειμαι πρωην χρηστης φιναστεριδης την οποια εκοψα γιατι μου δημιουργησε προβληματα στυσης τα οποια εξακολουθουν να υπαρχουν 1.5 χρονο μετα τη διακοπη.

    Εκανα αιματολογικες εξετασεις τις οποιες ποσταρω για να μου πειτε τη γνωμη σας.
    Με τις λιγες γνωσεις που εχω, νομιζω οτι τα επιπεδα lh και fsh ειναι πολυ χαμηλα και νομιζω απο εκει ξεκιναει το προβλημα.
    Κατα καποιο τροπο μου φενεται παρομοιο με αυτο που παθαινουν οσοι παιρνουν στεροειδη και καποια στιγμη ο αξονας τα παιζει και πρεπει να γιναει καποιο restart.
    Παρακαλω πειτε τη γνωμη σας και συμβουλεψτε αναλογα
    Ευχαριστω.


    1.25 D 35 NORMAL RANGE 20-76
    D3 31 NORMAL RANGE 20-60
    T4 8 NORMAL RANGE 4.7-12
    T3 1.2 NORMAL RANGE 0.6-1.6
    PRL 9 NORMAL RANGE 3-21
    E2 26 NORMAL RANGE 11-44
    PRG 0.4 NORMAL RANGE <0.8
    FSH 1.77 NORMAL RANGE 0-12
    LH 1.92 NORMAL RANGE 1.6-9
    TESTO 7.50 NORMAL RANGE 2.6-10
    F TESTO 143 NORMAL RANGE 50-260
    ANDROSTENEDIONE D4 2.3 NORMAL RANGE 0.8-3
    SHBG 46 NORMAL RANGE 10-80
    DHT 0.6 NORMAL RANGE 0.3-0.9
    3A-DIOL 14 NORMAL RANGE 3.4-22.
    Η βήτα οιστραδιόλη δεν είναι αρκετά χαμηλή.Η υπόφυση σου αν και ανοιχτή,έχει χαμηλές τιμές.Οι τεστοστερόνες σου είναι ικανοποιητικές.Με μια πρώτη όψη δείχνει πως δεν υπάρχει υπογοναδισμός.Η σφαιρίνη δέσμευσης φυλετικών ορμονών είναι από τη μέση και πάνω,που επηρεάζει την ελεύθερη τεστοστερόνη σου.Θα μπορούσες να την ελαττώσεις με μεστερολόνη,που ως συνθετική διύδροξυτεστοστερόνη δεσμεύει τη σφαιρίνη δέσμευσης φυλετικών ορμονών και αφήνει μεγαλύτερο ποσοστό ελεύθερης τεστοστερόνης να κυκλοφορήσει.
    Δεν αναφέρεις γιατί έκανες χρήση αναστολέα αρωματάσης,για πόσο διάστημα,σε ποια δόση.Εάν ο λόγος είναι η αποκατάσταση του HPTA,σε τι σχήμα ΑΑΣ ήσουν και με τι δόσεις,για πόσο διάστημα.Πριν τη χρήση αναστροζόλης,έκανες κλασικό PCT και με τι ουσίες,δόσεις,διάρκεια;Όπως καταλαβαίνεις αυτά είναι θέματα taboo για τη συγκεκριμένη ιστοσελίδα και θέματα που απαιτούν ιατρική παρακολούθηση ιδιαιτέρως.Μπορείς να περάσεις από το ιατρείο μου,ή να κάνεις online consulting στο gtoul.com

    http://gtoul.com/%CE%B1%CF%80%CE%BF%...BD%CE%B1-hpta/

    http://gtoul.com/%CE%BA%CE%B1%CF%84%...F%CF%86%CF%85/

    http://gtoul.com/%CE%BF%CE%BB%CE%B9%...F%CE%BD%CE%B7/
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Ν. Τουλιάτος : 18-11-16 στις 20:56
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-11-16 21:15 #3
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για την απαντηση
    Φιναστεριδη επαιρνα για να διατηρισω τα μαλλια μου.
    Την επαιρνα για 4 χρονια περιπου και καταλαβα οτι με επηρεασε τον τελευταιο μονο χρονο οποτε και την διεκοψα. Δοση 1 mg ημερησιως.
    Μολις την διεκοψα η στυση μου επανηλθε για μερικες μερες και μετα κρασαρα τελειως.
    λιμπιντο 0 πρωινες στυσεις ανυπαρκτες. και στυση για γελια (και για κλαματα).
    Να διορθωσω οτι εχω διακοψει 3.5 χρονια αλλα τον τελευταιο 1.5 η κατασταση εχει βελτιωθει αρκετα.ο

    Δεν εχω παρει τιποτα αλλο ουτε εχω κανει αλλο PCT.
    Παιρνω μονο βιταμινες και καποια herbs τα οποια νομιζω οτι με εχουν βοηθησει (tribulus, mucuna κλπ)

    Μπορειτε να μου στειλετε σε πμ τα στοιχεια του ιατρειου σας και να κανονισουμε καποιο ραντεβου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-11-16 21:21 #4
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο galant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για την απαντηση
    Φιναστεριδη επαιρνα για να διατηρισω τα μαλλια μου.
    Την επαιρνα για 4 χρονια περιπου και καταλαβα οτι με επηρεασε τον τελευταιο μονο χρονο οποτε και την διεκοψα. Δοση 1 mg ημερησιως.
    Μολις την διεκοψα η στυση μου επανηλθε για μερικες μερες και μετα κρασαρα τελειως.
    λιμπιντο 0 πρωινες στυσεις ανυπαρκτες. και στυση για γελια (και για κλαματα).
    Να διορθωσω οτι εχω διακοψει 3.5 χρονια αλλα τον τελευταιο 1.5 η κατασταση εχει βελτιωθει αρκετα.ο

    Δεν εχω παρει τιποτα αλλο ουτε εχω κανει αλλο PCT.
    Παιρνω μονο βιταμινες και καποια herbs τα οποια νομιζω οτι με εχουν βοηθησει (tribulus, mucuna κλπ)

    Μπορειτε να μου στειλετε σε πμ τα στοιχεια του ιατρειου σας και να κανονισουμε καποιο ραντεβου.
    Είναι γνωστή η παρενέργεια των αναστολέων της 5α ρεδουκτάσης στη λίμπιντο,λόγω ελάττωσης DHT.Τα στοιχεία μου,βρίσκονται στην ιστοσελίδα μου
    Απάντηση με παράθεση