Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 97
  1. 11-12-18 17:12 #16
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολύ ωραία η ευχή και το μήνυμα κυρίως που πέρασες Γιώργο και οχι μόνο άνδρες που διάγουν την τέταρτη δεκαετία , αλλα και την πέμπτη " γιατι η 4η πέρασε αξιοπρεπώς " και πραγματικά η ορμονική τακτοποίηση βοηθάει ψυχοσωματικά στον άντρα και λειτουργεί θετικά στη ποιότητα ζωής του !

    όλα ξεκινανε απο ένα υπόβαθρο και αυτο είναι η άθληση και σωστη διατροφή , αποβολή του στρές , οπου θα είναι τρόπος ζωής και μετα η ορμονική τακτοποίηση έρχεται και πραγματικα χαρίζει χρόνια ποιοτικά
    Μεγαλώνω με αξιοπρέπεια,δεν γηράσκω,διότι το γήρας είναι ασθένεια.
    Η ορμονική αποκατάσταση είναι αυτοσεβασμός και όχι ψώνιο.
    Διότι όταν γηράσκουμε,έχουμε φθίνουσα πορεία και πτωτική τάση ως οργανισμοί.
    Δεν είναι ματαιότητα να προσπαθούμε να φρενάρουμε τη φθορά,προσφέροντας ποιότητα ζωής ψυχοσωματικά.
    Έβλεπα τις προάλλες το Σταλόνε στο σινεμά στα 72 του και τον χαιρόμουν.
    Και βλέπω μετά κάτι συμμαθητές μου στα 45 και είναι για κλάματα.
    Ευτυχώς που η επιστήμη προχώρησε και έχουμε τη δυνατότητα να ξανανιώσουμε με υγεία.
    Όπως είπες φαγητό (συμπλήρωμα),άσκηση,έλεγχος του άγχους,τρόπος ζωής (αποχή από ουσίες) και ορμονική ισορροπία.
    Φυσικά και η γενετική μετρά,αλλά όπως και στο άθλημα μας,μια καλή γενετική μπορεί να μην εκφραστεί με κακή προπόνηση,διατροφή,τρόπο ζωής.
    Ενώ μια μέτρια γενετική με καλό τρόπο ζωής (επιγενετική),μπορεί να δώσει βέλτιστα αποτελέσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-12-18 17:24 #17
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Πολύ σωστά!!!

    Ο παρακάτω κύριος είναι 74 χρόνων...κι όμως αντί να είναι με μαγκούρα κάνει πολλά περισσότερα και απο έναν 20αρη



    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-12-18 11:49 #18
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Ουσιαστική βοήθεια στην ορμονική αποκατάσταση,παίζει το συμπλήρωμα διύδροεπιανδροστερονη,ή αλλιώς DHEA.
    H χρήση του θα πρέπει να γίνεται αναλόγως των επιπέδων της θειικής της μορφής στον ορό SDHEA.
    Και στα δύο φύλα η DHEA χρησιμοποιείται ευρέως στις ΗΠΑ.

    http://gtoul.com/dhea-%CE%B4%CE%B9%C...F%CE%BD%CE%B7/
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-12-18 11:53 #19
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Από τις πιο συνήθεις ανεπιθύμητες ενέργειες της χρήσης τεστοστερόνης,είναι η ερυθροκυττάρωση.
    Ως γνωστόν τα ανδρογόνα διεγείρουν το μυελό των οστών μέσω παραγωγής ΕΠΟ.
    Αυτό υποχρεώνει τον χρήστη σε τακτές αφαιμάξεις,ή αιμοδοσίες.
    Διαφορετικά υπάρχει κίνδυνος θρομβοεμβολής.

    http://gtoul.com/%CF%80%CE%B1%CF%81%...5%CE%B8%CF%81/
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-12-18 12:02 #20
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Υπάρχει μια παραφιλολογία σχετικά με το εάν η τεστοστερόνη βλάπτει την καρδιά.
    Η απάντηση είναι απλή,η σωστή ιατρική χρήση ωφελεί,ενώ η κατάχρηση (bodybuilding) βλάπτει.
    Το μυοκάρδιο είναι ένας μυς που ανταποκρίνεται στη χρήση ανδρογόνων,λόγω των υποδοχέων του στα ΑΑΣ.
    Όταν υπάρχει κατάχρηση αναβολικών στεροειδών,σε συνδυασμό με άσκηση αντιστάσεων,διεγερτικά και αυξητικούς παράγοντες,αυτό αναπτύσσεται σε μέγεθος (οργανομεγαλία) και σε πάχος τοιχωμάτων (αριστερή καρδιακή υπερτροφία).
    Επιπλέον η κατάχρηση τεστοστερόνης (>100mg/εβδ) ενδέχεται να ελαττώσει τη λιποπρωτείνη υψηλής πυκνότητας που δρα καρδιοπροστατευτικά στη συσσώρευση της αθηρωματικής πλάκας στο αρτηριακό ενδοθήλιο.
    Η σωστή δοσολογία που προτείνει ο ιατρός και είναι υποπολλαπλάσια των καταχρήσεων για εργογόνα αποτελέσματα,βοηθά την καρδιακή συστολή.
    Και ο λόγος είναι ότι βελτιώνονται τα επίπεδα ασβεστίου που παίζει βασικό ρόλο στη μυική συστολή.
    Όπως γνωρίζουμε τα ΑΑΣ οδηγούν σε κατακράτηση ηλεκτρολυτών και τη δημιουργία οιδημάτων.
    Ο άλλος λόγος είναι ότι η τεστοστερόνη συμβάλλει στη σύνθεση νιτρικού οξειδίου,ενός αγγειοδιασταλτικού μορίου οδηγεί σε χάλαση των στεφανιαίων αρτηριών και ως εκ τούτου σε καλύτερη αιμάτωση τους μυοκαρδίου.

    http://gtoul.com/%CE%B5%CF%80%CE%B9%...1%CF%81%CE%B4/
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-12-18 12:11 #21
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Ενίοτε κατά τη διάρκεια της ορμονικής αποκατάστασης,υπάρχει μια στασιμότητα σε θέματα libido.
    Εκεί μέσω γοναδικού ελέγχου θα εκτιμηθούν μεταξύ άλλων, η ελεύθερη τεστοστερόνη,η φυλοσύνδετη σφαιρίνη,η βήτα οιστραδιόλη,η προλακτίνη.
    Η ελεύθερη τεστοστερόνη που ουσιαστικά είναι η βιοδιαθέσιμη και ενεργός μορφή,βρίσκεται σε χαμηλά επίπεδα,παρά το γεγονός ότι η ολική τεστοστερόνη είναι σχετικά υψηλή.
    Εκεί το ρόλο του ρυθμιστή παίζει η σφαιρίνη δέσμευσης φυλετικών ορμονών που αποτελεί την πρωτείνη μεταφορέα και το όχημα που μεταφέρει την ολική τεστοστερόνη (98%).
    Όσο υψηλότερη είναι η τιμή της SHBG,τόσο χαμηλότερη εκείνη της ελεύθερης τεστοστερόνης (αντιστρόφως ανάλογα).
    Εκεί μέγιστο ρόλο παίζει η χρήση της μεστερολόνης που ως συνθετικής διύδροξυτεστοστερονης θα δεσμεύσει τη φυλοσύνδετη σφαιρίνη και θα απελευθερώσει την ελεύθερη τεστοστερόνη (2%).
    Συνεπώς μπορεί να παίξει το ρόλο της ενίσχυσης γενετήσιας ορμής,καθώς και βελτίωσης γνωστικής ικανότητας,διάθεσης,βήτα οξείδωσης,ερυθροκυττάρωσης.

    http://gtoul.com/%CE%BC%CE%B5%CF%83%...F%CE%BD%CE%B7/
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-12-18 12:17 #22
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Είναι καλό να γνωρίζουμε τα οφέλη του μείζονος ανδρογόνου (και όχι αναβολικού) στη μέση ηλικία.
    Κακώς ο κόσμος θεωρεί την τεστοστερόνη κυρίως ως αναβολικό,είναι βασικό ανδρογόνο με αναβολική δράση.
    Καθώς και τις παρενέργειες από την κατάχρηση αυτής.

    http://gtoul.com/%CE%BF%CF%86%CE%B5%...A%CE%B9%CE%B1/

    http://gtoul.com/%CE%BF%CE%BB%CE%B9%...F%CE%BD%CE%B7/

    http://gtoul.com/%CF%84%CE%B5%CF%83%...-testosterone/
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-12-18 14:34 #23
    Προεπιλογή καλύτερη ποιότητα ζωής
    σωστή διατροφή, περισσότερη άθληση, σεξ με μέτρο και περισσότερη επαφή με φύση, εκδρομές, βόλτες, μικρά ταξιδάκια είναι παράγοντες βελτίωσης της ζωής σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-12-18 18:54 #24
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Mετά τις συνεργασίες με τις κλινικές Orthobiotiki.gr (Μαρούσι) και Medihall.gr (Κηφισιά),έπεται και με την Athensbeverlyhills.com (Γλυφάδα) από το νέο έτος.
    Ο ρόλος μου θα εστιάζεται στον τομέα της ορμονικής αποκατάστασης και διατροφής-αντιγήρανσης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-12-18 01:22 #25
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Όνομα: 14434986_1288854214472358_7620587700908165689_o.jpg Εμφανίσεις: 1238 Μέγεθος: 114,7 KB

    Όνομα: 15050327_1339319679425811_44397980_n.jpg Εμφανίσεις: 1215 Μέγεθος: 64,7 KB

    Όνομα: 40395182_324003911503911_1934517655973134336_n.jpg Εμφανίσεις: 1140 Μέγεθος: 153,5 KB

    Όνομα: 40685732_2097027973654974_7468527800769576960_o.jpg Εμφανίσεις: 1194 Μέγεθος: 91,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-02-19 16:27 #26

    Εγγραφή
    07-02-2019
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    4
    Προεπιλογή shbg
    Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους και σε εσένα γιατρέ. Ονομάζομαι Ζήσης και είμαι 29 ετών. Τον Σεπτέμβρη διαγνώσθηκα με χρόνια αβακτηριακή προστατίτιδα με την οποία κάνω μακροχρόνια θεραπεία χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα. Το πρόβλημα όμως είναι ότι από τον Σεπτέμβρη και μετά και εντελώς απότομα υπάρχει κάποιο μικρό θέμα στυτικής δυσλειτουργίας. Συγκεκριμένα, όταν αυνανίζομαι μόνος έχω πρόβλημα, ενώ όταν αυνανίζομαι με την κοπέλα μου δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Και υπάρχει πιο εύκολη φλεβική διαφυγή σε σχέση με παλαιότερα, . Και όχι μόνο αυτό, ξαφνικά οι πρωινές μου στύσεις έγιναν ανάμνηση από τα παλιά εκεί που είχα 4 με 5 την εβδομάδα με την τελευταία τον Οκτώβρη μαζί με μειωμένο όγκο σπέρματος σε σχέση με παλαιότερα και αλλαγή τρόπου εκσπερμάτισης. Όλα αυτά που περιγράφω, ήρθαν εντελώς ξαφνικά ενώ τον Αύγουστο δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα. Καθήμενος στους συλλογισμούς μου, και με δεδομένο ότι όλοι μου έλεγαν ότι είναι ψυχολογικό έκανα αιματολογικές και ορμονικές εξετάσεις στα τέλη Νοέμβρη: Σάκχαρο 98 mg/dl με όριο 70-106, χοληστερίνη 176 με όριο το 200, FSH 1,09 mIU/ml με όριο 1,5 με 12,4 (χαμηλή) , LH 1,35 με όριο 1,7 με 8,6 (χαμηλή) , προλακτίνη 8,7 με όριο 3 με 15, ολική τεστοστερόνη 21,52 nmol/L με όριο 8,3 με 30,20 , κορτιζόλη 324,2 με όριο 133-537 και ελεύθερη τεστοστερόνη 7,05 με όρια 5,50-18,0. Επίσης έκανα τσεκ απ τον θυροειδή και οι μετρήσεις ήταν φυσιολογικές και έκανα και σπερμοδιάγραμμα στις αρχές Δεκέμβρη όπου βγήκε άριστο. Ο Ανδρολόγος μου τότε μου είπε να το αφήσω για ένα τρίμηνο ο οποίος μου έδωσε το Prostavital για τον προστάτη και στην συνέχεια Prostafit. Ταυτόχρονα επειδή με επηρέασε πολύ το όλο γεγονός ξεκίνησα ψυχοθεραπεία και ο γιατρός με φόρτωσε από τα μέσα Δεκέμβρη με cipralex των 10 και Lyrica των 25. Από τον Γενάρη και μετά όμως παρουσίαζα εξάψεις, εύκολη εφίδρωση με παλαιότερα και μειωμένη λίμπιντο και υπνηλίες μαζί με εύκολη κόπωση. Η υπνηλία, οι εξάψεις και η κόπωση εμφανίζονται ως και σήμερα. Ρωτώντας τον γιατρό μου είπε ότι τα συγκεκριμένα φάρμακα που μου έδωσε μπορούν να συμβάλλουν σε καθυστερημένη εκσπερμάτιση και μόνο. Κατευθείαν απευθύνθηκα σε ενδοκρινολόγο. Έκανα μια σειρά εξετάσεων πριν 10 μέρες: Κάλιο 4 με όριο 3,5-5,1, Ασβέστιο 9,6 μέ όριο 8,4-10,2 , φώσφορος 3,3 με όριο 2,3-4,7 , μαγνήσιο 2,14 με όριο 1,6-2,6 , βιταμίνη D 17 με όριο 20 με 100 και θεραπευτικό στόχο 30-40 (ανεπάρκεια), β12 213 σε όρια παρακολούθησης, ολική τεστοστερόνη 31 με όριο 8,3-30,20 (παθολογικά υψηλή), ελεύθερη τεστοστερόνη 8,64 με όριο 5,5-18 και SHBG 57,5 με όριο 13,5-71,4 και εξετάσεις θυροειδούς φυσιολογικές ( TSH, T4). Ο ενδοκρινολόγος μου χορήγησε d3fix των 2000 κύκλων και β12fix των 1000 κύκλων. Με λίγο ψάξιμο συνειδητοποίησα ότι αυτή η SHBG δεσμεύει την τεστοστερόνη και αυξάνεται με την ηλικία. Έκανα το πηλίκο ολικής και shbg και το ποσοστό ανδρογόνων ήταν στο 54% αν μη τι άλλο χαμηλό για έναν 29χρονο. Και συνειδητοποίησα ότι αυτή η ορμόνη ίσως τα προκαλεί όλα στην περίπτωση μου γτ ξαφνικά άλλαξαν οι συνθήκες διέγερσης μου από τον Αύγουστο. Απευθύνθηκα στον ενδοκρινολόγο μου και μου είπε οτί δεν υπάρχει αγωγή για την μείωση αυτής της ορμόνης και ότι το μόνο που μπορώ να κάνω είναι αύξηση των πρωτεινών χωρίς βέβαια δραματικές διαφορές, βέβαια μου τόνισε ότι η τιμή αυτής της ορμόνης παρουσιάζει διακυμάνσεις άλλα στην παρούσα φάση δεν μπορώ να την μειώσω. Να τονίσω επίσης ότι από τον Αύγουστο έχασα 6 κιλά, κόβοντας από το διαιτολόγιο μου λευκό ψωμί, γλυκά, σοκολάτες ,γύρους προσθέτοντας λαχανικά και μπόλικα φρούτα. Ούτως η άλλως δεν έπινα, ούτε κάπνιζα ποτέ, ούτε ναρκωτικές ουσίες. Γιατρέ, πως κρίνετε εσείς την κατάσταση μου και πως μπορώ να μειώσω δραματικά αυτήν την SHBG είτε με κάποιες ενέργειες στην καθημερινότητα μου είτε με μία ασφαλή φαρμακευτική αγωγή ώστε να την ρίξω σε σημαντικά επίπεδα διατηρώντας την φυσιολογική. Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-02-19 22:25 #27
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zisis4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους και σε εσένα γιατρέ. Ονομάζομαι Ζήσης και είμαι 29 ετών. Τον Σεπτέμβρη διαγνώσθηκα με χρόνια αβακτηριακή προστατίτιδα με την οποία κάνω μακροχρόνια θεραπεία χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα. Το πρόβλημα όμως είναι ότι από τον Σεπτέμβρη και μετά και εντελώς απότομα υπάρχει κάποιο μικρό θέμα στυτικής δυσλειτουργίας. Συγκεκριμένα, όταν αυνανίζομαι μόνος έχω πρόβλημα, ενώ όταν αυνανίζομαι με την κοπέλα μου δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Και υπάρχει πιο εύκολη φλεβική διαφυγή σε σχέση με παλαιότερα, . Και όχι μόνο αυτό, ξαφνικά οι πρωινές μου στύσεις έγιναν ανάμνηση από τα παλιά εκεί που είχα 4 με 5 την εβδομάδα με την τελευταία τον Οκτώβρη μαζί με μειωμένο όγκο σπέρματος σε σχέση με παλαιότερα και αλλαγή τρόπου εκσπερμάτισης. Όλα αυτά που περιγράφω, ήρθαν εντελώς ξαφνικά ενώ τον Αύγουστο δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα. Καθήμενος στους συλλογισμούς μου, και με δεδομένο ότι όλοι μου έλεγαν ότι είναι ψυχολογικό έκανα αιματολογικές και ορμονικές εξετάσεις στα τέλη Νοέμβρη: Σάκχαρο 98 mg/dl με όριο 70-106, χοληστερίνη 176 με όριο το 200, FSH 1,09 mIU/ml με όριο 1,5 με 12,4 (χαμηλή) , LH 1,35 με όριο 1,7 με 8,6 (χαμηλή) , προλακτίνη 8,7 με όριο 3 με 15, ολική τεστοστερόνη 21,52 nmol/L με όριο 8,3 με 30,20 , κορτιζόλη 324,2 με όριο 133-537 και ελεύθερη τεστοστερόνη 7,05 με όρια 5,50-18,0. Επίσης έκανα τσεκ απ τον θυροειδή και οι μετρήσεις ήταν φυσιολογικές και έκανα και σπερμοδιάγραμμα στις αρχές Δεκέμβρη όπου βγήκε άριστο. Ο Ανδρολόγος μου τότε μου είπε να το αφήσω για ένα τρίμηνο ο οποίος μου έδωσε το Prostavital για τον προστάτη και στην συνέχεια Prostafit. Ταυτόχρονα επειδή με επηρέασε πολύ το όλο γεγονός ξεκίνησα ψυχοθεραπεία και ο γιατρός με φόρτωσε από τα μέσα Δεκέμβρη με cipralex των 10 και Lyrica των 25. Από τον Γενάρη και μετά όμως παρουσίαζα εξάψεις, εύκολη εφίδρωση με παλαιότερα και μειωμένη λίμπιντο και υπνηλίες μαζί με εύκολη κόπωση. Η υπνηλία, οι εξάψεις και η κόπωση εμφανίζονται ως και σήμερα. Ρωτώντας τον γιατρό μου είπε ότι τα συγκεκριμένα φάρμακα που μου έδωσε μπορούν να συμβάλλουν σε καθυστερημένη εκσπερμάτιση και μόνο. Κατευθείαν απευθύνθηκα σε ενδοκρινολόγο. Έκανα μια σειρά εξετάσεων πριν 10 μέρες: Κάλιο 4 με όριο 3,5-5,1, Ασβέστιο 9,6 μέ όριο 8,4-10,2 , φώσφορος 3,3 με όριο 2,3-4,7 , μαγνήσιο 2,14 με όριο 1,6-2,6 , βιταμίνη D 17 με όριο 20 με 100 και θεραπευτικό στόχο 30-40 (ανεπάρκεια), β12 213 σε όρια παρακολούθησης, ολική τεστοστερόνη 31 με όριο 8,3-30,20 (παθολογικά υψηλή), ελεύθερη τεστοστερόνη 8,64 με όριο 5,5-18 και SHBG 57,5 με όριο 13,5-71,4 και εξετάσεις θυροειδούς φυσιολογικές ( TSH, T4). Ο ενδοκρινολόγος μου χορήγησε d3fix των 2000 κύκλων και β12fix των 1000 κύκλων. Με λίγο ψάξιμο συνειδητοποίησα ότι αυτή η SHBG δεσμεύει την τεστοστερόνη και αυξάνεται με την ηλικία. Έκανα το πηλίκο ολικής και shbg και το ποσοστό ανδρογόνων ήταν στο 54% αν μη τι άλλο χαμηλό για έναν 29χρονο. Και συνειδητοποίησα ότι αυτή η ορμόνη ίσως τα προκαλεί όλα στην περίπτωση μου γτ ξαφνικά άλλαξαν οι συνθήκες διέγερσης μου από τον Αύγουστο. Απευθύνθηκα στον ενδοκρινολόγο μου και μου είπε οτί δεν υπάρχει αγωγή για την μείωση αυτής της ορμόνης και ότι το μόνο που μπορώ να κάνω είναι αύξηση των πρωτεινών χωρίς βέβαια δραματικές διαφορές, βέβαια μου τόνισε ότι η τιμή αυτής της ορμόνης παρουσιάζει διακυμάνσεις άλλα στην παρούσα φάση δεν μπορώ να την μειώσω. Να τονίσω επίσης ότι από τον Αύγουστο έχασα 6 κιλά, κόβοντας από το διαιτολόγιο μου λευκό ψωμί, γλυκά, σοκολάτες ,γύρους προσθέτοντας λαχανικά και μπόλικα φρούτα. Ούτως η άλλως δεν έπινα, ούτε κάπνιζα ποτέ, ούτε ναρκωτικές ουσίες. Γιατρέ, πως κρίνετε εσείς την κατάσταση μου και πως μπορώ να μειώσω δραματικά αυτήν την SHBG είτε με κάποιες ενέργειες στην καθημερινότητα μου είτε με μία ασφαλή φαρμακευτική αγωγή ώστε να την ρίξω σε σημαντικά επίπεδα διατηρώντας την φυσιολογική. Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    κλείσε ραντεβού στο ιατρείο μου να τα πούμε ως ασθενής-ιατρός.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-02-19 23:05 #28

    Εγγραφή
    07-02-2019
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    4
    Προεπιλογή shbg
    Καλησπέρα γιατρέ και ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας. Δυστυχώς, είμαι κάτοικος Θεσσαλονίκης και δεν μπορώ να προσέλθω στο ιατρείο σας διότι βρίσκεστε στην Αθήνα. Μου προτείνετε κάποιο άλλο τρόπο επικοινωνίας, αν φυσικά αυτό είναι εφικτό, γνωρίζοντας ότι σωστή διάγνωση γίνεται μόνο δια ζώσης;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-02-19 02:39 #29
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zisis4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα γιατρέ και ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας. Δυστυχώς, είμαι κάτοικος Θεσσαλονίκης και δεν μπορώ να προσέλθω στο ιατρείο σας διότι βρίσκεστε στην Αθήνα. Μου προτείνετε κάποιο άλλο τρόπο επικοινωνίας, αν φυσικά αυτό είναι εφικτό, γνωρίζοντας ότι σωστή διάγνωση γίνεται μόνο δια ζώσης;
    τηλεφώνησε μου,ή στείλε μου email
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-03-19 01:48 #30
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Την Παρασκευή 15/03/2019,θα μιλήσω στο φεστιβάλ αντιγήρανσης σχετικά με την ανδρόπαυση και την ορμονική αποκατάσταση του ανδρός.
    Οργανώνεται από την Ελληνική Ακαδημία Αντιγήρανσης στο Ζάππειο μέγαρο.
    Ώρα προσέλευσης 1μμ
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία