Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 04-12-16 23:16 #1
    Thumbs up Ψάχνω σχολή στην Αθήνα
    Γεια σε όλους.
    Γνωρίζετε κάποια σχολή mma ή kickbox στην Αθήνα με καλή προπόνηση ;
    Ρωτάω επειδή πλέον το mma έχει γίνει μόδα και ο καθένας ανοίγει σχολή και δεν ξέρεις ποιον να εμπιστευτείς.
    Ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-12-16 20:48 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Δωσε μας μια περιοχή να σε βοηθήσει κάποιος , η Αθήνα είναι τεράστια.
    Επίσης, έχει κατασταλλάξει τι ψάχνεις; ΜΜΑ ή Kickboxing;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-12-16 00:37 #3
    Προεπιλογή
    Αττική.
    Πρότεινε μου και τα 2. Kickboxing έκανα, γι'αυτό ψάχνω και για mma να μάθω κάτι περισσότερο απλά όπως είπα και πάνω...υπάρχουν πολλές σχολές mma και ο καθένας ανοίγει μια δική του γιατί πλέον είναι της μόδας και δε ξέρεις ποιον να εμπιστευτείς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-12-16 22:53 #4
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Papadimitrios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αττική.
    Πρότεινε μου και τα 2. Kickboxing έκανα, γι'αυτό ψάχνω και για mma να μάθω κάτι περισσότερο απλά όπως είπα και πάνω...υπάρχουν πολλές σχολές mma και ο καθένας ανοίγει μια δική του γιατί πλέον είναι της μόδας και δε ξέρεις ποιον να εμπιστευτείς.
    αυτο που λες δεν υπαρχει...δηλαδη αμα σε πουν απο εδω πανε εκει ειναι καλά θα πας και με κλειστα μάτια ?
    καταρχάς σαν αθλητης πρεπει να βάζεις μεσα σε ενα απο τα σκεπτικα σου τον τροπο προπονησης...εννοώ οτι αλλιως θα μάθεις να δινεις high kick στον χ προπονητη και αλλιως στον ψ. αλλιώς δίνεις τα 3αρια 4αρια (κροσε) στον χ και αλλιως παλι στον ψ. άλλος σου μαθαίνει να μπαίνεις ποιο πολύ με ώμο και αριστερο ποδι μεσα με καθαρο χτύπημα για k.o..και άλλως θα σου μάθει να παίξεις με το κροσέ σου με κλειστό τρόπο που συνήθως ειναι αμυντικό οταν ο αντιπαλος κανει την επιθεση του. φυσικα ολα αυτα ειναι γενικευμένα πράγματα που σε λέω, προφανώς και αμυνα θα μαθεις και επιθεση στον καθε προπονητη αλλά σαν αθλητης πολεμικών τεχνών λογικα καταλαβαίνεις τι λεω και πως το λεω. ειναι παρα πολλα βασικά τα πράγματα που βλεπεις και κρίνεις οταν πας σε μια σχολή (ειδικα αν εισαι συνηθισμένος σε άλλη) . βέβαια δε ξερω και ποσα χρονια ειχες ασχοληθεί και ποσο χρονών εισαι παιζουν και αυτα ρόλο. βασικα είδη πολλα ειπα κλεινω λεγοντας ενα τελευταίο, οι ποιότητα της προπόνησης δεν εχει να κάνει με την μόδα...! εχει να κανει απο την ομάδα που απαρτίζει την καθε σχολή και προφανώς απο τον προπονητή. και εχει και τμήματα, προχωρημένους αρχάριους κτλ κτλ κτλ. μη περιμένεις να σε πει κανεις απο εδω κατι. βγες και ψαξου...δεν ειναι αναγκαστικό να γραφτείς με την μια, κανε δοκιμαστικές προπονήσεις και βλέπεις. πωω πω κουρασα ...πφφφ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-12-16 09:40 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Papadimitrios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αττική.
    Πρότεινε μου και τα 2. Kickboxing έκανα, γι'αυτό ψάχνω και για mma να μάθω κάτι περισσότερο απλά όπως είπα και πάνω...υπάρχουν πολλές σχολές mma και ο καθένας ανοίγει μια δική του γιατί πλέον είναι της μόδας και δε ξέρεις ποιον να εμπιστευτείς.
    λεσβου 37 κυψελη, αιαντας.
    εχει τμημα μμα...
    πηγαινε νς δεις μια προπο, με καπλατζη και θα καταλαβεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-11-17 18:33 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Το βαζω εδω για να μην φτιαχνω αλλο θεμα:
    Ψαχνω σχολη για muay thai πειραια/αθηνα, μενω πειραια αλλα μεσα στην απελπισια δεν θα ειμαι ακαταδεκτος. Αυτο που θελω ομως δεν ειναι μια σχολη με marketing/διαφημιση και φυλλαδια με 13χρονα και τιτλους οπως "στειλε το παιδι σου για να μαθει αυτοσεβασμο και ιδιοσυγκρασια μπλα μπλα". Ψαχνω για μια δυναμικη ατμοσφαιρα με ανθρωπους που θελουν να ειναι εκει, καλο δασκαλο, μεγαλυτερες ηλικιες και δυνατη προπονηση. Να προσθεσω οτι δεν ειμαι καινουργιος στις πολεμικες τεχνες. Εναλλακτικα επειδη μετα απο καποιο ψαξιμο εχω αρχισει να συμφιλιωνομαι με την ιδεα οτι αυτο που ζηταω δεν υπαρχει στην ελλαδα θα με ενδιεφερε kickboxing και πυγμαχια. Θα εκτιμουσα παρα πολυ απαντησεις απο καποιον με εμπειρια στο θεμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-12-17 14:20 #7
    Προεπιλογή
    Pliakos camp φιλε
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-12-17 14:57 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βαζω εδω για να μην φτιαχνω αλλο θεμα:
    Ψαχνω σχολη για muay thai πειραια/αθηνα, μενω πειραια αλλα μεσα στην απελπισια δεν θα ειμαι ακαταδεκτος. Αυτο που θελω ομως δεν ειναι μια σχολη με marketing/διαφημιση και φυλλαδια με 13χρονα και τιτλους οπως "στειλε το παιδι σου για να μαθει αυτοσεβασμο και ιδιοσυγκρασια μπλα μπλα". Ψαχνω για μια δυναμικη ατμοσφαιρα με ανθρωπους που θελουν να ειναι εκει, καλο δασκαλο, μεγαλυτερες ηλικιες και δυνατη προπονηση. Να προσθεσω οτι δεν ειμαι καινουργιος στις πολεμικες τεχνες. Εναλλακτικα επειδη μετα απο καποιο ψαξιμο εχω αρχισει να συμφιλιωνομαι με την ιδεα οτι αυτο που ζηταω δεν υπαρχει στην ελλαδα θα με ενδιεφερε kickboxing και πυγμαχια. Θα εκτιμουσα παρα πολυ απαντησεις απο καποιον με εμπειρια στο θεμα.
    αν θες για brazilian jiu jitsu πηγαινε στην alliance ειναι ηλιουπολη βεβαια δεν ξερω αν σε εξυπηρετει αλλα ειναι πολυ καλη σχολη πηγαινα εκει εχει και μεγαλα ατομα ,θυμαμαι οταν προτοπηγα ημουν ο μικροτερος(18 χρονων τοτε), τωρα βεβαια ειχε κ αλλα παιδια γιατι διαδοθηκε, εχει και ελευθερα βαρη μεσα αν δε βαριεσαι πηγαινε μια βολτα
    Κeggǫld, Skálmǫld, Skildir ro Klofnir
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-12-17 19:22 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Pliakos camp φιλε
    ευχαριστω alsos, η σχολη μου φαινεται ακριβως αυτο που θελω - εχω καποιες ερωτησεις αν δεν σε πειραζει. Εχεις καμια ιδεα ποσο παει το μαλλι? Η σελιδα τους λεει οτι η τιμη "διαφερει". Επισης να πω οτι προς το παρων δεν με ενδιαφερει η τεχνη σαν αγωνιστικο αθλημα, κατι το οποιο βλεπω προωθουν πολυ. Θελω να μαθω καποια επιπλεον πραγματα που μπορουν να εφαρμοστουν στον δρομο και να τα αξασκω απλα, δεν εχω στοχο αγωνες. Θα παρουσιασει προβλημα αυτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-12-17 19:23 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bjj Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν θες για brazilian jiu jitsu πηγαινε στην alliance ειναι ηλιουπολη βεβαια δεν ξερω αν σε εξυπηρετει αλλα ειναι πολυ καλη σχολη πηγαινα εκει εχει και μεγαλα ατομα ,θυμαμαι οταν προτοπηγα ημουν ο μικροτερος(18 χρονων τοτε), τωρα βεβαια ειχε κ αλλα παιδια γιατι διαδοθηκε, εχει και ελευθερα βαρη μεσα αν δε βαριεσαι πηγαινε μια βολτα
    Εχω σε μεγαλη εκτιμηση το bjj αλλα εχω στο μυαλο μου κατι πολυ διαφορετικο για την ωρα, ευχαριστω ομως θα το εχω στα υποψιν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-12-17 04:54 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω alsos, η σχολη μου φαινεται ακριβως αυτο που θελω - εχω καποιες ερωτησεις αν δεν σε πειραζει. Εχεις καμια ιδεα ποσο παει το μαλλι? Η σελιδα τους λεει οτι η τιμη "διαφερει". Επισης να πω οτι προς το παρων δεν με ενδιαφερει η τεχνη σαν αγωνιστικο αθλημα, κατι το οποιο βλεπω προωθουν πολυ. Θελω να μαθω καποια επιπλεον πραγματα που μπορουν να εφαρμοστουν στον δρομο και να τα αξασκω απλα, δεν εχω στοχο αγωνες. Θα παρουσιασει προβλημα αυτο?
    Οι δυο γνωστες σχολες για εμενα ειναι αυτη του Αριστου Πλιακου και του Γιαννη Μαλικουτη στην Αργυρουροπολη. Ο δευτερος μαλιστα πρεπει να διδασκει με τους κανονες του αρχαιου Thai. Αυτα θα τα δεις εσυ ψαχνωντας ακριβως Απο αποψη χρηματων ηταν στα 50 ευρω το μηνα ο Πλιακος + οτι επιπλεον χαλασεις για μασελακι κτλπ κτλπ κτλπ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-10-18 12:21 #12
    Προεπιλογή
    Γεια σας μενω Ν.σμυρνη,ποια θεωρείτε καλύτερη σχολή για kick boxing/muay thai να ξεκινήσω;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-11-18 10:22 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arnold94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας μενω Ν.σμυρνη,ποια θεωρείτε καλύτερη σχολή για kick boxing/muay thai να ξεκινήσω;
    πλιακος , γιδακος , μαλλιος πιο μακρια βεβαια
    Απάντηση με παράθεση