Σελίδα 11 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 165 από 166
  1. 17-06-16 21:48 #151
    Προεπιλογή
    Κλασικές πόζες που έρχονται από τα παλιά με πλήρη καλαισθησία!!!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-06-16 14:26 #152
    Προεπιλογή
    Τι ομορφα σχηματα! Σημετρια!

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-07-16 22:19 #153
    Προεπιλογή
    καλησπέρα σας ,

    Μετά από συνεννόηση με τον Γιώργο ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες


    Όνομα: σάρωση0004.jpg Εμφανίσεις: 894 Μέγεθος: 111,7 KBΌνομα: σάρωση0009.jpg Εμφανίσεις: 843 Μέγεθος: 85,1 KBΌνομα: σάρωση0006.jpg Εμφανίσεις: 852 Μέγεθος: 209,8 KB


    Να πω και εγώ με την σειρά μου οτι ο Γιώργος ειναι ένας άνθρωπος αμέμπτου ηθικής με μέγιστο πείσμα και απόλυτη θέληση ,
    Αυτές τις αξίες/αρετές προσπαθεί με μεγάλο φιλότιμο να τις μεταλαμπαδεύσει στους αθλητές του.

    Η πολύ σκληρή δουλειά ετών και η στρατιωτική πειθαρχία του στην εκτέλεση των ασκήσεων αλλά και στην διατροφή έφεραν αυτό
    το πανέμορφο και ομοιογενές αποτέλεσμα !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-08-16 09:25 #154
    Προεπιλογή
    Από την παρουσίαση που έγινε στον Γιώργο στο πρώτο τεύχος της επανέκδοσης του περιοδικού Bodybuilding & Fitness Νο 18 – Μάιος 2016.

    Από το blog.athlitis.gr

    Όνομα: dalianis.jpg Εμφανίσεις: 782 Μέγεθος: 145,1 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-09-16 14:09 #155
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Οντως είχαμε καιρό να δουμε φωτογραφίες, ευχαριστούμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-09-16 19:51 #156
    Προεπιλογή
    Λίγα λόγια για αυτές τις κοντινές φωτογραφίες .....Για αιώνες οι άνθρωποι προσπαθούσαν να κατανοήσουν τις πτυχές του χαρακτήρα ενός ατόμου απλά και μόνο παρατηρώντας το πρόσωπό του,εδω στις κοντινές φωτό βλέπει ο καθένας και καταλαβαίνει τι άνθρωπος είναι ο κ.Δαλίανης.



    Όνομα: scan0016γ.jpg Εμφανίσεις: 630 Μέγεθος: 379,3 KB


    Όνομα: scan0014α.jpg Εμφανίσεις: 640 Μέγεθος: 115,2 KB


    Όνομα: scan0013β.jpg Εμφανίσεις: 644 Μέγεθος: 126,3 KB

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!!


    Όνομα: scan0002.jpg Εμφανίσεις: 608 Μέγεθος: 321,4 KB


    Όνομα: scan0003.jpg Εμφανίσεις: 590 Μέγεθος: 358,6 KB

    Μαζι με τον Γιαννη Μαρονικολακη!
    Αγ.Νικολαος Κρητης

    Ιουνιος 1990


    Όνομα: scan0001.jpg Εμφανίσεις: 641 Μέγεθος: 339,6 KB

    Όνομα: scan0002.jpg Εμφανίσεις: 649 Μέγεθος: 337,1 KB

    Όνομα: scan0003.jpg Εμφανίσεις: 647 Μέγεθος: 368,8 KB

    Γειά σας φίλοι μου!!
    Εδω ο κ.Δαλιάνης τον Μαίο του 1993 στα 86 κιλά.
    Όνομα: scan0004.jpg Εμφανίσεις: 611 Μέγεθος: 144,5 KB

    και εδώ Ιούνιος 1996 90 κιλά.

    Όνομα: scan0003.jpg Εμφανίσεις: 678 Μέγεθος: 162,5 KB

    Καλημέρα σε όλους!


    Όνομα: scan0001.jpg Εμφανίσεις: 508 Μέγεθος: 181,5 KB

    Όνομα: scan0002.jpg Εμφανίσεις: 524 Μέγεθος: 131,8 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  7.  

  8. 13-10-16 20:01 #158
    Προεπιλογή
    Mόνο και μόνο για να βρεθείς στο γραφείο με το αστείρευτο υλικό που έχει ο κος Δαλιάνης σε άψογη ταξινόμηση πιστεύω ότι αξίζει να επισκεφθεί κανείς το χώρο του στη όμορφη Χαλκίδα. Μακάρι να μας δοθεί η ευκαιρία κάποια στιγμή!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-10-16 20:20 #159
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Άλλος ένας φανατικος φίλος του κου Δαλιάνη!
    Καλώς ήρθες στην παρέα μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-10-16 00:34 #160
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    έτσι είναι όσοι τον γνωρίζουν καλα απο κοντα τον εκτιμούν και τον σέβονται σαν αθλητή αλλα και σαν άνθρωπο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-12-16 19:15 #161
    Προεπιλογή
    ο Αϊνστάιν είχε πει "Προσπάθησε να μη γίνεις ένας άνθρωπος της επιτυχίας, αλλά ένας άνθρωπος της αξίας" ,
    Για τον πολύ καλό μου φίλο και προπονητή , έχω να πω οτι ειναι και τα δύο ... κάθε μέρα με μαθαίνει πως να είμαι χαρούμενος και υγιής στην προπόνηση αλλα και στην ζωή μου .

    Πρόκειται για εναν εξαίσιο χαρακτήρα που πραγματικά σπανίζει στις μέρες μας.
    Όλοι οι αθλητές του είμαστε πραγματικά τυχεροί!!!

    Γιώργο συνέχισε να μας κάνεις σιδερένιους στο μυαλό και το σώμα !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-03-19 18:25 #162
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Μια αξιομνημόνευτη στιγμή από τα εγκαίνια του Σπύρου Μπουρνάζου:
    o Κevin Levrone είχε υπογράψει σε αυτή την φωτογραφία στον Γιώργο Δαλιάνη, το 1992 στο Arnold Classic.
    27 χρόνια μετά, ξανασυναντιούνται και του υπέγραψε την ίδια φωτογραφία!

    Στην φωτογραφία, Γιώργος Δαλιάνης, Κevin Levrone, Σπύρος Μπουρνάζος, Γιάννης Βασάλος

    Όνομα: DSC_0205.jpg Εμφανίσεις: 434 Μέγεθος: 150,5 KBΌνομα: DSC_0204.jpg Εμφανίσεις: 449 Μέγεθος: 133,8 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-06-22 14:15 #163
    Προεπιλογή Συνέντευξη: 30 χρόνια μετά τον τίτλο
    Γιώργος Δαλιάνης : 30 χρόνια μετά τον τίτλο

    Μετά από τριάντα χρόνια και κατακτώντας τον τίτλο ‘’IFBB Mr. Hellas 1992’’ στο χώρο του bodybuilding, έρχεται
    να μας μιλήσει για την εμπειρία του, την απόφαση του να ασχοληθεί με αυτό αλλά και για το τι κάνει σήμερα.





    Τι σας παρακίνησε να ασχοληθείτε με το bodybuilding και σε ποια ηλικία;
    Αυτό που με παρακίνησε όσο αφορά το εικαστικό μέρος είναι η καλαισθησία που είχε το bodybuilding εκείνη την εποχή.
    Δεν ήμουν ποτέ υπέρβαρος, είχα πάντα καλή σχετικά κατασκευή αλλά δεν γυμναζόμουν λόγο έλλειψης χρόνου.
    Ξεκίνησα αρχικά να γυμνάζομαι μετά το λύκειο παρέα με έναν φίλο μου σε ένα υπόγειο αλλά την σωστή γυμναστική την έκανα ως φοιτητής.

    Στήριξαν οι γονείς σας την απόφαση να ασχοληθείτε επαγγελματικά με αυτό;
    Ναι βεβαίως, μου λέγανε πάντα εάν κάνεις αυτό που σου αρέσει και δεν το κάνεις αγγαρεία ανεξάρτητα αν είσαι επιτυχημένος οικονομικά
    ή όχι είσαι πετυχημένος και αυτό το πιστεύω και το εφαρμόζω.

    Φοβηθήκατε έστω και μία στιγμή ότι ο γάμος και ο ερχομός των παιδιών θα σας κρατούσε πίσω αγωνιστικά;
    Όχι γιατί ήταν συνειδητή επιλογή μου όταν έκανα οικογένεια αλλά και πάλι είχα ήδη σταματήσει τους αγώνες.
    Ο λόγος ήταν ότι δεν είναι δυνατόν κάποιος να κάνει πρωταθλητισμό και συγχρόνως να έχει και οικογένεια και επαγγελματική καριέρα.

    Σκεφτήκατε μετά τον τίτλο του Mr. Hellas να πάρετε μέρος σε Ευρωπαϊκούς ή Παγκόσμιους αγώνες bodybuilding;
    Το είχα σκεφτεί γιατί μου είχαν πει πολλοί πως έχω τα προσόντα να πάω παραπάνω αλλά δεν το έκανα γιατί οι χρηματικές
    απολαβές είναι αντιστρόφως ανάλογες με την προσπάθεια, τον κόπο και τον χρόνο αλλά κυρίως γιατί η οικογένεια ήταν το πρώτο μέλημα μου.

    Αν μπορούσατε να γυρίσετε τον χρόνο πίσω, στην αγωνιστική σας περίοδο, τι θα αλλάζατε;
    Απολύτως τίποτα. Αυτό που πέτυχα με πολύ σκληρή γυμναστική και διατροφή κατά την παραδοχή
    άλλων αθλητών πολύ μεγαλύτερων από εμένα ήταν το μέγιστο που θα μπορούσε να πετύχει κάποιος.
    Από το αποτέλεσμα ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος και κέρδισα με την αξία μου.

    Το κομμάτι διατροφή για εσάς είναι πλέον επιλογή ή ανάγκη;
    Είναι για εμένα ανάγκη, απολύτως ανάγκη. Νιώθω καλά όταν κάνω την διατροφή μου, νιώθω ελαφρύτερος,
    υγιέστερος και με μεγαλύτερη ευεξία. Δεν το κάνω για να φαίνομαι καλύτερος οπτικά λόγο της δουλειάς μου.
    Είναι ένας συνδυασμός γυμναστικής και διατροφής με αποτέλεσμα να νιώθω πολύ καλύτερα.

    Παρακολουθείτε τους τωρινούς αγώνες κι αν ναι ποια είναι η γνώμη σας;
    Παρακολουθώ μόνο τους επαγγελματικούς αγώνες παγκοσμίου επιπέδου. Δεν είμαι ευχαριστημένος από το
    επίπεδο που υπάρχει, από την συμμετρία και την αρμονία, την τεράστια μάζα με μεγάλες ελλείψεις που φαίνονται
    στο έμπειρο μάτι. Από θέμα ποιότητας και καλαισθησίας το bodybuilding έχει πέσει πολύ.

    Αυτό τον καιρό με τι ασχολείστε;
    Ασχολούμαι με το γυμναστήριο και έχω επαφή με τον κόσμο, τον συμβουλεύω και του λέω τα υπέρ της
    γυμναστικής και της διατροφής. Γεμίζω τον χρόνο μου με διάβασμα και μ αρέσει να συλλέγω ταινίες.

    Αν ένα από τα κορίτσια σας ήθελε να ασχοληθεί επαγγελματικά με το bodybuilding τι θα της λέγατε;
    Όχι με τίποτα όσο αφορά το επαγγελματικό - αγωνιστικό κομμάτι. Αυτό που θα της έλεγα είναι να κάνει
    προπόνηση τρεις φορές την εβδομάδα και να κάνει σωστή διατροφή. Θα μπορούσε να καταφέρει τρομερά
    αποτελέσματα αλλά κυρίως θα νιώθει, θα είναι και θα φαίνεται υγιείς.

    Ελισσάβετ Γκούνη
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-06-22 14:29 #164
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Ευχαριστούμε Ελισσάβετ για την συνέντευξη απο τον κ. Δαλιάνη
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-06-22 15:47 #165
    Προεπιλογή Συνέντευξη : Γιώργος Δαλιάνης
    Και μια φωτογραφία μας μετά την συνέντευξη.

    Όνομα: IMG_20220627_154245.jpg Εμφανίσεις: 165 Μέγεθος: 205,4 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112 ΤελευταίαΤελευταία