Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 166
  1. 06-10-12 10:14 #16
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    βασιλη που βρισκεται το γυμναστηριο του?στη χαλκιδα δεν ειναι?...παντως κρατιεται σε θαυμασια φορμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-10-12 10:54 #17
    Προεπιλογή
    Ειναι ομορφο συναισθημα να βλεπεις αλλα και να αισθανεσαι οτι "νικιεται" ο χρονος μεσα απο το αθλημα !!!!

    Μπραβο στο Δαλιανη.
    ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ .......
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-10-12 11:15 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Μπραβο...μια ζωη bodybuilding......
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-10-12 14:07 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασιλη που βρισκεται το γυμναστηριο του?στη χαλκιδα δεν ειναι?...παντως κρατιεται σε θαυμασια φορμα
    ναι Βαγγέλη σε μια καθετη της εθνικής Αντιστάσεως. Εχω φωτό κλπ που θα ανεβασω αργότερα.
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-10-12 16:08 #20
    Προεπιλογή
    Πανέμορφος ο Κος Δαλιάνης, σε τρομερή φόρμα, ο χρόνος δεν τον έχει αγγίξει Ευχαριστούμε Bill για τις όμορφες φωτό
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-12-12 12:36 #21
    Προεπιλογή
    το ωραια αυτης της εποχης ειναι οι νοοτροπία των αθλητών. Συχνα εκει που κανουμε προπονηση χτυπαει το τηλέφωνο και ειναι στην αλλη ακρη καποιος φίλος-συναθλητης του Γιωργου απο τα παλιά. Περα απο το Μπουρναζο που τα λενε συχνα λογο της φιλιας που τους συνδέει, μου χει μεταφερει πολυ ωραιες ιστοριες απο τοτε που ειχαν παει μαζι αμερικη για προετοιμασία.. gold gym κλπ, οι περισσοτεροι απο τη φουρνια εκεινη τα λενε ακομα και σημερα στο τηλέφωνο. Τοτε φαίνεται υπηρχαν ακομα Ανθρωποι
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-12-12 17:49 #22
    Προεπιλογή
    aqua επειδή μας έβαλες στην πρίζα, όταν ευκαιρήσεις μοιράσου μάζι μας κάποιες από τις ιστορίες του Κου Δαλιάνη-ιδιαίτερα από την προετοιμασία στο gold gym Ίσως θα ήταν καλή ιδέα- τώρα που το σκέφτομαι- αν θα ήθελε και ο ίδιος να κανονίζονταν με κάποιο τρόπο μία συνέντευξη από τους διαχειριστές, η οποία νομίζω θα ενδιαφέρει πολύ κόσμο. Επίσης, αν θέλεις, θα μπορούσες να μας πεις δυο λόγια για την φιλοσοφία του όσο αναφορά προπόνηση και διατροφή από όσα έχεις μάθει κοντά του?
    Ευχαριστούμε για τις φαντασικές φωτό
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-12-12 18:12 #23
    Το avatar του χρήστη ovelix

    Εγγραφή
    21-10-2008
    Περ.
    χαλκιδα
    Μηνύματα
    370
    Προεπιλογή
    γενικα ο Νταλιανης ηταν παντα καλος εγω τον θυμαμαι παννντα κομπλε

    ωραιες "φοτο" aqua bill και αυτες και οι προηγουμενες !!!
    Καλυτερα Τρεις Μερες λυκος παρα...μια ζωη προβατο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-12-12 12:32 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    aqua επειδή μας έβαλες στην πρίζα, όταν ευκαιρήσεις μοιράσου μάζι μας κάποιες από τις ιστορίες του Κου Δαλιάνη-ιδιαίτερα από την προετοιμασία στο gold gym Ίσως θα ήταν καλή ιδέα- τώρα που το σκέφτομαι- αν θα ήθελε και ο ίδιος να κανονίζονταν με κάποιο τρόπο μία συνέντευξη από τους διαχειριστές, η οποία νομίζω θα ενδιαφέρει πολύ κόσμο. Επίσης, αν θέλεις, θα μπορούσες να μας πεις δυο λόγια για την φιλοσοφία του όσο αναφορά προπόνηση και διατροφή από όσα έχεις μάθει κοντά του?
    Ευχαριστούμε για τις φαντασικές φωτό
    Σιγουρα θα ηταν χαρα του. Δεν εχω εμπειρία εγω προσωπικα να κανονισω συνέντευξη, θα ειχε ομως ενδιαφερον πιστευω. Σε οτι αφορα την προπονητική του φιλοσοφια εχει να κανει με τις γωνιες που χτυπας σε καθε άσκηση. Σε πολλες εχει ενα διαφορετικο τρόπο εκτέλεσης τον οποιο του εχουν μεταφερει o Arnold o Levrone κλπ. Μικρες λεπτομεριες ως προς τον τρόπο εκτελεσης. Επισης επειδη τους εζησε απο κοντα εχει ολοκληρωμένη εικονα για τον χαρακτηρα και την προπονηση του καθ ενός. Αν δεν κανω λαθος εκατσαν με το Μπουρναζο 3-4 μηνες αμερικη και επισκέφτηκαν 2 πολιτείες Αν ενδιαρερεται καποιος διαχειριστής μπορω να τον φέρω σε επαφή
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-12-12 20:40 #25
    Προεπιλογή
    Φωτιές μας άναψες
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-12-12 04:05 #26
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    ωραία είναι να ακούς την φιλοσοφία και την νοοτροπία που υπήρχε για το άθλημα εκείνη την εποχή και ο τρόπος προσέγγισης , βέβαια σε μας στην επαρχία ήταν ακόμη πιο διαφορετικά σε σχέση με μεγάλες πόλεις και αθήνα , τοτε εναν ββερ τον σεβόταν γιατι έμπνεε σεβασμό σαν άνθρωπος και σαν αθλητής , αργότερα θα με πείτε γιατι χάλασε η δουλεια , γιατι πέρασε σαν νοοτροπία μόνο το αποτέλεσμα που είναι το σώμα δηλαδή ο προορισμός και όχι η διαδρομη που είναι η προπόνηση και ο τρόπος ζωής

    τωρα θέλουν γρήγορα αποτελέσματα απλα , μιας και ξέρουν όλοι τον γρήγορο δρόμο , τότε όμως δεν ήταν έτσι , απολάμβαναν κυριολεκτικά την προπόνηση και όλη την διαδρομη , αυτο θέλει ώρες συζήτηση να το εμπεδώσει κανείς , αλλα έτσι είναι αλλάζουν οι καιροι όπως σε όλα τα πράματα , βελτιώνονται κάποια πράγματα λόγω εξέλιξης και γνώσεων , αλλα αντι να μείνουν τα καλα χαλάν αυτα και δεν βρισκόμαστε απλα στον ίδιο παρονομαστη αλλα και χειρότερα

    δηλαδη ένας που βρισκόταν σε αυτη την φόρμα και τον θαύμαζαν αμέσως δημιουργούσε και το αίσθημα ευθύνης να προβάλει στην σωστη του διάσταση αυτο που κάνει και να κάνει τον κόσμο να το αρέσει κατ αρχήν και να το αγαπήσει , έτσι άλλωστε δημιουργήθηκαν και όλα αυτα τα σύγχρονα γυμναστήρια που είναι η εξέλιξη αυτων των σιδεράδικων , απλα έγιναν πιο χλιδάτα χωρίς όμως κατι ουσιαστικό γιατι αυτος που ήθελε και το αγαπούσε και σε μια αποθήκη μια χαρα θα γυμναζόταν

    αυτα είναι ωραια να ακούμε απο αυτούς τους ανθρώπους που μας μεταφέρουν σε μια άλλη πιο αγνη εποχή και όχι τα προγράμματα γυμναστικής που απο τότε έχουν εξελιχτει και αλλάξει πολλα πράγματα , όπως έχω αναφερει πολλες φορες για υπερβολές που κάναμε στην προπόνηση λόγω άγνοιας και γι αυτο και αυτη η διαφορα στα σώματα τότε με τωρα , αλλα και στην εξέλιξη της βιοχημείας
    όπως ακούω μερικούς να λένε θέλω να κάνω το πρόγραμμα του σβαρτσενεγκερ , μα ούτε και ο ίδιος δεν θα έκανε το ίδιο τωρα αν ήταν ενεργός
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-12-12 08:44 #27
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aqua_bill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα θα ηταν χαρα του. Δεν εχω εμπειρία εγω προσωπικα να κανονισω συνέντευξη, θα ειχε ομως ενδιαφερον πιστευω. Σε οτι αφορα την προπονητική του φιλοσοφια εχει να κανει με τις γωνιες που χτυπας σε καθε άσκηση. Σε πολλες εχει ενα διαφορετικο τρόπο εκτέλεσης τον οποιο του εχουν μεταφερει o Arnold o Levrone κλπ. Μικρες λεπτομεριες ως προς τον τρόπο εκτελεσης. Επισης επειδη τους εζησε απο κοντα εχει ολοκληρωμένη εικονα για τον χαρακτηρα και την προπονηση του καθ ενός. Αν δεν κανω λαθος εκατσαν με το Μπουρναζο 3-4 μηνες αμερικη και επισκέφτηκαν 2 πολιτείες Αν ενδιαρερεται καποιος διαχειριστής μπορω να τον φέρω σε επαφή
    Θα το κανονίσουμε αυτό,ευχαριστούμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-01-13 21:28 #28

    Εγγραφή
    06-01-2013
    Περ.
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    6
    Προεπιλογή
    Είναι άξιος και μπράβο του - Χαλκίδα.



    Έκανα διακοπές στα Χανιά τον Ιούνιο του 1991. Γνώριζα τον Γιώργο απο την Χαλκίδα.
    Έκανε ενα τμήμα της προετοιμασίσς του στα Χανιά, και σινέπεσε να βρεθούμε στο ίδιο γυμναστήριο.




    Γυμνάζομαι αρκετά χρόνια στο σιδεράδικο του Γιώργου.
    Πέρα απο την φιλία μας, μόνο εκεί μπορώ να κάνω άνετα το προγραμμά μου.
    Μόνο για στήθος υπάρχουν πάνω απο 8 πάγκοι, 4 peck-deck, 4 δίζυγα και πάνω απο 70 αλτήρες.
    Για του λόγου το αληθές η φωτογραφίες...


    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-01-13 22:06 #29

    Εγγραφή
    06-01-2013
    Περ.
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    6
    Προεπιλογή
    Φύλαγα μια έκπληξη για τον Γιώργο.
    Αυτές οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν απο τον μεγάλο μου αδελφό, ο οποίος με έφερε και στο γυμναστήριο, τον Μάϊο του 1990.
    Διαστάσεις του Γιώργου. στήθος 1,26cm, μπράτσο 47,5cm, μέση 74cm.
    Τις αφιερώνω στον φίλο και δάσκαλο με αγάπη.




    Άλλη μία έκπληξη για τον Γιώργο.
    Φωτογραφία τραβηγμένη casual μετά απο προπόνηση, ένα μήνα πρίν το Μίστερ Ελλάς 1992.
    Αφιερωμένη με εκτίμηση στο φίλο και δάσκαλο.



    Σεπτέμβριος 1992
    6 εβδομάδες πριν το Mr Hellas 92

    Όνομα: DSC00154-001.jpg Εμφανίσεις: 2458 Μέγεθος: 63,6 KB


    Όνομα: DSC00155-001.jpg Εμφανίσεις: 2464 Μέγεθος: 47,5 KB

    RESPECT

    Όνομα: aDSC00164-002.jpg Εμφανίσεις: 2180 Μέγεθος: 175,5 KB


    Όνομα: aDSC00163-002.jpg Εμφανίσεις: 2154 Μέγεθος: 201,0 KB
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-02-13 16:37 #30
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Φοβερός !!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία