Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 16-01-15 18:30 #1
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή GRS 9-Hour Protein (Sci-MX)
    Πρωτείνη της πολυ γνωστής Sci-Mx....












    Στα χερια μου εχω τη γευση σοκολάτα,την οποια την ξεκινησα σήμερα...

    ΓΕΥΣΗ 8/10
    ΔΙΑΛΥΤΟΤΗΤΑ 10/10
    ΠΕΨΗ -- (θα δειξει μετα απο μερικες μερες χρησης)


    Ο λόγος που έβαλα το 8 στην γέυση ειναι οτι παρότι σοκολατα,(ισως φταίει η πηγη σόγιας),δεν ηταν αυτό που περίμενα...εχοντας δοκιμασει κιαλλες εταιρίες,στην γευση σοκολατα,αυτη εδώ μου αφηνει μια βαριά γευση,που δεν φαιρνει σα σοκολατα..Περισσότερο η επιγευση,αφου πιεις τη γουλιά σου ερχεται σοκολατα....

    Σίγουρα καμια πρωτείνη δεν ειναι MILKSHAKE αλλιως θα ηταν τιγκα στη ζάχαρη και στα γλυκαντικα...


    Αψογο παραυτα προιόν,με HIGH RATINGS στο εξωτερικό,και πολύ καλό πίνακα στοιχείων!!!!


    Ποιος αλλος την εχει δοκιμασει?!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-01-15 20:58 #2
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Η γευση το πιθανοτερο ειναι απο την σογια που την κανει λιγο πιο (στυφη αν μπορουσα να πω) παρολαυτα δεν εχει κακη γευση.Που να πιεις pea protein εκει να δεις.
    Την εχω δοκιμασει απο ενα φιλο καμποσες φορες μια χαρα διαλυτοτητα ειχε,γευση οκ (υπαρχουν καλυτερες και χειροτερες),απο προφιλ σπαει απλα 7,2 bcaa με τα συν της γουευ σογιας καζεινης σε συγκεκριμενα αμινος και ταχυτητες απορροφησης,και ειδικα για οσους δεν λαμβανουν αρκετα μεταλλα και βιταμινες απο διατροφη (που καλο ειναι απο εκει κυριως να περνονται κατ εμε) εχει μπολικα και καποια ειναι και σε καλες μορφες οπως ο σιδηρος.Μαλτοδεξτρινη που εχει οκ θα μπορουσε να μην υπηρχε αλλα δεν χαλαει την δουλεια κιολας.Τα mct γιατι τα βαζουν δεν καταλαβαινω μονο αφου ετσι κι αλλιως ειναι σταδιακης απορροφησης.Απο μπλεντ αυτη μαζι με την essence ειναι απο τις πολυ καλες επιλογες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-01-15 21:19 #3
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Η γευση δεν ειναι τελείως χάλια..απλα με ξάφνιασε...σίγουρα ειναι μια αψογη πρωτείνη...Περισσότερα review σε καμια βδομαδα σιγουρα!!
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-01-15 21:24 #4
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γευση δεν ειναι τελείως χάλια..απλα με ξάφνιασε...σίγουρα ειναι μια αψογη πρωτείνη...Περισσότερα review σε καμια βδομαδα σιγουρα!!
    Καλοφαγωτη...Παντως πιστευω δεν ειναι και απο τις καλυτερες που θα μπορουσε να παρει καποιος με χαλαει οτι εχει πρωτεινη σογιας μεσα και εχει και αρκετα προσθετα απο οτι βλεπω,υπαρχουν πολυ καλυτερες πολλων πηγων.......Τερμα οι μπουλκ πρωτεινες?ετσι σε ειχα μαθει..........
    _______________________________________________________________________________________________________________
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-01-15 21:37 #5
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    συγνωμη αλλα λεφτα για να αγορασω προιον που εχει μεσα σογια δεν δινω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-01-15 21:40 #6
    Προεπιλογή
    Την ειχα χρησιμοποιηση για κανα 2μηνο, γευση σοκολατα αλλα μετρια(αν κ στην γευση εχει να κανει με τα γουστα του καθενα), διαλυτοτητα μετρια(πολυ χτυπημα σου λεω!!!!), την σταματησα ομως για τους εξεις λογους (παρολο που της εδωσα χρονο 2 μηνακια μηπως κ τα βρουμε)επειδη τηρουσα την δοσολογια που λεει ηταν δυσκολοχωνευτη με πολλα αερια(ισως αν μειωνα κανα scoop να μην ειχα θεμα αλλα τι να την κανω αμα δεν επαιρνα αυτα που προσφερει, η μπορει να φταιει που απο isolate πηγα εκει) κ το χειροτερα απο ολα ηταν οτι με κραταγε γεματο πολυ ωρα με αποτελεσμα να μου μειωση την ποσοτητα των γευματων κ την συχνοτητα τους!!!
    Βεβαια για καποιον που δεν εχει τον χρονο για συχνα γευματα ειναι οτι πρεπει!!!Παντως θεωρω οτι απο τα συστατικα της αλλα κ οτι ειναι sci-mx θεωρω οτι ειναι καλη , απλα εγω δεν ταιριαξα μαζι της!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-01-15 21:41 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SOLID Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα mct γιατι τα βαζουν δεν καταλαβαινω μονο αφου ετσι κι αλλιως ειναι σταδιακης απορροφησης.
    τα mct's στο σωμα συμπεριφερονται περισοτερο σαν υ/ες παρα σαν λιπαρα,αφου εχουν διαφορα στην μοριακη τους δομη απο τα κανονικα λιπαρα (μικροτερη αλυσιδα).
    στο σωμα αποθηκευονται απευθειας στο συκωτι παρακαμπτωντας το λεμφικο συστημα (σε ενα βαθμο) κ απο εκει γινονται κετονες=ενεργεια.

    γενικα τα χρησιμοποιουν αρκετα σε πρωτεινες πολλων πηγων,αλλα κυριως σε υποκαταστατα γευματων.

    αν δεν το χεις δοκιμασει ηδη προτεινω πριν την προπονηση λαδι καρυδας μαζι με καλης ποιοτητας κακαο κ λιγη τυροσινη..μπορει να εκπλαγεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-01-15 03:03 #8
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    οι περισσότερες της sci mix εχουν κ μια πηγη σόγιας μεσα....εγώ παλι δεν το βρίσκω τοσο κακό...πλεον με τη γκαμα συμπληρωμάτων που κυκλοφορουν πρεπει να δοκιμαζουμε και μετα να αποκλείουμε...

    Ζήση,εδω και καιρό επαιρνα της proteinworks την 80,απλα ετυχε ευκαιρία και ειπα να τη δοκιμασω ...πολυ καλη αισθηση πληρότητας πάντως χορταστικη στα 2 σκουπ...ισως τα χωρίσω σε 1+1 μεσα στη μερα γιατι στα 2 χαλάει κ η γευση
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-01-15 03:31 #9
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα mct's στο σωμα συμπεριφερονται περισοτερο σαν υ/ες παρα σαν λιπαρα,αφου εχουν διαφορα στην μοριακη τους δομη απο τα κανονικα λιπαρα (μικροτερη αλυσιδα).
    στο σωμα αποθηκευονται απευθειας στο συκωτι παρακαμπτωντας το λεμφικο συστημα (σε ενα βαθμο) κ απο εκει γινονται κετονες=ενεργεια.

    γενικα τα χρησιμοποιουν αρκετα σε πρωτεινες πολλων πηγων,αλλα κυριως σε υποκαταστατα γευματων.

    αν δεν το χεις δοκιμασει ηδη προτεινω πριν την προπονηση λαδι καρυδας μαζι με καλης ποιοτητας κακαο κ λιγη τυροσινη..μπορει να εκπλαγεις
    Τωρα το σκεφτηκα πως μπορει να τα εχουν μεσα σαν πηγη ενεργειας εχω μια ιδεα του τι κανουν αν και δεν τα εχω δοκιμασει προσωπικα ποτε να σου πω την αληθεια.Ειχα-εχω την εντυπωση πως συνηθως χρησημοποιουνται σε διαιτες χαμηλων η και μηδαμινων υδατανθρακων και επειδη δεν ακολουθω ποτε τετοια διαιτα ποτε δεν τα εχω δοκιμασει σκετα.

    Στην προκειμενη περιπτωση νομιζα πως τα ειχαν πιο πολυ για πιο αργη απορροφηση αλλα απο τη στιγμη που ειναι κοντης αλυσιδας μαλλον ειναι ακυρο,εχεις δικιο.Αν ηθελαν κατι τετοιο ισως εβαζαν flax oil,sunflower oil.
    Θα το δοκιμασω το συνδυασμο που λες μ΄αρεσει η προσθηκη της τυροσινης στο στακ.Καποτε πολυυυυυ παλια την επερνα μονη της.Αλλα με αυτα εδω ακουγεται καλο.Σκεφτομαι να το δοκιμασω προπροπονητικα οπως λες εχοντας κανει ενα γευμα μονο μεχρι εκεινη την ωρα.Δεν ξερω πως σου φενεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-01-15 03:41 #10
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι περισσότερες της sci mix εχουν κ μια πηγη σόγιας μεσα....εγώ παλι δεν το βρίσκω τοσο κακό...πλεον με τη γκαμα συμπληρωμάτων που κυκλοφορουν πρεπει να δοκιμαζουμε και μετα να αποκλείουμε...

    Ζήση,εδω και καιρό επαιρνα της proteinworks την 80,απλα ετυχε ευκαιρία και ειπα να τη δοκιμασω ...πολυ καλη αισθηση πληρότητας πάντως χορταστικη στα 2 σκουπ...ισως τα χωρίσω σε 1+1 μεσα στη μερα γιατι στα 2 χαλάει κ η γευση


    Μια χαρα ειναι και η σογια μη μασας παιζει τερμα biased opinion με την σογια αλλα αν κανεις καλο ψαξιμο σε ανεξαρτητες πηγες ειναι μια χαρα.Ολες οι πρωτεινες εχουν διαφορετικο προφιλ αμινο και αλλιως συμπεριφερονται δεν υπαρχει καλη η κακη πρωτεινη.Whey ψηλα σε λευκινη bcaa γρηγορη,Soy μεσσαια απορροφηση ψηλα σε αργινινη,γλουταμινη,καλη και σε bcaa,Casein αργη αντικαταβολικη.Μια χαρα κομπλε μπλεντ ειναι.Παιζει και μια ερευνα που δειχνει την αποτελεσματικοτητα αυτου του συγκεκριμενου μπλεντ.Και για οιστρογονα μη φοβασαι μαλλον αντιοιστρογονικη δραση εχει παρα οιστρογονικη.

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23343671
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-01-15 03:47 #11
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    (αλλα απο τη στιγμη που ειναι κοντης αλυσιδας) μεσσαιας ηθελα να πω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-01-15 04:06 #12
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    θα πάρω και κανα nesquick να ρίχνω μεσα οπως εκανε ο Coleman ,κ θα πηγαινει νεράκι κατω...πάντως ακομα και στο 1 σκουπ σε 350 ml νερο ειναι αρκετα πηχτη!,και απο διαλυτοτητα εγω την βρισκω πολυ ενταξει ακομα και σε μετριο χτυπημα...
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-01-15 04:25 #13
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Χωσε 500μλ και εισαι κομπλε.Αν την παλευεις να πινεις 500μλ μονο για την πρωτεινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-01-15 12:11 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SOLID Εμφάνιση μηνυμάτων
    .Ειχα-εχω την εντυπωση πως συνηθως χρησημοποιουνται σε διαιτες χαμηλων η και μηδαμινων υδατανθρακων και επειδη δεν ακολουθω ποτε τετοια διαιτα ποτε δεν τα εχω δοκιμασει σκετα.

    .Σκεφτομαι να το δοκιμασω προπροπονητικα οπως λες εχοντας κανει ενα γευμα μονο μεχρι εκεινη την ωρα.Δεν ξερω πως σου φενεται.
    κ ετσι χρησιμοποιουνται οπως γραφεις

    ναι,μια χαρα ειναι αρκει το γευμα να απεχει φυσικα μια ευλογη ωρα απο το ροφημα αυτο..γενικα εχω ακουσει πολυ θετικα σχολια απο ατομα που το ειχαν δοκιμασει,καθως ηταν κυριως ατομα που δεν ηθελαν να μπουν στο τριπακι του συμπληρωματος..
    εμενα παντως το λαδι καρυδας μου δουλεψε αρκετα καλα σε συνδιασμο με gms,κιτρουλινη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-01-15 14:57 #15
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Θα δοκιμαστει λοιπον γιατι οχι.Μου αρεσε ο συνδυασμος με την τυροσινη που ειπες κιολας.Την κιτρουλλινη την τιμω ιδιαιτερα πολυ συχνα και εχω πολυ καλη γνωμη για αυτην ετσι κι αλλιως και θα θα δοκιμασω mct μαζι με αυτα που προτεινες αλλα και με κιτρουλλινη να δω τι λεει.Στανταρ θα αφησω ενα διαστημα του στυλ 3 ωρο αφου θα εχω κανει το γευμα και θα πεσει δοκιμη.

    Ευχαριστω που το προτεινες και μιας και δεν εχω δοκιμασει mct ευκαιρια ειναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία