Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 27-01-17 16:52 #1
    Το avatar του χρήστη Buster

    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27
    Προεπιλογή Πρωτεινη Whey
    Επειδή σε λίγο καιρό ξεκινάω γυμναστήριο, σκέφτηκα να πάρω και μια πρωτεΐνη whey. To θέμα μου είναι κυρίως ποια να επιλέξω (?) επίσης άλλες λένε 100% άλλες 80% κτλ οπότε δε ξέρω ποια θα έχει καλύτερα αποτελέσματα σε εμένα. Υπόψιν είμαι 22 χρόνων με βάρος 52kg και ύψος 1,63 και βασικός στόχος είναι ο όγκος, συνεπώς να πάρω κιλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-01-17 17:33 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Καποιες καλες επιλογές ειναι η gold standard της on και η impact whey της myprotein.
    Απο εκει και περα η πρωτεινη δεν θα σου βαλει κιλα απο μονη της, πρεπει να εχεις και ενα προγραμμα αν θες να δεις αποτελεσματα (προπονηση, ξεκουραση, διατροφη) απλά ενημερωτικα για να μην πεσεις στην παγιδα οτι θα πάρεις πρωτεινη και θα βαλεις κιλα κλπ.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-01-17 19:45 #3
    Το avatar του χρήστη Buster

    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποιες καλες επιλογές ειναι η gold standard της on και η impact whey της myprotein.
    Απο εκει και περα η πρωτεινη δεν θα σου βαλει κιλα απο μονη της, πρεπει να εχεις και ενα προγραμμα αν θες να δεις αποτελεσματα (προπονηση, ξεκουραση, διατροφη) απλά ενημερωτικα για να μην πεσεις στην παγιδα οτι θα πάρεις πρωτεινη και θα βαλεις κιλα κλπ.
    Ευχαριστώ για την απάντηση..... Φυσικά και δε περιμένω να βάλω κιλά χωρίς προπόνηση, ξεκούραση, διατροφή, απλά πιστεύω πως θα βοηθήσει ως έναν βαθμό...επίσης λέω να πάρω υδατάνθρακες μιας που η διατροφή μου είναι "λίγο" όσο αναφορά τα ωράρια και τα γεύματα, αλλά λέω να δοκιμάσω και κρεατίνη (δεν είμαι τόσο σίγουρος ακόμα).
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-01-17 22:38 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.604
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα του forum.
    Αν είναι να θες να πάρεις πρωτεινη, υδατάνθρακες και κρεατίνη και είσαι σε διαδικασία "φορτώματος" κιλών, μπορείς να δείς και τις επιλογές all in one.
    Yπάρχουν επιλογές γενικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-01-17 00:49 #5
    Το avatar του χρήστη Buster

    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα του forum.
    Αν είναι να θες να πάρεις πρωτεινη, υδατάνθρακες και κρεατίνη και είσαι σε διαδικασία "φορτώματος" κιλών, μπορείς να δείς και τις επιλογές all in one.
    Yπάρχουν επιλογές γενικά.
    Με Μια all in one πιστεύεις θα έχω καλύτερα αποτελέσματα ή τα ίδια ? Επίσης λογικά βγαίνει πιο φθηνά σωστά (?) και ποια να προτιμήσω ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-01-17 14:11 #6
    Προεπιλογή
    Όπως σου ανέφερε και ο Feth θα πρέπει να δεις το θέμα σφαιρικά και να έχεις υπομονή. Κανένα συμπλήρωμα δεν θα μπορούσε να κάνει μαγικά, το καταλαβαίνεις….

    Θα πρέπει να αυξήσεις σίγουρα την πρόσληψή σου σε θερμίδες, και όχι μόνο από πρωτεΐνη, αλλά επίσης και καλής ποιότητας υδατάνθρακες και λιπαρά (π.χ. ελαιόλαδο).

    Αρχικά μία πρωτεΐνη Αύξησης Βάρους ή ένα «All in One» συμπλήρωμα που σου ανέφερε ο Polyneikos είναι η καλύτερη λύση για αρχή. Δες τις σχετικές κατηγορίες προϊόντων στο e-shop εδώ και εδώ.

    Η καθαρή πρωτεΐνη πάντως π.χ. 80% δεν ενδείκνυται για την περίπτωσή σου.

    Για περισσότερα μπορείς να επικοινωνήσεις και μαζί μας στον ΑΘΛΗΤΗ 210-3829493.
    www.athlitis.gr
    Το πρώτο κατάστημα στην Ελλάδα, από το 1966.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-01-17 17:33 #7
    Το avatar του χρήστη Buster

    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΑΘΛΗΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως σου ανέφερε και ο Feth θα πρέπει να δεις το θέμα σφαιρικά και να έχεις υπομονή. Κανένα συμπλήρωμα δεν θα μπορούσε να κάνει μαγικά, το καταλαβαίνεις….

    Θα πρέπει να αυξήσεις σίγουρα την πρόσληψή σου σε θερμίδες, και όχι μόνο από πρωτεΐνη, αλλά επίσης και καλής ποιότητας υδατάνθρακες και λιπαρά (π.χ. ελαιόλαδο).

    Αρχικά μία πρωτεΐνη Αύξησης Βάρους ή ένα «All in One» συμπλήρωμα που σου ανέφερε ο Polyneikos είναι η καλύτερη λύση για αρχή. Δες τις σχετικές κατηγορίες προϊόντων στο e-shop εδώ και εδώ.

    Η καθαρή πρωτεΐνη πάντως π.χ. 80% δεν ενδείκνυται για την περίπτωσή σου.

    Για περισσότερα μπορείς να επικοινωνήσεις και μαζί μας στον ΑΘΛΗΤΗ 210-3829493.
    Φυσικά και το καταλαβαίνω, ειδικά στο θέμα της διατροφής....αυτές τις μέρες προσπαθώ να βγάλω πρόγραμμα, θα δείξει. Τώρα σχετικά με τις θερμίδες με γρήγορους υπολογισμούς, θα πρέπει να παίρνω τουλάχιστον 3.500 θερμίδες ημερησίως... αυτό σημαίνει περίπου 2.500+ από το μέχρι τώρα καθημερινό μου. Για αυτό λέω να πάρω και συμπλήρωμα υδατανθράκων. Για αρχή πάντως αν είναι να πάρω πρωτεΐνη αύξησης βάρους (ή όγκου όπως τις λένε) ή έστω ένα all in one και ας αφήσω τις Whey, σωστά ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-01-17 21:57 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.604
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Buster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με Μια all in one πιστεύεις θα έχω καλύτερα αποτελέσματα ή τα ίδια ? Επίσης λογικά βγαίνει πιο φθηνά σωστά (?) και ποια να προτιμήσω ?
    Ναι, θα εχεις σιγουρα καλύτερα αποτελέσματα.
    Complete Gainer (Warriorlab), Ultra Mass (Stacker), Muscle Meal (Sci-mx), είναι τρεις γρήγορες επιλογές που μου έρχονται .
    Oι 3500 θερμίδες από που προκύπτουν που λες ότι υπολογίζεις από τις 1000 που παίρνεις τώρα;
    Για ψαξτο λίγο για να μην κάνεις πράγματα στα τυφλά γιατί πρέπει να κάνεις τα πάντα σωστά για να εχεις αποτελέσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-01-17 22:15 #9
    Το avatar του χρήστη Buster

    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, θα εχεις σιγουρα καλύτερα αποτελέσματα.
    Complete Gainer (Warriorlab), Ultra Mass (Stacker), Muscle Meal (Sci-mx), είναι τρεις γρήγορες επιλογές που μου έρχονται .
    Oι 3500 θερμίδες από που προκύπτουν που λες ότι υπολογίζεις από τις 1000 που παίρνεις τώρα;
    Για ψαξτο λίγο για να μην κάνεις πράγματα στα τυφλά γιατί πρέπει να κάνεις τα πάντα σωστά για να εχεις αποτελέσματα.
    Θα δοκιμάσω πρώτα μια all in one και θα δείξει στη πορεία αν είναι..... Οι θερμίδες βγήκαν στο περίπου όχι με ακρίβεια, χρησιμοποιόντας online εργαλεία....τα 3.500 είναι το μέγιστο πιστεύω αν θέλω όγκο (μπορεί να είναι και παραπάνω μπορεί και λιγότερο), θέλει ψάξιμο γενικά, πολύ ψάξιμο, για να μη κάνω τζάμπα πράγματα χωρίς αποτέλεσμα. Αυτό με τις θερμίδες πάντως που να το ψάξω ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-01-17 22:35 #10
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.604
    Προεπιλογή
    Φιλε με 52 κιλά, αποκλείεται να θες 3.500.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-01-17 22:41 #11
    Το avatar του χρήστη Buster

    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε με 52 κιλά, αποκλείεται να θες 3.500.
    Άρα περισσότερα (?) αλλά πόσο....στο περίπου ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-01-17 22:52 #12
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.604
    Προεπιλογή
    Δες εδώ ένα εργαλειάκι , κανα 2.500αρι max είναι οι θερμίδες συντήρησης σου, μην ανέβεις τόσο απότομα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-01-17 23:05 #13
    Το avatar του χρήστη Buster

    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες εδώ ένα εργαλειάκι , κανα 2.500αρι max είναι οι θερμίδες συντήρησης σου, μην ανέβεις τόσο απότομα.
    Μου βγάζει 2.400 αλλά αυτές είναι οι θερμίδες συντήρησης για τα κιλά που θα βάλω ή που έχω τώρα......ομολογώ ότι μπερδεύτηκα. (υγ. σόρρυ αν κουράζω).
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-01-17 23:10 #14
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.604
    Προεπιλογή
    Για τα κιλά που εισήγαγες στο πρόγραμμα, φανταζομαι οτι εβαλες τα τωρινα.
    Μην βγαίνουμε αλλο of topic, μπορείς να διαβάσεις καποια σχετικά άρθρα που υπάρχουν για το θέμα, οπλίσου με γνώσεις για να εχεις πιο άμεσα αποτελέσματα.
    Απάντηση με παράθεση